Viirused ja muud pahalased

Andmeside probleemidega pöördu siia
Kasutaja avatar
iipizza
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 13:10, 03 Aug 2010
Asukoht: Venemaa
    unknown unknown
Kontakt:

Viirused ja muud pahalased

PostitusPostitas iipizza » 23:40, 05 Juun 2012

Probleem siis selline et lapse arvutis(minu vanas lauaarvutis)avastasin et fotod enam ei avane.mõni üksik ainult.antiviirus ei avastanud midagi.Samas iga tund avaneb nagu nõiaväel mingi internetileht,mida ma siin kirja panema ei hakka,mis pakub taastada teie(minu siis)failid 69 dollari eest ostetava pluginaga.Samas ka demo millega saab taastada 3 faili.demo toimis.Lähimal uurimisel selgus et ka rar failid on rikutud.ja paljud muud.
Pöördusin kasperski foorumisse abi saamiseks aga ei saanud sealt miskit.nädal aega vaikus.on keegi sellise asjaga tegemist teinud?

kui keegi tahab võin privasse saata selle lehe nime mis seda recovery toolsi pakub.

Tahaks proovida ikkagi igasugu variante enne kui formatti teen.Sellise lihtsa asja pärast et palju fotosid jäänud sinna lastest,nende esimesed sammud j.n.e.Tahaks pildid kätte saada.ülejäänud kraam ei huvitagi.
DreAmBoX 500s DreamBox 800HDse
36 E-19,2 E+13E+9E+4.8E
IP BOX 55HD
E-13
http://phwp.asfet.ru/112456/4279340/
Pilt
Aeg näitab kellel õigus.

Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Viirused ja muud pahalased

PostitusPostitas descite » 00:13, 06 Juun 2012

iipizza kirjutas:Tahaks proovida ikkagi igasugu variante enne kui formatti teen.Sellise lihtsa asja pärast et palju fotosid jäänud sinna lastest,nende esimesed sammud j.n.e.Tahaks pildid kätte saada.ülejäänud kraam ei huvitagi.


Proovi erinevaid online viirusetõrjeid. Googelda "Online virus scan", ilma jutumärkideta :) f-scure ja bitdefenderi omad peaks olema üsnagi tõhusad. Samuti võid võimalusel proovida kõvaketta teise arvuti külge panekut lisakettana ja vaadata, kas siis on pildid korras...

Kasutaja avatar
iipizza
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 13:10, 03 Aug 2010
Asukoht: Venemaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Viirused ja muud pahalased

PostitusPostitas iipizza » 00:36, 06 Juun 2012

proovisin poiskese lapakasse viia pilte aga seal ka ei avanenud ja peale restarti oli tema arvutis ka sama kamm.selle ma siis formattisin kuna tal seal midagi tähtsat polnud.paistab et on lisanud pildi koodi mingit prahti.desifreerijat oleks vaja.aga jah.abi pole saanud googlest kuna nagu nimetust pole mingit asjal.samas on sarnased mingid sms blokiraatorid aga see venemaal rohkem levinud.
eks ma proovin.tänks.
DreAmBoX 500s DreamBox 800HDse
36 E-19,2 E+13E+9E+4.8E
IP BOX 55HD
E-13
http://phwp.asfet.ru/112456/4279340/
Pilt
Aeg näitab kellel õigus.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Viirused ja muud pahalased

PostitusPostitas Energizer » 00:44, 06 Juun 2012

kui suudad nt task manageri või add-remove programs nimekirjast välja peilida midagi kahtlast, võid üritada antud programmijupikest jõuga peatada ja siis see kustutada. kui jõuga peatamine ei aita, tuleks regeditst kõik antud pahalase nimega seotud kirjed eemaldada, see halvab programmijupikese "töö". Lisaabinõuna tee reboot Safe modesse ilma võrguta (Safe Mode without networking), programm ei pääse netti.
Paljudel juhtudel on sellistel libaviirustõrjetel ka varjatud netiühendus "emaserveriga" selleks et luua "otseühendus online veebipoodi. Halvematel juhtudel , eriti keyloggerite puhul on neti jõuga keelamine hädavajalik , tundlikud andmed netti ei ole lihtsalt kuigi turvaline. Mõnel juhuil võrguta turvarežiimis suudavad ka korralikud viirustõrjed midagi ärav teha.

Nakatatud Windowsi süsteemifailide korral tuleks siiski eelistada üleinstalli. Kui võimalik, tee andmetest varukoopia. KUi kettal piisavalt ruumi, jaga ketas mitmeks partitsiooniks ja paigalda uus win uuele partitsioonile. Buudid uue windowsi üle ja siis valid, kas kustutada vana win ära ja jätada isiklikud failid alles või üritad uue win-i alla midagai päästa.

Teine asi, kui failid füüsiliselt rikutud, on tõenäoliselt suht raske need algkujul tagasi saada.

Ise olen käsitsi välja peilinud ja jagu saanud, aga see pole just lõbus tegevus sest see eeldab operatiivselt googeldamist (nõuab aega) , et sa kogemata mõnda opsüsteemi olulist komponenti ei kustutaks (põhimõtteliselt käitud ise teadmatusest viirusena).
Ametlikud viirustõrjed on tegelikult koguaeg ajast sammukese maas, sest kui viiruseid poleks, poleks ka antiviiruseid vaja. Seega on tegelikult viirusetõrjed kasutud, kaitsevad vaid lihtsamate ja vananenud viiruste vastu. Mõnel juhul lasevad just antiviirused peidetud tagaukse kaudu mõne ussi sisse, et siis kasutajat programmi tõhususes veenda.

Endal hetkel käimas n.ö tahtmatu "test": Vana Fujitsu Siemensi läpakas, millele jätsin AVG free peale panemata ja nüüd on läpakas juba pool aastat ilma tõrjeta- ja ilma probleemideta. Loomulikult arvutit ei kasutata ei MSN-is ega muudes kahtlase väärtusega portaalides samamoodi ei sisesta ma kunagi enam ühessegi tundmatusse saiti oma e-maili. E-mailid on spämmi ja viiruste suhtes sihtmärk nr 1.

Seega, selleks et mitte sattuda viiruse ohvriks, tuleb ise arvutis teadlikult netis käia vaid neil lehtedel mida usaldad. Ei maksa suvalist vabavara tont-teab kust alla sikutada.

Kokkuvõttes, igapäevakasutuses olgu tavakasutaja konto, süsteemiülemaks vaid üks konto mida kasutada vaid opsüsteemi hoolduseks. Adminniks vaid üks isik.


Kolmas võimalus boodi mõne live linuxiga üles ja vaata kas linuxi all on peidetud failid nähtavad. Antud juhul võib tegu olla lihtsalt sellega et tahtmatult allalaetud programm nimetas lihtsalt failid ümber või peitis ära. Sel juhul on tegemist lihtlabase õngitsemiskatsega kus "sümboolse" tasu eest nimetab programm failid algkujule tagasi. On inimesi, kellelt saab sedasi raha välja petta.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: Viirused ja muud pahalased

PostitusPostitas siil udus » 02:45, 06 Juun 2012

Antud juhul tuleks proovida (tasuta asjad)
Malwarebytesit
http://www.malwarebytes.org/

Spyboti
http://www.safer-networking.org/en/download/

Combofix
http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

Sarnase jura olen ma paar korda arvutitest välja võtnud.

kui keegi tahab võin privasse saata selle lehe nime mis seda recovery toolsi pakub.

saada mulle.

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: Viirused ja muud pahalased

PostitusPostitas martinj » 12:27, 06 Juun 2012

Soovitan soojalt jätta kõrvale kõik opsüsteemipõhised viirusetõrjujad. Viirused sageli arvestavad nendega ja peidavad ennast.
Hea asi on AVG -live
http://free.avg.com/us-en/226162
Idee on selles, et viirusetõrje buuditakse plaadilt käima ja siis tõmmatakse definitsioonid netist ja käiakse kettad "toorelt" üle. Aega see muidugi võtab. Pane õhtul käima ja hommikul vaata tulemusi.
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Viirused ja muud pahalased

PostitusPostitas dreamants » 12:51, 06 Juun 2012

Olen martinj'ga sama meelt. Ise olen kasutanud Kaspersky RescueDisk'i: http://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Viirused ja muud pahalased

PostitusPostitas Zuumbox » 14:17, 06 Juun 2012

Olen kasutanud Avira AntiVir Rescue System'i kahtlaste/tundmatute arvutite skannimiseks http://www.avira.com/en/downloads#tools. Aitab kenasti igatsugu kotermanne välja rookida. Aga eks see ole rohkem maitse asi, millist kasutada; töötavad nad kindlasti kõik.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    unknown unknown
On tänatud: 18 korda

Re: Viirused ja muud pahalased

PostitusPostitas Plinn » 15:39, 06 Juun 2012

martinj kirjutas:...viirusetõrje buuditakse plaadilt käima ja siis tõmmatakse definitsioonid netist ja käiakse kettad "toorelt" üle...

Kas too värk mälupulgalt või -kaartilt kah käima läheks?.. Pisematel sülearvutitel polegi plaadisahtlit. USB-plaadiseadet kah pole seni olnud tarvis soetada.
Tervitused trumpistadele ja muudele kodumaistele Kremli käpikutele: https://www.youtube.com/watch?v=EPZ8hdxc9UI&app=desktop

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Viirused ja muud pahalased

PostitusPostitas valgekotkas » 15:50, 06 Juun 2012

unetbootin abiks ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: Viirused ja muud pahalased

PostitusPostitas martinj » 16:52, 06 Juun 2012

loe sealt avg lehelt juhendit.
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Viirused ja muud pahalased

PostitusPostitas dreamants » 07:33, 07 Juun 2012


Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Viirused ja muud pahalased

PostitusPostitas linni » 22:55, 09 Juun 2012

Viiruse nime ei mäleta, aga kolleegi arvutis olen sellega paar aastat tagasi kokku puutunud. Tegelikult ei ava ta sul mingeid veebikülgi, vaid ketrab programmijupikest. Suht süütu asi, faile ja paroole ei kopi, aga siiski omajagu tülikas. Malwarebytes kõrvaldas viiruse kiiresti. AVG ja Avast asjaga tol ajal hakkama ei saanud.

Kasutaja avatar
iipizza
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 13:10, 03 Aug 2010
Asukoht: Venemaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Viirused ja muud pahalased

PostitusPostitas iipizza » 23:21, 09 Juun 2012

olen parajasti sellest arvutist netis.ei tea kas ikka aitab-saaks lingi äkki?olen juba provinud aga vast mingi vana versioon.
programmijupike?vast ka.aga kui oleks nii siis neti puudumisel ketraks ta ikka oma html lehe üles?praegu aga paneb errorit problem connect.....kui net taga tuleb ilusti kõik.ma muidugi diletant sellel alal ja võin eksida.
DreAmBoX 500s DreamBox 800HDse
36 E-19,2 E+13E+9E+4.8E
IP BOX 55HD
E-13
http://phwp.asfet.ru/112456/4279340/
Pilt
Aeg näitab kellel õigus.

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Viirused ja muud pahalased

PostitusPostitas linni » 00:13, 10 Juun 2012

Võibolla on ajad edasi läinud ja viirus ise nüüd netipõhine.
Nime ma tõesti ei mäleta, aga kui popup akna jälle ette lööb, katsu tekst kopipeistida ja vaata, mis Google vastab. Malwarebytes sai tol ajal temast igatahes jagu. Sikuta veel CCleaner, tee arvutis puhastus koos küpsiste ja cachedega, samuti lase register CCleaneriga üle. Ise sa teda arvutist ilmselt üles ei leia, peitis end suht kavalalt ära.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist