DAB+ signaal, levi ja audio

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Foorumil
Kasutaja avatar
TarmoTanilsoo
Digivanake
Postitusi: 1067
Liitunud: 02:00, 25 Jaan 2007
Asukoht: Laguja, Tartumaa
    Android Chrome
On tänanud: 39 korda
On tänatud: 52 korda
Kontakt:

Re: DAB+ signaal, levi ja audio

PostitusPostitas TarmoTanilsoo » 10:01, 21 Mai 2023

Pereraadiol on hullumeelne clipping. Kuskilt on vist vaja helitugevust maha heebeldada.

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: DAB+ signaal, levi ja audio

PostitusPostitas Filmix » 18:55, 06 Juul 2023

Tahtsin siis ka DAB+ist osa saada ja ostsin sellise aparaadi, millega saab signaali ressiiverisse saata. Sellise siis. Aga pettumus on suur :( Võrreldes FM-iga on see DAB+i heli kvaliteet ju sitt, mis sitt :x Kui seda kvaliteeti paremaks ei suudeta saada, siis võite küll selle DAB+i sisse soolata. Hea vähemalt, et FM-i niipea kinni ei kavatseta panna. Kui kuulata seda DAB+i ja lülitada samale jaamale ringi FM-is, on efekt selline, nagu oleks peldikust kontsertsaali sattunud :lol:
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Kasutaja avatar
jbl123
DigiTVfänn
Postitusi: 564
Liitunud: 22:21, 04 Mär 2022
    Macintosh Safari
On tänanud: 130 korda
On tänatud: 13 korda

Re: DAB+ signaal, levi ja audio

PostitusPostitas jbl123 » 20:01, 06 Juul 2023

DAB+ on palju parem kui fm ? Mina enam FM ei kuula.
DAB+ peab tulema FM asemele. Soola sisse oma FM raadio. ERR SD kanalid kinni panna DVB-T

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: DAB+ signaal, levi ja audio

PostitusPostitas Filmix » 20:06, 06 Juul 2023

jbl123 kirjutas:Mina enam FM ei kuula.


Sellepärast sa siis ei teagi, et FM on mäekõrguselt kvaliteetsem :wink:
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: DAB+ signaal, levi ja audio

PostitusPostitas moij » 20:14, 06 Juul 2023

See on jah natuke nutune lugu, et promotakse seda DABi kui väga hea kvaliteediga formaati aga reaalses elus pakitakse heli nii kokku, et jääb tegelikult all ka kõige kehvemale FM-ile.

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1091
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    Macintosh Safari
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 199 korda

Re: DAB+ signaal, levi ja audio

PostitusPostitas roska » 10:08, 07 Juul 2023

Filmix kirjutas:Tahtsin siis ka DAB+ist osa saada ja ostsin sellise aparaadi, millega saab signaali ressiiverisse saata. Sellise siis. Aga pettumus on suur :( Võrreldes FM-iga on see DAB+i heli kvaliteet ju sitt, mis sitt :x Kui seda kvaliteeti paremaks ei suudeta saada, siis võite küll selle DAB+i sisse soolata. Hea vähemalt, et FM-i niipea kinni ei kavatseta panna. Kui kuulata seda DAB+i ja lülitada samale jaamale ringi FM-is, on efekt selline, nagu oleks peldikust kontsertsaali sattunud :lol:


Mis jaamu Sa kuulasid?

Kasutaja avatar
andyman
Entusiast
Postitusi: 132
Liitunud: 12:51, 21 Apr 2008
Asukoht: Tln
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: DAB+ signaal, levi ja audio

PostitusPostitas andyman » 11:01, 07 Juul 2023

Filmix kirjutas:Tahtsin siis ka DAB+ist osa saada ja ostsin sellise aparaadi, millega saab signaali ressiiverisse saata. Sellise siis. Aga pettumus on suur :( Võrreldes FM-iga on see DAB+i heli kvaliteet ju sitt, mis sitt :x Kui seda kvaliteeti paremaks ei suudeta saada, siis võite küll selle DAB+i sisse soolata. Hea vähemalt, et FM-i niipea kinni ei kavatseta panna. Kui kuulata seda DAB+i ja lülitada samale jaamale ringi FM-is, on efekt selline, nagu oleks peldikust kontsertsaali sattunud :lol:

Mul on mono DAB raadio (ruarkaudo R1), millel saab heliväljundi kaudu saata stereosigaali muusikakeskusesse. Huvi pärast katsetasin kuulata nii DAB kui ka FM läbi muusikakeskuse. Ja isegi FM-i heli on hulga kehvem, kui muusikekeskuse enda FM raadio oma. Ehk siis nende vahetükkide kasutamine võib samuti heli kehvemaks muuta.

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: DAB+ signaal, levi ja audio

PostitusPostitas Filmix » 11:34, 07 Juul 2023

roska kirjutas:Mis jaamu Sa kuulasid?


Eks ma kuulasin kõike, mida teletornist tuleb. FM-iga võrdlemiseks olid põhiliselt MyHits ja Power Hit Radio.

andyman kirjutas:Huvi pärast katsetasin kuulata nii DAB kui ka FM läbi muusikakeskuse. Ja isegi FM-i heli on hulga kehvem, kui muusikekeskuse enda FM raadio oma. Ehk siis nende vahetükkide kasutamine võib samuti heli kehvemaks muuta.


See minu klots mängib FM-i suht normaalselt, aga tõepoolest ressi FM on törts parema kvaliteediga.
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1091
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    Macintosh Safari
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 199 korda

Re: DAB+ signaal, levi ja audio

PostitusPostitas roska » 12:15, 07 Juul 2023

Filmix kirjutas:
roska kirjutas:Mis jaamu Sa kuulasid?


Eks ma kuulasin kõike, mida teletornist tuleb. FM-iga võrdlemiseks olid põhiliselt MyHits ja Power Hit Radio.

andyman kirjutas:Huvi pärast katsetasin kuulata nii DAB kui ka FM läbi muusikakeskuse. Ja isegi FM-i heli on hulga kehvem, kui muusikekeskuse enda FM raadio oma. Ehk siis nende vahetükkide kasutamine võib samuti heli kehvemaks muuta.


See minu klots mängib FM-i suht normaalselt, aga tõepoolest ressi FM on törts parema kvaliteediga.


Huvitav, et mul on hoopis teistsugune kogemus. PowerHit ei kannatagi kuulata, sellel bitrate madal ja kõrged hakkavad moonutama. MyHits kogemus on pigem see, et kui sõita leviala piiril, kus auto lülitab FM ja DAB vahel, siis DAB ikka oluliselt parem, sest FMs puudub sisuliselt madal ots. Kõrgete puhul mina vahet ei tee, ainult, et DABs kaob sahin ära.

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: DAB+ signaal, levi ja audio

PostitusPostitas Filmix » 12:55, 07 Juul 2023

roska kirjutas:MyHits kogemus on pigem see, et kui sõita leviala piiril, kus auto lülitab FM ja DAB vahel, siis DAB ikka oluliselt parem, sest FMs puudub sisuliselt madal ots. Kõrgete puhul mina vahet ei tee, ainult, et DABs kaob sahin ära.


Müstika :o Mul ressiiveris mängib MyHits FM-is stereos ilma mingi sahinata ja on olemas nii alumine, kui ka ülemine ots ja muusika nagu "särab". DAB-is on heli "tuhm" ja päris masendav on kuulata. Kas siis tõesti oleneb aparaadist, millega kuulata :roll:
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: DAB+ signaal, levi ja audio

PostitusPostitas linni » 20:30, 07 Juul 2023

Mul on autos tiba üle keskmise helisüsteem. DAB+ on väga plekise saundiga.
Kodus pole viitsinud võrrelda.

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: DAB+ signaal, levi ja audio

PostitusPostitas Filmix » 22:38, 07 Juul 2023

Olen nüüd siin vaikselt taustaks Duo Goldi kuulanud. Eks pikapeale kõrv harjub selle sita kvaliteediga :) Ja ega need vanad lood muidugi ei hiilgagi kvaliteedi poolest. Aga kui tuli mingi Beatles'i lugu, siis ma ei suutnud kiusatusele vastu panna... Keerasin heli valjemaks ja otsisin ruttu sama loo vinüüli pealt välja ning panin mängima... Jälle sama efekt - nagu oleks peldikust kontsertsaali sattunud :lol: Kui see DAB+ selliseks jääbki, no siis kõlbab teda ainult mingist köögi krapist kuulata :roll:
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Kasutaja avatar
jbl123
DigiTVfänn
Postitusi: 564
Liitunud: 22:21, 04 Mär 2022
    Macintosh Safari
On tänanud: 130 korda
On tänatud: 13 korda

Re: DAB+ signaal, levi ja audio

PostitusPostitas jbl123 » 01:47, 08 Juul 2023

roska kirjutas:
MyHits kogemus on pigem see, et kui sõita leviala piiril, kus auto lülitab FM ja DAB vahel, siis DAB ikka oluliselt parem, sest FMs puudub sisuliselt madal ots. Kõrgete puhul mina vahet ei tee, ainult, et DABs kaob sahin ära.
Mul sama lugu
DAB+ peab tulema FM asemele. Soola sisse oma FM raadio. ERR SD kanalid kinni panna DVB-T

Kasutaja avatar
jbl123
DigiTVfänn
Postitusi: 564
Liitunud: 22:21, 04 Mär 2022
    Macintosh Safari
On tänanud: 130 korda
On tänatud: 13 korda

Re: DAB+ signaal, levi ja audio

PostitusPostitas jbl123 » 01:51, 08 Juul 2023

Filmix kirjutas:
jbl123 kirjutas:Mina enam FM ei kuula.


Sellepärast sa siis ei teagi, et FM on mäekõrguselt kvaliteetsem :wink:

tean kül et, FM on jama ja sahiseb. Stereo pole puhas.
DAB+ peab tulema FM asemele. Soola sisse oma FM raadio. ERR SD kanalid kinni panna DVB-T

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Ubuntu Firefox
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: DAB+ signaal, levi ja audio

PostitusPostitas Scott » 09:21, 08 Juul 2023

Filmix kirjutas:Kas siis tõesti oleneb aparaadist, millega kuulata :roll:

Oleneb nii rauast kui sinna istutatud koodekist. Ka sellest, mis viisil DAB-adapterist heli ressiiverisse liigub, kas juhtmega, FM-sagedusele moduleerituna või sinihamba vahendusel.
Samamoodi on erinevate tootjate digibokside ja telerite pildis erinevusi, kuigi sisendsignaal on üks ja seesama.

Üldiselt ma oma köögiraadio DAB-heli üle nuriseda ei saa, FM-osa on väga tundetu ja tundlik - tundetu, sest nõrgemaid jaamu ei võta üldse, tundlik, sest köögis kõndimine kostab kõlarist erinevate sahinate ja särinatena. Samas kohas vana Nokia Windows-phone raadio mängib puhtalt nii Soome jaamu kui leiab Raadio Tallinna ja Nõmme Raadio. Köögiraadioga Kristiine mastist DUO ei tule, moblaga pole jõudnud proovinud.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 36 külalist