DreamBox DM800 HD PVR

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: DreamBox DM800 HD PVR

PostitusPostitas valgekotkas » 21:57, 07 Mai 2008

ei noh - kõva kinu :mrgreen: ... sihuke tunne, et "made in CCCP" :lol: ... lausa nostalgia tuleb peale ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14482
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 136 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: DreamBox DM800 HD PVR

PostitusPostitas tigekala » 22:34, 08 Mai 2008

http://amd.co.at/anti/index2.php?dm800/
vt. pilti 0001/0006, mis seal ALPSi tuuneri (BSBE2) peal kirjas... :wink: ... kivid Jaapanist.
http://www.broadcom.com/collateral/pb/7401-PB04-R.pdf

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14482
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 136 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: DreamBox DM800 HD PVR

PostitusPostitas tigekala » 20:50, 12 Mai 2008


Kasutaja avatar
miraaz
Edasijõudnu
Postitusi: 61
Liitunud: 03:00, 27 Aug 2006
    unknown unknown

Re: DreamBox DM800 HD PVR

PostitusPostitas miraaz » 22:13, 12 Mai 2008

See asi ju seest puhta tühi! Aga vaata kus küsitakse hinda :lol: ! Sama rahaeest saab osta juba suht korraliku sülearvuti mis sisaldab kordades rohkem kaasaaegset tehnoloogiat, lisaks veel LCD. Dream-multimedia saab nende müügipealt ikka multikasumeid! Pakun, et DM 800 reaalne normaalse kasumiga müügihind oleks kusagil 3000-4000 EEK mitte rohkem. Sisaldab 256 MB 200 Mhz SDRAM (aasta 2000 on või :P) !!! Miks seal DVI on (kas mõeldi kasutamiseks LCD arvutimonitoridega või) !? Skeemipeal on näha FIREWIRE port aga kus on väljund? See on kui tõsiseltvõetav konkurents puudub.

Aga muidu antke teada kui kellegil õnnestub seda junni ka Eestimaal juba näppida.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
papageno
Edasijõudnu
Postitusi: 40
Liitunud: 02:00, 09 Nov 2006
Asukoht: Pääsküla
    unknown unknown
Kontakt:

Re: DreamBox DM800 HD PVR

PostitusPostitas papageno » 22:17, 12 Mai 2008

miraaz kirjutas:Pakun, et DM 800 reaalne normaalse kasumiga müügihind oleks kusagil 3000-4000 EEK mitte rohkem.

Selle nähtuse kokkuvõtlik nimetus on kapitalism. Toote lõpphind sõltub sellest, mis hinda turul ollakse nõus maksma. Tootmiskulud, ja mõistlik kasumimarginaal unustage ära. Lugegege Marxi kui igav on...

matrox
Edasijõudnu
Postitusi: 32
Liitunud: 09:58, 25 Mär 2008
    unknown unknown

Re: DreamBox DM800 HD PVR

PostitusPostitas matrox » 00:51, 13 Mai 2008

andestage offtopic, aga idiootsete avalduste peale ma lihtsalt ei võinud...

kuulge, selle asemel et vinguda ja marxi lugeda, tehke parem järele. Või tehke paremini. või alustage sellest, et minge kooli ja õppige kõigepealt midagi tegema. Näiteks arvutama. Alustada võiks sellest, et mõelda kui palju neid dreamboxe ikkagi aastas müüa võidakse üle maailma. Siis võrrelge seda numbrit müüdavate arvutite hulgaga. Siis võtke arvatav rahaline (mitte %) marginaal ühe müüdud ühiku kohta ja korrutage müüdud ühikute arvuga. Ja siis mõelge uuesti, kes ülikasumeid teenib.

Mind üllatab tõeliselt, et siinses tehnoloogiast nõretavas foorumis keegi esineb mingi avaldusega teemal "vahi missugust jubedat kasumit tehnofriikidele mõeldud uudistootega kokku aetakse".

Tsiteerides peaministrit - Tule jumal appi! - driimi näol on tegu ju nishitootega, millega tavaline inimene tänavalt (kes tavaliselt genereerib ülikasumeid suurtele elektroonikahiidudele nagu Samsung, Sony, Philips jpt) ei oska eriti midagi peale hakata. Inimene tänavalt läheb võtab Viasati tasuta tehnika (ja unustab kaasnevad kuutasud) ja kelgib naabri ees oma HD Ready telekaga, et vaata millist kvaliteetset pilti mina vaatan. Ja milline äge (olematu, rootsikeelne) EPG mul on. Need inimesed teavad Samsungi, aga (pool)nishinimed nagu Dream Multimedia, harman/kardon, polk audio, arcam (lihtsalt esimesed suvalised endale pähekaranud nimed, ei pretendeeri millelegi...) ei tekita neis mingeid tundeid...

enough said...

Kasutaja avatar
miraaz
Edasijõudnu
Postitusi: 61
Liitunud: 03:00, 27 Aug 2006
    unknown unknown

Re: DreamBox DM800 HD PVR

PostitusPostitas miraaz » 00:55, 13 Mai 2008

Ma ei leia kusagil kohta kus ma ütlesin, et nad PEAVAD müüma 3000-4000 EEK tükk. Ütlesin lihtsalt, et antud turu situatsioonis saab Dream-multimedia oma toote eest küsida hinda millega teenitakse ülikasumeid. Kasumi marginaal on isegi siis kui edasimüüjad ära jätta 60-70%!

Kasutaja avatar
binsat
Entusiast
Postitusi: 329
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: SKY
    unknown unknown
Kontakt:

Re: DreamBox DM800 HD PVR

PostitusPostitas binsat » 04:18, 13 Mai 2008

kohati tundub küll, et tänu pilusilmsete sõprade ennastsalgavatele ponnistustele kogu maa dreamifitseerimisel pole dream juba ammugi mingi nishitoode. olenemata sellest, kuipalju kellegile meeldiks seda endale ette kujutada. :lol: miks pole turule dm kõrvale tekkinud arvestatavat konkurenti, see juba eraldi pikem teema. loodetavasti jõuavad "õiglase" hinnaga dm8000 hiinast ka peagi kohale, et siis rahuldada laiade rahvamasside tehnikahuvi kasvavaid vajadusi. dreambox igasse kodusse ja igasse tuppa, edasi seltsimehed! :lol:
|19E|23E|28E|36E|40E|-10/1-|1W|5E|7E|9E|13E|16E|

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1117
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: DreamBox DM800 HD PVR

PostitusPostitas dreamants » 08:20, 13 Mai 2008

miraaz kirjutas:Ma ei leia kusagil kohta kus ma ütlesin, et nad PEAVAD müüma 3000-4000 EEK tükk. Ütlesin lihtsalt, et antud turu situatsioonis saab Dream-multimedia oma toote eest küsida hinda millega teenitakse ülikasumeid. Kasumi marginaal on isegi siis kui edasimüüjad ära jätta 60-70%!

Lp miraaz, soovitan veel korra lugeda mida kirjutas papageno. Antud turusituasioon on ju selline, et turg on lihtsalt tühi. Tumajanduses on sellises situatsioonis mõistlik küsida maksimaalselt kõrget hinda mida tarbija on hetkel valmis maksma.
See, kelle rahakott seda hinda ei kannata peab lihtsalt ootama turu täitumist. Mingi numbri etteandmine meenutab mulle kunagise N-Liidu Hinnakomiteed.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14482
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 136 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: DreamBox DM800 HD PVR

PostitusPostitas tigekala » 09:56, 13 Mai 2008

Dream MultiMedia on väga väike firma.
Tuunereid tellitakse 1000ste partiide kaupa Taiwani tehasest.
Asi käib distribjuutorite poolse ettemaksuga. Kui nimetatud on teinud tellimuse 1000 tuuneri peale, siis edastab DMM tellimuse tehasele. DMMil pole omal lihtsalt plönni, mida tuunerite alla kinni panna.
Seoses kogu eelneva jutuga ja uute, 8 sajaste väljalaskmisega, tekib turul meeletu defitsiit.

4 miraaz:
Pole üldse kindel, kes ja kas, teenib ülikasumeid, kuna... Dream MultiMedia ei müü teile otse midagi ja neil pole plönnigi, et 1000 tuunerit korraga kinni maksta.

Kasutaja avatar
miraaz
Edasijõudnu
Postitusi: 61
Liitunud: 03:00, 27 Aug 2006
    unknown unknown

Re: DreamBox DM800 HD PVR

PostitusPostitas miraaz » 21:34, 13 Mai 2008


Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: DreamBox DM800 HD PVR

PostitusPostitas valgekotkas » 21:48, 13 Mai 2008

tigekala kirjutas:http://amd.co.at/anti/index2.php?dm800/




:roll: ... vaataks ikka ajalugu kah :D
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
onu_remus
Edasijõudnu
Postitusi: 53
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

Re: DreamBox DM800 HD PVR

PostitusPostitas onu_remus » 22:56, 13 Mai 2008

Pole siin midagi vesistada, sest loodetavasti juba homme õhtul proovin asja oma teleka ja panni vahele pista :D

Kasutaja avatar
satikas
Tegija
Postitusi: 353
Liitunud: 13:56, 15 Sept 2003
Asukoht: TLN kesklinn!
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
Kontakt:

Re: DreamBox DM800 HD PVR

PostitusPostitas satikas » 22:57, 13 Mai 2008

Sama ka siin, uus box liigub juba Eesti poole!
:P 8)

Kasutaja avatar
miraaz
Edasijõudnu
Postitusi: 61
Liitunud: 03:00, 27 Aug 2006
    unknown unknown

Re: DreamBox DM800 HD PVR

PostitusPostitas miraaz » 03:07, 14 Mai 2008

dreamants kirjutas:
miraaz kirjutas:Ma ei leia kusagil kohta kus ma ütlesin, et nad PEAVAD müüma 3000-4000 EEK tükk. Ütlesin lihtsalt, et antud turu situatsioonis saab Dream-multimedia oma toote eest küsida hinda millega teenitakse ülikasumeid. Kasumi marginaal on isegi siis kui edasimüüjad ära jätta 60-70%!

Lp miraaz, soovitan veel korra lugeda mida kirjutas papageno. Antud turusituasioon on ju selline, et turg on lihtsalt tühi. Tumajanduses on sellises situatsioonis mõistlik küsida maksimaalselt kõrget hinda mida tarbija on hetkel valmis maksma.
See, kelle rahakott seda hinda ei kannata peab lihtsalt ootama turu täitumist. Mingi numbri etteandmine meenutab mulle kunagise N-Liidu Hinnakomiteed.


Üks räägib aiast ja teine aiaaugust :lol: . Kas ma olen seda kusagil vaidlustanud!? Ma pole väitnud et nad peaksid.
Lihtsalt ühte (dreambox) toodetakse suhteliselt väikeseid koguseid ja seetõttu saab küsida suhteliselt odava riistvaraeest kõrget hinda. Teised (laptopitootjad) aga tegutsevad äärmiselt tihedas konkurentsitingimuses ja seetõttu saavad kliendid nautida väga odava rahaeest tiptehnoloogiat. Kõik on ju normaalne. Aga, et nüüd väita (nagu DM ennast reklaamib) kui viimase tehnoloogia kasutaja! Sisuliselt vanaraud kui multifunktsionaalne protsessor kõrvale jätta.
Panna see DM800 normaalsuurusega poxi; lükata prosele korralik passiivjahutus selga; klokata üles 450-500Mhz; pista läpaka DDR2 slot Ram sisse (pane või 2GB DDR2 800Mhz SODIM sisse :P ); ROM võiks ka olla kusagil 512MB jne :wink: :). Vat siis hakkame millestki rääkima.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 40 külalist