Full HD vs HD ready

Armin
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 16:39, 19 Mai 2009
    unknown unknown

Full HD vs HD ready

PostitusPostitas Armin » 01:47, 14 Juun 2010

Tere ja ei märganudki otsides kuskil sellist teemat spetsiaalselt sellise vaidluse jaoks. Välismaa foorumites on need ikka kõige populaarsemad teemad tavaliselt. Ilmselt meil juba kõik loobunud ja ostnud endale Full HD ekraanid. Keegi julgeb siin tunnistada ka veel, et tal ei ole Full HD? Nimelt ise mõtlesin kah, et kas ikka on mõtet suurt raha panna Full HD alla, kui nagunii 95% asjadest on SD formaadis. Endal mõlgub mõttes 1024 x 768 plasma vs Full HD, mõlemad Panasonicud 42" ja peale reso kõik sama enam-vähem. Samas see Full HD ja HD ready vahe pidi alates 50" ekraanidest algama, kui istuda 4m ja lähemal. SD pildi puhul oleks loogilisem kah ju, et väiksemale resole upscaledes peaks tulemus kvaliteetsem olema? Ja naguinii pole isegi kogu taevast sadav HD, Full HD st ka seda peab naguinii upscalema Full Hd-ks...
Ühesõnaga vaielge vastu, lükake ümber, eesmärk on targaks saada!

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6964
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Full HD vs HD ready

PostitusPostitas mustkass » 02:02, 14 Juun 2010

Enamus tänapäeva müüdavatest teleritest on juba Full HD resoga,milleks siis (osta)otsida HD ready telerit.Ja kui plasmat otsid siis ma arvan küll et alla fulli pole ka mõtet osta,kuigi praegust neid kanaleid pole võib siin kõik mõne aastaga muutuda ja pole ju mõtet telekat
iga aasta vagetada.Nii et suht mõttetu teema,ma leian.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Armin
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 16:39, 19 Mai 2009
    unknown unknown

Re: Full HD vs HD ready

PostitusPostitas Armin » 02:08, 14 Juun 2010

Näiteks konkreetsete minu vaadatud telekate hinnavahe on 2300.- Selle eest saaksin lisaseadmeid: satibokse, meediamängijaid jne... Ja isegi, kui 10 aasta pärast tulevad 1080p kanalid, siis neid saab ju ikka vaadata, samas Full HD telekaga neid vaadates, silmaga mingit vahet ei teeks ju?

Kasutaja avatar
seston
Digivanake
Postitusi: 1163
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: peaaegu Pärnu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Full HD vs HD ready

PostitusPostitas seston » 04:26, 14 Juun 2010

kui on I või on P siis mina pole märganud vahet aga kui on 1024 või 1920 siis on vahe nagu kondoomis oleval asjal ja näpul.Ulmelised mured ikka inimestel.Mina ei julgeks suud paotada 40" pildi masinate puhul siin.Selle pildi vaatamiseks on ju luupi vaja.Progress on ikkagi meil edasiviiv jõud ja ma pakun,et lahenduseks on 65" pildimasin mida aitab kiirelt soetada meil arenevas röövkapitalistlikus ühiskonnas kiire rikastumise eesmärgiga saadaolev kiirlaen.Tunned korra ennast rahakana vbl.


Armin. 2300.- krooni eest sa ei saa si**agi.Juhul kui eure mõtlesid siis küll saab
minul on CRT 21" ja VEF radioola.Merseedest ei ole. Enam ei ole

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
sinira
Entusiast
Postitusi: 156
Liitunud: 03:00, 08 Sept 2007
    unknown unknown

Re: Full HD vs HD ready

PostitusPostitas sinira » 05:55, 14 Juun 2010

Sai poes kohaliku operaatori HD-d vaadata ja aru éi saa, et HD on ainult NATGeoHD logo annab aimu! Et võib-olla on HD. Kunagi sai korra näha HD testkanali pilti kaubamajas, siis oli küll. Ma ei tea kas ńeed (odavad)(HD) LCD-d on millekski võimelised :? :oops: OT
Kineskoopi saab veel paar nädalat nautida teravat uudisteksti, varsti on tähed udused (ainult udune variant). Teksti tv kaob niikuinii. Allikmaa ei raatsi enam. Finlux 32´" koop näitab kasvõi 3 pilti korraga. Varsti ainult E1-E3. Kineskoopi HD pildiga keegi ei hakkagi leiutama. :oops:

Kasutaja avatar
Radionov
DigiTVfänn
Postitusi: 937
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Full HD vs HD ready

PostitusPostitas Radionov » 10:59, 14 Juun 2010

Sai poes kohaliku operaatori HD-d vaadata ja aru éi saa, et HD on ainult NATGeoHD logo annab aimu!


Vat ei tea, kus poes Sa käisid ja mis telekat Sa vaatasid ja mis operaatori pilti Sa vaatasid. Jutt, et Sa vaid logo järgi HD pilt eristad on pehmelt öeldes kohtlane. Ilmselt ei ole Sa HD pilt lihtsalt näinud. Ja Nat Geo ei saa kuidagi olla ka full HD, muide.

Kui tahad korralikku HD pilt näha (Led ekraanilt), mine Järve keskuse Elioni poodi. Seal paar isendit veel istub stendil (oli vist Samsungi promo stend)

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Full HD vs HD ready

PostitusPostitas pets1 » 11:48, 14 Juun 2010

Mis asi on led-ekraan? Kas LED taustavalgustusega LCD-ekraan? Või äkki hoopiski orgaanilise valguse dioodidega ekraanimaatriks :wink:
Ja kui mälu ei peta, on NatGeo HD ikka vist 1080i, nii et üsnagi HD (mul Tähemehe Cable-HD ja luminestentsvalgustusega FullHD pildikast)?

Armin
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 16:39, 19 Mai 2009
    unknown unknown

Re: Full HD vs HD ready

PostitusPostitas Armin » 12:18, 14 Juun 2010

:D Tainakari, ma siin enda arus üritan adkvaatset juttu arendada. Enamus räägivad mingit paska 65" ekraanidest ja EdgeLED ja OLED vahest. Iga lammas ju teab, et need LED telekad ei ole tegelikult LED telekad. Kui tootja ise neid nii nimetab, siis miks peaks teised teisiti nimetama. Saage üle lõpuks sellest, see pole juba ammu enam mingi tarkus või teadmine, et need on LED taustavalgustusega. 2300.- eesti raha eest saan mina enda jaoks rahuldavaid asju. Teema kohta võiks ka keegi nüüd midagi kirjutada, mitte mingit segast ajada selle kohta mida ta kuskilt kuulnud on EdgeLED või 100" plasmade kohta. Tehke ise endale teema ja rääkige neist nii palju, kui tahate. :D :D :D :D :D :D

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Full HD vs HD ready

PostitusPostitas pets1 » 12:28, 14 Juun 2010

Külma verd. Kas tahad 32" plasma soetada?
Või mida sa tahad, lihtsalt kokku hoida?
Parem on siiski maksta ja mitte niipalju mõtiskleda, et hoiaks kokku ja ostaks igasugu huvitavat pudi juurde :wink:

Armin
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 16:39, 19 Mai 2009
    unknown unknown

Re: Full HD vs HD ready

PostitusPostitas Armin » 12:37, 14 Juun 2010

Loe esimest posti, tahan 3-3,5m pealt 42" plasmat vaadata, kui kokku hoida tahaks, vaataks 21" CRT edasi. 2,5k on minu jaoks raha ja ei taha seda ära anda, et saaksin siin teistele öelda, et mul on Full HD, kuigi pildikvaliteedis vahet tegelikult pole ja SD materjal on lähemalt vaadates võib-olla veidike paremgi.

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Full HD vs HD ready

PostitusPostitas gasth404 » 12:51, 14 Juun 2010

Kui ostad Full HD teleka siis et tal migit erinevust oleks on vaja ka HD SAT box-i, lihtsalt meie maapealne digi ühtki HD kanalit ei edasta ja pole ka näinud et lubaks lähiajal edastada. LCD puhul on küll et väiksemad (mul on olemas 32-sed LCD üks HD ready teine full HD) kui kõrvuti panna sama HD kanali peale no vahet võid küll rohkem aimata kui näha. Aga eks müügimehed teevad ikka selgeks, et osta full HD see kaasaegne tuleviku tehnoloogia aga ilmselt lähiajal öeldakse, et alla 3D telekat mõttetu osta :D
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Kasutaja avatar
MaxML
Entusiast
Postitusi: 121
Liitunud: 03:00, 20 Juun 2007
    unknown unknown

Re: Full HD vs HD ready

PostitusPostitas MaxML » 12:56, 14 Juun 2010

No endal on 42" HDReady plasma ja vaatamiskaugus ca. 4,5m ja pole nagu vigagi.
Loomulikult kui 42" telekat vaadata 1,5-2m pealt siis on vahe kas Full või Ready kuid mingist vahemaasta alates silm enam ei erista niiväikseid detaile mida Full HD võimaldab.
Seega vaatamiskaugusest oleneb siin paljugi.

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Full HD vs HD ready

PostitusPostitas MultiUser » 13:28, 14 Juun 2010

Armin kirjutas:Loe esimest posti, tahan 3-3,5m pealt 42" plasmat vaadata, kui kokku hoida tahaks, vaataks 21" CRT edasi. 2,5k on minu jaoks raha ja ei taha seda ära anda, et saaksin siin teistele öelda, et mul on Full HD, kuigi pildikvaliteedis vahet tegelikult pole ja SD materjal on lähemalt vaadates võib-olla veidike paremgi.

Kui Sa juba plasmat otsid, siis tahad ilmselt head kvaliteeti. Ja plasma osas on hetkel tegutsejatest Pana, see, kes kvaliteeti pakkuvat. Ja nende puhul jällegi tasuks siis vaadata ikka viimaseid mudeleid. Ehk siis G20 oleks minu tagasihoidlik soovitus. Seda n.n. Infinite Black ekraani vist HD Ready resolutsioonis ei tehtagi.
Parim tulemus 42" puhul oleks ilmselt V20 mudel, kuid selle hinnatase läheb juba suurema sammu ülespoole. Aga karta on ka, et sellest paremat 42" vist hetkel eriti ei leia.
Kui kaalutled X25(20) ja S20(või U20) vahel, siis hinnavahe võib tunduda absoluutnumbris suur. Kas ka suhteliselt teleka hinda vaadates, jääb muidugi enda otsustada. Selle klassi teleka puhul peaksid pigem mõtlema, mida sellega vaatad. Kas "Full" või "Ready" pilti. Võibolla 99% ajast hoopis SD pilti? Igaljuhul teeksid ilmselgelt niikuinii kompromissi kvaliteedi osas, sest nende paneelide tehnoloogia on sammuke tagapool G20 omast. Tunduvalt väiksem kontrast ning mõnevõrra suuremate "sisemiste" peegeldustega paneel. S.t. "must ei ole nii must" ja valgusrikkas toas tekivad ekraanis peegeldused.

Armin
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 16:39, 19 Mai 2009
    unknown unknown

Re: Full HD vs HD ready

PostitusPostitas Armin » 13:31, 14 Juun 2010

Ohoh, normaalset juttu kah siis vahepeal. HD pilti ongi plaanis läbi meediamängija ja satiboksi vaadata. Aga MaxML kuidas sul SD signaali vaadates on veits lähemalt ja mis telku sul täpsemalt on?

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14523
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Full HD vs HD ready

PostitusPostitas tigekala » 13:44, 14 Juun 2010

4 Armin

Vali siit midagi, hinnad kah : http://www.flatpanelshd.com/article.php ... 1266224400

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist