meili saatmine

Andmeside probleemidega pöördu siia
Kasutaja avatar
kain
Tegija
Postitusi: 846
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kain » 13:11, 06 Apr 2007

a750 kirjutas:ei saagi siis õiget selgust
tülinorimine käib


Vastus on Sulle juba ju antud: vaheta meilikliendis ära väljuva meili server korrektse vastu.

Vaata ka oma PMi, saatsin just ühe

Kasutaja avatar
raivo-ViasatNDS
Entusiast
Postitusi: 129
Liitunud: 03:00, 19 Juul 2005
Asukoht: EU-PƤtaka valla mees
    unknown unknown

PostitusPostitas raivo-ViasatNDS » 13:23, 06 Apr 2007

Seega on SMTP server otseselt seotud interneti teenusepakkujaga. Kes ei luba (ja ei tohikski lubada) teistest võrkudest tulevaid relee-ühendusi.
On muidugi ka erandeid, ntks hot.ee, kes mingitest võrkudest lubab ristkasutust ja sellest tulenevalt, nagu kamm ülal ka juba mainis, on paljuski ta välismaal ära blokeeritud.

Siin pole tegelt isegi midagi vaielda.


Selleks et mujal saaks saata tuleb port ära muuta.

Osa tietoliikenneoperaattoreista estää lähtevän postin liikenteen muille postipalvelimille kuin omassa verkossaan oleville postipalvelimille. Tällä pyritään vaikeuttamaan roskapostittajien toimintaa. Estosta johtuen et välttämättä voi käyttää lähtevän postin palvelinta (smtp.luukku.com) standardiportin kautta. Luukun smtp-palvelimeen voi ottaa yhteyden myös portin 587 kautta. Myös tässä tapauksessa vaaditaan kirjautuminen.


vöi kasutada
Toinen mahdollisuus on käyttää operaattorisi omaa lähtevän postin palvelinta.

Kasutaja avatar
kain
Tegija
Postitusi: 846
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kain » 13:30, 06 Apr 2007

raivo-ViasatNDS kirjutas:Selleks et mujal saaks saata tuleb port ära muuta.
Luukun smtp-palvelimeen voi ottaa yhteyden myös portin 587 kautta. Myös tässä tapauksessa vaaditaan kirjautuminen.


Viimane sõna KIRJAUTUMINEN ehk autentimine, sisselogimine vms. a750 ei saa kuidagi luukku.com serverisse sisse logida, kui tal pole seal kontot. See pordimuutmine on lihtsalt ebastandardne lahendus luukku OMA klientidele, võõrad ei saa selle meiliserveri kaudu saata, isegi, kui häälestaks oma meilikliendi meiliaadressiks [email protected]

raivo-ViasatNDS kirjutas:vöi kasutada
Toinen mahdollisuus on käyttää operaattorisi omaa lähtevän postin palvelinta.


Just, operaattori ehk ISP ehk interneti teenusepakkuja.

Kasutaja avatar
raivo-ViasatNDS
Entusiast
Postitusi: 129
Liitunud: 03:00, 19 Juul 2005
Asukoht: EU-PƤtaka valla mees
    unknown unknown

PostitusPostitas raivo-ViasatNDS » 13:42, 06 Apr 2007

raivo-ViasatNDS kirjutas:
vöi kasutada
Tsiteerin::
Toinen mahdollisuus on käyttää operaattorisi omaa lähtevän postin palvelinta.


Just, operaattori ehk ISP ehk interneti teenusepakkuja.


Sellega saab saata aga minu meelest siis muutub saatja e-maili aadress.Kui vötan e-maile vastu [email protected] vöi [email protected] , [email protected] siis välja läheb mail [email protected]-ga aga mitte [email protected],[email protected] vöi [email protected]

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
kain
Tegija
Postitusi: 846
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kain » 13:52, 06 Apr 2007

raivo-ViasatNDS kirjutas:Sellega saab saata aga minu meelest siis muutub saatja e-maili aadress.Kui vötan e-maile vastu [email protected] vöi [email protected] , [email protected] siis välja läheb mail [email protected]-ga aga mitte [email protected],[email protected] vöi [email protected]


Teenusepakkuja (sk operaattori) lubab üldjuhul oma võrgus olevatel arvutitel oma meiliserveri kaudu meili saata, olenemata sellest, mis meiliaadress on kasutajal sisestatud.

Välja läheb Sul ainult selle aadressi nö. pealt tõenäoliselt sellepärast, et Sul on häälestatud 'SMTP autentimine' või 'POP3 before SMTP' või mõni muu meetod, mis Sind enne saatmist serverile tuvastab, misjärel server lubab Sinu meilid edasi saata. Võib ka mõni muu põhjus olla aga ei viitsi rohkem oletada, asjaolusid teadmata.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 19:00, 06 Apr 2007

a750 kirjutas:ei saagi siis õiget selgust
tülinorimine käib


Jutu mõte lühidalt on selline (olen ise selle probleemiga alati hädas, kui välismaal jälle uues hotellis ja vaja maili saata :( ):

Sinu mailisaatmise softis peab olema koht, kus saab muuta seadet:
Outgoing mail server (SMTP server) name

Uusid välja, milline see serveri nimi Sinu teenusepakkujal on, sisestad antud paika, salvestad ja asi korras.

:D Ära märkimist väärivad loomulikult juba pakutud variandid: mail.koskenkorva.fi ja smtp.vitunvirolaiset.fi :lol:

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 08:30, 07 Apr 2007

Henkka kirjutas:Jutu mõte lühidalt on selline (olen ise selle probleemiga alati hädas, kui välismaal jälle uues hotellis ja vaja maili saata :( ):


Vat see on puhtalt sinu enda viga, et pole oma meilikontot loonud sellise ISP'i juurde, kes SSL'itud SMTP Auth teenust pakub. Mina Eestis vähemalt ühte tean. Kui aga meilid läbi töökoha orgunnitud, siis pekske oma IT osakonda. Need jobukakud seal peavad oma papi ise välja teenima!

iCE

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 11:04, 07 Apr 2007

ice kirjutas:
Henkka kirjutas:Jutu mõte lühidalt on selline (olen ise selle probleemiga alati hädas, kui välismaal jälle uues hotellis ja vaja maili saata :( ):


Vat see on puhtalt sinu enda viga, et pole oma meilikontot loonud sellise ISP'i juurde, kes SSL'itud SMTP Auth teenust pakub. Mina Eestis vähemalt ühte tean. Kui aga meilid läbi töökoha orgunnitud, siis pekske oma IT osakonda. Need jobukakud seal peavad oma papi ise välja teenima!

iCE


Oma viga muidugi,
aga lihtsalt laiskusest/mugavusest kasutan töömaili, mida haldab (vist) Viatel nüüd, ja eramail on neti.ee hallata.
Mõlemate puhul peab alati välisoperaatori võrgus toimetades "outgoing mail server" nime õigeks panema - ja see on päris raske, kuna hotellides pole kellegi aimugi, WTF mail serveri nime ma küsin nende käest :? :?


Need võrguteenusega mailid, nagu hot.ee vms, mulle lihtsalt ei meeldi. Peale selle on nende kvaliteet määratletud lihtsa reegliga - You get what You pay for - ehk - no money, no service...Tasuta mailiteenuselt saad ka tasuta teenuse olematu kvaliteediga - ja kaevata oma mure üle võid ka tasuta nii palju kui tahad.


Muuseas,
sama serveri nime muutmist tuleb teha ka siis, kui tahan Eestis kusagil "põõsas olles" maili välja saata EMT GPRS kaudu - siis läheb käiku outgoing mail server: gprsmail.emt.ee, vastasel korral lihtsalt maili ei saadeta edasi :cry:

Kasutaja avatar
kain
Tegija
Postitusi: 846
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kain » 12:34, 07 Apr 2007

Henkka, siin on Su probleemile üks võimalik lahendus:
http://www.mailaway.net/

Ise pole ma selle asjaga kuidagi seotud, ega ka katsetanud mitte aga kuuldavasti toimib küll.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist