OpenPLi

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: OpenPLi

PostitusPostitas tigekala » 18:21, 24 Apr 2011

Energizer kirjutas:Ahjah, IP on seadistatud ruuteris küll "always use the same address" peale, see tähendab, et kui dream üles ärkab
siis saab koguaeg sama sisevõrgu ip millega ta koduses võrgus ära registreeritakse.
Palju mugavam kui hakata koguaeg driimiga ühenduse pidamiseks uut ip-d sisse toksima (ftp ühenduse puhul näiteks).
Energizer,
Sa oled igatepidi vahva ja meeldiv kutt... Aga tundub nagu ennemuistegi, meeldib Sulle silmaoperatsiooni ikka läbi p***e teha.
Selle asemel, et võtta Dream'i netiseadetes "use DHCP" tagant linnuke maha, läksid hoopiski ruuterit konfima.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas Energizer » 18:57, 24 Apr 2011

mulle pole selline konf üldsegi probleeme tekitanud ja muide, niipalju, kui mina erinevaid imagesid olen proovinud, on see "use DHCP" alati vaikimisi sisse lülitatud, eks ikka selleks et dream automaatselt küsiks ruuterilt uut sisevõrgu IP-d. Kui eelnevalt ära määrata et kasuta sama aadressi, siis annabki ruuter koguaeg ühte ja sama aadressi. Palju mugavam, pole ohtu et ip aadressite jagamisel eri seadmetele konflikt tekiks. Kui võrku ilmub uue mac aadressiga seade, annab ruuter järgmise vaba IP ja nii on konflikt välistatud, sest senised aadressid on juba hõivatud. ja neid ruuter ei väljasta.

Kes tahab võib käsitsi mässata, aga mina küll ei viitsi (DHCP mahakeeramine tähendab IP käsitsisättimist) ...Kui sa tead, on DHCP kõige lihtsam vahend selleks et ethernet liidesega seadmed koduvõrku ära registreerida ja netti kasutama panna.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: OpenPLi

PostitusPostitas tigekala » 21:37, 24 Apr 2011

Energizer kirjutas:Kes tahab võib käsitsi mässata, aga mina küll ei viitsi (DHCP mahakeeramine tähendab IP käsitsisättimist) ...
Mina ei nimetaks "use DHCP" tagant linnukese äravõtmist, IP kohale, ntx 192.168.1.100 kirjutamist, salvestamist ja selle kõige tegemist läbi Dream'i puldi, käsitsi mässamiseks. Netmask ja ka kõik ülejäänu, jääb samaks mis DHCP puhul. Ja see kõik võtab aega max 10 sekundit.
Sinu ruuteri konfimist, ma juba nimetasingi käsitsi mässamiseks ( läbi p***e silmaoperatsiooni tegemiseks).
Terve foorum näeb, et räägid asjast, millest midagi ei tea... Nii, et...
Viimati muutis tigekala, 21:51, 24 Apr 2011, muudetud 1 kord kokku.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas Energizer » 21:50, 24 Apr 2011

tigekala kirjutas:
Energizer kirjutas:Kes tahab võib käsitsi mässata, aga mina küll ei viitsi (DHCP mahakeeramine tähendab IP käsitsisättimist) ...
Mina ei nimetaks "use DHCP" tagant linnuse äravõtmist, IP kohale, ntx 192.168.1.100 kirjutamist, salvestamist ja selle kõige tegemist läbi Dream'i puldi, käsitsi mässamiseks. Kuna, see kõik võtab aega max 10 sekundit.
Sinu ruuteri konfimist, ma juba nimetasingi käsitsi mässamiseks ( läbi p***e silmaoperatsiooni tegemiseks).

kui päris aus olla on dreami puldist nende numbrite tippimine praktiliselt sama efekt nagu telefoniga sms kirjutamine. smile40 Pole just kõige mugavam. Olen proovinud ntx sellist asja nagu samba mounti koostada... mugavuse mõttes peaks ma dreamile hoopis USB klaviatuuri taha panema. smile11

Mis puudutab ruuterist vakimisi IP määramist siis see on maitse asi. Umbes nagu kellele ema, kellele tütar, mulle ei valmista raskusi minna ruuteri veebiliidesesse ja see üks linnuke peale panna, ära salvestada ja ongi kombes.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: OpenPLi

PostitusPostitas tigekala » 21:55, 24 Apr 2011

Energizer kirjutas:Kui päris aus olla on dreami puldist nende numbrite tippimine praktiliselt sama efekt nagu telefoniga sms kirjutamine.
Kle jobu, Sa hakkad mind tõsiselt ära tüütama, samas ka teiste foorumlaste ees ennast täis tegema.
Et teaksid, seal on 4 aknakest. Kui esimese oled täitnud, hüppab automaatselt järgmisesse... jne.
Peale selle, IP kirjutamise koha peal, kirjutabki Dream'i pult AINULT NUMBREID.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas Energizer » 22:06, 24 Apr 2011

smile14 Päris tõsine dreami fänn oled ega jah, kes puldiga driimi majandada ei oska, ei olegi päris õige fänn, ma saan sinust aru umbes nii, et kes sinu järgi ei talita ei olegi õige mees, tuleb kohe "sinna" saata. Absoluutne tõde on ainult hr Tigekala tõde... Kas ma pean sinu järgi alkoholi ka valima või Kuro Plasma ostma jne jne... smile36

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: OpenPLi

PostitusPostitas tigekala » 23:39, 24 Apr 2011

Vaata, Sa ei võitle ju minuga.
Aga hoopiski Dream'i imagete disaineritega, kes selle kõik, mis rääkisin, on imagesse sisse kirjutanud.
Huvitav, miks kõigil on jalgratas juba ammugi leiutatud, aga hr. Energizer, leiutab siiamaani oma ?
Peale selle, Sa pole vist kursis, kuidas lastakse HD Dream'idele image'sid selga...

Ega ma ei sunnigi Sind ostma HD Dream'i... jne.
Sa võid sama edukalt, ila tilkudes, vahtida 7025-ga ja koobiga telekast FTA SD kanaleid edasi. Ja ka konfida ruutereid.

Igaühele oma.
Energizer kirjutas:.... et kui Dream üles ärkab siis...
Ma ei saa aru, mida Sa selle all silmas pead ?
Tirid igal õhtul Dream'i, teleka, külmkapi, pesumasina... jne. vooluvõrgust välja ?
Või.
Arvad ekslikult ( nii nagu alati), et Dream kaotab netiühenduse ära kui on puldist välja lülitatud ?
Kahtlustan viimast. Kuna Sa vaatad ju oma 7025-ga ainult FTA SD kanaleid.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas Energizer » 00:08, 25 Apr 2011

vastan lühidalt vaid sinu viimasele küsimusele, millest sa aru ei saanud:

Ei, ma ei tõmba oma majapidamist pidevalt seinast välja, ka oma driimi mitte. Väike erand muidugi äikeseperioodid: siis lähevad kõik välja nii seinakontaktist kui ka kaitseautomaadist.
Ma tean et ooterežiimis on driimi ethernet aktiivne, olen ise ooterežiimis ftp sessioone teinud ja isegi vlc-ga arvutisse striiminud.
Pidasin lihtsalt silmas olukorda kus mingil põhjusel vaja driimile teha reset tagant toitenupust või puldist täisrestart.
Selline olukord oli viimati siis kui neid erinevaid imagesid katsetasin.
Ahjah, ma olen oma FTA kanalitega üpris rahul, ei ole põhjust kadetsemiseks, vähemalt niikaua kui mul on SD telekas. Nagu mu profiilist lugeda võid, on mul teiseks huviks itaalia muusika ja keel kah. Tänu sellele on mul RAI FTA kanalitega suht kerge leppida. Loodan et nüüd saad must kergemini aru. Mulle absoluutselt ei lähe korda see repliik a la` "sa võid ila tilkudes oma SD kanaleid edasi vaadata..." vaatangi, sest erinevalt enamikest foorumikasutajatest, saan ma sellest keelest aru.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: OpenPLi

PostitusPostitas tigekala » 00:12, 25 Apr 2011

Teen kah lühidalt - Nah Sa DM7025 ostsid, et Itaalia FTA kanaleid vahtida ? Oleks piisanud ükskõik millisest 50 $ maksvast Tsunga-Tsangist.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas Energizer » 00:40, 25 Apr 2011

tigekala kirjutas:Teen kah lühidalt - Nah Sa DM7025 ostsid, et Itaalia FTA kanaleid vahtida ? Oleks piisanud ükskõik millisest 50 $ maksvast Tsunga-Tsangist.

ütlen ausalt langesin heas mõttes digi-tv driimiteemalise "reklaami" :mrgreen: ohvriks. Poleks mu vana manhattan üles öelnud vaataks võib-olla siiamaani sellega. Teine põhjus, tekkis vajadus PVR järele. Vaatamata DM 7025 krõbedale hinnale on ta ennast igati õigustanud sest lisaks tavalisele PVR funktsionaalsusele kasutan teda ka meediapleierina, millel 1 TB USB ketas järel. Toimib, kui sööta talle ette kas .ts faile või transkodeerida .avi failid .mpg-deks. Toimib suurepäraselt ilma igasuguse hookuspookuseta (pole vaja mingeid suomipoekasid ega Open plid mida iganes). Lihtsalt Gemini 4.7 omas vormis ja kõik.

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3300
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 226 korda
On tänatud: 84 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas 0000 » 07:06, 25 Apr 2011

hr. Energizeril on ruuteri konfimise osas seekord veidi rohkem õigus- nii on kindlasti mugavam aga sellest saad siis aru kui tarkvaravahetus on igapäevane tegevus. Mõini tarkvarategija aga "unustab" oma tarkvarale tagasi panna linnukese DHCP ette, siis tuleb see omal uuesti üle käia ja teha. Tavakasutaja aga võib teha nii nagu tigekala rääkis.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: OpenPLi

PostitusPostitas tigekala » 07:52, 25 Apr 2011

Vastupidi Urmas.
Nii nagu hr. Energizer ise rääkis, siis tema imaget üldse ei vaheta.
Vahepeal ainult tegid ta pea ja ka käed ühe lolli liigutuse ning kohe oligi perses.
Ja polegi põhjust vahetada, oleks võinud ka originaalimage jätta, kuna ta vaatab ju FTA kanaleid.
Milleks sellisel juhul konfida ruuterit ?
Viimati muutis tigekala, 14:17, 25 Apr 2011, muudetud 1 kord kokku.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
rimas
Eeskuju
Postitusi: 1303
Liitunud: 10:17, 19 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 123 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas rimas » 07:58, 25 Apr 2011

Energizer, ostsid küll väga vale asja driimi võimalustest aru saamiseks. DM7025 on E2 boks, mis on selgelt liiga lahja E2 jooksutamiseks. Sama raha eest oleks DM800 saanud. :roll:
Ja sul jääb vist oskustest ka puudu. Uuri netist, mida räägivad DM7025 omanikud Gemini kohta. :lol: Selle boksi jaoks halb valik.

Kasutaja avatar
tv
Entusiast
Postitusi: 186
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas tv » 09:53, 25 Apr 2011

Natuke sellest ip seadistamisest.Kasutan staatilist ip'd.Vanas kodus oli see netiühenduse koostisosaks aga uude tuli see võimalus juurde tellida.Tunnistan,et ei viitsinud netiavarusest virtuaalse staatilise ip tekitamise võimalust otsida ja kasutan Elioni valmislahendust.Kodus on mitmeid internetiühendusega seadmeid ja kõigil neil on oma püsivalt samad ip aadressid.
DM8000'l kirjutan üks kord põhimälu imagesse staatilise ip aadressi.DHCP'le panen keelava linnukese.Ülejäänud BA abil installitud 7-8 imaget võtavad installimise käigus põhimälu netiseadistuse omaks ja kõigile neile jääb sama kohtvõrgu ip aadress.
Õhtuti lülitan DB puldiga välja ja pärast seda lülitan DB tagaküljel olevast nupust välja ka vooluvõrgust.Järgmisel päeval tuleb DB ainult vooluvõrku lülitada ja DB stardib sama image ja sama kanaliga(kui ei taha teisiti),millega õhtul sai lõpetatud.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: OpenPLi

PostitusPostitas tigekala » 12:58, 25 Apr 2011

Täpselt nii.
Restardi, pane sügavale unele või tee, mis tahad KUI "use DHCP" EEST ON LINNUKE ÄRA KORJATUD.
Ainult, et mina pidasin silmas, et äkki hr. Energizer lülitab õhtuti "pearubilnikust" kõik elektriseadmed kodus välja.
rimas kirjutas:Energizer, ostsid küll väga vale asja driimi võimalustest aru saamiseks. DM7025 on E2 boks, mis on selgelt liiga lahja E2 jooksutamiseks. Sama raha eest oleks DM800 saanud. Ja sul jääb vist oskustest ka puudu. Uuri netist, mida räägivad DM7025 omanikud Gemini kohta. Selle boksi jaoks halb valik.
Rimas,
Sa tead ju ise kah väga hästi, et DM7025 on küll E2 pill, samas aga DVB-S2/HD kanaleid ei näita.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 87 külalist