Mobiilne internet lauaarvutisse

Andmeside probleemidega pöördu siia
skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas skyline » 11:30, 23 Mär 2010

Kasutan vahel vanematekodus Põlvas olevas lauaarvutis( AMD Sempron 2500, peal Windows XP SP1) nädalavahetustel internetti. Praegu kasutan seal iidvana ja jube aeglast Elioni sissehelistamise internetti, mis on aeglane, kipub katkema ja intensiivsemal kasutamisel teeb püsiühenduse hinna juba välja ehk tavaliselt tiksub sissehelistamisega telefoni kuuarvele lisaks 150-250 eek ära.
Kuna viibin seal harva, siis püsiühendusel mõtet ei näe (pealegi alalises elukohas on Elioni püsiühendus olemas) ja uurisin mobiilse interneti kohta, aga ei oska erinevate teenusepakkujate vahel valida ja see tehnoloogia on mulle täiesti võõras. Tahan soodsat paketti kuna internet leiaks kasutamist max 8 päeva kuus, aga pakettide ja erinevate seadmete rägastik ajab üsna segadusse.
Kuigi olen EMT klient tundub see pakkuja kohe ära langevat kuna odavaim 99.- eek/kuus pakett mahupiiranguga 30 MB, mille ma arvatavasti selle 8 kasutuspäevaga ära ületan ja iga ületatud MB on ka kallis 6,10 eek. Netipulga saaks samas odavamalt kui mujal ehk 790.- eek eest.
Tele 2 tundub oma 99.- eek paketiga ahvatlevam kuna mahupiirangut pole, samas kiirus 256 kb/s tundub veidi nadi. Lisaks tuleb osta SIM kaart 125.- eek eest. Netipulk ka üsna kallis 1490.- eek.
Elisa tundub hetkel kõige mõistlikum, M-internet 99 on 99.- eek kuu, kiirus 240 kb/s, max maht 3 gb. Parim oleks päevapileti kasutamine 15 eek/12h kuid siis jääb arusaamatuks, kas pean SIM eest ka midagi maksma iga kuu ja mis hinnaga ma siis netipulga saan…
Elisa Mint Light millel 99.- eek kuu tundub ka mõistlik. Maht 1 gb, kiirus 500 kb/s, netipulk samas kallis 1390.-
Praegu valiks seega Tele2 ja Elisa vahel.
Vaatan samas et eBayst saaks neid erinevaid Huawei netipulki osta ka odavamalt juba mõne euro eest. Kas neid saaks Eestis kasutada? Kas selle netipulgaga on nii, et viskad suvalise operaatori SIMi sisse ja töötab või eeldab see mingit eelnevat konfigureerimist? Kas näiteks EMT-st ostetud netipulka saab kasutada Elisa SIM kaardiga? Kuna lauaarvuti asub kirjutuslaua all, kas siis peaks kasutama mingit lisaantenni või ei tohiks leviga probleeme tekkida?
Kui saaks kasutada suvalist netipulka, siis tunduks kõige mõistlikum tellida eBayst pulk, operaatorilt võtta SIM ja kasutada Elisa päevapileteid või siis võtta Tele2 see 99.- eek pakett. Variant on esmalt prooviks kasutada ka seda Elisa Mindi 2 nädalast tasuta kampaaniat.
Paluks targemate arvamusi ja soovitusi.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8112
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 180 korda

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas peeter3000 » 11:38, 23 Mär 2010

soovitan prooviks võtta/osta (2G)3G toega telefon.käia ära kohapeal ja vaadata,mis levib!
kas GPRS,EDGE(2G) või 3G.
Telefon ongi hiljem selle netipulga eest,torkad juhtme abil arvuti USB pesasse.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1674
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas kokku123 » 11:52, 23 Mär 2010

Põlvas olemas Tele2 3G võrk (linnas sees ja lähiümbruses täitsa levib) ning EMTi 3G (Linnas vähemalt mõnes kohas leviaugud)
Elisal 3G võrku terves maakonnas ple (Seega pole ka netikiirust eriti)
Ise soovitaks võtta Tele2 Smart kõnekaart ning tollega netti kasutada. Päeva hind on alati 15 krooni, tellima mingeid päevapileteid ei pea, samuti puuduvad kuumaksud.

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas skyline » 12:04, 23 Mär 2010

Vaatasin seda Tele2 päevapileti asja, kõik nagu ok, aga on kirjas, et Päevapiletit saavad tellida Tele2 lepingulised kliendid
Siis langeb kõnekaart vist ära :(
Mobiilioperaatorit ka kuidagi vahetada ei saa, sest minu mobiili kuumaksed hüvitab tööandja ja mobiil on EMT võrgus, seega niisama tühja mingi teise operaatori kõnepaketiga ei tahaks kuidagi liituda :(

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas serxx » 12:16, 23 Mär 2010

Tele2 Smart kõnekaardi internet ei maksa kunagi rohkem kui 15 krooni päevas!
Päevapiletit tellima ei pea!
Kui andmeside kasutus ületab 0.5MB, on andmeside maksumus 15 krooni, alla selle maksad 25kr/MB.

Mul on kodus Tele2 3.5G kasutusel ja olen väga rahul. Kasutan just nimelt Smart kõnekaarti. Seda kahel põhjusel:
1. puudub võimalus unustada päevapileti tellimine ja sellega tekitada kümnetesse või sadadesse tuhandetesse küündiv arve.
2. puudub mahupiirang.
(3. Kui pappi pole, siis internetti ei ole, võlgu jääda ei saa - teenus toimib ettemaksu põhimõttel, just nagu helistaminegi)

NB! Tele2 interneti kaart on saatanast, sellega nööritakse 25 krooni päev, samal ajal kui kõnekaardiga maksad vaid 15 krooni päev.

Vastuvõtjaks on Huawei B260 modem/ruuter, mille külge on veel lisatud väline Ranteloni antenn.
Levinäit on alati põhjas, samas kui toas telefoniga 3.5G levi puudub (ka netipulk ei saa mitte kuskil majas 3.5G ühendust, isegi mitte vastu akent olles - ainult õues tuleb 3.5G). Kiirus on ka suht muljetavaldav, üles läheb kuni 200kB/s ja alla tuleb kuni 700kB/s.
Asukohaks on Tallinna piirist mõned kilomeetrid väljas metsas asuv küla, kuhu ühtegi kaablit pole raatsitud vedada.

Olen katsetanud erinevaid WiFi lahendusi, Kõu internetti ja muid aretisi, kuid peab ütlema, et Tele2 3.5G ühendusega olen siiani kõige rohkem rahule jäänud.
Viimati muutis serxx, 12:21, 23 Mär 2010, muudetud 1 kord kokku.

renqest
Entusiast
Postitusi: 351
Liitunud: 12:12, 08 Aug 2008
Asukoht: Rae küla
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas renqest » 12:21, 23 Mär 2010

serxx kirjutas:Tele2 Smart kõnekaardi internet ei maksa kunagi rohkem kui 15 krooni päevas!
Päevapiletit tellima ei pea!
Kui andmeside kasutus ületab 0.5MB, on andmeside maksumus 15 krooni, alla selle maksad 25kr/MB.

Mul on kodus Tele2 3.5G kasutusel ja olen väga rahul. Kasutan just nimelt Smart kõnekaarti. Seda kahel põhjusel:
1. puudub võimalus unustada päevapileti tellimine ja sellega tekitada kümnetesse või sadadesse tuhandetesse küündiv arve.
2. puudub mahupiirang.
(3. Kui pappi pole, siis internetti ei ole, võlgu jääda ei saa - teenus toimib ettemaksu põhimõttel, just nagu helistaminegi)

NB! Tele2 interneti kaart on saatanast, sellega nööritakse 25 krooni päev, samal ajal kui kõnekaardiga maksad vaid 15 krooni päev.

Vastuvõtjaks on Huawei B260 modem/ruuter, mille külge on veel lisatud väline Ranteloni antenn.
Levinäit on alati põhjas, samas kui toas telefoniga 3.5G levi puudub. Kiirus on ka suht muljetavaldav, üles läheb kuni 200kB/s ja alla tuleb kuni 700kB/s.
Asukohaks on Tallinna piirist mõned kilomeetrid väljas metsas asuv küla, kuhu ühtegi kaablit pole raatsitud vedada.

Olen katsetanud erinevaid WiFi lahendusi, Kõu internetti ja muid aretisi, kuid peab ütlema, et Tele2 3.5G ühendusega olen siiani kõige rohkem rahule jäänud.

See 700/200 on stabiilsed, või ainult hetkelised tipud? Nt mingit Linuxi ISO faili tirides :roll: ?
DTT: ZuumBox HD @ Samsung 40LEB530
Terratec Cinergy T XXS USB; 22" LCD & Win MC
M: Sony 25" CRT

Lockerzi kutsed SIIT

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas serxx » 12:30, 23 Mär 2010

Päris stabiilsest ühendusest ei saa ühegi traadita sidesüsteemi puhul rääkida. Eriti mobiilse süsteemi puhul, kus kanaleid jagatakse andmeside ja kõneteenuse vahel vastavalt olukorrale.

200/700 on suht lagi, sellest üle pole läinud.
Keskmiselt 100/300-400 on tulnud enamvähem iga päev, kuigi on olnud ka üksikuid hetki, kus korraks on langenud downlink alla 100.
Enamasti on suuri faile, näiteks linuxi iso faile tirides, keskmine kuskil ütleme ~500 kandis, seda eeldusel, et ikka kiirest serverist tirida. Päris tihti näeb pidevalt numbeid 6xx, vahepeal langeb ka kuhugi 200-300 kanti, aga suht kiiresti on jälle 6xx juures tagasi.

Mingit garantiid ma anda muidugi ei saa, kuid mul on need kiirused umbes nii olnud.
Kusjuures netipulgaga (E169 + autoantenn aknaplekil) sain oluliselt väiksemad kiirused, nii umes 100(keskmine)-200(lagi)kB/s, seda ka ilmselt põhjusel, et levi oli enamuse ajast 1-2 pulka. Nüüd kui on B260 ruuter + paneelantenn katusel, on levi alati põhjas ja kiirus hea.

EDIT:
Kommentaariks niipalju, et kodus 3.5G kasutades saan alati kiiremini oma suured asjad tõmmatud kui kontoris 4MB kaabli otsas.

Kasutaja avatar
antonio1
Entusiast
Postitusi: 269
Liitunud: 03:00, 01 Sept 2007
Asukoht: Tallinn, laagri
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas antonio1 » 13:30, 23 Mär 2010

Riistvara soetamise kohapealt kõige odavam tuleb vast ikka kui ostad mingi EDGE võimelise kasutatud telefoni ja ntx serxx'i kirjeldatud kõnekaardi. Kasutad siis päevapiletiga.

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas skyline » 13:36, 23 Mär 2010

Nende soovituste puhul tundub et saab pudelikaelaks minu mobiiltelefon, mis ei ole 3G telefon. Tegu on aasta vana SonyEricsson W302-ga ja selle mõne päeva pärast kuus ei tahaks eraldi 3G telefoni soetama hakata, olemasoleval teledonil pidevalt emt SIM-i välja kakkuda ja Tele2 omaga asendada pole ka kuigi mõttekas :(

Kuna neil odavatel netipulkadel puudub lisaantenni auk, siis nendega jääb toas lauaarvutil levi vist ikka nigelaks? Tava mobiililevi on tolles kohas küll maksimaalne, sest maja asub mäe otsas ja korter kolmandal korrusel ka. 2G leviga vist ei saa jälle mõistlikke kiirusi.
Oehh, tundub et kõige mõistlikum on võtta Elisast see Mint http://www.elisa.ee/mint/ 14 päevaks prooviks ja kui ei tööta, siis viin tagasi ja olen vähemalt targem.

Teine variant oleks see, et kuna olen Elioni digi-tv klient, siis neile pakub Elion tasuta piiramatut Wi-fi kasutust oma levialades, aga kuna lähim leviala http://tv.elion.ee/wifi on linnulennult 500m, siis seda signaali on seal vist suht lootusetu püüda, vähemalt tuttava läpakaga sai proovitud ja ei näidanud midagi :(

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas skyline » 13:50, 23 Mär 2010

antonio1 kirjutas:Riistvara soetamise kohapealt kõige odavam tuleb vast ikka kui ostad mingi EDGE võimelise kasutatud telefoni ja ntx serxx'i kirjeldatud kõnekaardi. Kasutad siis päevapiletiga.


EDGE mu telefonil vist on (kuigi ma ei tea, mis asi see on), sest Sony Ericsson W302 spetsifikatsioonid näitavad:
Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGE Class 10, 236.8 kbps
3G No
WLAN No
Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP
Infrared port No
USB Yes

Kas selle telefoniga on mingit lootust arvutisse netti saada? Ja kuidas see välja näeks, ühendan telefoni netti ja ühendan telefoni USB kaabliga arvutiga, aga kuidas see nett telefonist sinna lauaarvutisse siis saab?
Vabandan, aga tõesti ei jaaga seda asja eriti.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8112
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 180 korda

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas peeter3000 » 14:09, 23 Mär 2010

EDGE= reaalselt sain TLN 0,1Mb/sec ehk 105kbit/sec Elisaga ja ca 250kbit/sec Pärnumaal "pärapõrgus" EMT-ga.
Ühendamine peaks väga lihtne olema..
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas serxx » 14:13, 23 Mär 2010

Kõnekaart EI OLE PÄEVAPILETIGA!
Smart kõnekaardiga ei pea sa mitte midagi tegema. Lihtsalt kasutad siis kui tahad. Raha võetakse maha vastavalt kasutatud andmeside mahule, kuid mitte rohkem kui 15 krooni iga kalendripäeva eest. Kui sa mõnel päeval netti ei kasuta, siis raha maha ei lähe. Kui sa mõnel päeval kasutad netti vähem kui 0.5MB, läheb raha maha kasutatud andmesidemaht x 25kr/MB.

PÄEVAPILET on ainult lepingulistel klientidel.
Päevapileti saamiseks saadad SMSi teatud numbrile, maksad selle eest 15 krooni ja saad vastuse saamise hetkest 24h (Tele2 puhul, Elisa annab ainult 12h) kasutada internetti piiramatult. Kui 24h saab täis, siis läheb interneti kasutamine edasi mahupõhiselt (ilma M-interneti lepinguta 25kr/MB) ja niimoodi on võimalik omale tekitada hiigelarve!

Loodan, et sai selgemaks.

Mis puutub seadmetesse, siis netipulkadega pole midagi teha, kui sa just mastile väga lähedal pole või õues pole. Koduseks kasutamiseks tasub kindlasti võtta seade, mis laseb külge panna välise antenni. Pulkadest tean hetkel vaid ühte, Huawei E169. Selle puuduseks on aeglane üleslaadimine, 384kb/s (48kB/s), kuna puudub HSUPA tugi. Samas peaks sellise pulga kasutatuna tõenäoliselt suht odavalt saama. Välise antenni eest peab aga ikka üle 500 krooni lisaks välja käima tõenäoliselt.
Põhimõtteliselt võib kasutada ka varianti, et paigaldada netipulk hermeetilisse pakendisse (plast pudel, kilekott, mingi montaazi karp vms.) akna taha ja tuua näiteks 5 meetrise USB pikendusega tuppa. Sellisel juhul on levi kindlasti parem ja ehk saab ka 3.5G kätte, kui antud piirkonnas 3.5G olemas on.

2G ja 3G on täiesti mõttetult aeglased. Isegi kui tahad näiteks delfist uudiseid lugeda, on see maru aeglane. Delfi valisin antud näitesse spetsiaalselt, kuna selle lehe maht on väga suur (tohutult liikuvat-vilkuvat reklaami). 3G on vaid 384kbit, millega laeb delfi avaleht ennast esimest korda lahti nii umbes pool minutit või rohkemgi.
384kbit on siiski kordades kiirem kui sissehelistamise 56kbit, kuid tänapäeva mõistes siiski aeglane. Samas kui vaja on tõesti vaid paar maili lugeda/saata, saab hakkama küll. Kuigi enamike inimeste jaoks tähendab internet ka muusikat, filme, mänge jms. Ma ei räägi siin piraatlusest vaid kasvõi näiteks youtube video vaatamisest, mis 384kbit ühenduse puhul ei ole just eriti mõistlik tegevus.

Ainus reaalselt võetav mobiilne ühendus on 3.5G (3G turbo, HSPA, HSDPA jms.), mis pakub osade seadmetega kuni 3.6Mbit, enamikega kuni 7.2Mbit ja lisaks on EMTil pakkuga ka 21Mbit variant.

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas skyline » 14:18, 23 Mär 2010

Kuna praegune sissehelistamisteenus ühendub maksimaalselt kiirusega 48 kb/s ehk Delfi esilehte laadib täies mahus vähremalt 2 minutit, siis iga asi mis on sellest kiirem on juba võit :)
Nii et tundub, et need netipulgad võiksin ära unustada.
Vaatasin, et EMT poes on odavaim 3G uus telefon 1390.- eek ja sellel on ka sisseehitatud modem
http://www.emt.ee/wwwmain?screenId=esho ... rsionSeq=2

Aga kas telefoni sisseehitatud antenn suudaks siseruumides anda parema kiirusega netti kui see netipulk?

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8112
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 180 korda

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas peeter3000 » 14:36, 23 Mär 2010

skyline kirjutas:Aga kas telefoni sisseehitatud antenn suudaks siseruumides anda parema kiirusega netti kui see netipulk?

Sa ju Põlva linnas! levi kuhjaga!
Igatahes enda N81 võttis õues EMT 17km kaugust EDGEt 250kbit/sec.
http://www.emt.ee/wwwmain;jsessionid=mW ... ST&group=1
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas skyline » 15:11, 23 Mär 2010

Eks ma katsetaks siis esmalt olemasoleva telefoniga seda EDGE-t seal. Jääb küll arusaamatuks, kas olemasolevast telefonist on mul võimalik netti ka arvutisse lasta?
Telefon ise avab veebilehti üsna kiirelt.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist