Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
Kasutaja avatar
truffi
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: viljandia
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

PostitusPostitas truffi » 14:51, 30 Mai 2011

Kas Led teleritel peavad ilmnema mingi aja jooksul paneelil nn. läbipastvused ledide poolt ehk taskulambieffekt?
Näiteks nurkades on musta ekraani puhul kui led-id töötavad heledamad paneeli keskmesse suunatud heledamad valguslaigud või siis suva kohale tekib 10sm suurune heledam laik mis on näha isegi näiteks filmi vaadates öiste ja tumedamate kaadrite puhul.
Antud probleemi pole võimalik kõrvaldada menüü ega seadistuse abiga ehk heleduse muutmine hakkab mingist kriitilisest hetkest valgustama ühtlaselt kogu paneeli ja kontrasti muutmine ei muuda üldse mitte midagi, samas või heleduse lükata maha 0-i ja kui kanali vahetuse ajal ikkagi mingiks hetkeks lülituvad led-id sisse, on näha sama "effekt".
Tegu suure 3D teleriga ja teatud situatsioonides on see näha isegi prilldega, et taust pole ühtlane.

Küsiks Teie arvamust, kas see ongi nn tehnoloogiline eripära ja see peabki nii olema. Kusjuures alguses esimesel nädalal peale teleri soetamist ei olnud sellist probleemi. Mida aeg edasi, siis on asi süvenev (või ka juba harjumusest (loe: häirimisest) rohkem märgatav.
ja ehk jumal annab teile andeks, et te kõik olete päevavargad, joodikud, liiderdajad, laiskvorstid...TAINAPEAD!!!

Kasutaja avatar
matikabi
Edasijõudnu
Postitusi: 46
Liitunud: 12:59, 08 Dets 2010
    unknown unknown

Re: Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

PostitusPostitas matikabi » 16:18, 30 Mai 2011

{siin oli möla}
Viimati muutis matikabi, 08:32, 31 Mai 2011, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6966
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

PostitusPostitas mustkass » 16:22, 30 Mai 2011

Pole küll ekspert,aga minu 3D telkul pole midagi sellist nagu märganud,viitab sellele,et need led lambid ei taha nagu oma ettenähtud aegadel sisse-välja lülituda,vanal lcd-l mul oli küll näha kui ekraan tume,see on siis sisse lülitatuna heledamad kohad,aga saate vaatamise aeg see ei seganud,lõhnab vast selle järgi et peaks nagu parandusega ühendust võtma,Alfas nad oskavad sulle kindlasti midagi selle kohta öelda,ma arvan et teleka vaatamist ikka segada ei tohiks see jama.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

PostitusPostitas peeter3000 » 20:51, 30 Mai 2011

truffi kirjutas:
see ongi nn tehnoloogiline eripära ja see peabki nii olema. .. ka juba harjumusest (loe: häirimisest) rohkem märgatav.

jah,need vastused on õiged..

ehk Samsung-Sony kasutab paneele ,mis on selle eripäraga..
Sony selliseid telereid ei paranda ega ei vaheta ka välja..
kahjuks..
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

PostitusPostitas faas » 22:14, 30 Mai 2011

:D ehk siis vältida L tähte ja kaeda P tähega algavaid telkusid :wink:

Truffi egas muud pole kui kaasa tunda ja soovitus tõmmata vile ülesse ja nõuda garantii korras remonti või vahetust.Loomulik selline nähtus pole ja krt. tarbijal peavad mingid õigused olema.
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
truffi
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: viljandia
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

PostitusPostitas truffi » 23:12, 30 Mai 2011

No asi oligi tegelikult nii et nädal oli kõik ok peale teleka soetamist. Peale seda hakkasid need laigukesed ja "prozektorid" tekkima. Peale selle on näha ka veel vertikaalselt paneeli jaotus 5-ks sektoriks kus prillidega 3D-d vaadates on nähtavad värvi ja heleduse vahed. Ühesõnaga vaatasin 2 nädalat ja kuna külas käinud sõbrad-tuttavad arvasid ka, et asi on ikka mäda ja ka neid häirisid need laigud, siis võtsin ja saatsin telkari Elioni tagasi ehk garantiiremonti.
Nüüd oli teler 14 päeva remondis, saabus kena sõnum, et asi remonditud ja minge järgi. Järgi minnes aga selgus, et oli juures nn vea kirjeldus, et kuna antud paneelidel olevat see nn normaalne (et pilt laiguline) (ah jaa, tegu siis Samsungi isendiga 55", wifi, DLNA jne) ja see ei kuuluvat ei remontimisele ega ümbervahetamisele, ehk on nagu on.

isend selline täpselt: http://www.euronics.ee/tootekaart/40381 ... D7000LSXXH

Igatahes ämber mis ämber :(

Samas ei võtnud telkarit veel remondist välja kuna ei tehtudki ju midagi (ja ka ilmselt ei saagi teha muud kui paneel vahetada) ja kui küsisin, et näidake siis mulle kohta tehnilises kirjelduses või kasvõi ingliskeelses passis, kus on öeldud, et antud isendil võivad olla laigud kui tehnoloogilised eripärad ja see on telerile iseloomulik ja nn normaalne, siis ei osanud keegi midagi vastata. Ja miks neid siis telerit ostes ei olnud? Samuti suht imelik kui see nii loomulik peaks olema. Igatahes ei näinud ma elioni müügisalongis ühtegi laigulist LED telerit väljapanekute hulgas.
Sellepärast küsisingi teadjamate arvamust :) Samas on mul nn tagavaratelekas 46" philips 8 seeria LCD FullHD ja ei ole kusagil ühtegi laiku ega läbipaistvust. Minu arvamus on, et miski 30-40 kilo eest võiks telkar ikka kvaliteetne olla, mitte et ostan auto ja kui üks silinder nädala pärast ära kukub, siis öeldaksegi et see selle margi eripära ja sõitke edasi 3 silindriga näiteks :)
ja ehk jumal annab teile andeks, et te kõik olete päevavargad, joodikud, liiderdajad, laiskvorstid...TAINAPEAD!!!

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

PostitusPostitas faas » 23:22, 30 Mai 2011

Kui ma nüüd väga pange ei pane siis ongi Samsa LCD 3D prillid triibulised ehk pasiivsed ja triibud sellest ilmselt. Ma kaldun arva kui visa oled ja jonni ei jätta siis Elion ostab tagasi.
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
truffi
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: viljandia
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

PostitusPostitas truffi » 23:26, 30 Mai 2011

faas kirjutas:Kui ma nüüd väga pange ei pane siis ongi Samsa LCD 3D prillid triibulised ehk pasiivsed ja triibud sellest ilmselt. Ma kaldun arva kui visa oled ja jonni ei jätta siis Elion ostab tagasi.


Samsungil on aktiivprillid ehk patareidega ja automaatlülitusega, pöörad pea ära lülivad välja, pöörad pea ekraani poole, lülivad sisse. Ühtlased tumedad klaasid, ilma värvideta. Samas vaatasin samade prillidega teist samasugust telkarit poes, no polnud miskeid sektoreid kusagil. Ega vist jah muud üle ei jää kui nendega jonni vastu ajada sest ma saan aru et ma ise imelik aga kui mu oma laps teadmata et pilt laiguline on, vaatas filmi 3d-s ja ütles et miskid heledad laigud osade kohtade peal mustal taustal, siis on ikka imelik ju nats (või on perekonna viga) smile11
ja ehk jumal annab teile andeks, et te kõik olete päevavargad, joodikud, liiderdajad, laiskvorstid...TAINAPEAD!!!

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

PostitusPostitas Zuumbox » 23:31, 30 Mai 2011

Arvestades seda, millega Elion viimasel ajal hakkama on saanud, siis see on küll viimane koht kuhu telkut ostma minna. Mingit paremat veakirjeldust oleks nendelt ilmselgelt palju tahetud. Minuarust ainuke võimalus - käid neile niikaua närvidele, kuni tagasi ostavad. Kui ostavad.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
truffi
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: viljandia
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

PostitusPostitas truffi » 23:36, 30 Mai 2011

Zuumbox kirjutas:Arvestades seda, millega Elion viimasel ajal hakkama on saanud, siis see on küll viimane koht kuhu telkut ostma minna. Mingit paremat veakirjeldust oleks nendelt ilmselgelt palju tahetud. Minuarust ainuke võimalus - käid neile niikaua närvidele, kuni tagasi ostavad. Kui ostavad.


Mina olen sealt asju saanud ikka üle ühe korralikke ehk umbes 70% olen rahul olnud. 5 ostetud mobladest 4 siiani ilma remondita töötavad, 5-s ikka käib remondis..., synologi servu ka töötab ilusti, kõvakettad ka toimivad mis sealt pärit, 2 telkarit ka toimivad, 3-s on nüüd ämber... nii ja naa. On hullemaid firmasid kui seda mõtled :)
ja ehk jumal annab teile andeks, et te kõik olete päevavargad, joodikud, liiderdajad, laiskvorstid...TAINAPEAD!!!

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

PostitusPostitas faas » 01:05, 31 Mai 2011

Ma väljendasin vist (tõlgitsesin) valesti tiba Truffi :) ma pidasin silmas seda, et ei kuvata pilti 3D-s paremale ja vasakule silmale eraldi kaadrit vaid horisontaal ribadena paremale ja vasakule silmale (kuskilt jäi silma selline väide) ja nimetati seda mingil põhjusel nii "passiivne" :) kas Sa horisontaalis diivanil pikali näed 3D efekti(mõtlen kui prillid on risti ekraaniga) või pead enam vähem otse vaatama telekat, küsin huvi pärast :)
:) krt. segane mula tuli loodan said aru.


Elion paneb muide jubedat tala vahele, see minu arvamus (telefonide kohta ei käi). smile36
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

PostitusPostitas siil udus » 01:29, 31 Mai 2011

truffi kirjutas:isend selline täpselt: http://www.euronics.ee/tootekaart/40381 ... D7000LSXXH

Igatahes ämber mis ämber :(

Täitsa uskumatu tegelikult.
Sellise raha eest saad puhast paska.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6966
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

PostitusPostitas mustkass » 07:46, 31 Mai 2011

siil udus kirjutas:
truffi kirjutas:isend selline täpselt: http://www.euronics.ee/tootekaart/40381 ... D7000LSXXH

Igatahes ämber mis ämber :(

Täitsa uskumatu tegelikult.
Sellise raha eest saad puhast paska.


Noh praaki ikka juhtub on ka pana plasmade ja philipsite hulgas olnud,aga soovitan tagasi anda kui vähegi võimalik.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
truffi
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: viljandia
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

PostitusPostitas truffi » 19:15, 31 Mai 2011

Kirjutaks siia siis sõna-sõnalt, milline oli vastus. Minu küsimustele lisavastust pole 48 tunni jooksul tulnud ja ma tõin telkari täna ära elionist. Eks näis kui ka kusagile kriimud-kraamud tekkinud siis tuleb raudselt kohe tagurpidikäik panna....

Tekst siis ise selline:

Tehtud tööd ja paigaldatud varuosad:
EBAÜHTLANE EKRAANI HELEDUS TUMEDAL TAUSTAL JA PIMEDAS ON LED TELEVIISORITE SPETSIIFILINE OMAPÄRA. PANEELI VAHETUS SELLISE EBAÜHTLUSE KORRAL ON LUBAMATU. SEEGA TELEVIISOR VASTAB TOOTJA TEHNILISTELE TINGIMUSTELE JA REMONTI EI VAJA.

TECHNICAL SUPPORT ENGINEER, SAMSUNG ELECTRONICS BALTICS LTD.


See kõik võttis neil aega täpselt 15 päeva, et mulle teatada, et toode remonti ei vaja.

Lisan siia ka probleemi kirjelduse millega teler remonti läks:
Teleri ekraani ledid paistavad hämaras toas läbi, sellest tekivad teleri ekraani eri osadesse heledad laigud mille tõttu on teleri vaatamine häiritud. Ei aita ka teleri seadistamine. Samuti on ekraan jaotatud vertikaalseteks sektoriteks, kus üks sektor on tumedam, teine heledam ja nii vaheldumisi, mis on samuti häiriv. Näiteks on roheline muru silmnähtavalt ühes sektoris heledam, teises tumedam. Teleriga on kaasas kliendi poolt joonistatud teleri ekraan kus on välja toodud kohad kus on laigud ja sektorid.Teleri ostust möödas vähem kui kuu ja teler välimuselt väga korralik, ilma ühegi kriimuta.
Veakood: Picture Quality Problem.

Vat see kogu mu tarkus elionist ja telerist tänase päeva seisuga? Ehk tahab nüüd keegi selle teleri minult ä'ra osta näiteks 1800 euroga?
Kaasa 2 paari prille :)
ja ehk jumal annab teile andeks, et te kõik olete päevavargad, joodikud, liiderdajad, laiskvorstid...TAINAPEAD!!!

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: Üks lihtne küsimus LED teleri kohta.

PostitusPostitas siil udus » 19:25, 31 Mai 2011

Muidugi ostaks.
Telekas ju heas tehnilises seisundis :)
Aga mul jääb sada euri puudu... smile11

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 43 külalist