Tele2 mobiilse interneti kiiruspiirangud

Andmeside probleemidega pöördu siia
skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Tele2 mobiilse interneti kiiruspiirangud

PostitusPostitas skyline » 14:58, 15 Veebr 2011

Vastavalt siit foorumist saadud headele näpunäidetele sai 2010 kevadel soetatud netipulk ning selle sisse Smart kõnekaardi SIM. Oli just vaja ilma kuumaksuta lahendust, mida vahel harva kasutada. Sellega sai siis aeg-ajalt vanematekodus viibides netis ringi surfatud, kiirus oli hea, ühendudes näitas kiirust 7,2 MB/s ning reaalses elus tõmbas tõesti ka asju alla kiirusega kuni 1 MB/s
Jaanuaris panin tähele, et kuigi levi oli 3,5G alas maksmimaalne ja ühenduseks näitas HSDPA oli kiirus algusest peale vaid 128 kb/s. Ja nii on see ka sellel kuul jätkunud hoolimata kalendrikuu vahetusest:(
Kas teised on ka sarnast asja Tele2 puhul täheldanud?

Tundub, et Tele2 on mulle mingisuguse kurja kiiruspiirangu peale pannud kuigi ma ei ole teab mis netist asjade sikutaja - suuremate asjade tõmbamiseks kasutan põhielukohas olevat Elioni kodulahendust. Samuti paistab, et see Tele2 piirang ei sõltu kalendrikuu vahetumisest :(
Mulle on see asi üsna mõistetamatu, kuna torrentitest netipulgaga pole ma kunagi üle paari GB kuus alla tõmmanud. Veidi on ka netist telesaateid takkajärgis striimitud (kord kuus Basket TV) ja see oleks suuremahulistest asjadest ka kõik. Maksimaalselt olen pulka kasutanud ehk 7 päeva kalendrikuus.
Sellest piirangust vist muidu lahti ei saa, kui tuleb osta uus Smardi stardikomplekt?

Kasutaja avatar
xxmen
DigiTVfänn
Postitusi: 788
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Tele2 mobiilse interneti kiiruspiirangud

PostitusPostitas xxmen » 15:48, 15 Veebr 2011

Aga kas Sa operaatori enda käest pole seletust küsinud?

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Tele2 mobiilse interneti kiiruspiirangud

PostitusPostitas skyline » 10:26, 19 Veebr 2011

xxmen kirjutas:Aga kas Sa operaatori enda käest pole seletust küsinud?


Küsisin Tele2 infoliinilt, sain vastuseks mingit häma ja küsimusest kõrvale puiklemist. Ääriveeri tunnistati siiski et piirangud lähevad millalgi siiski peale, aga mis mahust ja kuna ja kas permanentselt, seda ei tunnistatud.
Kulutan praeguselt SIM-lt krediidi nulli ja siis lähen ostan poest uue Smardi stardika netipulka sisse, siis peaks vast kiiruse taastatud saama smile85

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Tele2 mobiilse interneti kiiruspiirangud

PostitusPostitas serxx » 11:28, 19 Veebr 2011

Nad said ka sellega hakkama, et enam ei hakka 24h jooksma siis, kui netti kasutama hakkad vaid nüüd käib see 24h arvestus päevade kaupa. Seega kui hakkad netti kasutama 23:55, siis maksad nn. päevapileti ja kell 0:00 maksad järgmise päevapileti. Seega valel ajal lühiajaline netikasutus maksab kaks päevapiletit.

Ennevanasti oli nii, et kui netti kasutama hakkasid ja eelnevalt nn. päevapiletit all polnud, siis sellest kellaajast hakkas see jooksma ja kestis järgmisel päeval sama ajani.

Päevapilet pole smardi puhul õige väljend, sest see asi käib täiesti automaatselt ja ise mingeid pileteid osta vaja pole. Hetkel ei suutnud ka paremat sõna välja mõelda.

Eks kõik operaatorid üritavad kliendile vett peale tõmmata. Tarbijakaitse on nüüd EMT kallal nende samade piirangute pärast. "Piiramatu mahuga/kiirusega" internet on tegelikult siiski piiratud.
Lugemist sellel teemal: http://www.e24.ee/?id=390788

Ise kasutan nüüd smardi asemel EMT L paketti. On veidi stabiilsem ja ka odavam. Viimaseid arveid vaadates on mul igakuine kasutus jäänud 13 ja 21GB vahele. Sellega pole veel kraane kinni keeratud. Samas kõlakad räägivad, et see limiit on kuskil 15-20GB kandis EMT puhul.

Kõnekaardi puhul on see tõesti hea, et kui mingi jama tekib, viska kaart laia kaarega minema ja võta järgmine :)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


AnaloogTV
Entusiast
Postitusi: 368
Liitunud: 10:25, 03 Veebr 2011
Asukoht: Eesti kagunurk
    unknown unknown
On tänatud: 5 korda

Re: Tele2 mobiilse interneti kiiruspiirangud

PostitusPostitas AnaloogTV » 14:35, 19 Veebr 2011

serxx kirjutas:Nad said ka sellega hakkama, et enam ei hakka 24h jooksma siis, kui netti kasutama hakkad vaid nüüd käib see 24h arvestus päevade kaupa. Seega kui hakkad netti kasutama 23:55, siis maksad nn. päevapileti ja kell 0:00 maksad järgmise päevapileti. Seega valel ajal lühiajaline netikasutus maksab kaks päevapiletit.

Selline süsteem töötab vähemalt juba aasta või kauemgi veel.

ivtammesalu
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 12:28, 18 Mär 2010
    unknown unknown

Re: Tele2 mobiilse interneti kiiruspiirangud

PostitusPostitas ivtammesalu » 15:52, 19 Veebr 2011

Jumal on andnud mehele kaks asja:MÕISTUS ja ühe asja PIKKUS.Nendel ulujatel seda esimest vaadates nende allalaadimismahte pole.Ise kasutan ainult ELISA mob.netti ja teen oma tööd kõik kenasti ära ja ei vingu-mobiilne nett-nagu lepingus kirjas-andmesideks.Kui mõni neist kellel see esimene punkt puudub-ÄRGE IRISEGE,ISE OLETE OMA PIIRANGUTES SÜÜDI!

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Tele2 mobiilse interneti kiiruspiirangud

PostitusPostitas serxx » 20:09, 19 Veebr 2011

Asi pole päris must-valge.
Mõnel inimesel lihtsalt pole mingit muud võimalust kui mobiilinternet. Mitte keegi lihtsalt ei ole huvitatud paarile inimesele kaabli vedamisest.
Koduinternetist aga eeldatakse rohkemat kui teenusepakkujate "mõistlik kasutamine".
Seega pole süüdi ainult tarbija, osaliselt on süüdi ka teenusepakkuja oma väga optimistlike ja suures kirjas paljulubava reklaamiga (ning väikses kirjas piirangutega).

Kisa ongi pigem sellepärast, et lubatakse üht ja saad teist. Müügimees räägib just täpselt seda, mida tahad kuulda, et saaks asja müüdud ja ebamugavatest küsimustest juhib jutu sujuvalt mööda.

Ma ise ei kurda, ma teadsin täpselt, et mobiilinternetiga torrentit sikutada ei saa (kuigi smardiga isegi sai suht hästi, kui seda veel kasutasin) ja ka muud suuremahulist liiklust tekitada ei saa vaatamata reklaamidele. Isegi liigse youtube vaatamisega peab ettevaatlik olema.

Mobiilinterneti sihtgrupp on vähe teine kui kodune sikutaja. Seda mitte selleks, et kasutajad nöökida vaid põhiliselt tuleneb see tehnoloogia piirangutest. Osadel on raske sellest aru saada ja teisel osal on raske, sest peale mobiilinterneti muud ei saa, kuigi sikutada tahaks.

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Tele2 mobiilse interneti kiiruspiirangud

PostitusPostitas skyline » 18:42, 27 Veebr 2011

Ilmnes, et kiiruspiirang on Smart kõnekaartidel vist hetkel juba üleüldine. Ka uue SIM kaardiga kahes arvutis Tele2 mobiilset internetti proovitud ja kiirus max endiselt 115,2 kb/s. Mingeid piiranguid minu seadetes peal ei paista olevat nii et piirang peab olema Tele2 poolne.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1671
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Tele2 mobiilse interneti kiiruspiirangud

PostitusPostitas kokku123 » 19:18, 27 Veebr 2011

Ma homme proovin ära kuidas mul antud linnas kiirus on.

Kidel et ikka 3,5G kasutad mite 2,5G?

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Tele2 mobiilse interneti kiiruspiirangud

PostitusPostitas skyline » 09:38, 28 Veebr 2011

kokku123 kirjutas:Ma homme proovin ära kuidas mul antud linnas kiirus on.

Kidel et ikka 3,5G kasutad mite 2,5G?


Pulk näitab ühenduseks kas HSPA või HSDPA, mõlemad peaks vähemalt 3G olema. Viimased nädalad kogu aeg Põlvas 115,2 kb/s kiiruseks.
Tele 2 infoliin ajas mingit udu, et äkki ma olen ise ära piiranud oma seadetest, ei paistnud küll kuskilt seadetest sedaviisi ja ei tule midagi sellist asja ka iial pähe, et nii teha.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1671
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Tele2 mobiilse interneti kiiruspiirangud

PostitusPostitas kokku123 » 14:08, 28 Veebr 2011

Selveri parkla = 2.9 Mbps (suht mu telefoni maximum, ehk oleks isegi rohkem)
Järve ääres 50 km/h liikudes = 1.5 Mbps
Swedbank juures = 2 Mbps
Edu keskuse juures = 2.2 Mbps

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Tele2 mobiilse interneti kiiruspiirangud

PostitusPostitas serxx » 14:47, 28 Veebr 2011

Tele2 annab teada, et nüüd saab 12eur laadimisel kõnekaardile interneeduse "tasuta" ja piiramata.
http://www.tele2.ee/konekaart/3010.html

Mida sellest arvata, ei oska öelda. Lihtsalt jäi silma.

Kiiruse piiramise osas veel üks mõte. Kui oled võrku väärkasutanud, siis võib juhtuda, et piirang ei ole rakendatud mitte ainult numbrile vaid ka modemi IMEI-le. Sellisel juhul kaardi vahetus ei päästa, tuleb ka pulka vahetada või mingi valemiga operaatorile saadetav IMEI muuta.
See on lihtsalt mõte. Mul pole mingit infot selle kohta, kas ja kuidas tegelikult kiiruseid piiratakse.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1671
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Tele2 mobiilse interneti kiiruspiirangud

PostitusPostitas kokku123 » 15:53, 28 Veebr 2011

Võid veel pulgal kõik seaded nullida (kui on selline võimalus olemas) ning poovida ka mujal 3.5G levialas kas sama teema.

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Tele2 mobiilse interneti kiiruspiirangud

PostitusPostitas skyline » 16:53, 28 Veebr 2011

serxx kirjutas:Tele2 annab teada, et nüüd saab 12eur laadimisel kõnekaardile interneeduse "tasuta" ja piiramata.
http://www.tele2.ee/konekaart/3010.html

Mida sellest arvata, ei oska öelda. Lihtsalt jäi silma.



Ma laadisin uuele numbrile nädalavahetusel 14 euri peale, tingimuste kohaselt peaks sellega siis tõepoolest üks kuu olema nett tasuta ja alle siis hakkab maha tiksuma raha kaardilt.
Väga võimalik, et piirang tõesti IMEI põhine.
Peaks proovima teha pulgale EMT profiili kuna minu nutitelefon näitab sealkandis lisaks Tele2-le ka EMT 3G võrku. Samas pean selle EMT proovimisega väga ettevaatlik olema, sest EMT tavapaketis on 1MB hind 50 eek mis on ikka väga kirves. Oma telefonile tarkvarauuendusi tõmmates juba suutsin oma tööandja poolse mobiili kuulimiidi ühe päevaga lõhki ajada :(

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist