Soovin abi kõlarite valimisel

Kasutaja avatar
trip24
Edasijõudnu
Postitusi: 70
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2005
    unknown unknown

Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas trip24 » 10:46, 16 Mär 2014

Tere

Plaan on soetada korralikud ja rahakotisõbralikud kõlarid filmide ja muusika kuulamiseks. Toa suurus on 21 m2. Istumise kaugusest on esikõlarid 3,2 m. Selja taha kõlareid panna ei saaks aga tagumised kõlarid on plaanis panna külgedele umbes 0,8 m kaugusele istumisest.
Kõlarid mis olen välja vaadanud on:
Esimesed kõlarid Põrandakõlar Acoustic Energy 3-Series 305
Loe lähemalt: http://www.soundshop.ee/?id=1999&toode= ... ries%20305
Keskmine kõlar Keskkõlar Acoustic Energy 3-Series 307 Centre
Loe lähemalt: http://www.soundshop.ee/?id=2000&toode= ... 7%20Centre
Tagumised kõlarid Riiulikõlar Acoustic Energy 3-Series 301
Loe lähemalt: http://www.soundshop.ee/?id=1998&toode= ... ries%20301
Hetkel subwooferit ei ole plaaninud osta kuna sellele ei ole head asukohta ja rahalises mõttes lisaks see eelarvesse suure summa. Loodan, et esimesed kõlarid kompenseerivad selle ära-
Võimenduseks plaanin soetada Denon AVR-X1000.

Ootan antud kõlarite ja võimenduse kohta kriitikat ja positiivseid kogemusi. Lisaks ootan soovitusi, et milliseid seadmeid võiksin veel kaaluda. Eelarve kokku on maksimum 2000.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas satik » 11:33, 16 Mär 2014

Kas sa oled ühtegi neist kõlareist ise kuulnud?
Konkreetsete esikõlarite puhul ma natuke kahtlen kas 2x110mm ikka kompenseeriks puuduva subwooferi... kusjuures ma subwooferit ei salli üldse :wink: .
Seljatagused "effektikõlarid" ei ole hajusa suunakarakeristikuga, on suunatud, sellega määrad ära et enamvähem normaalselt kuulata saab 5.0 heli ainult ühes punktis. Kas vaatad filme üksi?

Kasutaja avatar
trip24
Edasijõudnu
Postitusi: 70
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2005
    unknown unknown

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas trip24 » 12:05, 16 Mär 2014

Tegin väikse joonise, kuidas mul tehnika paigutada plaanis oli. Keskmine kõlar oli plaanitud tv alla riiulisse. Tagumiste kõlaritega on selline asi, et ega nad väga hästi ei taha kusagile mahtuda. Hetkel on viimistlus ka uus ja ei taha neid kaableid tagumiste kõlarite jaoks seina freesima hakata. Muidu saaks panna kusagile kõrgemale seina peale. Tavaliselt filme vaatan diivanil olles kahekesi.

Kas mõistlik oleks valida teised kõlarid või panna ikkagi subwoofer (olen iseenesest Acoustic Energy 305 kõlaritest muusikat kuulanud)?Peaksin loobuma tagumistest kõlaritest?
Manused
Kõlarite paigutus.pdf
(3.21 KiB) Allalaaditud 469 korda

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas valgekotkas » 12:15, 16 Mär 2014

sellise paigutuse puhul jäta tagumised üldse ära ja keskendu 3.0 või 3.1 lahendusele ... üksinda istudes jäävad tagumised surroundid ikka häirima ja kahekesi juhtub see, et ühel on parem ja teisel vasak surround ... asetaks rõhu just L, R ja C suunas kusjuures C ei tohi olla grammigi kehvem kui L ja R ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas satik » 12:28, 16 Mär 2014

Esimene asi mida mina märkasin joonisel, on see et akustiliselt on praegune plaan täiesti metsas. Ei saa nii olla et üks kõlar hängib vabade külgedega (FR) ja teine (FL) istub koopas, nurgas. Et heli kuidagi lubama hakkaks, tuleks front keerata aknaga seina, sofa aga moodustaks nagu madala vaheseina. Ma tean et see pole vist moodne lähenemine, kuid kahjuks füüsikat ei huvita mood. Ja paraku tuleb tunnistada et kui mood seljatab füüsika, pole mõtet arutleda ühe või teise asja sobivuse üle.

Tegelikult saaks pööratud plaaniga isegi tagakõlarid paika, ukse kohale ja vastaseinale.
Kuna C kanalit on raske teostada R/L tasemega võrdväärselt, siis ma suunaks raha paremate frontide peale, kui surroundid kõnealla ei taha tulla.

Kasutaja avatar
trip24
Edasijõudnu
Postitusi: 70
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2005
    unknown unknown

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas trip24 » 12:34, 16 Mär 2014

valgekotkas kirjutas:sellise paigutuse puhul jäta tagumised üldse ära ja keskendu 3.0 või 3.1 lahendusele ... üksinda istudes jäävad tagumised surroundid ikka häirima ja kahekesi juhtub see, et ühel on parem ja teisel vasak surround ... asetaks rõhu just L, R ja C suunas kusjuures C ei tohi olla grammigi kehvem kui L ja R ...


Ma eelistaksin siis juba 3.0. Sellise lahenduse puhul ei ole vaja leiutada subwooferile mingit asukohta. Mis firma ja mudeliga oleks mõtet lähemalt tutvust teha?

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas satik » 12:38, 16 Mär 2014

Kuipalju see ruum kõlab?

Kasutaja avatar
trip24
Edasijõudnu
Postitusi: 70
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2005
    unknown unknown

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas trip24 » 12:40, 16 Mär 2014

Pigem tekib ruumis kõla. Seinad on osaliselt betoonist ja teine osa kips.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas satik » 12:43, 16 Mär 2014

Siis seda enam mõtle paigutuse 90-kraadisele pööramisele - on vähemalt mingi pind mida saad summutada.

Kasutaja avatar
trip24
Edasijõudnu
Postitusi: 70
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2005
    unknown unknown

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas trip24 » 13:50, 16 Mär 2014

Kõlarite paigutamise pean tõsiselt läbi mõtlema. Kuid ikkagi küsimus kõlarite endi kohta. Jäi silma veel sellised kõlarid nagu BOWERS & WILKINS
CM8. Hinnaklassilt on tegu natuke kallima mudeliga. Sama firma kallimad mudelid on võitnud erinevaid auhindu. Mida arvata ja kas peab olema ka keskkõlar?
Kui kellelgi on häid kogemusi odavama klassi kõlaritega, siis vähem olen nõus hea asja nimel ikka maksma. Mida arvata yamaha kõlaritest, neid on kaubanduses väga palju müügil ja erinevate hindadega?

sanders
DigiTVfänn
Postitusi: 638
Liitunud: 15:25, 10 Veebr 2013
Asukoht: Põhja-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas sanders » 13:59, 16 Mär 2014

Mul on need,
http://www.qacoustics.co.uk/2020i-stereo-speaker.htm
tuba sama suur kui sul, keskkõlarit pole ja olen rahul.
Ostsin siit
http://www.arratt.ee/hinnad/207-qacoust ... -hinnakiri

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas valgekotkas » 14:11, 16 Mär 2014

trip24 kirjutas: Eelarve kokku on maksimum 2000.
sellise eelarve juures võiks mõelda juba mõne kõlariehitaja teenuse peale või siis ise tegema hakata :wink: 2 kõlarit ... võimu või ressi ostad (teiselt ringilt võid saada vägagi asjaliku kasti) ... olgem ausad - poest "odavama otsa "firmakad" on hunnik saepuru, keskpärased elemendid ja hulgaliselt maksu marketingi eest :lol:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas satik » 14:45, 16 Mär 2014

B&W on hea vaid väga, väga kallite mudelite puhul (nagu Nautilus), kuid kahjuks madalamad mudelid ei ole sellise heliga et neid tahaks kuulata. Enamik nn inglise soundiga kahe/kolmeribalisi on kliinilise soundiga, pigem vaataks kas Seas'i kitte või Dali, JMLabi mudeleid.
Yamaha on kahjuks ainult asendustoode, selleks et kasutaja saaks midagi kuulata kui muidu oleks tühi koht.
Isegi need mis stuudiotes on "kohustuslikud", NS-10 mudelid. Need on seal selleks et imiteerida sangaraadiot, mitte kvaliteedi etalonid nagu mõnes kohalikus stuudios arvatakse :lol: .
Ma pakuks: Dali Ikon MK2 sarjast alates on mõeldav et võibolla saab kuulda kvaliteetselt, sealt alates on mõtet rääkima hakata võimude või resside kvaliteedist ka muus mõttes kui ainult toores pauer. Hindadest ma ei tea praegu midagi, sest
ma lähtun hindamisel kuuldavast kvaliteedist ja seejärel hakkan vaatama mis see maksab. Kui vaja, tuleb püksirihma pingutada ja kasvõi jupikaupa hankida, kuid ei ole mõtet oma niigi piiratud aega siin ilmas raisata topsikute peale.

Alustuseks: http://www.dali-speakers.com/en-US/Loud ... N-MK2.aspx

Foorumil
Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3254
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas 0000 » 16:32, 16 Mär 2014

Mina valiksin ilma naljata siit midagi:
http://www.audes.ee/?id=1770
Sinna saab helistada ka või meiliteel kokku leppida. Saaks tõenäoliselt tehasehinnaga või minimaalse juurdehindlusega. Põhjus, miks ma need valiksin on see, mis valgekotkas ütles (
poest "odavama otsa "firmakad" on hunnik saepuru, keskpärased elemendid ja hulgaliselt maksu marketingi eest
). Ise kodukõlareid pole minumeelest küll mõtet ehitada. Hea oleks, kui kohapeal saaks neid kuulata ka, seda saab meili teel või telefonitsi täpsustada.

Siit võid ka läbi astuda, kui asud Tallinnas
http://www.hifi.ee

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas linni » 17:53, 16 Mär 2014

Subwooferit saab kompenseerida kõlaritega, mille
- tundlikkus on üle 100 db
- hinnatase algab 2000 eur tükist
ning ressiiveriga, mille hind on samas suurusjärgus esikõlaritega.

Kõigil muudel juhtudel pole wooferist pääsu, kui eesmärgiks filmide vaatamine.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist