Elioni kaabel digi TV lõpp

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Tsebu
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 15:53, 05 Juul 2012
Asukoht: Viimsi
    unknown unknown

Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas Tsebu » 16:14, 05 Juul 2012

Sain täna kirja, et Elion on otsustanud 1. augustist sulgeda oma kaabel digi tv. Olin siiani üks vähestest, kes seda kasutada sai ning olin selle teenusega rahul - kvaliteet hea, sai salvestada nii nagu enda soov, teleka vaatamisel 1 pult jne. Asemele pakub Elion oma "innovatiivset" IPTV-d, mis mul nagunii on juba olemas, lihtsalt siiani kasutanud väga harva. Põhiprobleem tekib kaabel tv kadumisega just saadete salvestamisega, mis IPTV puhul sellisel kujul (ajaliselt ja mahuliselt piiratud võrgusalvestusteenus) peaks küll selle paketiga tasuta kaasas käima, aga see selleks. Tahaks oma süsteemi üle viia maapealse DVB-T telekapildi peale ning edasi salvestada digiboksiga, millel oma kõvaketas see.
Siit küsimus, kas näiteks soomes müüdavad Welho wbox HD2, Topfield TRC2400 või Humax HDPVR-5000T näitavad zoomi pilti (nii tasuta kui kaardiga avatavaid)?
Kõik eelmainitud on siis HD võimelised ning peaks sisaldama ka T2 tuunerit (mõeldes tulevikule).

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14471
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas tigekala » 19:14, 05 Juul 2012

Tsebu kirjutas:Tahaks oma süsteemi üle viia maapealse DVB-T telekapildi peale ning edasi salvestada digiboksiga, millel oma kõvaketas see.
... nii tasuta kui kaardiga avatavaid ?

Nu jah, ma arvan, et Sa pole näinud Zoom TV conax kaardiga avatavate kanalite pildikvaliteeti kui sealt midagi salvestada kavatsed.
Nende kanalite salvestamiseks, kõlbab ka VHS videomakk.

Meil on siin üks austatud moderaator, Henkka, kellel on viimasel ajal palju vaba aega.
Võib olla, tema pajatab Sulle pikemalt Eesti DVB-T kodeeritud kanalite teemal...
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas aandra » 19:31, 05 Juul 2012

Küsimus:
Kui palju Sa vaatad neid salvestatud asju?
Hea, kui saad päris saate ära vaadatud. Mina küll seda aega ei leia, et mingeid salvestisi veel vaatama hakata. Elioni adsl-i telefonipaari otsas olev HD digi on sama kvaliteediga ja saad samuti 2 boksi ühe hinna eest sinna paari otsa riputada. Ilmselt pole mingit probleemi selle juhtmepaariga, kui majas see kaabel juba sees.

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas Martini » 20:06, 05 Juul 2012

Ma võin omalt poolt tagasisidet anda. Mul on kaks salvestavat DVB-T boksi. Peaaegu et ainuke asi, mida ma kunagi timeriga salvestan, on F1 kvalifikatsioon, sest see on tihti niimoodi keset suvepäeva, et ma tahan samal ajal pigem surfata vms. Siis tulen õhtul koju, vaatan ära ja kustutan maha. Kogu ülejäänud aja on kõvaketta ainuke point see, et kui ma olen juhuslikult jäänud mingit asja vaatama ja vahepealt tuleb mõte midagi muud teha, siis panen ma saate pausile. Timeshift. Pärast saab reklaamipausidest üle kerida, kuni hakkab reaalajale lähemale jõudma.
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas Siidiuss » 22:46, 05 Juul 2012

Kodeeritud zuumi kanalite pildikvaliteediga on jah ikka suht kehvad lood. Kui just midagi väga olulist ei ole vaadata siis parema meelega neid salvestisi ei vaatakski hiljem. Korralik vhs näitab ka tunduvalt paremat pilti. Need 5 mis kodeerimata veel on. Nendega on selline lugu, et neid siiski aegajalt hea salvestada kui saate ajal midagi tähtsamat teha. Epg kaudu vaatan meelepärased saated välja ja vajadusel salvestuvad 8GB mälupulgale. Hiljem ongi neid parem vaadata sest igasugused aega raiskavad reklaamid saab ka kõik kiirelt vahele jätta ehk neist üle kerida mis ongi minu meelest salvestamise suurim pluss..

Tsebu
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 15:53, 05 Juul 2012
Asukoht: Viimsi
    unknown unknown

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas Tsebu » 23:14, 05 Juul 2012

Eks see saadete salvestamine ning hilisem vaatamine on inimestel ikka väga individuaalne. Küsimused, et palju ma neid salvestisi ikka vaatan ning kvaliteet on kehv (tõsi!) pole hetkel olulised. Ma ei pane neid salvestisi plaadile ja kui salvestise kvaliteet on kehv siis ka otsesaate pilti vaadates on kvaliteet kehv, ega siis selletõttu meelepärast saadet vaatamata ei jäeta.
Salvestan 2-3-4 tundi nädalas, valdavalt ETV ja ETV2 kui see kedagi huvitab. Aga vaatan mõnikord salvestisi mitu kuud hiljem, sellepärast ei sobi ka IPTV salvestus (lisaks põhjendamatult kõrgele hinnale).
Samuti on vahel salvestatud mõned lastefilmid, mida lapsed 2-3 korda aastas vaatavad. Kuna ruumi kettal jätkub, ei ole ju põhjust kustutada neid filme.
Ehk siis küsimus on ikkagi selles, kas Soomest või ka mujalt internetist ostetud standarditele vastav DVB T(2) PVR mis on h.264 toega näitab Zooomi kanaleid? Või on starmanil mingi oma väike vimka signaali sisse pandud, et ainult Eesti DVB heakskiiduga pillid näitavad pilti?

Siin mainiti ka Elioni IPTV HD kanaleid. Kas keegi oskab öelda, mis kvaliteet neil siis on? 720p või ikka 1080i? Seoses kaabli tv lõpetamisega on mulle helistanud vähemalt 3 Elioni tehnilise toe töötajat ja keegi neist pole osanud sellele küsimusele vastata.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14471
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas tigekala » 23:21, 05 Juul 2012

Tsebu kirjutas:Või on starmanil mingi oma väike vimka signaali sisse pandud, et ainult Eesti DVB heakskiiduga pillid näitavad pilti ?
Seda muidugi kah...
Parem oleks osta CI mooduli slotiga tuuner. Ja siis Starman-i käest võtta nende conax moodul koos Zuum TV kaardiga.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas Siidiuss » 23:29, 05 Juul 2012

Elioni HD kanalitest ma tegelikult täpselt ei teagi. Aga oletan, et sõltuvalt programmitootjast kas 720 või 1080. Miskipärast arvan, et valdav enamus kui siis mitte kõik on 720p. Soome turul müüdavad DVB-T2 digiboksidega on minu arvates selline lugu, et nad peaks toetama ka tagasiulatuvalt DVB-T standardit ja oluline on ka see, et eestis on mpeg4 ja soomes peaks olema hoopis mpeg2. Kui conax kaardilugeja sees sis ei tohiks zuumi kaardiga probleemi olla. Aga kuna täpset tuuneri marki ei tea siis ei oska ka ennustada kas selline kooslus töötaks või mitte.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14471
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas tigekala » 00:06, 06 Juul 2012

Siidiuss kirjutas:Kui conax kaardilugeja sees siis ei tohiks zuumi kaardiga probleemi olla.
Arvad, et ei tohiks ?
Starman üritab juba ammu siduda oma moodulit ja tuunerit oma conax kaardiga...
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas Siidiuss » 00:24, 06 Juul 2012

Võimalik, et need kaardid mida koos mooduliga välja antakse on paaritatud ja iga tuuneriga ei tööta. Need zuumi kaardid mida ilma mooduli ja tuunerita saab pea igast elektroonika poest.
siis need minu teada peaks ikka töötama 90% seadmetes mis omavad conax kaardilugejat aga erandeid võib ju olla ja kõigi seadmetega ei pruugi ka näiteks subtiitrid korralikult töötada.

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas aandra » 08:41, 06 Juul 2012

Eriti puudutab see sidumine väljaostmata digibokse ehk Zoomboxe.

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas linni » 09:15, 06 Juul 2012

Tsebu kirjutas:Sain täna kirja, et Elion on otsustanud 1. augustist sulgeda oma kaabel digi tv.


Tohoo tonti! Minule ei ole veel midagi teatatud. Targemad teavad, kas Starmani kaabel - TV-le üleminek peaks Elioni fiibri otsas võimalik olema? Kunagi, kui kaablit pandi, siis maksin osa paigaldusest veel Elionile kinni. Tegu eramajaga. IPTV-ga võivad nad endal sabaalust pühkida. Praegu kasutusel 100/20 nett, kuidas on lood Starmani netikiiruse ja stabiilsuse ning telepildi kvaliteediga?

Tsebu
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 15:53, 05 Juul 2012
Asukoht: Viimsi
    unknown unknown

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas Tsebu » 10:04, 06 Juul 2012

Varem oli jah juttu, et pannakse aasta lõpus kaabliteenus kinni, aga 2-3 nädalat tagasi kadus ära lastpakett, mingi krüpteerimisseade ilmselt andis otsad. Ja tõenäoliselt otsustati, et seda parandada-asendade pole mõtekas ja seetõttu pannakse kõik teemapaketid kinni. Äkki need põhikanalid veel mingiks ajaks jäävad, aga lootma ma sellele ei jääks. Praegune lahendus peaks olema minu piirkonnas selline (uurisin paar-kolm aastat tagasi seal kapi kallal parandusi teinud tehnikult), et optika kaudu tuleb minust 50 m kaugusel olevasse tänavakappi telesignaal mis sealt siis läbi vastava seadme coax telekaablikaudu majani tuleb. Kui telesignaal sealt optilisest kaablist kaob, võiks ju hüperkiire äkki sealt läbi lasta? Aga seda lootust mulle ka ei antud. Niisiis istun oma ADSLi otsas rõõmsalt edasi, Starman ka siia piirkonda kindlasti ei tule- suuri kortermaju siin pole. Ja igasugu estwin projektid ajavad küll naerma. Kui firmadel ei tasu 50 m. optilist kaablit vedada, või uuendada tänavakappide sisu, et kasutada ära praegu maasees olevat coaxiaalset ning 8 kiulist võrgukaablit, siis mida me räägima pikematest vahekaugustest.

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas linni » 11:49, 06 Juul 2012

Tsekkisin just, Disneyd on ära kadunud, aga Kika ja mingid multikad veel toimivad.
Mul tuleb fiiber otse tuppa.

AnaloogTV
Entusiast
Postitusi: 369
Liitunud: 10:25, 03 Veebr 2011
Asukoht: Eesti kagunurk
    unknown unknown
On tänatud: 6 korda

Re: Elioni kaabel digi TV lõpp

PostitusPostitas AnaloogTV » 13:36, 06 Juul 2012

Siidiuss kirjutas:Miskipärast arvan, et valdav enamus kui siis mitte kõik on 720p.

1080i kõik

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist