Hauppauge, SkyStar või Dreambox

Kasutaja avatar
ch123
Edasijõudnu
Postitusi: 39
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Orbiidil
    unknown unknown

Hauppauge, SkyStar või Dreambox

PostitusPostitas ch123 » 23:30, 06 Okt 2004

Tere.
Olen ikka täitsa algaja veel sel alal ja tahaks teie asjakohast nõu küsida. Asi selles, et ma meisterdasin ise progeja, progesin FUN kaardi ja vaatan nii ühtteist Humax VA-ACE tüüneriga. Siis läksin õhinasse ja mõtlesin, et pean ikka DB ära ostma aga veidi asja üle mõeldes rahunesin maha ja otsustasin uurida. Kuna mul on arvuti ja ma sellega suht sina peal siis otsustasin välja selgitada, et kas arvutisse paigaldatavad sat-i kaardid on sama suurte võimalustega kui DB või on neil ikka mingeid puudujääke? Hauppauge-st üldse siin suht vähe kirjutatud, kas ta on SS kehvem?
Mul hetkel: 110 Triax; 3 LNB; DiSEqC 4x1. P III 667; 256 Mb; ATI 128Mb jne.
Nagu olen aru saanud baseeruvad need arvuti tüünerid rohkem nagu tarkvaral, kas siis ikka asendab H või SS DB-i? Kas tarkvara toetab DiSEqC 4x1 ja kas tarkvara tunneb kõiki kodeeringuid millega kanaleid edastatakse?
Vabandan, kui tuli pikk ja segane jutt aga kui annaksite lühidalt ammendava vastuse või viitaksite kirjandusele, mis mul lüngad täidaks, oleksin teile väga tänulik.

Kasutaja avatar
pint
Entusiast
Postitusi: 260
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: p2rnu
    unknown unknown

PostitusPostitas pint » 00:04, 07 Okt 2004

Hauppauge (ilmselt siis Nexus) ja Skystar1 on tõttöelda üks ja sama asi.
Seda, miks DVB kaarte peaasjalikult Skystarideks kutsutakse võiks mõni teadjamees rääkida. Igal suuremal tootjal on igal juhul valikus pea alati nii Skystar1 kui 2 kaardid. (Hauppauge puhul siis Nexus/Nova, dvb kaartide esiisal Techotrendil Premium/Budget jne) Vahe on ainult hinnas. Hauppauge tooted on reeglina kallid, samas on nad ka kenas kirjus pakendis koos kasutusjuhendi ja lisatiluliludega (juhtmed, pult jne) TT kaardi saad kilekotis aga maksad samas poole vähem...

4x1 Diseqc on olemas, avab hetkel, mida avada on võimalik.
Las härrased driimiomanikud kommenteerivad, mida too pill paremini oskab... niipalju kui mina, db võhik aru olen saanud, on tolle imagetega võimalik enamat korda saata, kui dvb kaardiga.
Viimati muutis pint, 01:23, 07 Okt 2004, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
jaanuke
Õpetaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas jaanuke » 00:31, 07 Okt 2004

pint kirjutas:driimiomanikud kommenteerivad, mida too pill paremini oskab
"Igast arvutist saab teha driimi, kuid igast driimist ei saa teha arvutit". Lihtsalt ilus väide - võtta söögi peale ja teatavate reservatsioonidega ;)
--------------
Dreami kasutajaliidese ja emud saab panna tööle suvalises, linuxil baseeruvas, x86 või ppc arvutis. Kõike personaalarvutile pakutavat tarkvara aga dreamis tööle ei saa, kuna protsessori jõudlus ja mälu maht seavad omad piirangud.
Minu isiklikud emotsioonid: dreambox = ilgelt lahe mänguasi, arvuti = ilgelt laheda mänguasja abivahend :)

Kasutaja avatar
ch123
Edasijõudnu
Postitusi: 39
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Orbiidil
    unknown unknown

PostitusPostitas ch123 » 01:03, 07 Okt 2004

Suured tänud! Tundub, et DB on lihtsalt suurex puhutud, kallis mänguasi, kuid asendamatu riistvara sellele kel pole PC-d. Hakkan ikka rohkem kalduma arvamusele, et kuna mul üks kallis riist juba laua all seisab siis teist kallist teleka alla ei tahaks nagu panna tolmu koguma. Hakka veel sellepärast Linuxit õppima :?
Nüüd pean siis need kaardid pingeritta seadma ja siis selle õige välja valima.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
ch123
Edasijõudnu
Postitusi: 39
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Orbiidil
    unknown unknown

PostitusPostitas ch123 » 01:09, 07 Okt 2004

Natuke teemast kõrvale. DB ost oleks sama hea, kui ma ostaksin kalli DVD playeri teleka alla, kui sama raha eest saab korraliku DVD kirjutaja arvutisse. :?: :wink: PC mul niikuinii telekaga läbi ATI ühendatud.

Kasutaja avatar
jaanuke
Õpetaja
Postitusi: 17
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas jaanuke » 01:24, 07 Okt 2004

ch123 kirjutas:Hakka veel sellepärast Linuxit õppima :?
ahaa! vaat siis. Muide, kui sa tahad arvutisse asetatavast kaardist maksimumi võtta, siis pead siiski linuxinduse ära õppima. Muidu saab sul sellest kaardist oluliselt kiiremini tolmu koguv vidinas, kui dreamboxist.
ahjaa, kui sul on kaasa/lapsed (või kavatseid neid soetada) siis on dream parem. Seda lalinat ei jõua ära kuulata, kui nad peavad oma seebi, jalka või multade vaatamiseks arvutiga mingeid trikke tegema. Noh, lapsed, ok, aga seebisõltlased ... hehe, minu kaastunne :)

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 01:46, 07 Okt 2004

Arvesta sellega ka, et arvuti telekaväljundiga ei saa sa nii head pilti, kui satituuneri või dvd pleieriga. Kui tahad head satipilti arvutist, siis tuleb osta SkyStar1-l põhinev kaart, millel on peal pildi- ja heliväljundid. See üldjuhul umbes 2-3x kallim, kui tavalised ja odavamad SkyStar2-l põhinevad kaardid. SS1-le on sisse ehitatud ka MPEG2 dekooder, s.t. et kaart ei koorma pildi näitamiseks arvutit.

Kui sa otsustad odavama - SkyStar2 kasuks, siis arvesta, et sinu PIII 667 jääb tõsiselt lahjaks. MPEG2 algoritmiga pakitud pildi lahtipakkimine pannakse täielikult arvuti õlgadele. Satiprogrammid kasutavad pildi ja heli taasesitamiseks tarkvaraliste dvd-pleierite dekoodreid.

Nüüd siis dreamboxi juurde, mis on võib-olla max 1-2 kilo kallim SS1-st, kuid on omaette üksus - linux op.süsteemiga arvuti. Teeb oma tööd sujuvalt ja suht kindlalt. Vajadusel saad lisada ka tulevikus kõvaketta. Pildikvaliteet on hea. Saad mugavalt vahetada puldiga kanaleid - ei pea kanali vahetamiseks arvuti juurde jooksma. Tal on ka omad puudused. Näiteks originaalsoft ei toeta subtiitreid ja fanaatikute softiväljalasked jooksevad aeg-ajalt kotti.

Kasutaja avatar
aidz
Edasijõudnu
Postitusi: 56
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas aidz » 01:53, 07 Okt 2004

Linuxi VDR interface on täitsa vastuvõetav (OSD on kasutuskõlblik). Kui võimalust on siis muretse mpeg dekoodriga kaart (see kallim variant)IMHO. VDR töötab tagaplaanil ja arvutist midagi näppima ei pea, puldist saab kõik toimingud tehtud. Tore on ka see, et palju pluginaid saadaval... Kuigi jah, teadmisi linuxist ta nõuab..

Kasutaja avatar
ch123
Edasijõudnu
Postitusi: 39
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Orbiidil
    unknown unknown

PostitusPostitas ch123 » 08:04, 07 Okt 2004

Nagu ma aru saan muutub asi keeruliseks siis kui PC on ühes toas ja TV teises toas ja siis ka kui samal ajal on mõni hea saade või film sati pealt ning PC tirib aga suuremat faili netist. Eriti odavamate kaartide puhul millel puudub kaug juhtimis pult ning mis koormavad pildi esitluseks kõvasti PC resursse. Samas on jällegi kallimad kaardid ikkagi odavamad, kui DB+HDD, vähemalt antud hetkel eesti kauplejate hindu vaadates. Võib olla jõuluks hinnad langevad ja saab eriti soodsalt DB kätte ja kui nüüd veel kaasa ja laste peale mõelda siis on vist ikkagi parem kui seisab teleka all eraldi vidinas mis kõik "ise ära teeb" ja on põnev avastamiseks mullegi. Kui aga nüüd sügavamalt asjasse süveneda siis milleks üldse pappi raisata, kui varsti vist enam mõhkugi ei näe sealt taevakanalitelt või on mu hirmud asjatud, kui on sellised toredad inimesed nagu teie siin foorumis? :lol: Äkki midagi ikka õnnestub vaadata :twisted:

Kasutaja avatar
kanajuurikas
Entusiast
Postitusi: 303
Liitunud: 00:03, 21 Juul 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kanajuurikas » 09:26, 07 Okt 2004

Ei ole see DB nii kallis midagi. Osta DB500, maksab poole vähem kui DB7000. Ta on erinevalt arvutist ikkagi vaikne loom. Kõik lisaseadmed (DVD kõrvetaja, suur kõvaketas) saad ju üle võrgu dreami külge haakida.

Kasutaja avatar
aaduadok
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas aaduadok » 11:03, 07 Okt 2004

ch123 kirjutas:Nagu ma aru saan muutub asi keeruliseks siis kui PC on ühes toas ja TV teises toas


mina tegin nii: ostsin nexuse. panin ta keldris tiksuva 466mhz celeroni sisse. elutoa põrandast (otse keldri peal) tulevad järgmised kablad:
* spdif heli
* video
* infrapuna silm

spdif läheb pioneeri kodukino võimu, video telkusse. kuna ma nexuse originaalpulti progdvb all korralikult tööle ei saanud, siis viskasin selle minema (esialgu sahtlisse). selle asemel panin dvd mängja puldi winlirc-i all tööle. kuna winlirc pollib com porti (osad klahvivajutused läksid vahest kaduma) ja kõike pulte ta korralikult ei tunne, siis paari kuu pärast loobusin ka winlircist. kuna mul progemine ja elektroonika suht käpas on, siis panin IR-silma pic-i (pisike 28 jalaga prose - 16F876) taha. pic loeb infrapuna silma ja saadab klahvi koodi com porti. com pordi küljes istub proge kes on ühtlasi nii winlirci server kui ka progdvb plugin. pluginniks olemine annab mulle selle võimaluse et ma saan konfi failis suvalise puldi klahvi soovitud kanali grupi või siis konkreetse kanali külge mappida.

nüüd olen lõpuks rahul. istun sohvas ja saan dvd mängja puldiga kiirelt suva kohta 'hüpata'. ja asi käib nädalaid matsu panemata. tänu adsl-i püsiühendusele ripun ühe conaxi cardserveri küljes - enam pole vaja softcam.key faili kah mudida.

hetkel ei oskagi nagu midagi juurde tahta. vahest ainult seda et ka muid provaidereid pakkuvaid cardservereid juurde tuleks.

vot selline oli siis minu dvb lugu.

Kasutaja avatar
cala
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: ENSV
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas cala » 12:23, 07 Okt 2004

minul on pc sees Nexxus-s ja arvuti küljes Ati Remote Wonder. Satipildi vaatamiseks kasutan Progdvb-d millel on ATi RW plugin olemas. keegi aga ei keela ka sul endal kõiki nuppe uuesti defineerimast.

progdvb läheb startupist käima, pult toimib senimaani korralikult, ka läbi seinte, st et saan ka teises toas satipilti vaadata teisest telekast. softcami uuendamine käib läbi startupi skripti, mille peale on vaj ainult ok vajutada et fail õigesse kohta salvestuks. peale seda jookseb käima progdvb ja hädasid pole:D

Praegu HH120 mootor kükitab thori peal, ei ole seni vajadust olnud mujale kruttida.

ainuke asi mis nüüd viimasel ajal hakkab segama on arvuti poolt tekitatav müra:( kui ikak õhtusel ajal tahad vaikselt üksinda, teisi segamata, satti vaadata, siis arvutimüra kostub kaugemale kui telest tulev heli:(

DB omanikel vist müraprobleemi ei ole.

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 19:34, 07 Okt 2004

cala kirjutas:DB omanikel vist müraprobleemi ei ole.

Müra tekitavad ventilaatorid ja DB-l neid ei ole.

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 22:00, 07 Okt 2004

mõnel teeb ta krõhva-krõhva-kolks-kolks ka :D

Ketastel võib kerget lugemise/kirjutamise krõbinat kuulda olla - tugevusaste sõltub kettast. Ise ei näinud driimi kõvakettal mingit mõtet, kuna oman ka skystar2 kaarti - mida ma topelt salvestusvõimalustega ikka peale hakkan :D

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist