Soovitage LINUX-it

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
mesilane
DigiTVfänn
Postitusi: 721
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Soovitage LINUX-it

PostitusPostitas mesilane » 11:16, 27 Juun 2005

dreamx kirjutas:
RAIVO kirjutas:Olen juba tydinenud WIN opsysteemist millega on pidevalt igasugu jama.Olen praegu proovinud Knoppix Linux LIVE CD ja olin päris yllatanud sellest.Selle Live CD sain arvuti lehega kaasa.Olen ka proovinud netist tömmata Ubuntu Linux 5.04 Live CD aga peale cd pöletamist ei lähe arvuti sellepealt tööle.
Kas oskate soovitada millist LINUX-it vöiks oma arvutisse panna?Kuidas need Linux-si versioonid on:Mandriva LE 2005 ja Fedora Core 4?
Tänud.
Kulla mees kui Win on keeruline või ei jookse hästi,siis mina usun et Liinukiga jääd sa puht hätta :idea: Üks asi on LIVE cd ,teine täis laks install :?:
Eks selleks on ka firmad, nt. http://www.nordtech.ee/ Suse on parim IMHO.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 15:08, 27 Juun 2005

MIna olen alates Mandrake 9.0 versioonidest lõpetanud ja siiamaani jäänud truuks Fedora Core 2-le.
FC2 on kõige stabiilsem linux mis minu masinas olnud. Kõik draiverid mis FC2-le kokku pakitud, töötavad, ühegi riistvaraga v.a win faxmodemiga, pole probleemi olnud. Kõik uued asjad: Flash Card reader, A-DAta USB Flash stick, Canon A75, Genius Optical Wireless hiir, C-Media 5.1 helikaart, kõik olen saanud käima ilma peavaluta. Isegi konsoolis installimise õppisin FC2-s ära. NVIDIA draiverid töötavad tõrgeteta. Ainus probleem oli ühe Fedora 2 kerneliga, millele progejad ACPI bugi sisse kirjutasid, st füüsiliselt ei lülitunud arvutii voolust välja (kõik teenused shut down, aga masin ise jäi sisse) . See kala kõrvaldati järgmise kerneliga. Praegu kasutan 2.6.10-1.9_FC2 ja kõik ok.

Kasutaja avatar
kanajuurikas
Entusiast
Postitusi: 303
Liitunud: 00:03, 21 Juul 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kanajuurikas » 22:10, 27 Juun 2005

Energizer kirjutas:MIna olen alates Mandrake 9.0 versioonidest lõpetanud ja siiamaani jäänud truuks Fedora Core 2-le.

Fedora Core 2 support has been transfered to Fedora Legacy! (http://www.fedoralegacy.org/)

Arvatavasti kasutad seda jäänuksüsteemi sellepärast, sest üleminek core 3-le ja 4-le on igavene peavalu. Sarnased probleemid näiteks Debianil puuduvad, sest süsteem on kogu aeg uuendatud, st sujuvalt läheb versioonist 2 üle versiooniks 3 jne, umbes nagu Windows 98 läheks sujuvalt üle Windows XP-ks...

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 22:14, 27 Juun 2005

kanajuurikas kirjutas:Arvatavasti kasutad seda jäänuksüsteemi sellepärast, sest üleminek core 3-le ja 4-le on igavene peavalu. Sarnased probleemid näiteks Debianil puuduvad, sest süsteem on kogu aeg uuendatud, st sujuvalt läheb versioonist 2 üle versiooniks 3 jne, umbes nagu Windows 98 läheks sujuvalt üle Windows XP-ks...


Pole mingit peavalu. Torkad CD/DVD sisse ja valid upgrade system. Ise nii upgrade'nud nii mõnegi 24h masina... Töötavad kui kulda. Probleeme oli vanasti üleminekul RH6->RH7->RH8->RH9 jne

iCE

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
RAIVO_1
Edasijõudnu
Postitusi: 61
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Dagƶ PƤtaka vald
    unknown unknown

PostitusPostitas RAIVO_1 » 22:53, 27 Juun 2005

Kulla mees kui Win on keeruline või ei jookse hästi,siis mina usun et Liinukiga jääd sa puht hätta Idea Üks asi on LIVE cd ,teine täis laks install

Pole see asi nii hull ka nyyd.Selle kirjutan juba Fedora Cora 4-jaga ja pole mingit probleemi.
Mandriva LE 2005 ja Ubuntu Linux 5.04 ma proovin ka veel järele.

Tänud teile soovituste ja julgustuse eest.
Äi mul pöle muud kui tyhi arvuti.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 20:54, 28 Juun 2005

kanajuurikas kirjutas:
Energizer kirjutas:MIna olen alates Mandrake 9.0 versioonidest lõpetanud ja siiamaani jäänud truuks Fedora Core 2-le.

Fedora Core 2 support has been transfered to Fedora Legacy! (http://www.fedoralegacy.org/)

Arvatavasti kasutad seda jäänuksüsteemi sellepärast, sest üleminek core 3-le ja 4-le on igavene peavalu. Sarnased probleemid näiteks Debianil puuduvad, sest süsteem on kogu aeg uuendatud, st sujuvalt läheb versioonist 2 üle versiooniks 3 jne, umbes nagu Windows 98 läheks sujuvalt üle Windows XP-ks...


Ei tea mina sellest Fedora Legacy`st midagi. Siiamaani Synapticu ja Red Hat Up2date ga süsteemi uuendanud. Mul kama kes seda suppordib, peaasi et süsteem stabiilne oleks. Aga ma arvan et ilmselt hakatakse FC2- baasil teist distrot arendama Legacy nime all. Vastasel. Win 98 ja XP vahel on niipalju erinevusi et sujuvaks ei saa seda kindlasti mitte nimetada. Kõike mida enne pidid Win98-le käsitsi ette näitama, üritab nüüd XP ise üles leida ja kui ei leia, siis annab otsad ja ütleb et otsi ise! :-)
Mul lihtsalt pole vajadust FC3 või 4 järele. Kui FC2 siiamaani OK on. Ja minu jaoks pole üldsegi mitte tegu jäänukdistroga. Üks mu sõber läks FC3-le FC2-lt üle ja ütles et erinevus seisnes põhiliselt paaris graafilises iluvidinas, muud midagi. Upgrade FC2-lt FC3-le võttis aega ainult 5 minutit...
Aga ta läks FC2-le tagasi sest FC3 ei osanud tema Nvidia kaardiga sõbraks saada. X lihtsalt keeldub käivitumast. Ise aga sain elile küll päris kena üllatuse osaliseks kui init 3 Full User modes NVIDIA draiveritele tekstimoodis update tegin...ja toimis.
Ma ei hakka fleimima, kellele ema, kellele tütar, nii et las ta olla...

Kasutaja avatar
kanajuurikas
Entusiast
Postitusi: 303
Liitunud: 00:03, 21 Juul 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kanajuurikas » 23:56, 28 Juun 2005

legacy = jäänuk, vananenud, pärandsüsteem

Sellega muidugi nõus, et kui töötab, mis tast sorkida. Seda tõde võiks siin ka mõnele dreamimehele kuulutada.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 00:24, 29 Juun 2005

kanajuurikas kirjutas:legacy = jäänuk, vananenud, pärandsüsteem

Sellega muidugi nõus, et kui töötab, mis tast sorkida. Seda tõde võiks siin ka mõnele dreamimehele kuulutada.


Kas on põhjust karta et lähitulevikus FC2 support lõpetatakse?

Kasutaja avatar
jyrts
Entusiast
Postitusi: 393
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Väike-Maarja
    unknown unknown
On tänatud: 9 korda

PostitusPostitas jyrts » 02:00, 29 Juun 2005

Kui asjaga tahad tõsisemalt tegeleda siis juba Debian või Slackware...

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 02:00, 29 Juun 2005

Energizer kirjutas:
kanajuurikas kirjutas:legacy = jäänuk, vananenud, pärandsüsteem

Sellega muidugi nõus, et kui töötab, mis tast sorkida. Seda tõde võiks siin ka mõnele dreamimehele kuulutada.


Kas on põhjust karta et lähitulevikus FC2 support lõpetatakse?


FC2 on juba legacy (ehk emakeeli relikt). FC'l pole mitte mingisugust ametliku supporti! Tegemist on kogukondliku arendusega, millest võidab eelkõige RedHat, kes seda arendust pordib oma supporditud ja TASULISELE tooteseeriale. FC eluiga on 6 kuud. Siis tuleb uus FC välja ja tugi vanale kaob. Upgrademine pole aga teab mis keeruline ;)

iCE

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 02:02, 29 Juun 2005

jyrts kirjutas:Kui asjaga tahad tõsisemalt tegeleda siis juba Debian või Slackware...


Nuhjahh... Selline distropõhine 'tõsine-tõsisem-naljanumber' kategoriseerimine on alati tendentslik. Samahästi võiks mina öelda, et alles Solaris ja HP-UX on tõsisemalt tegelemiseks. Kellele ema, kellele tütar (täisealine ;)

iCE

Kasutaja avatar
aidz
Edasijõudnu
Postitusi: 56
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas aidz » 08:59, 29 Juun 2005

jyrts kirjutas:Kui asjaga tahad tõsisemalt tegeleda siis juba Debian või Slackware...

Linux jääb linuxiks, kas installeerid teda graafiliselt või kuidagi teistmoodi. Kes tahab teada mis kassil kõhus, valib ehk hoopis Linux From Scratch.

Kasutaja avatar
kanajuurikas
Entusiast
Postitusi: 303
Liitunud: 00:03, 21 Juul 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kanajuurikas » 20:21, 29 Juun 2005

Kõige kasutajasõbralikum X on muidugi MacOSX, tüübid on ikka väga korralikult asja ette võtnud ja lihvimisega vaeva näinud. Jõukad foorumlased võiksid siin pigem seda vaadata kui mingit tasuta hädavarest fedoorakoorikut...

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 21:00, 29 Juun 2005

kanajuurikas kirjutas:Kõige kasutajasõbralikum X on muidugi MacOSX, tüübid on ikka väga korralikult asja ette võtnud ja lihvimisega vaeva näinud. Jõukad foorumlased võiksid siin pigem seda vaadata kui mingit tasuta hädavarest fedoorakoorikut...


Samas on sellel tiigril ka küllalt puudusi, miks tõsised *nix'i spetsid teda ei kasuta millekski muuks kui iTune'iga müramiseks... Aga tema X'i rakendus on tõsiselt tasemel. Muide viimaste uudiste kohaselt võib tulevikus MacOS'iga PC'sid ka osta saama ;) Järgmisest aastast on ju ka Apple kolinud Inteli prosadele (x86) ;)

iCE

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 21:25, 29 Juun 2005

No siis on targem juba osta MacOS Litsents ja see olemasolevale PC-le installida :-)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 37 külalist