OpenPLi

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas Energizer » 17:13, 25 Apr 2011

rimas kirjutas:Energizer, ostsid küll väga vale asja driimi võimalustest aru saamiseks. DM7025 on E2 boks, mis on selgelt liiga lahja E2 jooksutamiseks. Sama raha eest oleks DM800 saanud. :roll:
Ja sul jääb vist oskustest ka puudu. Uuri netist, mida räägivad DM7025 omanikud Gemini kohta. :lol: Selle boksi jaoks halb valik.


see on juba minu isiilik valik ja seisukoht. Mina arvan et IHAD on G4.7-ga head tööd teinud ning põhilised vajalikud funktsioonid on töökindlad. Igatahes DM originaalsoft oli algusest peale ebastabiilsem kui G4.7 .Ja mul on ääretult kahju et IHAD seda edasi ei arenda.
Olen nõus, et ehk on mõni image veelgi tõhusam, aga senised kogemused muudega on minu jaoks negatiivsed.

Wikipedias on tabel millest on näha et sisuliselt on 7025+ ja DM 800 HD PVR vahel marginaalsed erinevused, kui mitte arvestada DM 800 HD võimekust (mis minu puhul nagunii rolli ei mängi).
http://en.wikipedia.org/wiki/Dreambox

Põhiliselt vaid mälu, AV liidesed, flash rom ja graafikaprotsessor on DM 800 HD PVR kasuks. Mõlemil on MIPS prose 300 Mhz Alles 800 HD SE on juba suurema erinevusega: Prose on 100 Mhz kiirem ja väikesed riistvaralised erinevused (800 HD SE-l pidavat jahutus olema) . Tabeli järgi klassifitseerub ka DM 7025+ HDTV ühilduvaks, seda küll vaid MPEG2 baasil. DM 7025+ sobib inimesele kes tahab lihtsalt vaadata klassikalist satipaari nt 13 E ja 19,2 E, on 2 CI pesa ja 2 smartcard pesa, et vaadata ka krüptitud kanaleid. 800 seerial aga CI puudub, mis tähendab seda et need tüünerid on sõltuvad softcammide arengust, samal ajal kui mina võiksin lihtsalt pista mooduli koos kaardiga sisse ja vaatan probleemivabalt ega sõltu softiarendajatest. Ühel päeval kuulutatakse näiteks kõik softcamid illegaalseteks ja ongi siis kööga, kui on juba kuulda et paljud imagearendajad ongi oma foorumitest tarkvaralised "abivahendid" välja rookinud....siinkohal oli see lihtsalt märkus , mida ma olen foorumit lugedes tähele pannud.

800-ste seeriate HD võimekuse korvab DM 7025 Twin tüüner (vaikimisi S+S) , kombineeritav: S+C , S+T, mis võimaldab ühte seadet kasutada mitme erineva teenuspakkuja võrgus,ei pea ostma mitut digiboksi, piisab ühest lisatüünermoodulist, mille saab lihtsalt teisega asendada kahjuks Eestis seda eelist muidugi rakendada ei saa, tänu meil kasutuses oleva MPEG4 DVB-T-le. Soomes ilmselt oleks mul pidu laialt...
. Idee järgi võib-olla starmani digikaablis ka töötaks aga...ma ei tea kas keegi eestist on dreamboxi digikaabelvõrgus proovinud... minu levialas pole ühtegi kaabeloperaatorit...

Dm7025+-l on minu jaoks ainuke miinus ja see on FLASH ja RAM mälu suurus. Võinuks olla nii RAM kui mälu suuremad, sest tarkvaralised CF laiendused kahjuks sellel boksil ei ole stabiilsed.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: OpenPLi

PostitusPostitas tigekala » 17:20, 25 Apr 2011

Näed siis, isegi seda hr. Energizer ei tea, et DM800HD PVR-ile saab läbi USB ühendada USB DVB-T/C tuuneri, mis töötab edukalt Eesti maapealses terrestriaalis.
Aga see selleks.
Asi on OpenPLI image'st juba väääga kaugele kiskunud.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas Energizer » 17:33, 25 Apr 2011

tigekala kirjutas:Vastupidi Urmas.
Nii nagu hr. Energizer ise rääkis, siis tema imaget üldse ei vaheta.
Vahepeal ainult tegid ta pea ja ka käed ühe lolli liigutuse ning kohe oligi perses.
Ja polegi põhjust vahetada, oleks võinud ka originaalimage jätta, kuna ta vaatab ju FTA kanaleid.
Milleks sellisel juhul konfida ruuterit ?

Esiteks, DM originaalimage kippus pikapeale kokku jooksma. Originaal Enigma 2-te on juba 3 erinevat versiooni välja antud ja ikka, ei ole asi satabiilne. Mulle tundub lihtsalt et IHAD on sügavamalt selle boksiga vaeva näinud.
Tigekala, miks sa arvad et mul on ruuteri taga sabas ainult üks arvuti ja Dreambox? Mul on veel läpakas,ja wifi toega mobiil, printserver. Kõik nad on ruuteris ja kõik tahavad netti. Kui ma DHCP maha keeran või lasen ruuteril ise iga kord eri aadressiga IP anda, siis kaob mul ülevaade ära, mis töötab, mis mitte. Kord kipub printserver kokku jooksma, on ääretult tüütu igakord CUPSile uuesti ette näidata mis aadressil printer asub, selle asemel käsin ühe lihtsa linnukesega anda koguaeg sama ip-d. kui ka tulebki, printserverile restart teha on ta kohe jälle peale restarti leitav.

staatilist IP-d on minu meelest vajalik kasutada siis kui tegemist on otseselt Host-Client modes internetiühenduse jagamisega või on vajalik kahe arvuti vaheline FTP otseühendus ilma ruuterita ja võrgukaabliga, siis saan sellest veel aru. Aga muidu pole selleks ju vajadust. DHCP annab lihtsavõimaluse seade netti ühendada ilma raketiteaduseta. Kuidas sa näiteks hakkad live modes linuxile uuendusi/parandusi alla tirima text modes? DHCP-ga saad kohe netti, staatilise IP- pead jälle ära määrama, aga kust sa tead kumb IP on õige või oled sa kindel et sul ip-d konflikti ei lähe kui kogemata üritad määrata ip-d mis juba kasutuses...
Lihtsam on ühe korra ip-d välja jagada ja kasutada ainult neid...

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas Energizer » 17:36, 25 Apr 2011

tigekala kirjutas:Näed siis, isegi seda hr. Energizer ei tea, et DM800HD PVR-ile saab läbi USB ühendada USB DVB-T/C tuuneri, mis töötab edukalt Eesti maapealses terrestriaalis.
Aga see selleks.
Asi on OpenPLI image'st juba väääga kaugele kiskunud.

Ok selles osas on hr Tigekalal täitsa õigus et teema on OpenPlist liiga kaugele läinud, aga selle DVB-T pulga eelise unustasin tõesti ära, nagu ma mainisin pole mulle see just kuigi tähtis mis omadused 800-stel on.

Teen ettepaneku, et moded tõstavad OpenPli-sse mittepuutuvad postitused kuhugi Võitlustandrisse või kui heaks arvavad, kustutagu ära...

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: OpenPLi

PostitusPostitas tigekala » 18:04, 25 Apr 2011

Energizer kirjutas:Lihtsam on ühe korra ip-d välja jagada ja kasutada ainult neid...
Kle põrsas, Sa nagu kuidagi ei tahaks aru saada, et kartul otsas on ?
Korista Dream'i netiseadetes "use DHCP" tagant linnuke ära ja mingit ruuterit pole Sul vaja konfida.
Teised seadmed, mis Sul või mul, võrgus on, kah ei vaheta niisama omavahel IP-sid.
Ja kui vahetavadki, siis Dream saab ikkagi selle ( minu puhul 192.168.1.100), mille oled Dream'ile sunniviisiliselt määranud.
On Sulle arusaadav jutt ?
Hakkab juba ära tüütama kui nüri võib üks inimeseloom olla.

