Foorumi reeglid

Kõik, mis kellelgi Digi-tv.ee portaali/foorumi kohta öelda on
Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 594
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 22 korda
Kontakt:

Foorumi reeglid

PostitusPostitas admin » 17:22, 23 Veebr 2012

Kuna meie foorumi reeglid on ajast ja arust siis ootan ettepanekuid ja muudatusi.

Arutlemiseks pakun välja ühest teisest foorumist tõlgitud ja veidi muudetud versiooni:

Üldine etikett
* Meie foorumi keel on eesti keel, palun postita ainult korrektses eesti keeles. Sama postituse osana võib olla teemaga seotud võõrkeelne tekst koos viitega allikale.
Meil on olemas ka rahvusvaheline sektsioon, kuhu saab postitada vene ja soome keeles.
* Ära kasuta ebaviisakat kõnekeelt ja ära ründa verbaalselt teisi liikmeid nende rassi, poliitiliste vaadete ja soo pärast!
* Ära leima teiste postitusi. Kui sa ei nõustu millegagi, siis palun väljenda oma arvamust mõõdukal ja tsiviliseeritud viisil.
* Ära esita sama küsimust mitmes teemas korraga, vaid postita oma küsimus kõige sobivamasse foorumisse ning oota vastust. Kõik meie liikmed ei osale foorumis iga päev, vastamisel võib ette tulla viivitusi.
* Ära postita tervet teemat SUURTE tähtedega.
* Kui kasutad postituses tsitaate, värve, kirjastiile jne, veendu enne postitamist, et need oleks korrektselt vormistatud. Vajadusel kasuta "Eelvaate" nuppu.
* Kasuta "Otsing" search.php funktsiooni enne kui esitad küsimuse. Vastus sinu küsimusele võib olla juba varasemalt antud.
* Samuti on soovitatav (turvalisuse huvides), et sa ei postitaks E-posti aadresse avatud foorumisse.

Lingid ja reklaam
* Ära kasuta seda foorumit oma äri reklaamiks. Iga selline kuulutus eemaldatakse ja kordamine toob kaasa karistused, samuti pole lubatud äriline reklaam signatuuris. See punkt ei laiene teemades küsimustele vastusteks toodud linkidele ja aadressidele.
* Iga selle foorumi liige, kes usub, et keegi kasutab meie foorumit äritegevuseks, teavitab sellest viivitamatult foorumi administraatoreid.
* Tasulise reklaambanneri foorumis avaldamise soovi korral võta ühendust [email protected]

Keelatud vestlused ja manused
* Meie foorumisse ei tohi postitada tele- ja raadioprogrammide ebaseaduslikku avamist võimaldavaid võtmeid(nii töötavaid kui ka kontrollimata), faile mis sisaldavad võtmeid, hex faile ja emulaatoreid milles on töötavad võtmed. Samuti ei tohi postitada linke warez programmidele ja häkkidele.
* Meie foorumis ei tohi arutleda Eestis ametlikult levivate kanalioperaatorite kodeeringute ebaseaduslike avamise teemadel. Iga selline postitus eemaldatakse ja toob endaga kaasa ranged karistused.
* Kaardijagamine, LUTT, KUDI jms. teemad on meie foorumis rangelt keelatud. See reegel on teie kaitseks, mitte meie.

Kui soovid müüa või osta seadmeid
* Hind on ostu-müügiteemas kohustuslik. Ilma hinnata teemad lähevad hoiatamata kustutamisele.
* Nõutud on kauba asukoht maakonna täpsusega ja info selle kohta, kas toimub kauba saatmist või peab kaubale ise järgi minema.
* Kaubamärgi omaniku õigusi rikkuv müügitegevus foorumis ei ole lubatud ning mistahes sellise võimaliku müügitegevusega seotud riisikot kannavad üksnes tehinguosalised ise.
* Ära risusta teist ostu/müügi/vahetuse teemat asjasse mittepuutuvate kommentaaridega.
* Kõik tehingud toimuvad ostja ja müüja omavahelisel kokkuleppel. Digi-tv.ee foorum ei võta endale mingit vastutust ostu-müügi tehinguga tekkivate probleemide korral.


Rämpsposti PM
* Kui saad soovimatuid kirju või PM. milles keegi pakub midagi müüa, kaasaarvatud faile ja koode, siis teavita sellest kindlasti foorumi administraatoreid - sellist tegevust meil ei sallita.

Ootan aktiivset arutelu sest sellest seadusest hakkab varsti olenema kogu meie foorumi tegevus!!!
Viimati muutis raivo, 18:48, 29 Veebr 2012, muudetud 4 korda kokku.
Põhjus: muudatus - Kaubamärgi omaniku....
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Foorumi reeglid

PostitusPostitas jaanus- » 17:32, 23 Veebr 2012

See variant on super smile85 ! lükka aga see variant siise praeguste seaduste asemele, kui on ajast ja arust praegused, kuigi sellel variandil ja praegusel ma küll ei näe mingit erinevust tegelt , seega vist tuleb vist pikk teema sellest ja aastaks 2013 saab alles arvatavasti valmis! ja muide, õps koolis ütles ,et ei sobi panna mitu hüüumärki (mida ma ka alles teada sain), piisab ühest!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Foorumi reeglid

PostitusPostitas aandra » 17:38, 23 Veebr 2012

Urmas, toetan Sind täielikult. Nendes reeglites on kõik vajalik kirjas ja pikemat teksti pole vaja!

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Foorumi reeglid

PostitusPostitas Henkka » 17:51, 23 Veebr 2012

Ma natuke toimetaks keeleliselt selle teksti kallal - siin tekib kohe küsimus mõne slängisõna "veidike viisakama vormi" leidmisel.
Kohe jäi silma fleimige ; häkkidele ; warez programmidele ... kui keegi pakub eestikeelsemaid vasteid nendele terminitele, olen väga tänulik.
Aga seda keelelist toimetamist teeks ma küll veidi hiljem, mitte täna...
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 594
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

PostitusPostitas admin » 18:35, 23 Veebr 2012

Henkka kirjutas:Ma natuke toimetaks keeleliselt selle teksti kallal - siin tekib kohe küsimus mõne slängisõna "veidike viisakama vormi" leidmisel.
Kohe jäi silma fleimige ; häkkidele ; warez programmidele ... kui keegi pakub eestikeelsemaid vasteid nendele terminitele, olen väga tänulik.
Aga seda keelelist toimetamist teeks ma küll veidi hiljem, mitte täna...

Sinuga täiesti nõus, tõlkides inglise keelest seda teksti ei tulnud kohe paremaid termineid keelele smile76 , samuti võib tekst ka grammatilist muutmist vajada.
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Foorumi reeglid

PostitusPostitas valgekotkas » 18:36, 23 Veebr 2012

* Hind on ostu-müügiteemas nõutud. Ilma hinnata teemad lähevad hoiatamata kustutamisele

ma laiendaks seda veel: "nõutud on kauba asukoht maakonna täpsusega ja info selle kohta, kas toimub postitamist või peab kaubale ise järgi minema"
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Foorumi reeglid

PostitusPostitas Henkka » 19:38, 23 Veebr 2012

Ma võtaks siis paari päeva pärast laiendatud/täiendatud teksti keelelise parandamise ette.
Seni aga pakkuge ikka probleemsetele slängisõnadele eestikeelseid vasteid.
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

PostitusPostitas dvbstats » 20:53, 23 Veebr 2012

urmas kirjutas:* Meie foorumi keel on eesti keel, nii et palun postitada ainult korrektses eesti keeles,
meil on olemas ka rahvusvaheline sektsioon kuhu saab postitada vene ja soome keeles.


Ei saa mitte vaiki olla
Anna Haava / Eesti rahvaviis / Miina Härma

Ei saa mitte vaiki olla,
lauluviisi lõpeta’ –
vaikimine oleks vale,
sunniks südant lõhkema.

Viide http://www.laulud.ee/laul/ei_saa_mitte_ ... la-25.aspx



Foorumi keel on küll eesti keel ja ma ka eesti keele korrektse kasutamise poolt
kuid minu arvates ei tähenda see seda, et kõik postitused peaksid ainult eesti keeles olema.

Ma ei saa hästi selliste inimeste probleemist aru
viewtopic.php?f=37&t=13808
Silmaringi (keeleoskuse) piiratus on minu arvates ikka häbi, mitte uhkuse asi.

Minu poolest piisab täiesti ühest eestikeelsest pealkirjast või lausest mis sisu ära seletab,
kes oskab loeb otse ja kes tahab kasutab mõnda tõlketeenust.
http://digi-tv.ee/viewtopic.php?p=164931#p164931
Ja kui ei taha pole vaja ka lugeda ning teiste kallal õiendada.


Võiks veidi diskuteerida sisu ja vormi omavahelise seose üle kuna üks hea foorum on siiski ennekõike sisu.
Kui keegi suhteliselt piiratud ajumahuga kodanik kirjutab sisutühja postituse mis ainult
teiste aega raiskab aga teeb seda enam-vähem eesti keeles siis pakutud foorumi reeglite järgi oleks nagu OK.
Ja kui keegi teine kirjutab mingil spetsiifilisel teemal paar lehte tõsist teksti ning kopeerib sinna
paar võõrkeelset lõiku koos viitega siis oleks nagu paha-paha?

Sellele foorumi keelereeglile võiks juurde lisada lause:
“Postituse osana võib olla teemaga seotud võõrkeelne tekst koos viitega allikale”

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 594
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

PostitusPostitas admin » 21:25, 23 Veebr 2012

Valgekotka ja dvbstats'i ettepanekud lisatud. smile85
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Foorumi reeglid

PostitusPostitas faas » 21:47, 23 Veebr 2012

dvbstats see millele viitad kaob siit foorumist peale seda kui uuendused, reeglid jõustuvad ja asjad loksuvad paika. Hetkel on tiba segadust nende keeleliste jne. probleemidega :oops: ehk kuhu sobivad paremini ja kuidas on nimetatud teemad.

Foorum saab olema täpselt selline nagu reeglites kirjas :!:

Edit.
Kas ikka müüja asukoht peab olema ?
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Foorumi reeglid

PostitusPostitas Zuumbox » 22:48, 23 Veebr 2012

Kuidas oleks postituste korrektsusega? Ma ei pea silmas keelelist korrektsust vaid tsitaatide, värvide, linkide jne kasutamist.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Foorumi reeglid

PostitusPostitas satik » 22:54, 23 Veebr 2012

faas kirjutas:
Edit.
Kas ikka müüja asukoht peab olema ?


Müüja asukoht peaks olema defineeritud kui tehingu või tehinguobjekti asukoht - ja see peaks olema kohustuslik. Kui seda pole siis tuleks ärikuulutus lihtsalt kustutada.
Sellega väldiks hulga tühja pläma teemal: kus asud, kus kätte saab jne.

Foorumil
kuidas
Entusiast
Postitusi: 409
Liitunud: 10:06, 23 Aug 2010
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Foorumi reeglid

PostitusPostitas kuidas » 07:48, 24 Veebr 2012

Inimene kes eile oli Koerus võib homme juba Singapuris viibida, tähtsam info on ikka kauba asukoht ja info selle kohta kuidas ja millal on võimalik kaup kätte saada, ning millised makseviisid sobivad. Foorumis tehingut tehes
ei saa üle ega ümber lisasuhtlemisest, kui pole just tegu kauplusega mis kellast kellani avatud.
Sent from my PC using a Keyboard

Triax Unique 0.8W 4.8E 9E 13E 19.2E 23.5E 28.2E 36E
Vu Solo 2/Octagon 918SE

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3254
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: Foorumi reeglid

PostitusPostitas 0000 » 08:20, 24 Veebr 2012

*Ära kasuta ebaviisakat kõnekeelt ja ära ründa verbaalselt teisi liikmeid.
Ma loodan, et rassi, poliitilised vaated ja soo võib vast ära jätta? Meiepuhul on rassi asemel pigem rahvus (venelased) aga pole vaja seda rõhutada. Soovikorral võib sellelt lehelt- http://www.leim.ee/full.php veel asju lisada.

Kohe jäi silma fleimige ; häkkidele ; warez programmidele ... kui keegi pakub eestikeelsemaid vasteid nendele terminitele, olen väga tänulik.
Aga seda keelelist toimetamist teeks ma küll veidi hiljem, mitte täna...

Henkka, vaata fleimi kohta:
http://www.leim.ee/full.php

warez kohta vaata http://en.wikipedia.org/wiki/Warez ja soovitaksin kasutada mõnda muud sõna.

* c**d s**r**g, LUTT, KUDI jms. teemad on meie foorumis rangelt keelatud.
Põhjendada pole vaja. Keelatud ja kõik.

Keeleliselt oleks hea jah, kui Henkka kogu teksti ära toimetaks, mõtted on head ja reeglid vajavad kindlasti kaasajastamist.

Kasutaja avatar
xxmen
DigiTVfänn
Postitusi: 788
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Foorumi reeglid

PostitusPostitas xxmen » 10:27, 24 Veebr 2012

0000 kirjutas:*Ära kasuta ebaviisakat kõnekeelt ja ära ründa verbaalselt teisi liikmeid.

Ja kuidas on sanktsioonidega?
Kas ropendaja ja teistega ülbitseja saab bänni?
Või ülendatakse moderaatoriks?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist