Scart kaabli probleem

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Scart kaabli probleem

PostitusPostitas Energizer » 21:57, 06 Veebr 2005

On üks tavaline 1,5m scart kaabel. Kuna laenasin korraks oma Scart>S-Video ülemineku tuttavale siis asendasin universaalkaabli tavalise Scart kaabliga. Nüüd on aga kala: Scart ei anna heli välja! Pilt on, heli mitte. Kuna Satituuneril on ka RCA audio-video väljund siis ühendasin universaalkaabli tagasi nii et probleem lahendatud. Küsimus on nüüd selles et mis mu tavalise scart kaabliga siis lahti on? Proovisin kaablit videomakiga, tulemus sama- pilt on heli mitte. PIN-id tunduvad korras olevat. Hetkeks mõtlesin et scart on teise standardiga (olemas on nii RGB kui ka CVBS) kuid ma ei usu tegelikult et kala selles on. Kas on võimalik et pinide sisemised juhtmekontaktid on lahti . Seega tuleks jootekolviga asja kallale minna?

Kasutaja avatar
guardv
Edasijõudnu
Postitusi: 64
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: www.paadimees.eu
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas guardv » 22:13, 06 Veebr 2005

just su enda järeldus õige :( need tykivad üpris lihtsalt lahti tulema sealt

Kasutaja avatar
sigaelmar
Entusiast
Postitusi: 120
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: teine korrus
    unknown unknown

PostitusPostitas sigaelmar » 22:29, 06 Veebr 2005

1. pistik ____________ 2.pistik


1(R.out) --------------------2(R.in)
2(R.in) --------------------1(R.out)
3(L.out) --------------------6(L.in)
6(L.in) ---------------------3(L.out)
4(Ground)-------------------4(Ground)

Sedasi peavad need heli jaoks olevad juhtmed pistikute vahel olema.

Kasutaja avatar
dumbuser
Edasijõudnu
Postitusi: 75
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Viimsi
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dumbuser » 23:18, 06 Veebr 2005

SCART on minu teada siiski vaid üks ja ainus standard. (see RGB ja CVBS mahuvad vabalt mõlemad sinna aga kasutada saab neist vaid ühte korraga, kuna osad signaalid on neil samades juhtmetes.)Erineva standradi asemel on tegelikult aga "odav juhe", milles on vaid CVBS ja stereoheli. "Kallim juhe" on selline, kus on kõik 21 otsa kasutusel. See oli siis mitu aastat tagasi. Võibolla nüüd polegi neid "odavaid" enam müügis. Kui sul pilt on ja häält mitte siis kaeva see plastkorpus maha (tuleb ilusti, kui just pole mingi kinnivalatud variant sest kaablist) ja kui sa selle plekist riba ka ära võtad siis vaata kõik need juhtmed üle. Aegajalt tuleb mitte juhe lahti vaid klemm, mille küljes juhe asub on pesast välja sõitnud. Siis uuri, kas sel klemmil on veel see pisike kõrvake alles, mis teda seal pesas hoiab. Kui ei ole siis on targem uus pistik otsida. Või noh, kui aega laialt siis võid ju lappida seda eelmist. Mina pole küll viitsind. Kiirem on uus võtta ja asi töötab. Kui sul keegi on suutnud sealt hunniku juhtmeid lahti teha siis pea meeles, et ühel pool olev OUT läheb teise poole IN kontakti külge.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 23:48, 06 Veebr 2005

kust ma vahet teen kumb pistik on in ja kumb out? kirjas seda pistiku korpusel ei ole. aga pinide kinnitused kontrollin üle, tänan vihje eest!

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 00:22, 07 Veebr 2005

Sai mõlemat scart otsa natuke uuritud: kõik juhtmed on punast värvi peale ühe paksema (mis peaks olema vist maanduse juhe). Kõik juhtmed peale mõne üksiku kergelt logisesid pesas (metallist kõrvakesed on kõigil olemas). Nii et ilmselt on tegu odava otsa kaabliga, kus valmistaja ei pööranud tähelepanu juhtmete kinnitustele pinide kontaktidega. ma üritasin juhtmeid natuke kohendada, aga vaevalt et sellest kasu on.
seda kaablit ma lahti kiskuma ei hakka sest juhtmed on eristamatud üksteisest.

Kasutaja avatar
satitaevas
Entusiast
Postitusi: 400
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: lõuna-eesti
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

PostitusPostitas satitaevas » 13:20, 07 Veebr 2005

kui see kaabel enne töötas ,peaks ka nüüd töötama,proovi mudida pisut, kui on pessa pistetud, mõnikord ei anna pesa hästi kontakti.

Kasutaja avatar
Mudjamix
Edasijõudnu
Postitusi: 42
Liitunud: 20:58, 10 Aug 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas Mudjamix » 16:32, 07 Veebr 2005

ee äkki telekal oopis vaja ymber lylitada õige asja peale.St et mul näiteks on S-Video juhe (arvutist) ka selle scart ylemineku otsas siis ja korralik pilt tuleb ainult telkult s-vhs seadet valides.Teisega siis tyyner või videomakk.Tyynerit sisse lylades peaks muidugi ise õige valima aga kui teises scart pesas see s-video yleminek ja miskit seal ka taga siis vist ei lylita.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 16:54, 07 Veebr 2005

Mudjamix kirjutas:ee äkki telekal oopis vaja ymber lylitada õige asja peale.St et mul näiteks on S-Video juhe (arvutist) ka selle scart ylemineku otsas siis ja korralik pilt tuleb ainult telkult s-vhs seadet valides.Teisega siis tyyner või videomakk.Tyynerit sisse lylades peaks muidugi ise õige valima aga kui teises scart pesas see s-video yleminek ja miskit seal ka taga siis vist ei lylita.

minul ei ole s video toega telekat. telekal on üks scart sisend ja üks RF sisend. kui scart üleminekut kasutan siis on emb kumb standbys, kas arvuti või satituuner. videomakki kasutan üliharva. põhimõtteliselt lapsed vaatavad multikaid sellega.

Kasutaja avatar
Mudjamix
Edasijõudnu
Postitusi: 42
Liitunud: 20:58, 10 Aug 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas Mudjamix » 17:00, 07 Veebr 2005

ee mul pole ka s-video sisend/väljundit telekal seepärast mul ongi scart ylemineku pesa kust läheb s-video juhe edasi.Kll on mul 2 scart pesa telekal.Ja pean siis valima teleka puldilt kumba video sisendit/väljundit kasutada a la kas s-vhs seades või av seades.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 18:56, 07 Veebr 2005

probleem lahendatud. Proovisin juhet "korralikumalt" pessa lükata ja hääl tuli tagasi. Isegi automaatne Scartile ümberlülitus töötab.

mudjamixile: 1 Scart pesaga teleka puhul pole mul erilisi videokanaleid valida. On kaks varianti, kas Scart või RF kanal. Minul on selline telekas mille "0" kanal on OSD ekraanimenüüs nimetatud VCR kanaliks, ehk siis on arvestatud sellega et kui Scarti kasutada ei saa, siis on VCR kanal ikkagi olemas ja reserveeritud videomaki või muu välise videoseadmega ühendamiseks. See loomulikult ei tee mu telekat eriliseks sest "0" kanalid eksisteerivad kõikidel telekatel mis on toodetud väljaspool nõukogude liitu. Ma mäletan aega kus hiigelsumma eest sai osta modifitseeritud vene telekat millele oli juurde lisatud PAL/Secam plokk ja distantsjuhtimine. Selliste telekate hind algas tuhandetes soome markades ja lõppes tollase vahetuskursi järgi kusagil 1000 $ juures. päris lääne telekas maksis 45000 rubla. See oli aeg kus rubla kaotas mitteametlikult käibekehtivuse. Turul müüdi isegi banaane 10 FIM kilo. Väga tulus äri oli kassettmuusikalevi. 25 Rubla oli soodne, 45 rubla juba kirves kassett, turul müüdi kõike ja igasuguse hinnaga.

Kasutaja avatar
dumbuser
Edasijõudnu
Postitusi: 75
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Viimsi
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dumbuser » 20:09, 07 Veebr 2005

Nonii. SCART pistikul kui sellisel ei ole IN ega OUT poolt. Kõik otsad on ühesugused. Need 21 kontakti täidavad IN ja OUT funtsioone. Logisevad nad seal pistiku otsas kõik. Kuna see on konstruktsiooniline iseärasus ja selle peale ei ole mõtet erutuda. Kui kõik juhtmed on ühte värvi siis on ilmselt jah odavam kaabel. Kuigi ega see värv igakord ka ei otsusta. "Õigel" kaablil on heli ja video signaalid varjestatud, odaval ei ole üldse või on kogu kamba peale üks varje.

http://utopia.knoware.nl/users/eprebel/ ... SCART.html
http://www.diyha.co.uk/electronics/scart.html

Need kontaktide numbrid on üldjuhul seal pistiku/pesa peal kirjas.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist