Amiko HD8840 probleem

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas elit » 14:08, 30 Juun 2015

Ma ei tunne seda tüünerit ja softi (SW) tema jaoks, kuid püüan loogika alusel üht-teist öelda.

Upgrade või Dump
Upgrade tähendab softi uuendamist või täiustamist.
Siin on võimalik selline probleem: tavaliselt annab softi pakkuja kindlad juhised, milleks ja kuidas on soft kasutatav. Eelkõige öeldakse kas SW on mõeldud eelnevate versioonide täiustamiseks või vana versiooni asendamiseks või laadimiseks uuena tühja flashmällu.
Selle oleks pidanud softi pakkuja juurest väljaselgitama.

Dump tähendab Flashmälu tühjendamist SW-st ja muudest failidest.
Dump kasutamine on sisuliselt täielik tühjendamine, millele peab järgnema nn. alglaadimine: SW, kanallistid, seadistused jne., milledest on juba nagu uus SW tüüneris (Sinu sõnul).

Kui soft on juba tüüneris, siis oleks pidanud jälgima, mida tüüner tegi laadimisel.

On tõenäoline, tüüner on praegu peaaegu tühi (peale SW).

Kasutaja avatar
xda
Entusiast
Postitusi: 122
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Rääbise 12
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas xda » 16:43, 30 Juun 2015

elit kirjutas:Kui soft on juba tüüneris, siis oleks pidanud jälgima, mida tüüner tegi laadimisel.

Just. Küsimus: kui upgrade oli tegemisel, siis kas progressbar oli näha? Ja kas upgrade lõppes edukalt? Upgradei teeb ta vist mingi 10-20 minuti vahel. Õige COM pordi numbri leiab Control Panel > System > Device Manager > Ports alt.
Lisaks võiks proovida Upgrade Type: All software + bootloader

hannot
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 22:57, 28 Mär 2010
Asukoht: Põlva
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas hannot » 20:00, 30 Juun 2015

Softi laadimise ajal oli näha tuuneri displeil kriipsukeste edasi-tagasi vilkumist. Et nagu mingi progress käiks hetkel tuuneris. Peale softi paigaldamist jäi kõik samaks - vaheldusid ON ja BOOT kirjad omavahel. COM pordi number on kindlasti õige. Huvitav anomaalia minu jaoks oli see, et kui arvuti lõpetas uue softi paigaldamise, hakkas see uuesti algusest peale softi tuunerisse laadima. Ühesõnaga sama progress algusest peale. Siin ma sekkusin ise arvutile vahele ja katkestasin selle (võib-olla ei oleks pidanud? :roll: ).
Kasutaja xda andis 1.6.33 versiooni lingi mulle. Proovisin ka järgmist versiooni 1.6.55, ka see ei aitanud.

Mul nagu ei teki ühtegi head mõtet enam.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas Henkka » 20:11, 30 Juun 2015

Mina ei tea sellest vastuvõtjast ei ööd ega mütsi... Seega ei tasu minu nõuannet kuulda võtta.
Aga IMHO tundub et Sul kaotada ei ole nii ehk naa enam suurt midagi, minu arvates
siis pane jõuga käima see "dump" versioon ja las need kastid suhtlevad piisavalt pikka aega ...
Eks siis on lõpuks näha kas midagi head kah juhtub.
Üle COM kaabli softi paigaldamine on alati väga palju aega nõudev ettevõtmine, samal ajal on siiski mõistlik vastuvõtja tegemistel silm peal hoida.
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


hannot
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 22:57, 28 Mär 2010
Asukoht: Põlva
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas hannot » 20:21, 30 Juun 2015

Mul endalgi juba tekkis mõte, et paneks mingiks päevaks ajaks need kastid omavahel suhtlema. Ehk aitab.

hannot
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 22:57, 28 Mär 2010
Asukoht: Põlva
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas hannot » 20:48, 30 Juun 2015

HEH :D
Viimase kirja kirjutamise ajal mul oli pooleli softi uuendus + bootloader. Vahetult peale kirja saatmist lõpetas see uuendamise mis oli ka edukas. Proovisin ka hommikul seda varianti, aga siis oli versiooniks 1.6.33. Hetkel on ilusti pilt ees.

Ma tänan kõiki kes vähem või rohkem mulle abiks olid ja üksjagu head nõu jagasid mulle :)

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3167
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas Scott » 20:52, 30 Juun 2015

hannot kirjutas:Softi laadimise ajal oli näha tuuneri displeil kriipsukeste edasi-tagasi vilkumist. Et nagu mingi progress käiks hetkel tuuneris. ... Huvitav anomaalia minu jaoks oli see, et kui arvuti lõpetas uue softi paigaldamise, hakkas see uuesti algusest peale softi tuunerisse laadima. Ühesõnaga sama progress algusest peale. Siin ma sekkusin ise arvutile vahele ja katkestasin selle (võib-olla ei oleks pidanud?


Oled ikka kindel, et hakkas uuesti arvutist softi laadima? Kui ma oma Ariva serialiga käima ajasin (on vist 3 korda pidanud tegema, kuni probleemi tekkepõhjuse leidsin), siis on samamoodi, esimese korraga laeb softi arvutist boksi ja seejärel hakkab seda flashima. Arvutis on sel ajal natuke teine kiri, aga pulgad jooksevad samamoodi. Flashimine võtab ka vähem aega.

E: tore,et said korda. Hoia taastefailid arvutis alles ja kirjuta tekstifaili meelespea, kuidas taaste käis.

(Ei hakka eelnevat juttu kustutama, ehk mõnele abiks.)

Kasutaja avatar
xda
Entusiast
Postitusi: 122
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Rääbise 12
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas xda » 22:51, 30 Juun 2015

hannot kirjutas:Huvitav anomaalia minu jaoks oli see, et kui arvuti lõpetas uue softi paigaldamise, hakkas see uuesti algusest peale softi tuunerisse laadima. Ühesõnaga sama progress algusest peale. Siin ma sekkusin ise arvutile vahele ja katkestasin selle (võib-olla ei oleks pidanud? :roll: ).

Jah, see programm teebki nii et hakkab nagu otsast peale. Siis tuleb programm lihtsalt kinni panna. Hea et korda sai.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas elit » 09:42, 01 Juul 2015

Ajal, kui ma ilusaid unenägusid vaatasin (nägin), on toimunud ka hea sündmus - saadud tüüner tööle.

Mõnda edaspidiseks:
1. Limiteeritud teenuste (nn. kanalite) arvuga tüünereid ei tohi ülekoormata liigse arvu teenustega.

2. Soovitan teenuseid mitte sisselugeda AUTO režiimis, kuna siis kipub sisse tulema rohkem rämpsu kui vajalikku. Teha sisselugemine käsitsi (manuaal) režiimil ja kohe ka editeerida nimekirja.

3. Kui on võimalik editeerida nimekirja tüüneri siseselt, siis tee see kohe ära.

4. Kui siseselt ei saa editeerida, siis otsi netist seda toimingut võimaldav programm (editor) ja tee editeering.

5. Säilita arvutis editeeritud nimekiri. Ta võib aidata tublisti aega kokkuhoida.

Edaspidi on nimekirja korras hoidmine (teenuste kustutamine ja lisamine) vähem töömahukas ja lihtne.
Ma korrigeerin nimekirju nii umbes korra kahe kuu kohta.
Viimasel ajal on tegemist rohkem, kuna sattide peal on palju muudatusi.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 29 külalist