Pindjoodetava kondensaatori vahetus.USB-TV pulgal

served
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 14:14, 14 Apr 2009
    unknown unknown

Pindjoodetava kondensaatori vahetus.USB-TV pulgal

PostitusPostitas served » 18:20, 22 Dets 2009

Tere.

Kuna siinne rahvas on natukene rohkem sina-peal TV seadmetega, siis küsin nõu.

Mul rebenes USB TV seadmelt antennipistik lahti ja koos reaga rabas kaasa ühe kondeka. Soov oleks see seade korda teha, kuid kondekas on puudu. Hetkel on kogu süsteem korralikus alumiiniumist karbis ja kõik töötab, ainult et ilma kondekata ei saa kuidagi levimisega hakkama. Plaan on asendada see pindjoodetav komponent tavalise normaalsuuruses kondekaga ja raja asemel juhtmed tööle rakendada.
Äkki keegi oskab pakkuda mis väärtuses kondensaator võiks olla enne antenni? Tean et on jube keeruline pakkuda, aga ma kujutan ette, et see võiks mingisuguse rusikareegli järgi ikka käia?

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Pindjoodetava kondensaatori vahetus.USB-TV pulgal

PostitusPostitas Henkka » 03:44, 23 Dets 2009

served kirjutas:Tere.

Kuna siinne rahvas on natukene rohkem sina-peal TV seadmetega, siis küsin nõu.

Mul rebenes USB TV seadmelt antennipistik lahti ja koos reaga rabas kaasa ühe kondeka. Soov oleks see seade korda teha, kuid kondekas on puudu. Hetkel on kogu süsteem korralikus alumiiniumist karbis ja kõik töötab, ainult et ilma kondekata ei saa kuidagi levimisega hakkama. Plaan on asendada see pindjoodetav komponent tavalise normaalsuuruses kondekaga ja raja asemel juhtmed tööle rakendada.
Äkki keegi oskab pakkuda mis väärtuses kondensaator võiks olla enne antenni? Tean et on jube keeruline pakkuda, aga ma kujutan ette, et see võiks mingisuguse rusikareegli järgi ikka käia?


Kui jutt on antenni eralduskondensaatorist (kas antennile läheb ka mingi toide peale - aga vaevalt ?), siis alusta mõnekümnest pikofaradist ja püüa juhtmed teha nii lühikesed ja nii sirged kui võimalik, et induktiivsuste tekkimist minimiseerida.
Aga ega seal vist eriti ruumi pole ka...
Sellise kondensaatori mahtuvuse suurus pole eriti kriitiline.

served
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 14:14, 14 Apr 2009
    unknown unknown

Re: Pindjoodetava kondensaatori vahetus.USB-TV pulgal

PostitusPostitas served » 14:31, 23 Dets 2009

Ruumi on küll, sest seade on uues korpuses. Aga suured tänud! Proovin esimesel võimalusel ära. Antennil mingit toidet pole.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist