Küsimus vinüüli spetsidele

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    Windows XP Firefox
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Küsimus vinüüli spetsidele

PostitusPostitas Filmix » 21:29, 10 Nov 2018

Ostsin endale nostalgia hoos hunniku plaate ja TEAC TN-200 vinüüli keerutaja. Sobis välimuselt mu ülejäänud tehnikaga kõige paremini kokku :) Nüüd aga olen küsimuse ees, et kas osta talle kohe uus nõel või helipea ka, sest räägitakse, et originaalis pole tal see suurem asi. Peale päevast googeldamist polegi aru saanud, et kas kehvake on tal ainult nõel või ka helipea. Ostaks uue Audio-Technica AT95E helipea koos nõelaga, sest ATN95E nõel eraldi pole ju märkimisväärselt odavam. Või pole neil helipeadel mingit vahet? Või pole üldse mõtet tõmmelda ja võib muretult plaate saagida originaalis mängija küljes olnud nõelaga? Mainiks veel, et plaatideks on mul eranditult tutikad 180 g plaadid ja teema on üleval just seetõttu, et ei tahaks plaate kehva nõelaga pekki keerata :roll: Väidetavalt on originaalis sel mängijal CR2861 MM cartridge and STL-122 stylus. Ei leia kuskilt infot, et kas see nõel on elliptical või mitte. Rääkimata siis mingitest täpsematest spekkidest. Ehk oskab keegi targem nõu anda?
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Küsimus vinüüli spetsidele

PostitusPostitas satik » 22:23, 10 Nov 2018

Material: Diamond, Cut: Shell spherical.
Ei hiilga Teac ise ka kuskilt nende andmetega, aga miskit imepärast vist oodata pole. Pea väljundpinge on ka keskmine, 2,4mV.

Esialgu kuula seda mis on, arvesta mingi sissemänguajaga nõela puhul ka. Surved hoia õiged, et plaate ei lõhuks.
AT-95E... kui masin muidu midagi väärt on, siis proovi paremate peale mõelda. Ja vaata näiteks Thakkeri poodi peade osas.

Märkasin et Teac TN-300 on juba tehasest AT-95E peaga.

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    Windows XP Firefox
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Küsimus vinüüli spetsidele

PostitusPostitas Filmix » 22:50, 10 Nov 2018

satik kirjutas:Surved hoia õiged, et plaate ei lõhuks.


Kasutusjuhendi järgi on soovitatav surve 3 g. See tundub ikka jube palju :roll: Ehk keegi oskab veel midagi tarka öelda?
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Küsimus vinüüli spetsidele

PostitusPostitas satik » 22:56, 10 Nov 2018

Filmix kirjutas:
satik kirjutas:Surved hoia õiged, et plaate ei lõhuks.


Kasutusjuhendi järgi on soovitatav surve 3 g. See tundub ikka jube palju :roll:


Kui käpp laseb seada, katseta kuskil 1,5g ümbruses. Kui see ei anna tulemust siis tasub küll uue pea peale mõelda. Plaatide eluiga on ka ju väärtus, millest hoolida.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    Windows XP Firefox
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Küsimus vinüüli spetsidele

PostitusPostitas Filmix » 23:12, 10 Nov 2018

Nojahh, aga küsimus ongi selles, et kas vahetada ainult nõel või ka helipea :roll:
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Küsimus vinüüli spetsidele

PostitusPostitas satik » 23:47, 10 Nov 2018

Nõleahoidik on tehtud tavaliselt suht kindla kere peal kasutamiseks, nii et võimalused lihtsalt nõel vahetada pole suured. Kere, praegusel juhul MM süsteemi oma, määrab väljundpinge ja stereokanalite ülekostvuse, nii et mõistlikum on vahetada komplektselt.

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    Windows XP Firefox
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Küsimus vinüüli spetsidele

PostitusPostitas Filmix » 23:55, 10 Nov 2018

Tänud satik! Oskab keegi veel midagi kosta?
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    Fedora Firefox
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Küsimus vinüüli spetsidele

PostitusPostitas valgekotkas » 09:52, 11 Nov 2018

Filmix kirjutas:Tänud satik! Oskab keegi veel midagi kosta?
Mida sa veel ootad? Et äkki keegi tuleb ja kiidab su "välimuse pärast" ostu taevani we? :mrgreen:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    Windows XP Firefox
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Küsimus vinüüli spetsidele

PostitusPostitas Filmix » 12:49, 11 Nov 2018

satik kirjutas:Nõleahoidik on tehtud tavaliselt suht kindla kere peal kasutamiseks, nii et võimalused lihtsalt nõel vahetada pole suured. Kere, praegusel juhul MM süsteemi oma, määrab väljundpinge ja stereokanalite ülekostvuse, nii et mõistlikum on vahetada komplektselt.


Oot... ma pidasin silmas, et nõel = stylus http://www.soundshop.ee/?id=2755&toode=Audio-Technica%20ATN95E ja see on ju vahetamiseks mõeldudki :roll: Ega sa nüüd ometi arvanud, et ma seal sees ainult nõela tahan ära vahetada? Ja helipea = cartridge.
http://www.soundshop.ee/?id=2447&toode=Audio-Technica%20AT95E Kas seda nimetasid sina kereks? See ju ka MM, mida iganes see ka ei tähendaks. Hetkel ma põhiliselt üritangi aru saada, et kas see Audio-Technica AT95E helipea (cartridge) erineb millegi poolest originaalis olnud helipeast või mitte. Kas sain õieti aru, et sinu soovitus oligi koos helipeaga vahetada?

valgekotkas kirjutas:Mida sa veel ootad? Et äkki keegi tuleb ja kiidab su "välimuse pärast" ostu taevani we?


Adminnina võiksid ju ometi teada, et kui midagi tarka öelda ei ole, siis on olemas ka võimalus vait olla :wink:
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Küsimus vinüüli spetsidele

PostitusPostitas satik » 13:10, 11 Nov 2018

Kere on see kuhu ühendad juhtmed ja asetad nõelahoidikuga nõela. Mitmed tootjad teevad nii et ühele kerele saab panna mitmeid eri lihviga nõelu, see tähendab et nõelad on erinevad, hoidikud samad, või mõnel juhul ka töödeldavad nii et saab paigaldada mitte ettenähtud kerele.
Seda ma muidugi ei mõelnud et hakatakse hoidikus nõela vahetama (kuigi on ka selliseid tegelasi muideks).

MM tähendab "moving magnet". See on siis nii et magnet on nõela varre küljes, mähised aga paigal kere küljes. Et need on keres fikseeritud, siis seepärast ongi tema väljundpinge ja ülekostvus kere ehitusega määratud - pista sinna mis nõel kuidas tahad.

AT-95E ülekostvus on 20dB, normaalsed pead aga hoiavad sinna 30dB juurde. Alla 16dB ülekostvuse ma ei tea MM päid olevat, sellest saad kuidagi positsioneerida oma valikuid. Muidugi on veel asju mis võivad olulised olla, sageduala, astal kuju, astlavarre materjal, astlavarre elastik, magnetmaterjal jne.
Aga et masin on "belt drive" siis ma neid momente ei mõtleks üle, esimene asi mida sa kuuled on ülekostvus.

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    Windows XP Firefox
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Küsimus vinüüli spetsidele

PostitusPostitas Filmix » 14:30, 11 Nov 2018

Pagan küll, kuna viimati sai vinüüle näpitud 30 aastat tagasi (mängija oli Estonia 010), siis olen selles vallas ikka päris juhmiks jäänud :evil: Lugesin su targa jutu mitu korda läbi, aga ega ma ei tea ikka, mis ma tegema peaksin :oops: Kas oleks anda mingit konkreetset vihjet, et mida selle mängija külge tasuks toppida, et asjal pointi oleks? Või peaksin siiski kogu teema unustama ja originaalis olnud nõela kasutama hakkama :roll:
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    Fedora Firefox
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Küsimus vinüüli spetsidele

PostitusPostitas valgekotkas » 14:53, 11 Nov 2018

Lühikokkuvõte: kui just väga tahad siis AT95E peale võid ju veel raha kulutada aga igasuguse kangema pea hankimine toob kaasa selle, et hakkad rohkem kuulma selle treipingi enda mürasid ja olematu pikkusega käpast tulenevaid moonutusi.
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    Windows XP Firefox
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Küsimus vinüüli spetsidele

PostitusPostitas Filmix » 15:15, 11 Nov 2018

valgekotkas kirjutas:Lühikokkuvõte: kui just väga tahad siis AT95E peale võid ju veel raha kulutada aga igasuguse kangema pea hankimine toob kaasa selle, et hakkad rohkem kuulma selle treipingi enda mürasid ja olematu pikkusega käpast tulenevaid moonutusi.


Umbes samale järeldusele olen ka ise jõudnud. Nüüd peab veel välja mõtlema, et kas on pointi selle AT95E ostmisel. Vot ei leia kuskilt inffi, et kui sitt see originaalis olnud helipea on, et kas on palju sitem, kui AT95E :roll:
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    Fedora Firefox
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Küsimus vinüüli spetsidele

PostitusPostitas valgekotkas » 15:52, 11 Nov 2018

Ei leia seepärast, et see on mingi "re-branded/re-labeled" toode - tavaliselt ei huvita selle andmed ostjat mitte üks gramm :D
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    Windows XP Firefox
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Küsimus vinüüli spetsidele

PostitusPostitas Filmix » 16:14, 11 Nov 2018

Lõpuks siiski leidsin :) TEAC-i jaapani lehel olid põhjalikud tehnilised andmed välja toodud ja sai võrrelda TN-300 andmetega, millel on juba originaalis AT95E küljes. Andmed olid üks-ühele samad. Seega asi selge - AT95E vastu vahetamisel pole pointi. Ja mingit hüper kallist pead pole loomulikult ka mõtet sellele juustule osta. Tänud vastajatele :wink: Minu pärast võib teema lõpetatuks lugeda :idea:
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist