Dreambox 500S hangus ja ei reageeri enam

Enteltentel
Entusiast
Postitusi: 121
Liitunud: 22:31, 29 Dets 2008
    unknown unknown
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 11 korda

Dreambox 500S hangus ja ei reageeri enam

PostitusPostitas Enteltentel » 23:30, 29 Dets 2008

Sai paar nädalat tagasi soetatud Dreambox 500S, mis olevat väidetavalt identne koopia (mac algab 00:09:34...). Kuna paar nädalat kulusid ka panni soetamisele, paigaldamisele ja häälestamisele, siis sain dreamiga alles paar päeva tagasi toimetama hakata. Juba häälestamisel masin tujutses ja ei leidnud kõiki kanaleid ühe otsimisega üles, kanalite leidmiseks tuli mitu otsingut järjest teha ning aegajalt hangus. Algul arvasin, et ju siis mingi taeva müra ajas masina umbe. Sai masinat rebooditud ja võttis uuesti hääled sisse, kuid pärast mõne pikema saate vaatamist hangus jällegi.

Kuna asi läks päris tüütuks, siis sai Gemini 4.0 peale lastud, aga midagi ei paranenud ja sama jama jätkus. Nüüd siis täna pärast järjekordset täielikku hangumist ja vooluvõrgust eemaldamist masin enam ei käivitu üldse, webist ei pääse enam ligi, ükski nupp puldil ega Standby nupp ei reageeri, kuigi roheline tuluke masinal põleb ja adapterist ilusti 12,12V peale jookseb.
Siin foorumit lugedes ning müügimehelt nõu küsides peaks nagu DreamUp'iga Com pordist uus image peale panemine asja ära parandama, aga dream ei reageeri üldse ja DreamUP ütleb, et Connection prepared, now switch on the dreambox! Ostsin ka oomipoest veel täiesti uue compordi datakaabli ja ikka ei midagi, kuigi com port ise toimib ilusti ja teised seadmed samas com pordi pesas ei tõrgu.

Dreami kodulehel oleval pildil tundub, et Dreambox'il on süsteemi jaoks aku (pildil paremal all numbriga 331), kuna ma ise arvutitega veidi kokku puutunud, siis aegajalt on arvuti biosi kustutamisest aku eemaldamise teel tavaliselt abi olnud. Aga ma ei tahaks dreambox'i päris laiali kah võtta, äkki müügimees taganeb pärast warranty seali lõhkumist dreamboxi asendamisest.

Äkki on kellelgi sama jama juhtunud ning kuidas asi korda sai? Oleksin väga tänulik info eest!

Ma olen muidugi müügimehe oma hädaldamisega vist päris ära kah tüüdanud juba, päris piinlik on talle jälle helistada... :roll: :oops:

Kasutaja avatar
karla
Tegija
Postitusi: 1057
Liitunud: 03:00, 12 Sept 2005
Asukoht: Uusimaa, Finland
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Dreambox 500S hangus ja ei reageeri enam

PostitusPostitas karla » 23:47, 29 Dets 2008

Kõigepealt vii asi müügimehele ja las see paneb asja toimima, mingit pommi seal kindlasti pole, sellisel juhul poleks esipaneelil mingeid tulesid. Sul see datakaabel ikka pööratud? Dream otsekaabliga ei sõbrusta... kui esipaneelil roheline led põleb siis peab toimima Dreamupiga, ülejäänu on kaablis kinni, või on sul vale com port valitud, noh viimases hädas kui enam miski ei aita siis jtagiga uus bootloader peale. Ah jaa, kui saad uuesti softi selga, masin aga kipub endiselt hanguma ja ei leia kanaleid siis esimesena haruta toiteplokk lahti ja vaheta vigased lüüdid välja, koormuse all kukuvad pinged kõikuma.

Kasutaja avatar
seltsimees
Seltsimees
Postitusi: 314
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Dreambox 500S hangus ja ei reageeri enam

PostitusPostitas seltsimees » 01:06, 30 Dets 2008

karla kirjutas: noh viimases hädas kui enam miski ei aita siis jtagiga uus bootloader peale.

väga paljud meil ringlevatest kloonidest on sellise emaplaadiga kus pole seda bootloaderi jalgade väljavõtet. polegi kuskile seda jtagi juhet külge panna. sellisega võid küll lutsu visata kui peaks "kloonide rünnakus" hukka saama.

to: Enteltentel
sa tee aegsasti sõprust selle com pordi juhtmega, kui kõik paigas siis tee tagavaraks ka image. Miks - . Kui su pill juba nii käitub siis hakkab ta seda regulaarselt tegema ja kiireim lahendus on ilma pikalt arutamata tagavara image selga ja "naudid" jälle edasi. :lol:

Kasutaja avatar
matu37
DigiTVfänn
Postitusi: 599
Liitunud: 20:40, 05 Apr 2008
Asukoht: Tln / Kesklinn
    unknown unknown

Re: Dreambox 500S hangus ja ei reageeri enam

PostitusPostitas matu37 » 14:47, 30 Dets 2008

mul oli täpselt sama jama.

nipp seisneb selles,et pead korraks u 0,5sek voolujuhtme tagant ära tirima ja kohe tagasi panema, dreamup peab olema käivitatud ja connect peab olema ka aktiivne.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Enteltentel
Entusiast
Postitusi: 121
Liitunud: 22:31, 29 Dets 2008
    unknown unknown
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Dreambox 500S hangus ja ei reageeri enam

PostitusPostitas Enteltentel » 23:37, 30 Dets 2008

Piinlik lugu, aga tuli välja, et probleem oligi compordi kaablis.
Mul omal oli com emane-isane koos emane-emane vahetükiga, mis oli sisuliselt tavaline seriali datakaabel. Oomipoest ostsin datakaabli DB9F/9F CAB-124, aga oleks pidanud ostma nullmodemi kaabli 9F/9F CAB-138.
Kusjuures see on huvitav, et dreamboxile peab nii nullmodemi kaabli kui ka etherneti kaabli korraga külge panema, et flashida. Kusjuures etherneti kaabel peaks olema crossover kaabel. Mul olemasoleva kaabliga tööle ei hakanudki, panin 100 Mbps switchi vahele ja sellega connectis ja pingis lõpuks ilusti ära (tuligi toide korraks tagant ära võtta, et dreambox ja dreamup õige IP saaksid).

Lasin siis vana flashi maha ja panin uuesti Gemini 4.0 peale, minu üllatuseks leidis dreambox juba esimesel otsimisel kõik kanalid üles ja siiani pole veel hangunud. Muidugi ptüi ptüi ptüi... loodan, et nüüd ka peab.

Kokkuvõttes tänud kõigile, kes nõustasid! Ahjah, kui see müügimees peaks seda teemat kunagi lugema, siis suured tänud ka talle.

Kasutaja avatar
matu37
DigiTVfänn
Postitusi: 599
Liitunud: 20:40, 05 Apr 2008
Asukoht: Tln / Kesklinn
    unknown unknown

Re: Dreambox 500S hangus ja ei reageeri enam

PostitusPostitas matu37 » 23:45, 30 Dets 2008

njah üks punkt jäi puudu, use networkilt tuleb linnuke eest ära võtta

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 117 külalist