Teleka pildi kalibreerimine

Käesolev foorum on mõeldud vaid ostuabi saamiseks ja hinnapäringute tegemiseks.
moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas moij » 20:37, 20 Aug 2013

Energizer kirjutas:Mulle isiiklikult sobib lihtsalt pildiseade eco, mida õige pisut olen timminud- Värvide asemel panen rõhku pigem sellele, et pildi heledus ja kontrastus oleksid paigas, nii et saan vaadata nii päise päeva ajal kui ka õhtul hämaras ja laelambi valgel mugavalt. Ei meeldi liiga tuhm ega liiga ere pilt.Värvide identsus reaalsuses pole enam niiväga oluline, kõike nagunii inimese silm ei erista.
Pigem on pildi teravus olulisem. Detailid paremini nähtavad.


Teleka pildi kalibreerimine on vähe keerukam kui lihtsalt kolme värvi reguleerimisega valge õigeks keeramine. Ka heledus, kontrastsus ja värvide intensiivsus pannakse selle käigus õigeks.
Loe esimeses postis olevalt lingilt või vaata kalibreerimis plaadil/failides olevat videot, seal on põhi asjad puust ja punaselt selgeks tehtud.
Saab neid videosid ka otse netist vadata kui reklaamid ei häiri:
http://revision3.com/hdnation/hdcalibration#rev3Player
http://revision3.com/hdnation/calibratepart2#rev3Player
http://revision3.com/hdnation/calibrati ... rev3Player
http://revision3.com/hdnation/calibrati ... rev3Player

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas mustkass » 20:46, 20 Aug 2013

Need lihtsad kalibreerimistabelid mida pakutakse teevad pildi tumedaks,heledus on keeratud 50 peale või natsa rohkem,HD pilt on ilus ka ilma igasugu kalibreerimiseta ja meie SD pildi kohta niipalju et sitast saia ei tee kalibreerimisega kahtlen kas isegi sepiku saab,sellepärats on plasmapaneel parem meie sitavõitu pildi jaoks kuna plasma ei too neid vigu niipalju esile mis meie telekanalite pildiga esineb,tegelikult ei saa siin juttugi olla meie telekanalite pildikvaliteedist vaadake kasvõi RAI või saksa korralikke SD kanaleid siis saate aru...vahest ei aita siin ka see kalibreerimine.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

mihkel7
Edasijõudnu
Postitusi: 51
Liitunud: 18:51, 16 Juul 2012
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas mihkel7 » 20:53, 20 Aug 2013

Idee on hea aga hind mitte. See on küll minu arvamus :D[/quote]

Palju siis nõus oled maksma?[/quote]
Kuna ma elan Viljandis siis ilmselt ei saaks sellegi raha eest aga 10-15€-ga võiks juba mõelda. Ma usun et me kõik tahaks võimalikult ilusat pilti. Kui Sa oma Pana ära oled kalibreerinud siis äkki jagad infot mõne õlle eest laiali :D

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas Energizer » 22:11, 20 Aug 2013

mustkass kirjutas:
Energizer kirjutas:
Mulle isiiklikult sobib lihtsalt pildiseade eco, mida õige pisut olen timminud- Värvide asemel panen rõhku pigem sellele, et pildi heledus ja kontrastus oleksid paigas, nii et saan vaadata nii päise päeva ajal kui ka õhtul hämaras ja laelambi valgel mugavalt..


Vot siis ta polegi sul enam "eco" reziimis neelab voolu samapalju kui tavareziim,asja point ongi see et kui valid eelseadistatud reziimi siis enam näppima ei peaks...kui tahad voolu kokku hoida #eco# pealt.



Tegelikult on asi siiski natuke teine, mul energiakulumõõtja ja ma kontrollisin jooksvalt kuidas pildi heleduse-kontrastsuse muutmine ja pildireziimide vahetamine energiakulu suurendas/vähendas. Eco võttis kõige vähem, ka siis kui Eco väärtusi pisut muuta, kuni 5% väärtuste muutust ei mõju suurt midagi, 10 ja enam protsenti aga küll.
Viimati muutis Energizer, 00:22, 21 Aug 2013, muudetud 1 kord kokku.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas Energizer » 22:14, 20 Aug 2013

mustkass kirjutas:Need lihtsad kalibreerimistabelid mida pakutakse teevad pildi tumedaks,heledus on keeratud 50 peale või natsa rohkem,HD pilt on ilus ka ilma igasugu kalibreerimiseta ja meie SD pildi kohta niipalju et sitast saia ei tee kalibreerimisega kahtlen kas isegi sepiku saab,sellepärats on plasmapaneel parem meie sitavõitu pildi jaoks kuna plasma ei too neid vigu niipalju esile mis meie telekanalite pildiga esineb,tegelikult ei saa siin juttugi olla meie telekanalite pildikvaliteedist vaadake kasvõi RAI või saksa korralikke SD kanaleid siis saate aru...vahest ei aita siin ka see kalibreerimine.



Kusjuures, väike vahe ikkagi on. Mu uuel teleril on mu SD dream taga ja katsed näitasid , et dreamist tuleb RAI natuke teistmoodi kui otse teleri tuunerist. Telerist otse, mõistagi pilt parem. Vähemalt tundub nii. Võib-olla tasuks mul võtta printscreenid üles nii ühest- kui teisest. Kas märkab erinevust või mitte, ei tea, aga huvi pärast...

Aga Amino boksi SD pildist ei maksa muidugi mitte rääkida, lähisugulase juures vaatasin korra Moskva MM pilti ja see oli jubedus kuubis. Nii ruudulist pilti pole ma varem näinud. Selge see et tsiviliseeritud eurooplased oskavad isegi SD-paremini esitada kui meie omad. Esiteks otse üle sati, meie omad ju teisendavad veel mitu korda pilti ringi, enne kui see lõpptarbijani jõuab.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas elit » 09:12, 21 Aug 2013

Sony EX720 pildi seadistused
............................Profi............... Väga hea...............Minu...........Profi flat panels HD
pildi režiim...............kasutaja .......... standardne...........standardne...........kasutaja
taustvalgus...............2 ...................10 (maks.) ............7.......................5
kontrastsus...............95 ..................90 ......................90......................89
heledus...................54 ...................47 .....................50......................57
värv........................53 ..................65 .....................65......................50
värvitoon (hue)..........0 ....................0 .......................0.......................0
värvi temperatuur......soe2 ................neutraalne ...........soe1....................soe2
teravus.....................min .................65 .....................65......................0
müravähendus..........väljas ...............autom .................autom..................väljas
MPEG müravähend.....väljas ...............autom .................autom..................väljas
motionflow..............väljas ...............selge ...................selge...................sees
filmirežiim...............autom1 ............autom1.................autom1................autom1 või 2
musta korrekt...........väljas ...............kõrge ..................keskm..................väljas
täpsem kontrast........väljas ...............keskm .................keskm..................väljas
gamma....................+1 ....................0 ........................0......................0
auto heled.piiraja......väljas ...............väljas ..................väljas..................väljas
puhas valge..............väljas ...............väljas ..................väljas..................väljas
elusad värvid............väljas ................väljas .................väljas..................väljas
detailide võimend......väljas ................kõrge ..................kõrge..................väljas
servade võimend.......väljas .................keskm .................kõrge
naha toon.................------ .................------- ..................------
i/p muundamine........kvaliteet .............------- ..................------
Valge bilanss
punase võimendus........-2 .....................0 ........................0.....................-10
rohelise ----"------..........0 .....................0 ........................0.....................-9
sinise-------"------...........0 .....................0 ........................0......................0
punase eelpinge...........-2 .....................0 ........................0.....................-2
rohelise----"----............-2 .....................0 ........................0.....................-1
sinise------"-----............-2 .....................0 ........................0.....................+1
Pildi üldrežiim: standardne
Valge bilanss on igati hea kõigis olukordades.
Minu seadistus on suhtlähedane tehase vaikeseadetele.
Enne, kui soovite enda teleril midagi muuta, kirjutage üles teleris olnu näidud.

moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas moij » 23:46, 21 Aug 2013

Mis selle info siia panemise eesmärk on?
Kas tõlke oled teinud sina ise või Sony?

Foorumil
kuidas
Entusiast
Postitusi: 409
Liitunud: 10:06, 23 Aug 2010
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas kuidas » 05:02, 22 Aug 2013

Energizer kirjutas:Kusjuures, väike vahe ikkagi on. Mu uuel teleril on mu SD dream taga ja katsed näitasid , et dreamist tuleb RAI natuke teistmoodi kui otse teleri tuunerist. Telerist otse, mõistagi pilt parem. Vähemalt tundub nii. Võib-olla tasuks mul võtta printscreenid üles nii ühest- kui teisest. Kas märkab erinevust või mitte, ei tea, aga huvi pärast...

Imelik ka kui vahet poleks, sest su dream tuleb ju läbi scardi. Pane mingi korralik tüüner läbi hdmi, siis saaksid alles midagi võrrelda.
Sent from my PC using a Keyboard

Triax Unique 0.8W 4.8E 9E 13E 19.2E 23.5E 28.2E 36E
Vu Solo 2/Octagon 918SE

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas elit » 08:16, 22 Aug 2013

moij kirjutas:Mis selle info siia panemise eesmärk on?
Kas tõlke oled teinud sina ise või Sony?

Su esitatud küsimused tunduvad norimisena.
Eesmärk on mitmekülgne:
- et poleks asjata jahumist mis-kuidas. Oleksin võinud panna ka tehase vaikeseaded, aga nad ei mahtunud hästi ära ja pealegi on nad küllaltki sarnased minu tehtud seadistusega, mille aluseks oli teleriga kaasatulnud tehase seadistus
- olla abiks konkreetse telerimargi omanikele
- võta teadmiseks, et need seadistused on üpris universaalsed ja võivad olla eeskujuks/kasulikud ka teiste LCD telerite puhul.

Tõlge on Sony poolt. Oleks võinud panna ka inglise keeles.
Osa sõnu on lühendatud (äramahtumise tõttu), kuid see ei tee kirjutatut mittemõistetavaks.

moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas moij » 21:04, 22 Aug 2013

Tahan ikka enne aru saada kui norima hakkan.
Mida rida "Profi............... Väga hea...............Minu...........Profi flat panels HD" tähendab?

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas elit » 22:17, 22 Aug 2013

Profi (mõlemad) - on netist proffide soovitused.
Väga hea - minu nägemuse järgi parim, kuid nõuab telerilt suurt ressursi kasutamist.
Minu - mida kasutan.

Ma ei saa aru, miks inimesed kardavad pildi seadistust nagu püha lehma puudutada.
Kui teleril on peal tehase seadistus, siis oma pusimise halb tulemus ei tähenda katastroofi, sest kohe saab taastada tehase seadistuse.
Kui oli peal muudetud seadistus ja see enam-vähem meeldis, siis on kasulik tema näidud enne uute parameetrite sisestamist üleskirjutada, et selle järgi saaks eelneud olukorra taastada.

Tähtis on saavutada valge õige bilanss (erinevate kvaliteetsete piltide abil).
Ülejäänud võib panna meeldivuse järgi, pidades mingil määral meeles ökonoomsust, sest temast sõltub elektrikulu ja ka teleri pikaealisus, kuid mis võib-olla pole oluline teleri moraalse vananemise tõttu, mis lausa nõuab uue/ajakohasema ostmist.

Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas descite » 22:42, 22 Aug 2013

Tundub, et paljudel on pildi kalibreerimise kui sellise eesmärgist üsna ähmane ettekujutus.
Pilti kalibreeritakse mitte selle jaoks, et oma silmale kõige parem vaadata oleks, vaid ikka selleks, et näha võimalikult sarnast pilti sellele, mida filmi ( saate ) tegijad on tahtnud näidata.
Ärge nüüd seda isiklikult võtke :).
Üks näide on see, et kui filmis on pimdedad stseenid, siis tahetakse keerata heledust niipalju üles, et võimalikult palju detaile varjust välja tuleks. Filmi valmistaja on võibolla hoopis tahtnud näidata mustal taustal ainult nägu või mõnda üksikut heledamat objekti. Minu arvates tulebki selisel juhul põhiline vahe "silma järgi" ja aparaadi järgi paika keeratud , ehk siis kalibreeritud pildil. Muidugi kaasneb seadmega kalibreerimisel ka muude pildi näitajate (võimalikult täpne) vastavus standardile. Nagu näiteks värvi sügavus, värvi tasakaal jpm.
Olles ise kalibrerinud oma panasonicu vt30't vastava seadmega, võin öelda, et vahe tehaseseadetega on suur. Olen proovinud ka netist leitud seadetega, kuid nendega ei ole tulemus ligilähedaseltki sama, kui aparadiga kalibreerimise tulemus. Iga paneel on siiski erinev ja tulemust mõjutab ka vaatmiskeskkond.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas tigekala » 23:02, 22 Aug 2013

Lõpuks hakkab tulema...
Aga mitte nii - Ostan suvalise 32 tollise täisresoga käki ja kaifuitan täiega 5 meetri pealt HD pilti.
Viimati muutis tigekala, 23:26, 22 Aug 2013, muudetud 1 kord kokku.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 597
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas vanemleitnant » 23:26, 22 Aug 2013

descite kirjutas:Olles ise kalibrerinud oma panasonicu vt30't vastava seadmega, võin öelda, et vahe tehaseseadetega on suur

Asjatundmatu küsimus, aga mis need tehaseseaded siis üldse on? Kas tehases pannakse silma järgi, mitte "vastava seadmega" ja standardi kohaselt?
TriaxUnix-100, maapind 11 m, antenn 7 m maapinnast, suund Espoo
DVB-T2: LG OLED 65A13LA + AppleTV + TeliaTV

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas tigekala » 23:31, 22 Aug 2013

Tehasest tulevad kõik paneelid ühtemoodi, kuigi kõik paneelid on erinevad, ja muidugi standartile vastavalt...
Kui tehases hakataks kõiki paneele käsitsi üle kalibreerima, siis neil tehases paneele toota poleks aegagi...
Viimati muutis tigekala, 23:33, 22 Aug 2013, muudetud 1 kord kokku.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist