Digi-tv.ee foorumi tulevik

Kõik, mis kellelgi Digi-tv.ee portaali/foorumi kohta öelda on

Millisena näen Digi-tv.ee foorumit tulevikus

Sa võid valida kuni 1 valiku

 
 
Vaata tulemusi

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 594
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 22 korda
Kontakt:

Digi-tv.ee foorumi tulevik

PostitusPostitas admin » 12:17, 16 Mär 2014

Digi-tv.ee domeen sai paar päeva tagasi 12 aastat vanaks. Viimasest suuremast uuenduskuurist saab varsti kolm aastat. Kahjuks meie praegust portaalitarkvara tootja poolt ei uuendata, seetõttu peaksime hakkama mõtlema foorumi/portaali tuleviku peale.
Valikud on siis järgmised:
*jätkame sama portaalitarkvaraga - see eeldab adminnide poolt ranka tööd, sest foorumitarkvara tuleb uuendada viimasele versioonile, see siis uuesti panna tööle Stargate portaalitarkvaraga, lisada kellad/viled, mobiilse stiili tugi leiutada jne. Plussiks on see et asi on tasuta. Miinuseks see et mobiilset stiili ei pruugi tööle saada. Pealegi pole portaaliosa suurt kasutust leidnud.
*teine variant siis selline et lõpetame selle portaaliosa kasutamise ja paneme uuesti tööle tavalise phpbb foorumisofti. Plussiks siis jällegi tasuta soft, kellad viled saab tööle, mobiilse stiili ka. Miinuseks siis see et kogu Raivo töö portaali käivitamiseks läheb vastu taevast, lisaks on tavafoorum nagu natuke liiga lahja.
*kolmandaks variandiks on lõpetada tasuta foorumisofti kasutamine ja läheme tasulise softi peale. Tasulist foorumisofti pakub vBulletin. See on juba pikemat aega olnud juhtiv foorumisoft netimaastikul. Sinna saab lisada palju erinevaid kellasid vilesid, nii jutuka kui ka näiteks blogi. Lisaks on sellel softil olemas "äpid" nii androidile kui I`föönile. Suureks plussiks aga ka samas suureks miinuseks on aga kindlasti see et asi on tasuline - turvaaugud paigatakse koheselt (erinevalt phpbb'st) aga soft maksab päris palju(pea 300 eurot).

Kui nüüd läheme kolmanda versiooni peale siis peab otsustama rahastamise. Ka siin on erinevaid võimalusi: reklaam või foorumi liikmete annetused. Reklaamirahadega oleks lihtsam, aga kahjuks ei tule reklaamirahadega praegu isegi domeeni ja virtuaalserveri kulutusteks välja. See eeldaks siis veel rohkem reklaami kõikidele foorumi lehtedele, hüpikaknad jne.
Teine võimalus oleks siis teha nii nagu paljudel välismaistel foorumitel, ehk siis annetused. Loome eraldi konto, kuhu saavad liikmed kanda omi annetusi ja selle eest siis maksame foorumisofti, domeeni ja virtuaalserveri eest. Plussiks siis reklaami puudumine.
Võib ka hübriidi teha, ehk siis reklaami juurde ei pane ja puuduoleva summa korjab annetustest.

Nüüd siis ootaksin aktiivset tagasisidet. Millises suunas peaksime edasi minema - mida meie kasutajad üldse ootavad digi-tv.ee lehelt.
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax

sanders
DigiTVfänn
Postitusi: 638
Liitunud: 15:25, 10 Veebr 2013
Asukoht: Põhja-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Digi-tv.ee foorumi tulevik

PostitusPostitas sanders » 12:59, 16 Mär 2014

pingviin.org on phpBB2 Plus peal ja tundub mulle parm kui digi-tv.ee. Kuna ma phpBB-st midagi ei jaga siis ei oska seisukohta võtta, lihtsalt subjektiivne arvamus. Võib-olla on erinevus ainult kujunduses, aga mulle meeldib?

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Digi-tv.ee foorumi tulevik

PostitusPostitas tigekala » 14:08, 16 Mär 2014

Kas vBulletin ilma portaalita üldse on olemas ?
Ma ei tea, kuidas teised, aga mina seda portaali küll ei kasuta, isegi mitte autosisselogimisel.
urmas kirjutas:Teine võimalus oleks siis teha nii nagu paljudel välismaistel foorumitel, ehk siis annetused.
Loome eraldi konto, kuhu saavad liikmed kanda omi annetusi ja selle eest siis maksame foorumisofti, domeeni ja virtuaalserveri eest.
Kui selle teete, viskavad tavakasutajad siit, pikalt mõtlemata varvast.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Digi-tv.ee foorumi tulevik

PostitusPostitas Henkka » 14:21, 16 Mär 2014

Mina ei kasuta samuti üldse portaali, aga see on ilmselt minu kõrgest vanusest tingitud minu enese probleem...
Igal juhul tuleks adminnide elu oluliselt lihtsamaks teha, sellepärast pooldan töötava (kuigi tasulise) tarkvara kasutamist.
Ja rahastamine võiks olla Urmase pakutud "hübriidversioon" IMHO :mrgreen:
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
vip00
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 14:30, 06 Veebr 2011
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Digi-tv.ee foorumi tulevik

PostitusPostitas vip00 » 14:44, 16 Mär 2014

Henkka kirjutas:Mina ei kasuta samuti üldse portaali, aga see on ilmselt minu kõrgest vanusest tingitud minu enese probleem...
Igal juhul tuleks adminnide elu oluliselt lihtsamaks teha, sellepärast pooldan töötava (kuigi tasulise) tarkvara kasutamist.
Ja rahastamine võiks olla Urmase pakutud "hübriidversioon" IMHO :mrgreen:



Usun, et eriti keegi siin ei kasuta seda portaali. phpBB on väga hea ,ainul tahtmist peab olema. Muidugi mugavam on kasutada tasulist kuna seal on kõik ette tehtud.

Ja vabataktlik annetus poleks üldse paha,foorumil on palju kasutajaid (veebimajutuse ja domeeni aastamaksu maksab ära)

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1671
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Digi-tv.ee foorumi tulevik

PostitusPostitas kokku123 » 15:58, 16 Mär 2014

Ei oska täpselt öelda miks, aga endalegi istub phpbb rohkem kui tasuline vbulletin.

Lisaks kui ongi tulevikus miski portaalitaolise soov, siis phpbb annab ka miski külge arendada suht lihtsalt.

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 594
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: Digi-tv.ee foorumi tulevik

PostitusPostitas admin » 16:43, 16 Mär 2014

Aga kas siis tõepoolest pole seda portaaliosa üldse vaja? Ok praegu on see portaaliosa tõepoolest jäänud unarusse aga pakkuge välja lahendusi kuidas seda portaaliosa käima saada. Näiteks linke teistele lehtedele, e-poodide kontosid, allalaadimiste lehte. Mis infot võiks sinna kokku korjata. Kui keegi seda portaaliosa üldse vajalikuks ei pea siis pole mõtet ju seda elus ka hoida.
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax

Foorumil
Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3254
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: Digi-tv.ee foorumi tulevik

PostitusPostitas 0000 » 17:00, 16 Mär 2014

Minumeelest see mobiilistiil pole vajalik, mida see juurde annab? Kõik foorumid, kus see kasutusel on, mitteüheski ei leia ma midagi positiivset. Kas oskate nimetada mõne foorumi, kus see mobiilistiil kasulikult ja korralikult töötab? Näiteks PLI, Sat Universe, Satpimps jne., kus need mobiilsed kasutusel on, no ei istu need kuidagi minumeelest. Vähemalt iPhonega mitte. On veel abistavad aplikatsioonid olemas, nagu "tapatalk" näiteks. Samas ma kahtlustan, et ju ma ei ole seda õiget versiooni näppida saanud, seepärast tuli ka vastus küsitlusele selline. Pooldan pigem tasuta versiooni aga kui vaja, siis vaja.

sanders
DigiTVfänn
Postitusi: 638
Liitunud: 15:25, 10 Veebr 2013
Asukoht: Põhja-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Digi-tv.ee foorumi tulevik

PostitusPostitas sanders » 17:30, 16 Mär 2014

urmas kirjutas:Aga kas siis tõepoolest pole seda portaaliosa üldse vaja? Ok praegu on see portaaliosa tõepoolest jäänud unarusse aga pakkuge välja lahendusi kuidas seda portaaliosa käima saada. Näiteks linke teistele lehtedele, e-poodide kontosid, allalaadimiste lehte. Mis infot võiks sinna kokku korjata. Kui keegi seda portaaliosa üldse vajalikuks ei pea siis pole mõtet ju seda elus ka hoida.

Eelpoolmainit pingviin.org-s ma kasutan portaaliosa. Seal on 'viimased teemad foorumis' palju ülevaatlikum ja selgem kui meil siin 'hiljutised teemad'. Et sinna jõuda peab tükk aega allapoole kerima, vahele jäävad vanad uudised, mis enam kedagi ei huvita. Selle osa võiks vahelt ära jätta ja kohe 'hiljutised teemad' avama, kusjuures piisaks ainult teema pealkirjast, foorumit (uudised, üldfoorum, seadmed jne) poleks vaja, teeb nimekirja asjatult pikaks ja ebaülevaatlikuks. Samuti võiks lühendada hiljutiste teemade kuvamise aega näiteks kolme päevani, vanemad pole enam huvitavad, kui just nendele kes siin kord nädalas või veel harvem käivad.

wello
Edasijõudnu
Postitusi: 96
Liitunud: 18:04, 29 Sept 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Digi-tv.ee foorumi tulevik

PostitusPostitas wello » 18:33, 16 Mär 2014

urmas kirjutas: Kahjuks meie praegust portaalitarkvara tootja poolt ei uuendata, seetõttu peaksime hakkama mõtlema foorumi/portaali tuleviku peale.


miks peaks uuendama, kas samaga edasi minna ei saa?

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Digi-tv.ee foorumi tulevik

PostitusPostitas Energizer » 19:22, 16 Mär 2014

Minu arvamus küsimuse suhtes on järgmine: Isiklikult ei näe mobiiliversioonil mingit mõtet, sest Opera Mobile nutitelefonis suudab edukalt kuvada ka veebipõhist foorumit. Minu jaoks on kodust eemal olles ainuke oluline link "Vaata aktiivseid teemasid". :-) Seda avades näen, kas ja millistes mind huvitavates teemades on uusi postitusi. Seega isegi Foorumi Navigaator või ütleme portaalitaoline ülesehitus, pole minu jaoks primaarne, isegi arvutiga foorumisse sisenedes.

Aga tuleviku suhtes leian, et annetuste baasil, ilma reklaamideta foorumit ülal pidada oleks täiesti mõistlik. Ise arvan, et kui aktiivsed kasutajad annetaksid kõik, kasvõi euro kuus või kvartalis oleks asjal jumet, reklaami ei soovi aga üldse- reklaamivaba digi-tv.ee suhtes olen 2 käega poolt.
Võiks jääda ka vana versiooni peale, aga kui see tähendab adminnidele liigset lisatööd siis arvan, et paratamatult peab siis minema uue platvormi peale, kui see kergendab adminnide tööd, siis tuleks seda teha. Liiga palju kellasid-vilesid pole mõtet juurde keerata, aga jututuba võib ja ilmselt muudakski suhtlemisviisi foorumi liikmete vahel, muidujutt võiks kolida jututuppa :-)
Veel märgiks ära, et annetamise kaudu ei tohiks lubada sellist suhtumist, et maksan (järelikult olen ostnud õiguse) ja siis räägin-solvan ja käitun foorumis, kuidas heaks arvan.
See raha, nagu ma aru saan, oleks foorumi ülalpidamise kergendamiseks, lõppude-lõpuks ei taha me ju, et põhimõtteliselt Eesti ainus tõsine satihuviliste foorum raha pärast seisma jääks.
Viimati muutis Energizer, 19:28, 16 Mär 2014, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Digi-tv.ee foorumi tulevik

PostitusPostitas Energizer » 19:26, 16 Mär 2014

wello kirjutas:
urmas kirjutas: Kahjuks meie praegust portaalitarkvara tootja poolt ei uuendata, seetõttu peaksime hakkama mõtlema foorumi/portaali tuleviku peale.


miks peaks uuendama, kas samaga edasi minna ei saa?

Vana jääb ju ajale jalgu ja lõpuks võib juhtuda nii, et foorumisse trügivad spambotid oma postitustega-nii mõnigi foorum on spämbottide postitustega ära lagastatatud... tänu turvaaukudele.

Sihi
Entusiast
Postitusi: 466
Liitunud: 17:19, 07 Aug 2008
Asukoht: Lõuna-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 18 korda

Re: Digi-tv.ee foorumi tulevik

PostitusPostitas Sihi » 19:57, 16 Mär 2014

Energizer kirjutas:Minu arvamus küsimuse suhtes on järgmine... ...ei taha me ju, et põhimõtteliselt satihuviliste foorum raha pärast seisma jääks.


Toetan täielikult Energizer'i poolt öeldut.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Digi-tv.ee foorumi tulevik

PostitusPostitas mustkass » 20:36, 16 Mär 2014

urmas kirjutas:*kolmandaks variandiks on lõpetada tasuta foorumisofti kasutamine ja läheme tasulise softi peale. Tasulist foorumisofti pakub vBulletin. See on juba pikemat aega olnud juhtiv foorumisoft netimaastikul. Sinna saab lisada palju erinevaid kellasid vilesid, nii jutuka kui ka näiteks blogi. Lisaks on sellel softil olemas "äpid" nii androidile kui I`föönile. Suureks plussiks aga ka samas suureks miinuseks on aga kindlasti see et asi on tasuline - turvaaugud paigatakse koheselt (erinevalt phpbb'st) aga soft maksab päris palju(pea 300 eurot).

Kui nüüd läheme kolmanda versiooni peale siis peab otsustama rahastamise. Ka siin on erinevaid võimalusi: reklaam või foorumi liikmete annetused. Reklaamirahadega oleks lihtsam, aga kahjuks ei tule reklaamirahadega praegu isegi domeeni ja virtuaalserveri kulutusteks välja. See eeldaks siis veel rohkem reklaami kõikidele foorumi lehtedele, hüpikaknad jne.
Teine võimalus oleks siis teha nii nagu paljudel välismaistel foorumitel, ehk siis annetused. Loome eraldi konto, kuhu saavad liikmed kanda omi annetusi ja selle eest siis maksame foorumisofti, domeeni ja virtuaalserveri eest. Plussiks siis reklaami puudumine.
Võib ka hübriidi teha, ehk siis reklaami juurde ei pane ja puuduoleva summa korjab annetustest.

Nüüd siis ootaksin aktiivset tagasisidet. Millises suunas peaksime edasi minema - mida meie kasutajad üldse ootavad digi-tv.ee lehelt.


Palju meil on aktiivseid foorumikasutajaid,no ütleme aktiivsed vähemalt need kes nädalas ikka korra siia vaatavad ja mitte ei vaata vaid ka ikka postitavad ka?Palju neid on nüüd juba üle 7000-st liikmest,rahastamise värk on hea mõte aga esiteks ikka see liikmete värk,teiseks peaks see "mittemaksmine" piirama ka foorumikasutust kindlasti ja pikapeale "kuivaks" meie 7000 kindlasti kokku kas see on hea või halb mina seda ei tea.Hea muidugi ehk sellepoolest et igasugu mõttetut väljamaa rämpsu jääb vähemaks,kes on ainult reganud ja pole isegi ühtegi postitust teinud...
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 594
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: Digi-tv.ee foorumi tulevik

PostitusPostitas admin » 11:07, 17 Mär 2014

wello kirjutas:
urmas kirjutas: Kahjuks meie praegust portaalitarkvara tootja poolt ei uuendata, seetõttu peaksime hakkama mõtlema foorumi/portaali tuleviku peale.


miks peaks uuendama, kas samaga edasi minna ei saa?


Seletan siis natuke lahti. Praegu on meil kasutuses hübriid portaalitarkvarast phpbb3 ja portaalitarkvarast Stargate. Phpbb3 on integreeritud Stargate sisse mistähendab et kui tuleb ühele-teisele uuendus/turvaparandus siis ilma neid lahti lahutamata ei ole võimalik uuendust sisse viia. Uuendamine oleks lihtne kui Stargate annaks välja uuenduse kus phpbb3 uuendus on juba sisse viidud, kahjuks on Stargate arendamine jäänud seisma ja uuendusi sealt ei tule. See tähendab et kui me ka teeme ära selle raske töö ja lahutame nad ning uuendame foorumitarkvara siis portaalitarkvarale meil uuendusi pole. Nende liitmine pärast pole ka just kiire protseduur. Sama peaksime kordama jälle siis kui phpbb3 laseb järgmise uuenduse välja.
Ühtegi asja pole me Raivoga teinud siin seetõttu et meil oleks igav või et sooviksime enda ees olevat takistust ületada. Kõik ikka selleks et meie liikmetele pakkuda midagi sellist mida mujal ei saa ja muidugi et tuleks siia uusi liikmeid.
Kui on teil ideid ja mõtteid mida võiks siin muuta siis neid arvestades on meil ka lihtsam teha otsuseid kuidas edasi minna.
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist