internet ei tööta

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas valgekotkas » 17:00, 27 Juul 2011

Energizer kirjutas: räägitakse erinevates foorumites umbes sellist juttu et ext3/4 pole vaja tihti fragmenteerida ega kettakontrolli teha.
vaevalt et keegi oma ketast vabatahtlikult fragmenteerib - ikka de-fragmenteerimine on see tegevus smile85 aga tegelikult ext-i puhul sellise protsessiga ei tegelda, tavakasutaja jaoks muideks näidatakse üldse 10% vähem kettamahtu tegelikust ja seda eesmärgil, et fragmenteerumist vältida - kettal on alati piisavalt ruumi, et paigutada faile "vähelammutatult" aga kettakontrolli kodumasinas võib ikka aegajalt jooksutada, et veenduda tema heas tervises smile12
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Energizer » 17:10, 27 Juul 2011

valgekotkas kirjutas:
Energizer kirjutas: räägitakse erinevates foorumites umbes sellist juttu et ext3/4 pole vaja tihti fragmenteerida ega kettakontrolli teha.
vaevalt et keegi oma ketast vabatahtlikult fragmenteerib - ikka de-fragmenteerimine on see tegevus smile85 aga tegelikult ext-i puhul sellise protsessiga ei tegelda, tavakasutaja jaoks muideks näidatakse üldse 10% vähem kettamahtu tegelikust ja seda eesmärgil, et fragmenteerumist vältida - kettal on alati piisavalt ruumi, et paigutada faile "vähelammutatult" aga kettakontrolli kodumasinas võib ikka aegajalt jooksutada, et veenduda tema heas tervises smile12

vabandust minu näpukas jah, mõtlesin defragmenteerimist... smile12

Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas haljazme » 17:53, 27 Juul 2011

Ohjah, jaanus, kiire su nett teoorias on ? upload ?
võin vnc'ga eemalt su arvutti vaadata, kui su nett pilti näidata jaksab.
DM7000s & DM500s @ 5E

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas jaanus- » 17:59, 27 Juul 2011

nett on 5 Mbit alla / 1 Mbit üles, ja kas on vaja eraldi kaughaldusproget et sa saaksid mu arvutit hinnata?
elu koosneb üllatustest

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas haljazme » 18:27, 27 Juul 2011

Homme kontoris saan vaadata, kodus pordid kinni ja dyn.ip. Eks homme viskan siis siia lingi, kust VNC SC proge saad, mis su pildi mulle saadab.
DM7000s & DM500s @ 5E

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Zuumbox » 22:32, 27 Juul 2011

jaanus- kirjutas:protsessor on intel pentium 4 2.80 GHz

Kui see tõele vastab, siis Sinu väited kehvast arvutist on ilmselge liialdus. Tõsi, see pole tehnika viimane sõna aga siiski täiesti piisav. Mul on täpselt sama ja WinXP Home + kõik muu mulle vajalik jookseb selle peal ludinal.
Manused
conf.jpg
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas haljazme » 09:09, 28 Juul 2011

kustutasin oma posti ära ... elioni viga ju hoopis teemaalgataja arvates.
Viimati muutis haljazme, 19:32, 28 Juul 2011, muudetud 1 kord kokku.
DM7000s & DM500s @ 5E

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas jaanus- » 09:16, 28 Juul 2011

selline on minu arvuti:
Manused
minu arvuti.JPG
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 740
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Opo » 10:34, 28 Juul 2011

Ehk siis emaplaat üks nendest:
http://ee.msi.com/product/mb/#/?sk=Archive&kw=ms-6743
ja graafika kaart üks nendest:
http://ee.msi.com/product/vga/#!/?fp=Ar ... &kw=fx5200
(täpsemalt antud süsinfost kahjuks välja ei lugenud).

Mis puutub arvuti puhastamisse võid proovida EasyCleanerit (ka eesti keelse kasutaja liidesega). http://personal.inet.fi/business/toniar ... m#download
Aga üldiselt on parim valik ikkagi puhas install, näiteks 3DRad (arvuti mängud) firmas tehakse Wini puhasinstall iga kolme kuu tagant kuna kõik muud vahendid annavad kaheldava väärtusega ajutise tulemuse.
Kas ma olen õigesti aru saanud, et tegemist on uuena ostetud ML arvutiga, ega kaasas ei olnud Microlingi sildiga mingit "System recovery" plaati? Vähemalt 2004 a. ML300-l selline oli, ehk tegemist on tegelikult Wini install CD-ga.

üks näide viletsusest: kui ma interneti vahendusel kuskilt saidilt filmi otse serverist streamin siis paar korda täiserkaani suureks ja väikseks panna
(tsekkan vahepeal tõlkesse sõnu kontrollima et filmist aru saaks) siis lihtsalt viskab filmi kotti ja pean kogu lehekülje alates filmi otsimisest kuni käivitumiseni uuesti käima panema

Las ma arvan, et enne filmi vaatamist pidid installima mingi "plugina" või "koodeki" ja nii oledki vabatahtlikult "sõbra" arvutisse roomama lasknud... smile09
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas martinj » 10:46, 28 Juul 2011

Sombi kirjutas:.....Näiteks aastake tagasi olin oma arvutile sunnitud format c: tegema, sest arvuti käivitus lõpuks üle 8! minuti :D Peale kõikide programmide uuesti installi jäi käimamineku aeg alla 2 minuti. smile85

Arvatavasti oli Win saanud hakkama kõvaketta draiverite eemaldamisega . Olin ise üksvahe samas seisus, juhuslikult kurtsin enne uut installi tuttavale, ta soovitas divaiss mänagerist kõvaketas ja kontroller eemaldada ja siis lasta windowsil uuesti need otsida. Ja toimis. Ja toimis ka mitmel teisel arvutil, mis aeglaseks olid jäänud.
Sellest saad nii aru, et kui näiteks filmi kõvakettalt mängida ei jaksa, aga mälupulgalt käib asi ilusti.
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas jaanus- » 11:49, 28 Juul 2011

mul kõvakettal paar filmi ja saab ilusti vaadata
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Energizer » 13:07, 28 Juul 2011

Speci järgi on su arvuti jaanus- parem kui minu vana oli! RAM 1,5GB on Win XP-le enam kui küllalt. Muidugi, mida rohkem seda parem, aga siiski ei saa kurta.
Et siis tuleb viga otsida siiski tarkvarast ja mis seal ikka, ka klaveri ja tooli vaheline lüli tahab natuke harimist.

Eks haljazme ma loodan et valgustab sind. Kohvipaksu pealt on väga raske täpselt diagnoosi panna, milles viga. Lohutuseks ütlen veel seda et clean install (ükskõik millise variandi kasuks ka otsustad, linux või WIN) ei ole üldse nii jube ega valulik, aga installikatest ja isikilikest andmetest on tungivalt soovituslik teha enne varukoopia. Alternatiivina võiksid veel lasta installiplaadiga R (repair) funktsiooniga üle, vahest aitab see või siis ServicePack`i reinstall. Tavaline reinstall aga on ajaraiskamine ja on kasulik kui mõned süsteemifailid on vigased (loetamatud) ehk kui pidevalt viskab ette errori "file corrupted". Seoses sellega soovitan sul natuke ennast pühendada inglise keele õppimisele. Minu inglise keel paranes suuresti tänu arvutitega mässamisele. Abiks online sõnaraamatud. Alustasin kunagi sama roheliselt ja esimesed paar intsidenti kus ma oma Win98SE-ga Celeroni PC VGA peeti keerasin lõppesid IT spetsialisti väljakutsega, hiljem hakkasin ise probleemidele rohtu otsima ja seda just raha kokkuhoiu põhimõttel...Ei mäleta palju küsiti, vist 100 või 150 EEK mis tollel ajal oli suur raha.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Energizer » 13:11, 28 Juul 2011

jaanus- kirjutas:mul kõvakettal paar filmi ja saab ilusti vaadata


Kas see tähendab, et nüüdseks on su probleemid nagu nõiaväel kadunud või??? smile11 smile28

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Zuumbox » 13:48, 28 Juul 2011

Energizer kirjutas:Alternatiivina võiksid veel lasta installiplaadiga R (repair) funktsiooniga üle,

Minu kogemused näitavad, et see ei aita kui register on sousti täis ja peeti keeratud. Repairiga alustamine on tavaliselt ikkagi lõppenud puhta installiga.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Sombi » 14:06, 28 Juul 2011

martinj kirjutas:
Sombi kirjutas:.....Näiteks aastake tagasi olin oma arvutile sunnitud format c: tegema, sest arvuti käivitus lõpuks üle 8! minuti :D Peale kõikide programmide uuesti installi jäi käimamineku aeg alla 2 minuti. smile85

Arvatavasti oli Win saanud hakkama kõvaketta draiverite eemaldamisega...
Sellest saad nii aru, et kui näiteks filmi kõvakettalt mängida ei jaksa, aga mälupulgalt käib asi ilusti.

Kõvakettaga probleeme polnud, kopimised käisid ludinal, aga proged ei tahtnud eriti kiiresti käima minna ehk venisid nagu tatt. Eks ma testisin pidevalt erinevaid programme ja uninstallid jätsid ikka sodi alles ja registrite puhastamine ka eriti palju ei aidanud. Nüüdseks olen kõik mulle vajalikud proged ära testinud ja sellest suurest netist saada olevast valikust oma teinud ning probleeme enam pole. Põhiline on see, et mõned proged olid meeletud ressursi õgijad ja uninstalliga arvuti ka uuesti eriti kiiremaks ei läinud. Eks oli ka mõned pahalased arvutis sees ja siis otsustasingi, et format C: ja uuesti installid progedele on parim viis, sest arvuti draiverid ja kõik minu jaoks vajalikud programmid on talletatud mälupulgale. Mugav kui kõik vajalik on ühes kohas. Kui praegu oleks vaja kõvaketas tühjaks teha ja proged (neid on kõva paarkümmend) uuesti koos winniga peale lasta, ei läheks rohkem aega kui 2 tundi ehk oluliselt vähem aega kui arvuti taastamine erinevate progedega. Ja saan olla kindel, et kõik töötab nii nagu vaja.
Ah jaa, mul on arvuti prose kiirus üldse ainult 2,2GHz ja mälu on 512MB. Videol on mälu 16MB(!) ja kõvaketast hetkel 2x40GB. Jaanus-, Sul on arvutiga ikka tõsised probleemid kui ta segast paneb ja venib, mu oma lippab täpselt nii kiiresti nagu raud lubab ja probleeme pole. smile85

Zuumbox kirjutas:Minu kogemused näitavad, et see ei aita kui register on sousti täis ja peeti keeratud. Repairiga alustamine on tavaliselt ikkagi lõppenud puhta installiga.

Olen sama meelt ja sellepärast ei viitsigi hakkata winni taastama. Kui on spetsiifilisem arvuti, millel win ei suuda ise draivereid installida, teen kõigepealt draiveritest koopia programmikesega "DriverGeniusPro (Drivers BackUp)" ja pärast, peale uut winni installi on lihtne draiverid uuesti peale lasta.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 39 külalist