DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
Digiimp
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 20:12, 02 Okt 2012
    unknown unknown

DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

PostitusPostitas Digiimp » 20:37, 02 Okt 2012

Tere!
Küsimus siis selline, et kas kuidagi annaks digitüünerist pilti viia LCD arvutiekraani?
Mul kodus vedeleb nurgas 19" ekraan ning just oleks maale televiisorit vaja.
Ekraanis on olemas ainult VGA väljund.

Hetkel on mul olemas sellised asjad:
VGA-VGA kaabel
Scart-VGA kaabel
VGA-DVI Adapter

Kas see on üldse võimalik?

Tänan vastuste eest juba ette ära! :wink:

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

PostitusPostitas Zuumbox » 22:29, 02 Okt 2012

Digiimp kirjutas:Küsimus siis selline, et kas kuidagi annaks digitüünerist pilti viia LCD arvutiekraani?

Ja "digitüüneri" täpsemad andmed on loomulikult riigisaladus? Sa ei avalda sedagi, kas on tegu DVB-S või DVB-T boksiga...
Digiimp kirjutas:Ekraanis on olemas ainult VGA väljund.

Arvutimolul ei saa kuidagi olla väljund (isegi kui see on VGA), vaid ikka sisend.

Olemasoleva info põhjal saab öelda ainult seda: kui Su "digitüüneril" on olemas VGA väljund, siis saad kasutada oma esimest kaablit ja pilt on olemas. Ainult et... sel juhul Sinu "televiisor" saab olema tumm nagu kala :lol:

Selle Scart-VGA kaabliga pole suurt miskit peale hakata, sest monitori külge ühendamiseks on vaja mitte emast, vaid isast otsa. VGA-DVI junni jaoks ma ei näe kah rakendust, sest sellega saab näiteks muuta monitori DVI sisendi analoogiosa (mida Sul ei ole) VGA sisendiks. Ja ma hästi ei usu, et Sinu "digitüüneril" DVI väljund olemas oleks...
On nigu on...
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

PostitusPostitas elit » 22:31, 02 Okt 2012

Kirjuta ka, mis väljundid on digitüüneril.
Muidu see jutt on nagu üheotsaga nöör.

Digiimp
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 20:12, 02 Okt 2012
    unknown unknown

Re: DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

PostitusPostitas Digiimp » 23:39, 02 Okt 2012

Vabandage jah, ajasin sisendi-väljundi omavahel sassi.
Digitüünerit ei olegi veel, sellepärast ma selle teema siia tegingi et osta uus digitüüner lähtudes selle teema vastustele.
Heli edastaksin ma läbi arvutikõlarite, selle jaoks on mul juhe olemas (ühes otsas LR väljundid mis läheksid boxi ning teises otsas 3,5mm ots mis on otsapidi kõlarites). Kui osta digitüüner, millel oleks scart sisend pildi edastamiseks ja LR sisendid heli edastamiseks siis peaks asi toimima? VGA-scart kaabli abil, võimis...
Emm, enam vist ei leidu kuskil VGA sisendiga tüünereid?
Asi peaks toimuma ka tüüneriga millel DVI sisend sest mul muundur olemas ju?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

PostitusPostitas satik » 00:56, 03 Okt 2012

Nende sisendite asjadega on sul lood ikka veel nigu on. Ja need junnid mis sul eelnevalt pn üles loetud, unusta ära. Ei saa sa mingit pilti läbi nende. Et seda saada on kaks võimalust - 1) tuuner millel on VGA väljund; 2) lisaks suvalisele tuunerile on aktiivne videoadapter, mis oskab erinevatest allikatest konverteerida signaale VGA kujule sobivaks.

Viimasel ajal meenub ainult üks tuuner millel VGA taga - Starmani esimene 660 seeria tuuner. Sellega töötas monitor täitsa ok.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

PostitusPostitas Zuumbox » 08:32, 03 Okt 2012

Digiimp, täpsusta, mida Sa vaadata tahad - satti (DVB-S) või maapealset digi (DVB-T)? Või on hoopis tegu kaablidigiga (DVB-C)? Kahjuks ei anna ka foorumi alajaotus mingit võimalust spekuleerimiseks :?
Sisendid - väljundid on Sul ikka segi nagu Kört-Pärtli särk pühapäeva hommikul :mrgreen:
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

PostitusPostitas elit » 10:36, 03 Okt 2012

Digiimp
Selgitan veidi sisendi ja väljundi olemust ja miks neid erinevalt nimetatakse.

Väljund (väljundipesa) on seadmel (aparaadil), mis saadab/väljastab signaali mingile teisele seadmele.
Sisend (sisendpesa) on seadmel, mis saab/kasutab teiselt seadmelt saadetud/väljastatud signaali.

Üldjuhul on ühendaval kaablil mõlemas otsas füüsilise väljanägemisega ühesugused pistikud. Enamusel juhtudel pole oluline, kumb kaabli pistik kumma seadme külge ühendada.

Tavaliselt on tüüpilised väljastavad seadmed: boksid, tüünerid, pleierid jne., nende puhul on ühenduspesa väljund.
Tüüpilised signaali kasutavad seadmed on: telerid, monitorid, võimendid jne. ning neil on ühenduspesa sisend.
On mitmesuguseid erisusi, kuid segaduse tekkimise vältimiseks neid ei käsitle.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

PostitusPostitas satik » 11:12, 03 Okt 2012

Zuumbox kirjutas:Digiimp, täpsusta, mida Sa vaadata tahad - satti (DVB-S) või maapealset digi (DVB-T)? Või on hoopis tegu kaablidigiga (DVB-C)?


Tegelikult täitsa poogen mida ta vaadata tahab - kõik nad jõuavad lõpuks analoogVIDEOsignaaliks välja. Et seda VIDEOsignaali muundada VGAsignaaliks, on vaja aktiivset adapterit, mida ma eile õhtul kohalikust kaubandusest kiiremal otsimisel ei märganud.
Uuemad pillid suhtlevad hoopis HDMI kaudu, ka selle muutmiseks VGA kujule on vaja ikka adapter. Need junnid mis ta välja pani, on passiivsed üleminekud - need ei tee signaali enesega mitte midagi. Muutuvad ainult pistikud/pesad, ei muud.

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

PostitusPostitas kalvis » 12:01, 03 Okt 2012

vaata http://www.ox.ee/est/product/241225 seda toodet rohkem, vähemalt on eestis saada. Kuna spetse otsi tikutulega siis võib üdinisti vale toode olla.

Teine variant on ikkagi arvutisse imeodav telekakaart (või USB pulk) ja saad edukalt telekana kasutada.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

PostitusPostitas satik » 12:55, 03 Okt 2012

kalvis kirjutas:vaata http://www.ox.ee/est/product/241225 seda toodet rohkem, vähemalt on eestis saada. Kuna spetse otsi tikutulega siis võib üdinisti vale toode olla.



Sisend - USB. Väljund - DVI. Järeldus - "üdinisti vale toode".

Digiimp
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 20:12, 02 Okt 2012
    unknown unknown

Re: DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

PostitusPostitas Digiimp » 15:21, 03 Okt 2012

kalvis kirjutas:vaata http://www.ox.ee/est/product/241225 seda toodet rohkem, vähemalt on eestis saada. Kuna spetse otsi tikutulega siis võib üdinisti vale toode olla.

Teine variant on ikkagi arvutisse imeodav telekakaart (või USB pulk) ja saad edukalt telekana kasutada.


On olemas juba USB pulk, kuid ei ole viitsimist alati arvutit kaasa tassida.. Pealegi on selle kasutamine tüütu (oota kuni arvuti sisse läheb, oota kuni programm käivitub ning kui kinni tahad panna pead ka ootama kuni arvuti enda toimingud ära teeb).


Aga oletame, et ma ostan HDMI digitüüneri. Milliseid juhtmeid-adaptereid ma peaksin sellisel juhul ostma (ja kust) et saada sellisest tüünerist pilt arvutiekraani?

Vaadata oleks soov ainult tasuta eesti kanaleid.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

PostitusPostitas Zuumbox » 15:43, 03 Okt 2012

Aga milleks üldse mässata igasuguste juhtmete - konverterite - tüünerite ja ekraanidega? Osta parem üks väike telekas, saad vähemalt laiekraani (vaevalt, et Su 19" molu seda on) ja ei pea süle ja seljaga igasugust liigset kola kaasa vedama. Nagunii pead füüri välja käima, sest nagu aru saan, pole Sul peale selle ekraani midagi.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Digiimp
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 20:12, 02 Okt 2012
    unknown unknown

Re: DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

PostitusPostitas Digiimp » 15:53, 03 Okt 2012

See on 19" laiekraan, üpriski uus, enamus ajast nurgas seisnud.

Kui ma ostaksin mingisuguse 19"-26" televiisori, siis ma peaksin välja käima vähemalt 150€ + kui digitüünerit
pole sinna sisse ehitatud siis veel 30-50€.

Mina näen et palju mõtekam oleks osta nurgas seisvale arvutiekraanile digitüüner juurde mitte uus televiisor mis näeb
väljast samasugune välja...

Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

PostitusPostitas descite » 16:05, 03 Okt 2012

Digiimp kirjutas:See on 19" laiekraan, üpriski uus, enamus ajast nurgas seisnud.

Kui ma ostaksin mingisuguse 19"-26" televiisori, siis ma peaksin välja käima vähemalt 150€ + kui digitüünerit
pole sinna sisse ehitatud siis veel 30-50€.

Mina näen et palju mõtekam oleks osta nurgas seisvale arvutiekraanile digitüüner juurde mitte uus televiisor mis näeb
väljast samasugune välja...


Mis tüüpi ekraan see on? Paljudel uuematel dvi või hdmi sisend olemas.

Digiimp
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 20:12, 02 Okt 2012
    unknown unknown

Re: DigiTV tüüner + Arvuti LCD ekraan

PostitusPostitas Digiimp » 16:30, 03 Okt 2012

LG Flatron W1934S
Kahjuks sellel ainult VGA

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 47 külalist