Elioni kaabel digi TV lõpp

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas linni » 19:53, 17 Aug 2012

"Traat" oli lihtsalt kujundlik väljend.

Elionile ütlesin täna, et tehku pakkumine, millest mul oleks raske keelduda. Eks näis.

Üks pult jälle laua peal juures. Mul osa aparatuuri IR, osa RF pultidega, RF- i toetav Harmony 900 maksab paarsada eurot aga tuleb see väljaminek ilmselt teha. Kas Elioni boks üldse Harmony poolt kontrollitav on?

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas elit » 20:23, 17 Aug 2012

Ei saa kuidagi välistada, et kõrgelt tulevate direktiivide, käskude jms. pannakse paikka, et väljaehitatud/planeeritavate sideliinide omanikud peavad lubama oma võrke kasutada teistel operaatoritel konkurentsi loomise/tarbijate huvides, analoogselt elektrivõrkudega ja gaasitorustikega. Kuidas operaatorid/pakkujad omavahel asjad lahendavad ei paku tarbijatele eriti huvi, sest neid huvitab saada neile vajalikud teenused sobiva hinnaga.
Digi tehnoloogiline areng on saavutanud sellise võimekuse ja fiibri läbilaksevõime võimaldab niisugust liinide kasutamist Eesti suurusega riigis ilma probleemideta .

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas martinj » 22:28, 17 Aug 2012

Kas need direktiivid mitte praegu juba ei kehti ?
Meenub aeg, mil Elion (siis oli veel Eesti Telefon) avas oma võrgu Tele2 jaoks - tuli lihtsalt kõnele ette valida operaatori kood 102 . Ei tea, kas seepraegu kah toimib ?

Teine näide - kodus on mul Elisa nett, aga üle Elioni telefonitraadi. Tehnikult paigaldusel küsisin. Vastas, et nad "rendivad" vms.

Kuigi ei saa ma selle EE puhul aru, kuidas nemad aru saavad millise elektritootja elektronid parasjagu mul liiguvad. :mrgreen: Sama on ka gaasiga. Alajaama ei vaheta keegi ju välja .
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas Zuumbox » 22:47, 17 Aug 2012

martinj kirjutas:Meenub aeg, mil Elion (siis oli veel Eesti Telefon) avas oma võrgu Tele2 jaoks - tuli lihtsalt kõnele ette valida operaatori kood 102 . Ei tea, kas seepraegu kah toimib ?

Jah - siiamaani kasutan. Lauatelefonilt tehtud kõnede eest ei maksa ma Elionile sentigi; kõik läheb Tele2' le. Ilmselt mingit kasu ega kahju ma sellest ei saa (kuna lauatelefon leiab väga vähest kasutamist) aga kuna mobiil on ka Tele2, siis las ta olla :mrgreen:
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas linni » 23:14, 17 Aug 2012

Telefoni loetakse avalikuks hüveks ja sellele kehtivad omad regulatsioonid, nende hulgas numbriliikuvus ning ilmselt ka kommunikatsioonide ühiskasutus. Kas internet ja telerivaatamine on avalik hüve, selles on küsimus.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas elit » 08:08, 18 Aug 2012

Vaadates viimastel aegadel toimunud arenguid, on internet kindlasti tõusnud avalikuks hüveks/huviks.
Selleks on tõusmas ka TV vaatamine, mida üha enam edastatakse kaabli kaudu.
Oma positsioone/tähtsust kaotab aga traadiga telefon.

Taoline tendents on mitte ainult Eestis ja seda märkavad ka EU ametipulgad ja peavad selle reageerima.
Mina küll ei välista, et võib jõuda aeg, kus Elioni (kui suurima) võrkude kaudu saab näha ka Starmani jt. poolt pakutavaid TV teenuseid.

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas tonuj » 22:08, 21 Aug 2012

Zuumbox kirjutas:Jah - siiamaani kasutan. Lauatelefonilt tehtud kõnede eest ei maksa ma Elionile sentigi; kõik läheb Tele2' le. Ilmselt mingit kasu ega kahju ma sellest ei saa (kuna lauatelefon leiab väga vähest kasutamist) aga kuna mobiil on ka Tele2, siis las ta olla :mrgreen:


Elioni e-Kodus on telefon tasuta ja 102 ette valimine sellisel juhul kahjulik.

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas martinj » 22:10, 21 Aug 2012

Kas ka kõned tasuta ? :mrgreen:
Tegelikult ennast huvitab, kui Elioni leping peatatud, kas siis see 102 valimine töötab (sisse saab helistada).
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas tonuj » 10:42, 22 Aug 2012

martinj kirjutas:Kas ka kõned tasuta ? :mrgreen:
Tegelikult ennast huvitab, kui Elioni leping peatatud, kas siis see 102 valimine töötab (sisse saab helistada).


Kõned tasuta pole aga 102 valimisega läheb kõnealustustasu Elionile, seega kui leping peatataud siis vist ei saa ka seda kasutada.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas Zuumbox » 17:58, 22 Aug 2012

tonuj kirjutas:Kõned tasuta pole aga 102 valimisega läheb kõnealustustasu Elionile,

Mulle tundub, et Sa eksid - ma pole küll Elioni arvel mingeid kõnealustustasusid märganud. Ka Tele2 arvel pole sellist looma - on ainult minutimaks tehtud kõnede pikkuse pealt. Muide, selle 102... valimise sai kuidagi automaatseks muuta (mul nii ka on); kuidas täpselt, praegu peast ei mäleta.

Lisa:
Vaatasin järgi - automaatse 102... aktiveerimiseks tuli telefoniga valida koodijada *15*2*102#
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 49 külalist