Head helivõimendid

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas tigekala » 21:49, 24 Juun 2014

satik kirjutas:Miks teha seesugust haltuurat ?
Sa nagu poleksi elanud stagnaajal ja nagu ei teakski, et vandid oskavad siiamaani teha ainult haltuurat ?

Üks vana anekdoot selle kohta...

Mees tuleb palgapäeval töölt koju...
Naine küsib - Kus raha on ?
Mees - Käisime koos töökaaslastega striptiisiklubis ja kogu töötasu jäi sinna...
Naine - Ma oleksin sama asja sulle kümne rubla eest teinud !
Mees leiabki taskust viimase kümneka...
Naine teeb striptiisi...
Mees - Jah, haltuura jääb alati haltuuraks...

Pilt
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas moij » 11:04, 25 Juun 2014

satik kirjutas:Lugesin kolm korda uuesti - midagi pole teha, loll olen ja saan iga kord 22 transi, jättes arvesse võtmata T22 ja T24 mis tõesti osalevad vaid liigkoormuskaitsmes. Venkude variant jääb minu silmis "maasikalaadseks" tooteks, sorry.
Aga see simuleerimine, kui seda tehti arvutis, miks seda ei saadud teha siis originaaljuppide baasil, füüsiliselt ju neid juppe pole siis vaja (Sankeni originaaltranside leidmine on tänapäeval tõesti vist juba võimatu :roll: ). Miks teha seesugust haltuurat? Kasutanud õigete juppide andmeid ja võibolla usuksin.

Me nagu loeks erinevaid skeeme, mina näen et T21, T22 ja T23 on lühise kaitseks seal.
Nagu simulatsiooni lehel kirjutatakse on osad transid asendatud analoogidega (ilmselt on nende mudelid samad mis originaalidel) ja S1D ning S2D kohta lihtsalt pole andmeid.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas satik » 23:32, 25 Juun 2014

Nendele Sankeni lõputransidele pole mingeid analooge, ON-Semi (on vist venkude versiooni tootja) ei tooda sellise tehnoloogiaga, ega keegi teine minu teada. Ka lõppude eelastmed on teised. Üldse on vaid venkude Q20 sama mis taanlaste T9 - mis osad transid asendatud, tegelikult on ju kõik sisuliselt asendatud. Kuskohast on aga venkud võtnud ühte õlga kondeka C6 kui taanlastel on õlad sümmeetrilised?
DC servo ei ole esiteks identne ja teiseks pole see ka väljalülitatav nagu taanlastel... Nende raamatust saab lugeda mispuhul seda lülitada tasub (see siis Henkkale).

moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas moij » 10:06, 26 Juun 2014

C6 on täpselt sama koha peal ja sama väärtusega kui originaali C16. DC servo ei mõjuta kuidagi mõõte tulemusi ega ka simulatsiooni numbreid ta hoiab lihtsalt väljundi alalisvoolu nulli paigas.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas satik » 12:32, 26 Juun 2014

Tegin võrdleva pildi skeemidest, jah olen nõus et C6 on sisuliselt samas kohas (kuna vajadus puudub süveneda ja hüplesin mitme akna vahet, läks see tõesti vahelt).

Samas ma märkan et sul moij on nagu agenda peal - tingimata on vaja tõestada et venkudel on õigus, et taanlased valetasid, isegi kui jupid pole samad ja põhimõtteskeemi ON muudetud.

Nad on seda ise möönanud, neid muudatusi.
Selgumata on siiani miks oodatakse samu tulemusi kui on teadlikult viidud sisse selged muutused? Ja mis oleks põhjendus muudatuste tegemiseks kui see oli simulatsioon? Ei viitsinud lihtsalt sisestada 500 oomist trimmerit, kergem oli 2k asemel kirjutada 4k (venkude R77), kondekas C18 ja takisti R14 - pähh milleks, saab ju ilma hakkama. Milleks seda jõudevoolu üldse täpselt reguleerida, nii vist.

Mul on olnud võimalus kuulata ja remontida Sankeni lõpuga võimendit, kus miskipärast lõppes üks väljundkaskaadi eelaste ära. Täpset mudelit transile (2SA1220A) ei olnud saada ja nii leiti sinna üsna lähedaste parameetritega asendus. Kui moij arvab et see võim nüüd kõlas samamoodi edasi nagu enne originaaliga siis - vale vastus. Simuleerimine pole minu tugev külg, aga sinu arvamusele tuginedes poleks tohtinud midagi muutuda. Venkude arvates võib terve võimu "asendada" - ikka peab ta samamoodi kõlama :wink: .

Ma arvan et kuna nad pole reaalset võimu käes hoidnud ega mõõtnud, pole ka erilist pointi nende simuleerimistest heietada. Mulle pakuks see huvi vaid siis kui nad oleks kasutanud identset skeemi koos täpselt samade juppidega - ja siis S1D ning S2D asemele katsetanuks võimalikke asendusi. See oleks kuidagi edasiviiv, isetegemise vaatenurgast huvitatutele.

moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas moij » 16:27, 26 Juun 2014

Ma olen natuke skeptiline sellise skeemiga võimu nii väikeste moonutuste suhtes, pole üldiselt reaalsed numbrid. See venelase leht oli lihtsalt esimene samuti asjas kahtlev leht, mis ette jäi, väga korrektselt ta muidugi oma simulatsioone pole teinud.

Foorumil
Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3254
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas 0000 » 18:21, 26 Juun 2014

Segan siin korra vahele Teie arutelule.
Käisin täna faasi soovitatud Valiheli kaupluses ära, väärt pood, kraami jagub!
Sealt jäid silma kolm kvaliteetvõimendit:
Rega Brio-R
Argon DA 2
Nad D3020

Oleksin üpriski tänulik satiku või ka mõne teise spetsialisti kommentaaridele antud võimendite osas. Tõin nad välja nii, et nimekirjas esimene on kõige kangem ja viimane selline kõige lahjem. Kui viitsite Googeldada ja spece võrrelda, siis oleksin tänulik aga ei pea seda loomulikult tegema!
Lisan siia ka paar pildikest, kus kõik need kolm võimendit on pildil (poemehelt sain selleks loa).
Manused
IMG_1883.jpg
IMG_1884.jpg
IMG_1885.jpg

moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas moij » 18:49, 26 Juun 2014

Eks kuulamine määrab aga Aragon DA2 ja Nad D3020 on põhimõtteliselt 2 kanaliga resiiverid, võim ka digi mõlemal ja DACid sees, Rega peaks neist see "päris" võimendi olema.

Foorumil
Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3254
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas 0000 » 19:00, 26 Juun 2014

Moij, nii on. Regaga oli isegi kõrvaga kuulda paremus. Muidugi tegid kõik head häält. Eks ma kaalun veel erinevaid asjaolusid aga Hi-Fi klubisse pole vist mõtet minna ennast ärritama ja närvi ajama.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas satik » 19:07, 26 Juun 2014

Ma nagu resiiverit ei märganud üheski aga DAC on neil kahel jah, seeläbi ka VOL on digi.

Rega... vaata sisse, trafo on vahetul helitugevusregulaatori juures http://img4.magnus.de/Rega-Brio-R-r937x ... 836100.jpg ja üks selle ostnu kirjeldab kuidas esmalt arukana tundunud ost muutus üheks kõige hullemaks, muuhulgas nimetas ta probleemiks "hum" mis on enne viidatud pildiga otseselt seotud.
http://www.vinylengine.com/turntable_fo ... hp?t=53138

NOTE THAT THE BRIO-R does NOT give noise/distortion specifications in the manual.

http://www.rega.co.uk/downloads/Brio-R%20manual.pdf

That is a giant red flag waving in gale-force winds all by itself.

Foorumil
Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3254
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas 0000 » 19:37, 26 Juun 2014

Ressiiverit ei ole jah üheski. Regal on grammofoni sisend ka taga olemas.
See digi sisend ülejäänud kahel võimendil annab poindi, et saab CD või teleka või satituuneri otse optikaga sisse lasta, mida Regaga teha ei saa. Samas Rega sound oli kõrvaga kuuldavalt parem.. Müüja sõnul on Rega tehtud transistoridega aga kui nüüd satiku pilte vaadata, siis seal ikka kivikesed vist. Eks ma uurin ise ka internetiavarustest, mis nende kohta kirjutavad.
Manused
image.jpg

Foorumil
Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3254
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas 0000 » 21:21, 26 Juun 2014

Lugesin satiku toodud foorumi lingi hoolega läbi. Paras jama tegelikult. Saan aru, et see hum on võrgumüra, mida toodab see trafo, mis on nagu pildilt näha tõesti kaunis lähedal helivaljuse regulaatorile. Elu näitab, et sellised vead on tüüpvead ja kui nad esinevad, siis loota, et järgmine mudel oleks sellest veast prii, on kauniski naiivne. Eks pean vist ikka Hi-Fi klubis pakutava ka üle vaatama, kiiret mul ju pole. Muidugi jääb võimalus, et antud kasutajal lihtsalt ei vedanud, kes seal foorumis kurdab aga fakt jääb faktiks.
Edit. Kui lugeda kõik kaheksa lehte läbi, siis viimased lehed (7 ja 8 ) lugemist näitavad, et see irin võib vabalt olla bullshit!
I have a Brio R for a while now. I hear no hum at 0 volume. IN fact (aside from the phono input) I hear no hum from any inputs even if cranking the volume up to 75%+. For the phono input, I'll get some noise at 50% if I don't feed it any signal from the TT.

Seal on kaheksandal lehel veel selliseid kinnitusi teistelt Rega Brio R omanikelt.

moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas moij » 12:38, 27 Juun 2014

Ma mõtlesin rohkem et need kaks on nagu kodukino resiiverid võimenduse osa mõttes, raadio vastuvõtjat neis muidugi ei ole. Rega lõppvõim on transidel tehtud, piltidelt see välja ei paista. Kui ta aga tõesti müriseb, siis pole ka see eriti sobiv. Samas volum on potetkaga ja sellel on ka moototiga kaugjuhtimise võimalus, sellisedi võime on tänapäeval üsna vähe.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas satik » 14:37, 27 Juun 2014

Regal on võibolla sisendites puhvervõimendid kividel toodetuna vahel. Võimsusvõimu komponendid tõesti ei paista. Sisendid valitakse õnneks releede abil.

Foorumil
Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3254
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas 0000 » 23:07, 15 Juul 2014

Lisan siia paar pilti Argon DA 2 kohta, täiesti arvestatav tegija.
Hinnaklass 290 € kandis. Sellele saaks digi-tuuneri optilisest väljundist otse signaali sisse lasta. Lisaks on tal eraldi väljund olemas aktiiv-subwooferi tarvis. Need pildid jäid mul varem lisamata, leidsin siin oma telefonist. :-)
Link:
http://www.argonaudio.com/wp-content/up ... format.pdf

Nad ise väidavad seal, et neil on väga hea D/A muundur kasutusel ning
It’s recommended to use digital inputs only – if possible.

Dreamboxi signaal (optikast) oleks väga paras just sellisesse võimendisse lasta. See võimendi on saadaval eespool märgitud poes (Valiheli).
Pult on veidi suur minumeelest aga ainult puldilt saab kontrollida basse, kõrgete toonide taset ja muuta heli balanssi (nii nagu toodud lingilt lugeda saab).
Manused
image.jpg
image.jpg

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist