tv autosse - kas on võimalik?

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
madisj
Edasijõudnu
Postitusi: 40
Liitunud: 03:00, 17 Juul 2005
    unknown unknown

Re: tv autosse - kas on võimalik?

PostitusPostitas madisj » 17:55, 04 Mär 2009

Siin on juttu olnud Alpine TUE-T200DVB digi-tv tüünerist ja keegi ei tea kuidas töötab või teab!?!?
Ma natuke valgustan.
Katsetanud olen seda Tartus, Tallinnas ja Viljandis.
Sai monteeritd originaal antennid salongi ette klaasile ja teine taha klaasile.
Tartus töötavad kõik Eesti kanalid ja Zuum-tv kanalid probleemideta, kogu Tartu linna piires ja natuke ka väljaspoole. Zuum tv-katkeb Tartust välaspool u 20km, siis jäävad ainult vabad kanalid, kuna nende mux1(saatja) võimsus masti otsas on alati võimsam.
Tartust Viljandisse teepeal on pime maa. Viljandi linnas ja selle lähiümbruses on ainult vabad kanalid ilusti olemas(seal zuum-tv jaoks saatjat(mux-i) kohapeal ei ole ja on vaja ainult suunatud antenni, väliantenniga ei ole proovinud.
Tallinnas töötavad kõik vabad ja zuum-tv kanalid probleemideta, probleeme võib esineda siseparklates ja suurte majade sisehoovides.
Tartust >Tallinnasse on teepeal ainult vabad kanalid nähtavad, kuid ainult välise antenniga ja muide, eilset kossu Kalev spordi pealt sai päris korralikult jälgitud. Vahepeal lööb hakkimise sisse korraks, kuid see pole hullu. Kaasasolevate siseantennidega pilt puudub või hakib jubedalt. Soovitan välist aktiivantenni(magnetiga katusele).
Selle vahemaa peale jäävad 3-saatjat ja sagedused on ka erinevad, peab otsima panema ja üles leidma, siis kui pilt hakkima hakkab kusagil Paide lähedal vaja vahetada sagedust ja jälle olemas kuni Laevani, sealt juba otsi Tartu masti otsats tulevaid.
Sai sõidetud maanteel 100km/h ja see ei ole küll mingi näitaja, et pilti jamaks.
Pean tunnistama, et Alpine TUE-T200DVB on tegija, hinnkas 8500.- Kaubelge poodides saate odavamalt. 9500.- on ainult letikas. Hinnad peavad ka selles valdkonnas alla tulema!
Kui soovite veel infot siis kirjutage siia foorumisse.

Kasutaja avatar
sat-man
Edasijõudnu
Postitusi: 91
Liitunud: 03:00, 28 Juun 2007
    unknown unknown

Re: tv autosse - kas on võimalik?

PostitusPostitas sat-man » 22:04, 04 Mär 2009

küsimus kohe, milline konkreetselt see magnetiga väliantenn on? Ja kas seda on 1 või 2, ehk siis as see magnetiga antenn on diversity või mitte?
Ja ega sinna tüünerisse nii salvestada ei saa, et salvestan tln-s kanalid ära ning tartus salvestan teise listi kanalid, et sageduse vahetusel ei peaks uuesti otsima panema, vaid kanalit vahetama...

Samuti võiksid tuua näitena kohti tln-s kus on pilt hakkinud...

Kasutaja avatar
madisj
Edasijõudnu
Postitusi: 40
Liitunud: 03:00, 17 Juul 2005
    unknown unknown

Re: tv autosse - kas on võimalik?

PostitusPostitas madisj » 08:39, 05 Mär 2009

Minu teada on tüüner diversity, mitte antenn. Antenn on lihtsalt aktiivantenn, mis on võimendusega ja neid on vähemalt 2tk. Tüüner ise otsib millisest saab parema signaali - see ongi diversity.
Katusele magnetiga aktiivantenni on hetkel raske leida. Mul on isearetatud katsetuseks.
Olen näinud magnetiga antenne aga need on olnud lühikese jalaga ja max. 6-8dB võimsusega.
Tallinnas hakkis Stokmanni siseparkalas 1-2 korrusel 3 jne. oli juba ok pilt.
Antennne soovitan 20dB võimsusega, mis on ka turul kõige võimsamad autole.

Kasutaja avatar
madisj
Edasijõudnu
Postitusi: 40
Liitunud: 03:00, 17 Juul 2005
    unknown unknown

Re: tv autosse - kas on võimalik?

PostitusPostitas madisj » 08:43, 05 Mär 2009

Kõik leitud sagedused salvestatakse tüünerisse kanalite nimistusse. Mul on seal praegu kokku üle 100 kanali(3-kanal2, kõiki kanaleid on 3tk.) Kui ühe pealt ei tule, proovin teise pealt jne, sõltub millise masti levialas oled. Kui oled korra scan teinud, siis enam tegema ei pea, kõik on salvestatud, muidugi kui oled uutel jahimaadel....

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
madisj
Edasijõudnu
Postitusi: 40
Liitunud: 03:00, 17 Juul 2005
    unknown unknown

Re: tv autosse - kas on võimalik?

PostitusPostitas madisj » 08:43, 05 Mär 2009

Kõik leitud sagedused salvestatakse tüünerisse kanalite nimistusse. Mul on seal praegu kokku üle 100 kanali(3-kanal2, kõiki kanaleid on 3tk.) Kui ühe pealt ei tule, proovin teise pealt jne, sõltub millise masti levialas oled. Kui oled korra scan teinud, siis enam tegema ei pea, kõik on salvestatud, muidugi kui oled uutel jahimaadel....

ristikas
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 18:50, 25 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: tv autosse - kas on võimalik?

PostitusPostitas ristikas » 13:11, 05 Mär 2009

Kuida sa selle sedmega kanaleid vahetad? Ka sellel oma pult juhtimiseks ja armatuuril mingi IR vastuvõtja? Või saab seda teha kohe teleka menüüst? Noh.. mul autos originaalis telekas armatuuris mis on analoog. Väga ei tahaks mingeid lisaseadmeid kuhugi armatuurile. Kas piisab kui lihtsalt ühendada tüüner telekaga ja telekast saab kanaleid klõpsida või ikka mingi lisapult jne...

Kasutaja avatar
madisj
Edasijõudnu
Postitusi: 40
Liitunud: 03:00, 17 Juul 2005
    unknown unknown

Re: tv autosse - kas on võimalik?

PostitusPostitas madisj » 13:43, 05 Mär 2009

kaasas on lisapult, ir-vastuvõtja 5m. Ir-vastuvõtja võib paigutada esiklaasi külge, tavatüüneri võid metsa visata!:)

ristikas
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 18:50, 25 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: tv autosse - kas on võimalik?

PostitusPostitas ristikas » 15:35, 05 Mär 2009

mis mõttes tavatüüneri? mul kõik ühes sisse ehitatud... eraldi nagu tüünerit pole...navi, telekas, raadio, dvd jne kõik ühes.

Kasutaja avatar
madisj
Edasijõudnu
Postitusi: 40
Liitunud: 03:00, 17 Juul 2005
    unknown unknown

Re: tv autosse - kas on võimalik?

PostitusPostitas madisj » 16:20, 05 Mär 2009

tavatüüneri all pidasin silmas eelmise põlvkonna tüünerit(analoogi), kusagil peab ikka tüüner olema. Peab uurima, kas seda saab välja ühendada ja siis uue asemel ühendada...sõltub automargist jne. olulised on otsikud(sisendid ja väljundid) Alpinel on oma ir-silm ja oma pult, ta on ikkagi iseseisev seade ja tehaase originaaliga(roolipult) ühildada ei saa.

ristikas
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 18:50, 25 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: tv autosse - kas on võimalik?

PostitusPostitas ristikas » 17:03, 05 Mär 2009

Selline asi siis... >>>> http://www.autoalarm.ee/web/index.php?dvm_mazda aga kas see alpine ei võimalda sellist trikki et teeb selle digitali analoogiks ümber? et torkan telekale lihtsalt düünerist tuleva kapla taha ja asi ok..

Kasutaja avatar
madisj
Edasijõudnu
Postitusi: 40
Liitunud: 03:00, 17 Juul 2005
    unknown unknown

Re: tv autosse - kas on võimalik?

PostitusPostitas madisj » 17:26, 05 Mär 2009

Lase digiboxist signaal av sisendisse. Digiboxist tuleb välja video ja heli rca-ga, digiboxi puldist saad kanaleid vehetada ja heli timmida.

R129
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 18:55, 05 Mär 2009
    unknown unknown

Re: tv autosse - kas on võimalik?

PostitusPostitas R129 » 21:08, 05 Mär 2009

Kuna minu aju digTV asju ei jaga siis küsimus targematele. Kas sellel lehel olevad tüünerid on sellepärast odavamad (eriti just see Alpine), et neil puudub mpeg4 tugi?
Ehk, mis neist Eestis töötaks? Mis vahe neil kõigil on?
http://shop.conexx-video.de/categories_group_6-7-222_a_Car-Multimedia-DVB-T---Analog-TV-Tuner-DVB-T---Analog-TV-Tuner.html
Edit 19 % saksa käibekas on ka jubsa sees - nii et ikka tunduvalt soodsam kui see 8500 mis Eestis - või?

Endale olen ühe analoog TV tüüneri sealt ostnud - kaup oli korras ja usaldusväärne firma igatahes.

ristikas
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 18:50, 25 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: tv autosse - kas on võimalik?

PostitusPostitas ristikas » 22:57, 05 Mär 2009

madisj kirjutas:Lase digiboxist signaal av sisendisse. Digiboxist tuleb välja video ja heli rca-ga, digiboxi puldist saad kanaleid vehetada ja heli timmida.



Jap, See tundub ainus lahendus... kui muud moodi ei saa siis nii töötab kindlasti. Ma lihtsalt mõtlen et autodes on ju siiani kõigil mitte digi telekad originaalis. Et kas siis tõeisti ei mõelda midagi välja et lisa pulti ei peaks olema.

Kasutaja avatar
madisj
Edasijõudnu
Postitusi: 40
Liitunud: 03:00, 17 Juul 2005
    unknown unknown

Re: tv autosse - kas on võimalik?

PostitusPostitas madisj » 08:17, 06 Mär 2009

to R129:

Saksa firma Conexx on väga suur tegija, pakub palju igasugu spets-vidinaid jne. Võin omast kogemusest öelda, et ka usaldusväärne. Seal pakutav Apline on tõesti märkimisväärselt odavam, kuid tuleks üle küsida, kas CI pesas on ka CONAX moodul või on see tühi. Saksas ei ole vaja conax moodulit seal on ju kõik mpeg2-kodeeringus. Eestis on mpeg4 lahtikodeerimiseks vajalik Conax moodulit. Kuid mooduli saab kätte 1000.- EEK-uga http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=MPEG4NEOTION, siis on hind ikkagi odavam kui Eesti meestel. Soovitan uurida.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: tv autosse - kas on võimalik?

PostitusPostitas Zuumbox » 21:50, 06 Mär 2009

Vabandust minu loll küsimus, aga miks on mpeg4 puhul vaja conax moodulit kui signaal on krüptimata?
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 57 külalist