Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
James
Edasijõudnu
Postitusi: 25
Liitunud: 10:44, 19 Nov 2008
    unknown unknown

Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

PostitusPostitas James » 10:56, 19 Nov 2008

Ei õnnestu kuidagi. Starman ühendas digiboksi telekaga. Mina omakorda ühendasin täiendavalt DVD salvestaja digiboksi külge. Ja nüüd, kui salvestan telesaateid, siis salvestuse läbivaatamisel näen ainult üdini musta pilti, ei miskit muud. Oskab keegi põhjust öelda?

Digiboksil CX PVR-9200C on kaks Scart-pesa. Üks on ühendatud teleka Scart-pesaga. Teine (VCR Scart) on ühendatud DVD salvestaja Pioneer DVR-5100H ühe Scart-pesaga (AV1-RGB-TV). Teine pesa on tal veel (hetkel tühi): Decoder AV2 Input. Starmani kaablijuhe on ühendatud digiboksiga. Muid kaableid kolme seadme vahel ühendatud ei ole.

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

PostitusPostitas Sombi » 12:52, 19 Nov 2008

Kui veidi mõtled, avastad võimaluse ühendada salvestajal AV2 -> boxi. Sel juhul võib muidugi juhtuda et video out on AV2el puudu ja on vaja pidevalt scart kaablit ringi tõsta või vedada lisa kaabliga AV1 otse telekasse.

James
Edasijõudnu
Postitusi: 25
Liitunud: 10:44, 19 Nov 2008
    unknown unknown

Re: Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

PostitusPostitas James » 16:19, 19 Nov 2008

Mõtlemisest üksi jääb väheks, vaja oleks taibukust….

Hakkasin siis juhiste järgi katsetama.
1) „….ühendada salvestajal AV2 -> boxi” - ühendasin boksi VCR Scart pesa salvesti Scart pesaga Decoder AV2 Input . Ei aidanud. Teleka Scar-pesas oleva kaabli ühendasin siis boksi (TV Scart pesa) asemel salvesti teise Scart pessa (AV1-RGB-TV). Ikka ei aidanud. Niipalju siis esimesest variandist.

2) „…vedada lisa kaabliga AV1 otse telekasse”.Sellest tegin järelduse, et kui mu telekal oleks teine Scart-pesa, siis tulnuks see pesa kaabliga ühendada salvesti Scart-pessa AV1-RGB-TV. Aga seda teist pesa sel telekal ei ole. Ei ole sel telekal ka video ja audio in pesasid. Seega ei saa teleka ja salvesti vahele audio-video juhtmeid tõmmata. Vist pole ka lahenduseks ka audio-video juhtmetega ühendada salvesti ja boks.

Tupikseis.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

PostitusPostitas faas » 16:37, 19 Nov 2008

Box on ikka sisse lülitatud kui salvestad? :)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


James
Edasijõudnu
Postitusi: 25
Liitunud: 10:44, 19 Nov 2008
    unknown unknown

Re: Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

PostitusPostitas James » 16:39, 19 Nov 2008

Märkasin nüüd, et olen oma teema valesse alafoorumisse paigutanud... Vahest admin tõstaks selle õigemasse kohta.

Boks raudselt sees...

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

PostitusPostitas faas » 16:51, 19 Nov 2008

http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=SCART%2026PL . Äkki selline vidin aitab telekale teise scardi pesa tekkitada.Teoreetiliselt peaks saama Boxsi menüüst valida vcr-out video formaadi kas rgb,komposiit samas salvestaja av1 spetsis peaks olema kirjas millist signaali tahab jne ja millisest sacardis sisse ja millisest välja ja kas saab ringi lülitada(kuna endal selliseid pole siis asi teoreetiline)minul vähe teised ja mängida saab nii ja naa sisendite,väljunditega ja mida iganes. :) .Probleem ainult selles kuidas salvestist vaadata kui telekal 1 scart ja kaablitega solgutada ei taha.Üleval toodud vidin peaks aitama.
Viimati muutis faas, 17:00, 19 Nov 2008, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    unknown unknown
On tänatud: 18 korda

Re: Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

PostitusPostitas Plinn » 16:57, 19 Nov 2008

Kas siin mingit MPEG-2 vs MPEG-4 teemat ei või olla :?:
Lihtsalt uitmõte.... :roll:
Tervitused trumpistadele ja muudele kodumaistele Kremli käpikutele: https://www.youtube.com/watch?v=EPZ8hdxc9UI&app=desktop

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

PostitusPostitas faas » 17:19, 19 Nov 2008

Plinn kirjutas:Kas siin mingit MPEG-2 vs MPEG-4 teemat ei või olla :?:
Lihtsalt uitmõte.... :roll:

Scardist välja võttes ei ole vahet mis kas mpeg2 või mpeg4 ,Box on vahepeal juba õigust mõistnud :) st. Boxsi sisse lastav signaal(formaat)ei oma mingit tähtsust.

Kasutaja avatar
karla
Tegija
Postitusi: 1057
Liitunud: 03:00, 12 Sept 2005
Asukoht: Uusimaa, Finland
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

PostitusPostitas karla » 18:19, 19 Nov 2008

See esimene variant peaks sul töötama küll, ehk unustasid salvestajal vastava sisendi sisse lülitada (AV1).

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6966
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

PostitusPostitas mustkass » 18:37, 19 Nov 2008

Sa ikka DVD salvestajal otsisid signaaliallika ülesse,ma mõtlen sisemise tüüneri kuhu sul starmani pilt sisse jookseb?
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
sarvik
Edasijõudnu
Postitusi: 95
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2005
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

PostitusPostitas sarvik » 20:41, 19 Nov 2008

Ma ei mõista miks üldse vaja DVD salvestajat kasutada? Antud digiboks on nagunii PVR ja suudab saated kõvakettale salvestada. Kui ruumi väheks jääb siis saab USB kaudu arvutiga ühendada, salvestatu arvutisse tõmmata ja sealt DVD kirjutada.
Kui aga ikka on tahtmist eraldi seadet kasutada, siis peab boks olema soovitud kanali peal sisse lülitatud, boxi VCR scart ühendatud salvestajaga ja viimasel siis source vastava sisendi peale määratud.

James
Edasijõudnu
Postitusi: 25
Liitunud: 10:44, 19 Nov 2008
    unknown unknown

Re: Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

PostitusPostitas James » 09:40, 20 Nov 2008

sarvik kirjutas:Ma ei mõista miks üldse vaja DVD salvestajat kasutada? Antud digiboks on nagunii PVR ja suudab saated kõvakettale salvestada. Kui ruumi väheks jääb siis saab USB kaudu arvutiga ühendada, salvestatu arvutisse tõmmata ja sealt DVD kirjutada.


Olen teadlik, et PVR-l salvestatud materjaliga on võimalik arvutis õige tarkvaraga edasi toimetada, kuid see eeldab kobedamat arvuti käsitsemise oskust. Mõtlen, et selle variandi uurimise jätan edaspidiseks. Oma DVD salvestajat olen aga mitu aastat edukalt kasutanud, selle lihtsuse ja mugavusega ära harjunud ja olen arvamusel, et see, et mul seni digipildi salvestus selle DVD salvestajaga veel ei õnnestu, on vaid minu enda nõrk teadmiste alusbaas. Ja loodan foorumist leida õiget niidiotsa…

Ja niidiotsad juba paistavad…

James
Edasijõudnu
Postitusi: 25
Liitunud: 10:44, 19 Nov 2008
    unknown unknown

Re: Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

PostitusPostitas James » 09:43, 20 Nov 2008

karla kirjutas:See esimene variant peaks sul töötama küll, ehk unustasid salvestajal vastava sisendi sisse lülitada (AV1).


Ei unustanud, lihtsalt ei taibanud selle tähtsust. Vaatan selle variandi uuesti üle. …. Aga saan ma õieti aru, et jutt käib variandist, mida ma kirjeldasin oma esimeses postis?

James
Edasijõudnu
Postitusi: 25
Liitunud: 10:44, 19 Nov 2008
    unknown unknown

Re: Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

PostitusPostitas James » 09:46, 20 Nov 2008

mustkass kirjutas:Sa ikka DVD salvestajal otsisid signaaliallika ülesse,ma mõtlen sisemise tüüneri kuhu sul starmani pilt sisse jookseb?


Ei otsinud, hakkan täna otsima…

James
Edasijõudnu
Postitusi: 25
Liitunud: 10:44, 19 Nov 2008
    unknown unknown

Re: Digisaadete salvestamine DVD salvestajaga

PostitusPostitas James » 09:48, 20 Nov 2008

sarvik kirjutas:Kui aga ikka on tahtmist eraldi seadet kasutada, siis peab boks olema soovitud kanali peal sisse lülitatud, boxi VCR scart ühendatud salvestajaga ja viimasel siis source vastava sisendi peale määratud.


Source’iga hakkan täna katsetama…

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 59 külalist