Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluks.

wiilweer
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 22:52, 02 Aug 2008
    unknown unknown

Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluks.

PostitusPostitas wiilweer » 01:54, 03 Aug 2008

Olen nüüd suht algseisus, vaja osta siis TV kaart ning ei tea kust alustada.Sirivisin natuke Arvutikeskuse kodukat ning nägin sellist kaarti nagu http://www.kworld.com.tw/product_overview.aspx?P_ID=44, alla oli paksult kirjutatud, et toetab Eestis leivivaid Digi-Tv kanaleid - st et siis kõik eesti kanalid ja veel näpuotsaga välismaa kanaleid lisaks?

Ka elukoht natuke nutune - kohaks siis Põhja - Eestis asuv Võsu.Kas seal peaks panema parema signaali saamiseks veel mingi eraldi antenni, et signaali parandada?Milline peab antenn olema - kas pann või siis piisab tavalisest teleka antennist kah?

Ja mida tähendavad avatud kanalid ja mitteavatud?Mitteavatud kanalite eest peab maksma?Kellele ma siis maksan kui ühtki DigiTv lepingut pole?

Ja kui arvate, et midagi veel peaks teadma siis andke mulle ka teada :)

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluks.

PostitusPostitas a1 » 02:21, 03 Aug 2008

wiilweer kirjutas:... toetab Eestis leivivaid Digi-Tv kanaleid - st et siis kõik eesti kanalid ja veel näpuotsaga välismaa kanaleid lisaks?

elukoht ... Võsu.Kas seal peaks panema parema signaali saamiseks veel mingi eraldi antenni, et signaali parandada?Milline peab antenn olema - kas pann või siis piisab tavalisest teleka antennist kah?

Ja mida tähendavad avatud kanalid ja mitteavatud?Mitteavatud kanalite eest peab maksma?Kellele ma siis maksan kui ühtki DigiTv lepingut pole?


1. siin alajaotuses räägitakse sateliidivastuvõtust! - rohkem tähelepanu teema tegemisel.
2. selle "pulgaga" näed eesti digitv vabakanaleid, kodeeritud kanalite nägemiseks on vaja teha leping Starmaniga - saad vaatajakaardi ja maksad kuutasu. lisaks on sul kodeeritud kanalite korral vaja arvutile külge pookida kaardilugeja ja installida lisatarkvara mida selle "pulgaga" kaasas ei ole.
3. võsul peab digitv vaatamiseks kasutama ilmselt suht korralikku detsimeetri antenni, lisaboonusena näeb ehk vahest ka üle lahe midagi.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluks.

PostitusPostitas valgekotkas » 09:44, 03 Aug 2008

kui tegemist pärisarvutiga :P (mitte läpakga) siis igal juhul soovitan sisemist kaarti - massiliselt levima hakanud usb julgad koolevad sama massiliselt kahte tõppe - esiteks palavikku :lol: ja teiseks murduvad füüsiliselt välisantennidega sisendikinnitused või siis kogu pulk ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluks.

PostitusPostitas kalvis » 11:40, 03 Aug 2008

Kui vähegi saab osta arvuti sisse käiv kaart. Kindlasti tee enne selgeks mis chipset see junn kasutab. Mingi tundmatu firma ja softi osas oled kohe upakil. Momendil on tuntumad ja toetatud conexant 2388x ja philips 713x chipsetid. Sel juhul saad pulga mingi laiatarbesoftiga tööle ja üsna tõenäoliselt ka eestit näitama.
Veidi kehvem on tuuneri chipsetiga. Philipsil on see keskpärane või kehvake, xceive või teised on osutunud paremateks. Tuuneri chipset on oluline just kui võtad otse antennist analoogsignaali.

Ise hiljuti just ostsin arvutisse käiva ja momendil on pea kõik PCI kaartide chipsetid teada.
Muidu kworld müüb soodsalt kaarte ja tema omad on softi osas toetatud. Kahjuks vaid philipsi tüüneritega
Kworldi hybrid on philipsi tuuneriga, ülevaate saitidel keskmise kvaliteediga analoogosa.
Avermedia hybrid on xceive tuuneriga, pilt on super ülevaate saidi arvates.

Väga hea ülevaade on sellesama kworldi lingi alt hinnavaatluse viide ixbt saidile, kus on seni parimad teleka ja satikaartide ülevaated üldse (ka usb omad). eraldi on ka chipsetide tundlikuse ülevaated.

Kui tahad vaid digi vaadata siis võtaksin odavaima kaardi, hea hinnaga on ASUS P7131 hybrid või siis kworld hybrid 7134 chipiga. Kui analoogTV lisaks vaadata siis Avermedia hybrid.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tom1245
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 22 Sept 2007
    unknown unknown

Re: Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluks.

PostitusPostitas tom1245 » 12:48, 03 Aug 2008

aeg vist sealmaal, et pole enam mõtet soovitada analoog-digi hübriidkaarte :roll:

Kasutaja avatar
kfl
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 03:00, 19 Sept 2005
Asukoht: Kehra
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluks.

PostitusPostitas kfl » 15:21, 03 Aug 2008

kalvis kirjutas:... Kui tahad vaid digi vaadata siis võtaksin odavaima kaardi, hea hinnaga on ASUS P7131 hybrid ...
et siis http://www.arvutikeskus.ee/index.php?ac ... ookid=1397 oleks sobiv? asuse kodukas uimerdab, ei saa vaadata nõudmisi arvutile ... eesmärk oleks duron1400/512 kastist "digibox" teha, kas jääb lahjaks või ei suuda vaid salvestada? Kas VLC playeriga (või analoogse softiga, progDVB vms) suudaks LAN-i striimida saateid? Ei raatsi lihtsalt kallimat-paremat arvutit TV"serveriks" raisata ...

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluks.

PostitusPostitas tonuj » 15:52, 03 Aug 2008

kalvis kirjutas:... Kui tahad vaid digi vaadata siis võtaksin odavaima kaardi, hea hinnaga on ASUS P7131 hybrid ...


Kuidas Philipsi dekooderit kommenteerid?

Kasutaja avatar
ttt
Entusiast
Postitusi: 163
Liitunud: 03:00, 29 Aug 2005
    unknown unknown

Re: Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluk

PostitusPostitas ttt » 17:50, 03 Aug 2008

...
Viimati muutis ttt, 02:28, 28 Dets 2012, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Dijital
Entusiast
Postitusi: 392
Liitunud: 18:58, 03 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluks.

PostitusPostitas Dijital » 18:05, 03 Aug 2008

Tegin pisikese subjetiivse näppimise ühele pulgale:
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=377209
Soovin saada (sümboolse tasu eest) väikest SAT-TV offset antenni

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluks.

PostitusPostitas kalvis » 22:57, 03 Aug 2008

aeg vist sealmaal, et pole enam mõtet soovitada analoog-digi hübriidkaarte

Miks pole mõtet? Mida siis? Slingboxe? Loen siin nende standalone digituunerite bugidest ja leian, et see k..p mis tasus arvutikaardi tööle saamisega näha on tühiasi võrreldes zuumboxide või analoogsete vidinatega. Analooghübriidkaardi saab sama hinnaga kätte mis oleks vaid digikaardil ja analoogosa siis kohe kasutamata ei jää. Vanad videomakid jne saab datat digitaliseerida veel kaua.

Kuidas Philipsi dekooderit kommenteerid?


Dekooder? See on enamus kaartidel softiline ja softiline on isegi parem kui need raua omad. Neid saab lihtsalt ringi vahetada, rauda mitte. Äkki mõtlesid ikka tuunerit (enamus kaartidel on Philipsi kivi vaid väga vähestel eestis müüdavatel on see miski muu)
Muidu kaartidel on tavaliselt kaks chipseti - tuuner mis teeb raadiosageduslikku osa (analoog). Selle kvaliteet määrabki signaali tundlikuse ning chipset, mis siis teeb kõik digitöötluse. See viimane on tihedalt seotud draiveritega ja softi sobivuse osas tähtis. Olen otseselt katsetanud ASuse P7131 hybrid ja see töötas küll normaalselt. Kuna oli vaid kaabeltv operaatori tugev signaal siis analoogosas jäid negatiivsed kommentaarid tulemata.
Mis puutus 7131 chipsetti siis see on tuntud softidel toetatud ja otseselt jamasi pole. 7135 on lihtsalt edasiarendatud versioon sellest.

Copy paste kokkukorjatud tarkustest:
AvertV Hybrid - tuner Xceive 3018, chipset Philips 7135 (9 bit)
Hauppauge HVR 1100 - tuner philips fmd1216ME, chipset conexant 2388x (10 bit)
Kworld hybrid (210se) - tuner philips 8275, chipset 7135
Asus 7131 hybrid - tuner philips ?, chipset philips 7131

Rohkem midagi mõistlikku eesti poodidest ei leidnud, ülejäänud on vaid analoogkaardid

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluks.

PostitusPostitas faas » 23:19, 03 Aug 2008

Oot sa materdad boxse ilma asjata kuna sa ise ei ole ilmselt omanud ühtegi(arvan)ja sinul ilmselt ei ole lapsi,naist kes peaksid enne teleka vaatamist jooksma käima arvuti jne.siis arvan,et sa päris täpselt ei tea millest kirjutad vabandan kui eksin.Teine asi mis on tüüneri tundlikus mis arvuti pulkadel ja paljudel kaartidel jääb oluliselt alla boxside omale.Siit minu soovitus kellel kodus ja korraliku telkuga vaatamiseks läheb ostku Box,kes suvilas,telgis või sarnases kohas vaadata siis arvutisse mingi vidin :D Rahu.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluks.

PostitusPostitas valgekotkas » 00:15, 04 Aug 2008

faasil on siinkohas üsna õigus - tütre arvutis hetkel siis hvr4000 + nova-t ja tema on rahul :P sest arvutt käib tal enamuse ajast nagunii ja tunneb ennast selle taga nagu kodus (mõne koha pealt jääb papa juba alla :oops: ) ... naise jaoks on teleka alla renditud kaoni box just seepärast, et ta saaks lihtsalt oma k11 kätte :lol: ... ise loobusin htpc teenustest just seetõttu, et see ei läinud vaid kahe nupuvajutusega sinna kuhu vaja :mrgreen: kui naine telekat vaadata tahtis ... hetkel enda jaoks 500 ja ootab mis siis 8000 turuletulekuga saama hakkab :roll:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluks.

PostitusPostitas kalvis » 10:37, 04 Aug 2008

Seni kasutanud SAT- kaarti ja 3 aasta jooksul vaid positiivsed kogemused. Hea on saateid äraolekul lindistada, SAT leiab ülesse ka kanalid, mida muidu tavatuuneriga ei leia (PID-induse jama). Pult on olemas, saab shutdowni ja muid funktsioone kasutada. Ja hind oli (nii väike et justkui tasuta). Mul oli paar tuttavat SATifänni, kes algul kirusid neid arvutikaarte maapõhja, tänaseks on neil kõigil arvutikaardid kasutusel ja tuuner on tõesti kõrvaltoas lollile vanaemale ette nähtud.
Telekakaartidest olen kasutanud siiamaani analoogosaga ja on positiivsed kogemused. Toimivad hästi videomakina (igatahes pilt on parem kui VHS või need digitaalsed analoogsignaali salvestajad) ning puldiga saab muretult kasutada. Pildi kvaliteedile etteheiteid ei ole. Tõsi, arvutis muid asju sel ajal kasutada ei või, kui tegeled salvestamisega. Mulle see probleem pole, sest siis ma arvutit kasutada ei taha, kui saateid vaatan. Analoogkaartidel on seni ainus negatiivne kogemus, et nende tuuneri chipid on kehvemad kui telekate omad. Sellepärast mainisingi, et oluline on kaarti ostes seda jälgida. Kõik minu kasutuses olnud telekakaartide chipid on tänaseni olnud vaid philipsi kiviga, mida ka ülevaate saidid laidavad (nõrk tundlikus). Seega puudub mul täna isklik võrdlusmoment, kas mõne teise firma chipset on "parem". Tõsi, puhas telekas on analoogsignaalis veidi parema pildiga kui arvutikaart. Digisignaaliga on mõlemad samaväärsed, sest digisignaali bitid on sõltumatult ühesugused (digiboxil on täpselt sama bitid pikslile mis arvutikaardil). Kaugvastuvõtul võib erinevus olla, kuid tuttav, kes sellega mässab, väidab, et temal on vaid ilusa ilmaga soome pilt, niikui pilves, lootusetu vaadata. Ja tal on standalone tuuner ning otsevaade paneelmajas soome suunas.

Kasutaja avatar
tom1245
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 22 Sept 2007
    unknown unknown

Re: Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluks.

PostitusPostitas tom1245 » 15:06, 05 Aug 2008

valgekotkas kirjutas:faasil on siinkohas üsna õigus - tütre arvutis hetkel siis hvr4000 + nova-t ja tema on rahul :P sest arvutt käib tal enamuse ajast nagunii ja tunneb ennast selle taga nagu kodus (mõne koha pealt jääb papa juba alla :oops: ) ... naise jaoks on teleka alla renditud kaoni box just seepärast, et ta saaks lihtsalt oma k11 kätte :lol: ... ise loobusin htpc teenustest just seetõttu, et see ei läinud vaid kahe nupuvajutusega sinna kuhu vaja :mrgreen: kui naine telekat vaadata tahtis ... hetkel enda jaoks 500 ja ootab mis siis 8000 turuletulekuga saama hakkab :roll:

miks Sul ühes arvutis hvr4000 ja nova-t? Viimasel dvb-t pilt etem?

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Rääkige mulle natuke nendest kaartidest.Üldist abi paluks.

PostitusPostitas valgekotkas » 15:13, 05 Aug 2008

tom1245 kirjutas:miks Sul ühes arvutis hvr4000 ja nova-t? Viimasel dvb-t pilt etem?
sest dvbviewer to 3.9.4.0 ei saa veel korrektselt aru hübriidkaartist ... ja terrestriali ning sati vahel keerutades paneb segast :lol: ... hvr-il on raua poolest lubatud s ja s2 ning noval t - nii võib valutult klõpsida maapealselt satile ja vastupidi ... kuuldavasti olla hübriidkaartide bugi uues tulevas versioonis ära fixitud (beetas ka juba tegelikult aga ei ole katsetanud) ... pildivahet neil ei ole sest raud on identne ... ja noh kuna keegi hvr-i ära ka ei tahtnud osta siis nii ongi :P
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist