Enigma 2 Eesti keele tõlge

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
i70
Entusiast
Postitusi: 176
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Enigma 2 Eesti keele tõlge

PostitusPostitas i70 » 01:28, 20 Dets 2011

Hea teada, ma juhm :shock: ei osanud loota nii lihtsat lahendust mõnele oma murele :)
DVB-S: DM7020HD OpenATV ja DM920UHD OpenATV - 30W/1W/5E/9E/13E/16E/19E/23E/36E (DiSEqC 1/10 SW101D); PULT: Logitech Harmony ONE - HELI: DENON1910 - PILT: 50" PHILIPS UHD TV.

Kasutaja avatar
kaido
Entusiast
Postitusi: 436
Liitunud: 17:36, 11 Veebr 2011
    unknown unknown

Re: Enigma 2 Eesti keele tõlge

PostitusPostitas kaido » 01:31, 20 Dets 2011

...
Viimati muutis kaido, 19:39, 05 Jaan 2013, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
i70
Entusiast
Postitusi: 176
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Enigma 2 Eesti keele tõlge

PostitusPostitas i70 » 08:14, 20 Dets 2011

Maiuspala neile, kes uusi tõlkeid loodavad leida :)

Arvestatud on võimaluse piires eelmisi märkusi.

Tervisi,
i70
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha
DVB-S: DM7020HD OpenATV ja DM920UHD OpenATV - 30W/1W/5E/9E/13E/16E/19E/23E/36E (DiSEqC 1/10 SW101D); PULT: Logitech Harmony ONE - HELI: DENON1910 - PILT: 50" PHILIPS UHD TV.

Kasutaja avatar
eesatfan
Tegija
Postitusi: 134
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Enigma 2 Eesti keele tõlge

PostitusPostitas eesatfan » 11:00, 20 Dets 2011

kaido kirjutas:Selline on nl.po http://openpli.git.sourceforge.net/git/ ... ae;hb=HEAD
ja et.po http://openpli.git.sourceforge.net/git/ ... b0;hb=HEAD
Ridade arv on viimasel oluliselt pisem.


Njah , mõnus on lugeda ridade arvu, aga kui veidi süveneda sisusse siis on asi nati teine. # alagavad read on kommentaarid, kui need nl failist välja visata, siis pakun et ridade arv on suht sama.

See et.po mille rimas omn saatnud on tehtud mingi po editiga, mis korjab kommentaarid välja ( minu meelest on see tobe ja sellepärast ma ei kasuta ühtegi sellist vidinat ).

Minu poolt siia pandud et.po on DMM-i viimane ja seal on ilusti ka kõik kommentaarid olemas. Selleks et siin tehtud parandusi selle struktuuriga faili sisse viia, pidin ma kirjutama oma programmi. Saab ka nii kui image build-da ja ennem kui build kataloog kustutatakse po sealt kätte saada. (buildi ajal on olemas ka pot fail millest siin mainisid ennem, miks seda reposse ei panda ei oska kommenteerida)

Veel Kaido teeb selles mõttes asju õieti, et proovib enne ilusti tõlgitud mo ikka järgi, et kuidas ekraanil paistab. See on suur ( aeganõudev ) tegevus, aga ainult nii saab mõistliku tulemuse. Samas ma ei soovita üritada tõlkida kõiki (just lühendeid) see teeb teinekord asja tobedaks, aga see minu puhtisiklik arvamus
Lugupidamisega,
eesatfan

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
rimas
Eeskuju
Postitusi: 1303
Liitunud: 10:17, 19 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 123 korda

Re: Enigma 2 Eesti keele tõlge

PostitusPostitas rimas » 15:50, 20 Dets 2011

eesatfan kirjutas:See et.po mille rimas omn saatnud on tehtud mingi po editiga, mis korjab kommentaarid välja ( minu meelest on see tobe ja sellepärast ma ei kasuta ühtegi sellist vidinat ).

Sugugi mitte. Siis poleks ka sellist piinlikku asja juhtunud. http://openpli.git.sourceforge.net/git/ ... 2e8291dd3c. Selle peale tõstab poedit kohe kisa.

Pli keelefail oli väga minimaalne ja aegunud. Kogu Pli tekst on minu lisatud ja siis tõlgitud. Ja ka siin teemas läbi arutatud. (Sinu märkusi arvestades on ka parandused tehtud, aga praegu on vist vara ära saata. :wink:)

Uuele tõlketiimile soovitaks kogu see teema algusest peale läbi vaadata. Paljud asjad, mida nüüd nii hirmsasti tahetakse muuta, on siin arutuse all olnud ja tulemuses kokkuleppele jõutud. Praegu käib hirmus jalgratta leiutamine. Liiga palju asju on halvemuse poole "parandatud". Ja lisaks on see veidi lugupidamatu nende vastu, kes siin varem oma pead on vaevanud. Kui on soov kokkulepitud asju nii palju muuta, siis võiks need vast enne siin läbi arutada.
Loomulikult on palju parandada ja kindlasti on osad pakutud parandustest väga sobilikud.

Kasutaja avatar
eesatfan
Tegija
Postitusi: 134
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Enigma 2 Eesti keele tõlge

PostitusPostitas eesatfan » 16:08, 20 Dets 2011

rimas kirjutas:Sugugi mitte. Siis poleks ka sellist piinlikku asja juhtunud. http://openpli.git.sourceforge.net/git/ ... 2e8291dd3c. Selle peale tõstab poedit kohe kisa.

Sorry, ma pidasin silmas neid po faile, mis kaido oli postitanud, need olid põhjas pli omad. DMM omadel on iga teksti juures viide, millisest programmist asi lähtub. Vaatasin , et juba pli repos pole neid kommentaare.

rimas kirjutas:Pli keelefail oli väga minimaalne ja aegunud. Kogu Pli tekst on minu lisatud ja siis tõlgitud. Ja ka siin teemas läbi arutatud. (Sinu märkusi arvestades on ka parandused tehtud, aga praegu on vist vara ära saata. :wink:)


Uuele tõlketiimile soovitaks kogu see teema algusest peale läbi vaadata. Paljud asjad, mida nüüd nii hirmsasti tahetakse muuta, on siin arutuse all olnud ja tulemuses kokkuleppele jõutud. Praegu käib hirmus jalgratta leiutamine. Nii palju asju on halvemuse poole "parandatud", et vaata ja imesta. Ja lisaks on see veidi lugupidamatu nende vastu, kes siin varem oma pead on vaevanud. Kui on soov kokkulepitud asju nii palju muuta, siis võiks need vast enne siin läbi arutada.
Loomulikult on palju parandada ja kindlasti on osad pakutud parandustest väga sobilikud.


smile20 12 points.
Lugupidamisega,
eesatfan

Kasutaja avatar
kaido
Entusiast
Postitusi: 436
Liitunud: 17:36, 11 Veebr 2011
    unknown unknown

Re: Enigma 2 Eesti keele tõlge

PostitusPostitas kaido » 20:56, 20 Dets 2011

...
Viimati muutis kaido, 19:40, 05 Jaan 2013, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
i70
Entusiast
Postitusi: 176
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Enigma 2 Eesti keele tõlge

PostitusPostitas i70 » 01:16, 21 Dets 2011

Aitähh kõigile, kes kiitsid ja ka neile, kes kritiseerisid! Mõlemal osapoole jutus on oma iva sees. Kindlasti ei ole tänane keelefail nii valmis, et ta ametlikult käiku anda, kindlasti on asju, mida mina ei lahendanund parimal moel (oleks pidanud kogu teema siin läbi lugema, sest suure hooga tõlkisin mõningad asjad täiesti metsa, aga see on juba minu probleem).

Mis on minu eesmärk?

- ühtlustada kogu tõlge, st nimetagem samu asju samade nimedega ühe tõlkefaili ulatuses;
- kirjutada asjad lahti nii, et ka inimene, kes pole spetsialist saaks aru;
- tõlkida ära seni tõlkimata fraasid;
- leida grammatilistelt ja keelelistelt parimaid tõlkeid;
- mahutada olemas olevad tõlked etteantud raamidesse (loe aknasse ekraanil);

Kindlasti ei taha ma alahinnata inimeste tööd, kes on eelnevalt tõlkinud, pigem vastupidi. Minu sügav tunnustus teie püsivusele ja entusiasmile. Ma kindlasti ei eelda, et minu poolt tõlgitu on nüüd see kõige õigem ja parem, loodan siiski, et paljut sealt õnnestub kasutada. Alati jääb igal Dreami (või muu analoogilise vastuvõtja) omanikul võimalus kasutada just omale enam meeldivamat keelefaili.

Siinkohal pean ilmselt väheke hoogu pidama uute failide avaldamisega, sest tõtt tunnistades tuleb anda endale aru, et suur sarnaste failide hulk võib siinsed kasutajad segadusse viia. Palun asjast huvitatutel anda kas PM või siin sõnumiga märku huvist testida uusi faile.


Siinkohal soovin kõigile fännidele häid lähenevaid pühi ja selget taevast antennide kohale!

Tervitustega,
i70
DVB-S: DM7020HD OpenATV ja DM920UHD OpenATV - 30W/1W/5E/9E/13E/16E/19E/23E/36E (DiSEqC 1/10 SW101D); PULT: Logitech Harmony ONE - HELI: DENON1910 - PILT: 50" PHILIPS UHD TV.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14447
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 122 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Enigma 2 Eesti keele tõlge

PostitusPostitas tigekala » 10:49, 21 Dets 2011

4 Henkka
Kas nüüd jõudis kohale, mida ma "seal" silmas pidasin ?
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Enigma 2 Eesti keele tõlge

PostitusPostitas Henkka » 11:22, 21 Dets 2011

tigekala kirjutas:4 Henkka
Kas nüüd jõudis kohale, mida ma "seal" silmas pidasin ?


Ei ole jõudnud kohale, aga ega ma pole eriti arutanud ka selle "tarkade kivi" üle...

Oleme suhelnud i70 ja eesatfaniga antud teema osas,
küll aeg paneb asjad mõistlikult paika.
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
rimas
Eeskuju
Postitusi: 1303
Liitunud: 10:17, 19 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 123 korda

Re: Enigma 2 Eesti keele tõlge

PostitusPostitas rimas » 14:32, 21 Dets 2011

Ma kardan, et mu tekst siin on paistnud liiga kriitiline. Igal juhul arvan i70 on teinud ära väga suure töö ja seda ei tohi lasta raisku minna. Ja lahkarvamusi tekitavad kohad saab läbi vaielda.

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3261
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 221 korda
On tänatud: 75 korda

Re: Enigma 2 Eesti keele tõlge

PostitusPostitas 0000 » 20:45, 21 Dets 2011

Proovisin i70 viimast maiuspala oma qboxiga ja kinnitan, et tegu on üpris hea tööga mis kindlasti väärib jätkamist.
Andke julgelt teada mis ei meeldi ja ta suudab asjad paremaks kohendada.

Kasutaja avatar
kaido
Entusiast
Postitusi: 436
Liitunud: 17:36, 11 Veebr 2011
    unknown unknown

Re: Enigma 2 Eesti keele tõlge

PostitusPostitas kaido » 23:29, 21 Dets 2011

Mõned tähelepanekud:
8.jpg

Kasutajate haldamine
9.jpg

Tuuneri valik
Viga OpenPli HD skinni koodis, näiteks Magic kuvab normaalselt
/23.12 skinni kood parandatud, nüüd kuvatakse vaid tõlgitud teksti!/
10.jpg

Lisada:
Videoformat
Videosize
Videocodec
Namespace
Multiplex
11.jpg

Seadete Režiim > Seadete režiim
lisada Zap mode koos oma valikutega
12.jpg

Attempt to recover lost mounts (in background)
13.jpg

Peamine DNS
Secondary
14.jpg

Lisada Now: ja Frequency: tõlked, Tuleb: kooloniga
SNR, AGC ja BER jaoks on vähe ruumi, võiksid jääda ka tõlkimata
15.jpg

Lisada DTS > stereo
pildil juba lisatud
16.jpg

Lisada Timer Overview tõlge
17.jpg

Lisada Help... ja Red button... tõlge
Nimekirjas võiksid olla kõik suure algustähega, kui võimalik.
18.jpg

Lisada Channel Selection ... tõlge
19.jpg

Lisada hight tõlge
20.jpg

Näita filmi pikkust

kuskil oli sõna minutid, peaks olema minutit
21.jpg

Lisada
22.jpg

Lisada
23.jpg

Lisada
24.jpg

edasijõudnuile kõlab kummaliselt
25.jpg

lisada
26.jpg

lisada

Saatjate parameetrid võiks kah ära tõlkida, vähemalt osaliselt. Näiteks Veaparanduskood ja Kaitseintervall võiks sobida.


Oleks mõistlik kaaluda, ehk oli eelmises Rimase, Henkka ja teiste poolt tehtud tõlkes mõni koht ka paremini sõnastatud. Siis peaks seda kasutama. Üldmulje on päris hea. smile173

Kui keegi soovib tõlkes enda jaoks muudatusi teha, siis lisan siia mo2po paketi koos i70 20.12 tehtud enigma2.po failiga. Poeditiga seda muutes ja seejärel salvestades tekib lisaks .po failile ka enigma2.mo, mis tuleb seejärel oma vastuvõtjasse laadida.
mo2po.rar
Viimati muutis kaido, 11:29, 23 Dets 2011, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
i70
Entusiast
Postitusi: 176
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Enigma 2 Eesti keele tõlge

PostitusPostitas i70 » 13:23, 22 Dets 2011

Aitähh märkuste ja hea nõu eest. Ilmselt kusagil peale jõule võtan asja käsile.

Mälu järgi võin aga praegu öelda järgmist:

Tuleb: kooloniga > koolonit ei saa lisada, sest vähemasti PLI HD skinni puhul on sinna võimalus panna 5 tähemärki. Kuuendat juba ei kuvata.
Võibolla oleks inimestele arusaadav väljend > uus:

Now: > Nüüd (ei ole kindel kui palju on võimalik tähemärke kasutada) võiks olla selleks tõlkeks?

Tuuneri valik: > 7020 open PLi skinniga minul see tõlge mälu järgi ok. Mis aparaadi pealt pilt võetud? (siin ma eksisin - minul sama probleem).

Peamine DNS
Secondary

Siin on probleem selles, et tähekohti Primary DNS normaalseks tõlkeks jääb väheks (kui on üle X arvu tähti, siis lõppu ei kuvata). Mis veelgi minu jaoks üllatavam, siis isegi Secondary DNS ei mahu ära, seepärast ja seda originaalkeeles!

Frequency > see on mul tõlgitud, vaadake palun käsiotsingut. Seal on ilmselt tegu põhisõna, kas lisatud tühikuga või käib sinna juurde veel miski data muutuja - pole jõudnud uurida.

Nimekirja algusesse suurt tähte panna oleks ka minu arvates ilus aga paraku ei ole seda võimalik teha mitte iga kord, sest inglise keelset algupärandit kasutatakse teinekord ka lause sees. Siis on jälle pahandamist, et miks on lause sees asi suure tähega. MA kordan, me ei saa samale algupärandile teha kahte tõlget, ühte suure ja teist väikese tähega.

Channel selction > proovisin tuvastada milline võiks olla selle algne kuju. Sisestasin tõlkesse algus Channel selection ja hiljem ka koos järgneva tühikuga - mitte kummalegi ei haakinud minu tehtud tõlget taha. Kui keegi oskab selle fraasi algkuju ja temaga liidetud muutujad välja tuua, siis ma võin ta lisada tõlkesse.

Parimat,
i70
Viimati muutis i70, 02:41, 23 Dets 2011, muudetud 1 kord kokku.
DVB-S: DM7020HD OpenATV ja DM920UHD OpenATV - 30W/1W/5E/9E/13E/16E/19E/23E/36E (DiSEqC 1/10 SW101D); PULT: Logitech Harmony ONE - HELI: DENON1910 - PILT: 50" PHILIPS UHD TV.

Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Enigma 2 Eesti keele tõlge

PostitusPostitas descite » 13:33, 22 Dets 2011

i70 kirjutas:...

Now: > Nüüd (ei ole kindel kui palju on võimalik tähemärke kasutada) võiks olla selleks tõlkeks?

....


Pakuks Now: tõlkeks Kohe:
Näiteks tähendustes alustatkse kohe (salvestusega) , tehakse kohe jne...
Samuti sobib tõlge siis ka praegu asemel.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 74 külalist