FILMI LÕPP
Viimati muutis tigekala, 19:12, 25 Apr 2011, muudetud 1 kord kokku.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas Energizer » 19:12, 25 Apr 2011

Ma saan aru, aga ütleme nii, et ma olengi selline smile29 , kellele meeldib teha teistmoodi, kui teistele.. Lõppkokkuvõttes on ju tulemus sama, mis vahet smile26 seal on, kas IP annab DHCP server või määrad selle käsitsi.

SIDE LÕPP!

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas valgekotkas » 19:52, 25 Apr 2011

Energizer kirjutas: Lõppkokkuvõttes on ju tulemus sama, mis vahet smile26 seal on, kas IP annab DHCP server või määrad selle käsitsi.
vot selle koha peal panid küll totaalselt ämbrisse smile14 käsitsi omistatud võrgusätted - maakeeli IP (tegelikult veel mask, nimeserverid, gateway) on määratud konkreetsele seadmele seni kuni haldur seda ära ei muuda ... DHCP abiga ruuteri poolt saadavad võrguseaded on aga ajutised ja muutuvad iga kord kui aparaat sisse lülitatakse - see, et ruuter omaniku omaenese tarkusest talle iga kord samad seaded reserveerib ei tee neid veel staatilisteks ja et sellest aru saada siis lihtne näide - kaks identset koduvõrku viie seadmega kus kolmes masinas ka jagatud võrguressurss, ühel staatilised IP-d ja teisel ruuteri poolt korduvad DHCP-ga saadud IP-d - peale äikest annavad mõlemad ruuterid saba, üks võrk taastub kohe kui uus ruuter asemele panna - teine aga smile36 smile36 smile36

ok - loomulikult võib asju teha oma äranägemise järgi ja nii nagu soovi on aga see ei tähenda veel seda, et vahet pole :wink:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas Energizer » 20:02, 25 Apr 2011

ok sain targemaks, aga kas uue mac aadressiga seadmed saavad ka staatilise ip, see pole ju võimalik. antud näites annavad mõlemad ruuterid saba, see tähendab, et tõenäoliselt on ka need seadmed mis sinna ühendati, surnud mis tähendab seda et neid sätteid pole võimalik ennistada. kui juba ruuter saba annab siis tähendab see siiski...parandage kui eksin, kogu krempli uuesti konfimist.

lihtsalt öeldes, vahe on ilmselt selles, kui ruuter resettida, siis staatilise ip-ga seadmed tulevad samade seadetega üles, dhcp-ga aga jagab ruuter uued ip-d. kas nüüd sain õieti aru?

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas valgekotkas » 20:14, 25 Apr 2011

Energizer kirjutas:kui juba ruuter saba annab siis tähendab see siiski...parandage kui eksin, kogu krempli uuesti konfimist.
parandan - eksid smile19

Energizer kirjutas:lihtsalt öeldes, vahe on ilmselt selles, kui ruuter resettida, siis staatilise ip-ga seadmed tulevad samade seadetega üles, dhcp-ga aga jagab ruuter uued ip-d. kas nüüd sain õieti aru?
enamvähem ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
mcm
Entusiast
Postitusi: 257
Liitunud: 03:00, 12 Juun 2006
Asukoht: Lääs
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas mcm » 20:56, 02 Mai 2011

mcm kirjutas:Mnjah, sain mkv DTS downmixed audio käima, aga nokk lahti, saba kinni, mkv ac3 ja avi mpeg audio läksid selle peale rikki :oops:

DTS õnnestus käima saada nii:
- Tuli installida ja kord jooksutada Genuine Dreambox plugin, miskipärast pluginate või software management alt ta peale ei läinud, pidin käsitsi panema
- peale seda lasin software management - advanced - package management alt peale libdca0 - 0.0.5-r2
- ja dreamdts_1.0-r8_mipsel.ipk
- reboot


FYI, OpenPLI mkv'de DTS downmixi DM8000 peal saab tööle koos AC3 ja mpeg audioga kui OpenPLI /usr/lib/gstreamer-0.10 kaust asendada Newnigma image sama kaustaga. Selle võib downloadida siit: http://www.megaupload.com/?d=X17OMCYL
Peale failide kopimist on vaja enigma2 restarti.

Kasutaja avatar
mcm
Entusiast
Postitusi: 257
Liitunud: 03:00, 12 Juun 2006
Asukoht: Lääs
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas mcm » 15:12, 09 Mai 2011

Järgneva juhendi järgi õnnestus mul DM8000 peal OpenPLI 60M flash asendada 120M'sega. Sama asja teevad ära ka mitmed pluginad, aga sportlikust huvist tahtsin asja käsitsi proovida. Hoiatus! Enne alustamist tehke backup!

Need käsud on vaja dreami telnetis käivitada. rm remove käsk võib errori anda, teised käsud ei tohi veaga lõppeda. df -h käsuga võib võrrelda lõpuks kas rootold ja rootnew on sama suurusega.

Kood: Vali kõik

mkdir /tmp/rootold
mkdir /tmp/rootnew
mount -t jffs2 /dev/mtdblock3 /tmp/rootold
mount -t jffs2 /dev/mtdblock5 /tmp/rootnew
rm -r /tmp/rootnew
cp -RP /tmp/rootold/* /tmp/rootnew

Reboot dream, samalajal hoides all kanal üles nuppu, kui ekraanile ilmub dreami ip ja stop siis võib nupu lahti lasta.
telnet dream, peaksite sattuma dreami bios'i
"boot" lehel on vaja muuta "change command line" - "enabled"
"kernel command line" tuleb muuta: "console=ttyS0,115200 init=/sbin/init root=/dev/mtdblock5 rootfstype=jffs2 rw"
"exit" save settins and reboot
telnet dream ja vaata kas df -h käsk näitab /dev/root suuruseks 120M

Kood: Vali kõik

root@dm8000:~# df -h
Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on
/dev/root               120.0M     59.2M     60.8M  49% /
tmpfs                    64.0K     12.0K     52.0K  19% /dev
/dev/sdb1                 1.8G    815.4M    959.2M  46% /media/usb
tmpfs                    74.2M    640.0K     73.6M   1% /var/volatile
tmpfs                    74.2M         0     74.2M   0% /dev/shm
/dev/sda                  1.4T    737.0G    659.8G  53% /media/hdd

Info allikad:
http://www.systemengineers.de/dreambox/ ... verdoppeln
http://www.pli-images.org/forum/viewthr ... d_id=18096

PS! Peale dreami uuesti flashimist on ilmselt vaja bioses keelata custom command line.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas Energizer » 20:25, 11 Mai 2011

Mille arvelt saab mälu laiendada?

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: OpenPLi

PostitusPostitas tigekala » 21:37, 11 Mai 2011

Kas Sulle pole ükspuha, mille arvelt ? See on juba Sinu eest tehtud... http://en.wikipedia.org/wiki/Dreambox
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
mcm
Entusiast
Postitusi: 257
Liitunud: 03:00, 12 Juun 2006
Asukoht: Lääs
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas mcm » 22:19, 11 Mai 2011

Mälu all mõtled seda sisemist flashi? Kui jah, siis tigekala viidatud lingi alt näed, et 8000'l on 128MB flashi, aga kasutusel on sellest vaikimisi ainult 60M. Seega mingit reaalset laiendamist ei toimu, vaid võetakse olemasolev kasutuna seisev - kasutusse.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: OpenPLi

PostitusPostitas Energizer » 22:53, 11 Mai 2011

mcm kirjutas:Mälu all mõtled seda sisemist flashi? Kui jah, siis tigekala viidatud lingi alt näed, et 8000'l on 128MB flashi, aga kasutusel on sellest vaikimisi ainult 60M. Seega mingit reaalset laiendamist ei toimu, vaid võetakse olemasolev kasutuna seisev - kasutusse.

tänud, ma sain nüüd aru. Kahju et minu tasgasihoidlikul driimil seda võimalust ei ole... muidu kasutaks ka seda varianti... smile11

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 96 külalist