Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
copraonu
Entusiast
Postitusi: 198
Liitunud: 12:58, 16 Mär 2009
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda

Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

PostitusPostitas copraonu » 17:10, 23 Mär 2012

Juhtisin seni kogu oma tehnikat ühe puldiga (B&O) ja nüüd, kus vanaraud sai välja vahetatud, märkan, et lauanurgale hakkab häirivalt palju pulte kogunema:)

Kas keegi oskab öelda, kas DM7020 HD puldi saab panna juhtima ka muud tehnikat?

Teleriks on Panasonic TX-P65VT30 ja kodukino võimendi on ostmisel.
Pana telekal on selline funktsioon nagu Viera Link (HDAVI control) ja kasutusjuhendi väitel saab sellega juhtida ka teiste tootjate tehnikat (millel on Viera Link tugi).
Pana maaletooja mulle mingit viidet, et millise tootjate kodukino võimenditel see tugi olla võiks anda ei osanud, või ei tahtnud (ma ise sellist infi netist ei leidnud). Soovitas osta Pana kodukino süsteem, mida ma ei soovi.

Tean, et on olemas veel mingid Harmony universaalpuldid vms, aga minu küsimus oleks, et kas ma mõne olemasoleva puldiga (nt. Dreami omaga) telekat ja võimendit juhtida ei saa? Suurt funktsionaalsust vaja pole. Ideaalis sooviks, et kui lülitan ühest nupust Dreamboxi sisse, siis läheks sisse ka teler ja receiver (sama välja lülitamisega). Teleka juhtimises pmst midagi muud vaja polekski, kui ainult on/off. Receiver-il võiks saada ka hääletugevust reguleerida (boonuseks oleks sisendite vahetus).

Olen lugenud, et Dreami puldile on olemas mingid TV koodid. Kas sellega saaks teleka juhtimise lahendatud? Aga mis võimalusi oleks receiveri juhtimiseks? Võimendi on veel ostmata just samal põhjusel, et äkki mõne tootja raud klapib mul juba olemasoleva tehnikaga paremini kokku (just juhtimise teemal).

Loodan, et jutt liiga segane ei saanud:)
DM 7020 HD, OpenATV 6.2

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

PostitusPostitas faas » 17:26, 23 Mär 2012

Ressi ostmisel jälgi, et pult oleks õpetav ja paljude võimalustega. Pääsed puldi ostmisest. :)
Dreami puldi saad telekat juhtima aga see pole päris see :) Võimalus ressi juhtimiseks puudub originaal puldil.
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

copraonu
Entusiast
Postitusi: 198
Liitunud: 12:58, 16 Mär 2009
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda

Re: Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

PostitusPostitas copraonu » 17:36, 23 Mär 2012

faas kirjutas:Ressi ostmisel jälgi, et pult oleks õpetav ja paljude võimalustega. Pääsed puldi ostmisest. :)
Dreami puldi saad telekat juhtima aga see pole päris see :) Võimalus ressi juhtimiseks puudub originaal puldil.

Kui ma saan Dreami puldi telekat juhtima, siis jääb mul lauanurgale ikkagi 2 pulti (Dreami ja ressi oma).
Selles valguses pole vahet, kui õpetatav see ressi pult on.
Telekal pole vaja muud kui on/off (sellega saab vast Dreami pult ikka hakkama).

Ressi pulti ma vaevalt, et saan õpetada telekat ja Dreami juhtima...

Ja vaevalt, et neile Harmony tüüpi universaalpultidele kõiki vajalike Dreami funktsioone õpetada annab.

Nii, et alla kahe puldi vist ikkagi pääsu pole.
DM 7020 HD, OpenATV 6.2

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

PostitusPostitas gasth404 » 17:56, 23 Mär 2012

Märtsikuu Digi ajakirjas oli testis mitu pulti. Nende jutu järgi Harmony 600 peaks küll peaaegu kõigi seadmete juhtimiseks hästi sobima. Ainult kui PlayStationi ka tahad siis pead mingi One For All URC7965 hankima. Huvitav et nad võrdlesid universaalpulte hinnavahemikus 15-100 ja see Harmony polnud sugugi kõige kallim.
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

PostitusPostitas valgekotkas » 18:03, 23 Mär 2012

copraonu kirjutas:Ja vaevalt, et neile Harmony tüüpi universaalpultidele kõiki vajalike Dreami funktsioone õpetada annab.

Nii, et alla kahe puldi vist ikkagi pääsu pole.
millest selline arvamus? ... mul on tänaseks juba neljas aasta "harmony 555" ja pole probleemi :P 800se pult on muideks karbis ja kiles ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14491
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 140 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

PostitusPostitas tigekala » 18:13, 23 Mär 2012

Hr. Faas siin kuskil rääkis, et koos uue kernel-iga tuleb ka Dream-ile HDMI-CEC funktsioon smile360
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

copraonu
Entusiast
Postitusi: 198
Liitunud: 12:58, 16 Mär 2009
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda

Re: Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

PostitusPostitas copraonu » 18:16, 23 Mär 2012

valgekotkas kirjutas: millest selline arvamus? ... mul on tänaseks juba neljas aasta "harmony 555" ja pole probleemi

arvamus - lambist :wink:

Ma pole kunagi Harmony pulti käes hoidnud. Kuidas selle kasutamismugavus on?

Kuidas käiks nt. süsteemide sisse lülitamine?
1) Vajutad käsul "võimendi" ja siis ON
2) Vajutad käsul "dreambox" ja siis ON
3) Vajutad käsul "TV" ja siis ON

või on see kõik programmeeritav üheks nupuvajutuseks?
DM 7020 HD, OpenATV 6.2

copraonu
Entusiast
Postitusi: 198
Liitunud: 12:58, 16 Mär 2009
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda

Re: Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

PostitusPostitas copraonu » 18:21, 23 Mär 2012

tigekala kirjutas:Hr. Faas siin kuskil rääkis, et koos uue kernel-iga tuleb ka Dream-ile HDMI-CEC funktsioon smile360

Teleka kasutusjuhendis just sellest juttu ongi:

This TV supports “HDAVI Control 5” function. But available features are depending on the connected equipment’s version of HDAVI Control. Please refer to the manual of the equipment to confirm the version.

VIERA Link features may be available even with other manufacturers’ equipment supporting HDMI CEC.
DM 7020 HD, OpenATV 6.2

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

PostitusPostitas valgekotkas » 18:37, 23 Mär 2012

copraonu kirjutas:
Ma pole kunagi Harmony pulti käes hoidnud. Kuidas selle kasutamismugavus on?

Kuidas käiks nt. süsteemide sisse lülitamine?
1) Vajutad käsul "võimendi" ja siis ON
2) Vajutad käsul "dreambox" ja siis ON
3) Vajutad käsul "TV" ja siis ON

või on see kõik programmeeritav üheks nupuvajutuseks?
näide: "activity" nimega SAT, ühe nupulevajutusega pannakse tööle telekas ja valitakse õige sisend, pannakse tööle ress ja valitakse õige sisend, pannakse tööle driim - mille peale pult muutub näiteks driimi puldi klooniks aga volüümi kontrollitakse hoopis ressi kaudu :wink: ... kui ma nüüd miskil põhjusel vajan teleka pulti siis valin seadmete alt teleka ja pult muutub teleka omaks jne ... ühesõnaga võimalusi jagub ja kasutamismugavus on hea 8) ... küll tuleb esmase progemise kõigus törts rohkem vaeva näha kui lihtsalt seadmed sisse lugeda ning veebiliides just ka esmasel tutvumisel kõikse mugavam ei ole aga kokkuvõttes tasub asi ennast ikka väga ära :!:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

copraonu
Entusiast
Postitusi: 198
Liitunud: 12:58, 16 Mär 2009
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda

Re: Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

PostitusPostitas copraonu » 19:11, 23 Mär 2012

valgekotkas kirjutas:
copraonu kirjutas:
Ma pole kunagi Harmony pulti käes hoidnud. Kuidas selle kasutamismugavus on?

Kuidas käiks nt. süsteemide sisse lülitamine?
1) Vajutad käsul "võimendi" ja siis ON
2) Vajutad käsul "dreambox" ja siis ON
3) Vajutad käsul "TV" ja siis ON

või on see kõik programmeeritav üheks nupuvajutuseks?
näide: "activity" nimega SAT, ühe nupulevajutusega pannakse tööle telekas ja valitakse õige sisend, pannakse tööle ress ja valitakse õige sisend, pannakse tööle driim - mille peale pult muutub näiteks driimi puldi klooniks aga volüümi kontrollitakse hoopis ressi kaudu :wink: ... kui ma nüüd miskil põhjusel vajan teleka pulti siis valin seadmete alt teleka ja pult muutub teleka omaks jne ... ühesõnaga võimalusi jagub ja kasutamismugavus on hea 8) ... küll tuleb esmase progemise kõigus törts rohkem vaeva näha kui lihtsalt seadmed sisse lugeda ning veebiliides just ka esmasel tutvumisel kõikse mugavam ei ole aga kokkuvõttes tasub asi ennast ikka väga ära :!:


Tänud, täpselt see mis vaja!

Vaatasin, et neid erinevaid Harmony mudeleid on 5tk. Milline optimaalne oleks?
Mingeid mängukonsoole jms mul pole vaja juhtida.

Eks seadistamiseks võtan siis nädala vabaks...

Nüüd peaks veel mingi viisaka receiver-i välja valima.
Vajalik: Audio Return Channel (ARC), 4 x Audio Preout (mul on 4 aktiivkõlarit).
Vaatan ise praegu Denon AVR-3312 poole. Märkasin nüüd, et seal spec-is kirjas ka mingi "CEC Standby 2.2 W". See ongi äkki see sama juhtimise teema, mis siit samast lõimest läbi käis.
DM 7020 HD, OpenATV 6.2

Kasutaja avatar
Yks
Entusiast
Postitusi: 196
Liitunud: 03:00, 31 Juul 2005
Asukoht: Muhv, nõudmiseni
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

PostitusPostitas Yks » 19:37, 23 Mär 2012

Minul on Harmony 555 ja sellel on probleeme DM800 juhtimisega, pean puldi kuhugi kõrvale suunama siis töötab, teiste seadmetega ok.
Ka DM500 toimis ilusti

Kasutaja avatar
Ando55
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03:00, 03 Apr 2007
    unknown unknown

Re: Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

PostitusPostitas Ando55 » 23:05, 23 Mär 2012

Kogemus- Logitech Harmony 885-
puhas sodi.
Lootsin, et ka lahendab puldiprobled. Ei lahendanud.
Kirjutasin nende klienditoele mitu kirja. Alati sain vastuse- kuidas Teile meie
pult meeldib. Lõpuks kirjutasin 2x- et tõeline crapp, siis uusi meile ei saanud :)
See pult on- impress your girlfriend- device.
Tahad- paned mitu karpi järjest korraga tööle- ta paneb.
Ei vaidle. Sätid, mida näha tahad, paned nn. mother reziimis käima.Lykkab driimi yles, ressi, telku jms.
Yhe nupuvajutusega.
See on ka kõik plusspoolelt.
Miinused-
Laadimine- pult tahab laadimist- sõltuvalt kasutusest- no korra nädalas/ yle 2 nädala oli mul- aluse laadimise nupsikud ei kyyndinud puldi omadeni- aitas see- naiselt kysisin juuksekummi ja tõmbasin 2x yle puldi ja laadija.
Siis kuidagimoodi laadis ära. OK.
PS3- 0 suhtlus, täna vist on sellele rohtu. Tol hetkel ei olnud. See ka rohkem PS3 proble. Ei hullu.
Oluline- igale asjale - ressiivrile- telkule- sisseminemiseks tuli murda palju piike, et asja saaks, lõpuks ikka
orig. puldid tegid parema töö. Nn. Fine-tuning.
Mul lõpuks nii- Logitech Harmony jäi seisma- kes ja kui tahab- 500 jeekimit või vastavalt tänast raha - saab endale- jäi:
1 pult- driimi oma- driimi puldist panen teleka kinni või lahti- kõik. Töötab.
Telekakoodid sain dream- multimedia kodulehelt.
Driimiga loomulikult toimetan tema enda puldiga ja teen need 4-5 sammu, et ress siis eraldi käima panna, sättida käsitsi, kui isu on. Rohkem mul pole hetkel vaja, minu 2 cents :)

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

PostitusPostitas faas » 23:14, 23 Mär 2012

30€ ja pult minu :lol: mul 885 käinud aastaid ja ok, võtaks teise veel kui korralik pult on.
Kui huvi müüa pane ps.
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
Ando55
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03:00, 03 Apr 2007
    unknown unknown

Re: Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

PostitusPostitas Ando55 » 23:24, 23 Mär 2012

:)
Pult on viisaka välimusega ja herr Faasile saadaval esmaspäeval Tallinnas. Koos kõigega, mis
ostes oli. Otsin nvahetusel- ehk leian karbi ka. OnOffist sai kunagi ostetud.

Kasutaja avatar
rimas
Eeskuju
Postitusi: 1303
Liitunud: 10:17, 19 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 123 korda

Re: Dreami puldilt võimendi ja teleri juhtimine

PostitusPostitas rimas » 12:41, 24 Mär 2012

Kui tihti siis seda peenhäälestust ikka teha vaja on. Teed korra ära aitab küll. Sealt edasi on küll universaalpult asendamatu.
Kahjuks driimiga (DM800) koostöö ei ole päris täiuslik. Pikad nupuvajutused tuleb unustada, kui ei taha ennast asjata närvi ajada. Õnnestumine on ikka alla pooltel juhtudel. Aga kõik muu toimib suurepäraselt ja MultiQuickButtoni abil saab kõik vajalikud käsud mõne nupu alla delegeerida. :wink:

Vuplusiga on lood veel paremad. Pikad nupuvajutused toimivad 100% ja (minu jaoks) töötab Harmony originaalpuldist paremini. Originaaliga on vaja suht täpselt sihtida, Harmony mõjub igast asendist.
Vuplusil töötab ka HDMI-CEC ja saaks ainult Vu puldiga hakkama, aga Harmony on lihtsalt parem.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist