Videost reklaami välja jätmine

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
rexxx
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas rexxx » 15:23, 01 Nov 2006

See õpetus kõlbab vist küll igale lollile:).Tubli-Wookie! :D

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 16:58, 01 Nov 2006

Noh ma olen seda Virtualdubiga juba aastaid teinud, pakkides ta ümber AVI videosse pärast mittevajaliku väljalõikamist. Muud pole nagu viitsinud proovida

Kasutaja avatar
kakkerdis
Entusiast
Postitusi: 209
Liitunud: 03:00, 04 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas kakkerdis » 21:34, 01 Nov 2006

Kõik, video ja audio, mis mahub nende piirangute sisse ning on kirjutatud VOB konteinerisse kapseldatuna DVD plaadile, on Video DVD. Seal hulgas ka näiteks 352x288 või 352x576 lahutuses MPEG2 video. Loomulikult sisaldab 352x576 lahutuses video oluliselt vähem infot kui näiteks 720x576 lahutuse korral, kuid kui selline on vastavat struktuuri järgides DVD peale pandud, siis saab seda tulemust ikkagi nimetada Video DVD'ks. St. DVD ei ole kvaliteedi määramise termin vaid konkreetset tehnoloogiat ning standardeid kirjeldav nimetus.

vat mõni loll peaks tõesti lugema ja kui sa ei tea alpha ja muudest maskidest ja pildi töötlusest muhvigi siis arene. aga sa proovi kääre lõikamiseks. see on sinu ajule. enne kui copy paste teed siis mõtle kas sa ikka ise saad aru mida copyd???
ja ma kirjutasin juba enne te sa võid oma mune pigistada ja kui sa neid siis veel munadeks nimetad on see sinu oma mure, mulle meeldivad munad terves tykis rohkem. kui sa loed ja ei saa aru mida sa loed siis sorry waan

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 06:47, 02 Nov 2006

kakkerdis kirjutas:vat mõni loll peaks tõesti lugema ja kui sa ei tea alpha ja muudest maskidest ja pildi töötlusest muhvigi siis arene. aga sa proovi kääre lõikamiseks. see on sinu ajule. enne kui copy paste teed siis mõtle kas sa ikka ise saad aru mida copyd???
ja ma kirjutasin juba enne te sa võid oma mune pigistada ja kui sa neid siis veel munadeks nimetad on see sinu oma mure, mulle meeldivad munad terves tykis rohkem. kui sa loed ja ei saa aru mida sa loed siis sorry waan


Väga konstruktiivne debatt! Selle peaks kohe KKK alla ära raamima ja tegema kohustuslikuks lugemiseks uutele liitujatele! Ehe näide sellest, milliseid kasutajaid me siia ei oota...

Käekirja järgi aga pakuks, et tegu meie 'vana sõbraga', keda on siin eelnevalt tuntud erinevate nimede all... On mul õigus Moded?

iCE :evil:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
kakkerdis
Entusiast
Postitusi: 209
Liitunud: 03:00, 04 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas kakkerdis » 13:59, 02 Nov 2006

no kui inimene muidujutust aru ei saa siis pean näitlikult puust ja punaselt ette tegema, seda raamatu tarkust on lihtsal mõnel nii palju, et ta ei tea mis sellega peale hakata veel vähem ta mõistab seda.
Ice ,seep veel otsa ei saa???

Kasutaja avatar
wookie
Entusiast
Postitusi: 291
Liitunud: 03:00, 03 Juul 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas wookie » 14:51, 02 Nov 2006

kakkerdis kirjutas:no kui inimene muidujutust aru ei saa siis pean näitlikult puust ja punaselt ette tegema, seda raamatu tarkust on lihtsal mõnel nii palju, et ta ei tea mis sellega peale hakata veel vähem ta mõistab seda.

Kahju ainult, et see näitlikkus marutõbiselt kirjaoskamatu tatipritsimisena näib ning ühtegi konkreetset fakti ega seletust ei sisalda...

Kasutaja avatar
kakkerdis
Entusiast
Postitusi: 209
Liitunud: 03:00, 04 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas kakkerdis » 17:44, 02 Nov 2006

wookie kirjutas:
kakkerdis kirjutas:wookie, tead, on selline maailma ime olemas nagu astalavista.box.sk :lol: :lol: ja rääkides rahast, palju sa oled maksnud kõge selle eest mis sul arvutis istub :lol:

Ma küll ei taipa, kuidas see teemasse puutub, kuid minu vajadus kommertstarkvara järele on üsna minimaalne. Kõik kommertspaketid, mida ma vajan, on kas minu enda või tööandja poolt ostetud.
Et veelgi ebapopulaarsem näida, väärib ehk mainimist, et enamik raamatuid, mis mul on, on ostetud, osad on kingitud, mõned saadud makulatuurist niisama.
Ning oh imede ime, ma kulutan tavaliselt plaadipoes üsna palju raha...

Ent tagasi tulles teemasse, siis ma tahaks ikkagi kangesti teada, misasi on see "profi töötlus".

kui sa kasutad legaalset tarkvara siis ma ei saa aru mis kysimused sul veel olla saavad??? lõika kääridega oma reklaamid välja ja kui mõni tahab natuke rohkemat videoga teha, kui robustselt tykikesi välja lõigata, siis nad kasutavad muid asju. kui sa oled selle tykeldamisega rahul, mis sa teed, siis soovin õnne. samas annab ära kaotada nt kanalimärke, lisada muid efekte, pluginaid, teostada oskuste juures 5.1 heli jne jne vat seda nimetatakse pildi profitöötluseks mitte kääridega kerget lõiget. sama vahe on ka nt photoshopi ja corel-paint vahel. pealtnäha sama aga samas nagu siga ja kägu. photoshopi kasutatakse nn profitöötlemiseks Corel- photopainti, et käib kah kiirelt

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 18:44, 02 Nov 2006

kakkerdis kirjutas:vat seda nimetatakse pildi profitöötluseks


Professionaal ehk elukutseline. Inimene, kes teeb seda tööd elatise teenimiseks.

Ma paari videoala proffi tean. Nemad kohe kindlasti ei kasuta mingit sony käkerdist. Kõva häälega naerdi selle peale... Enamasti elatakse mac'i peal. PC kolast mainiti Adobe Premiere'i...

iCE

Kasutaja avatar
wookie
Entusiast
Postitusi: 291
Liitunud: 03:00, 03 Juul 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas wookie » 19:03, 02 Nov 2006

kakkerdis kirjutas:kui sa kasutad legaalset tarkvara siis ma ei saa aru mis kysimused sul veel olla saavad??? lõika kääridega oma reklaamid välja ja

Kuidas on tarkvara legaalsus ning funktsionaalsus omavahel seotud? Või teisipidi, kuidas piirab tarkvara legaalsus selle funktsionaalsust?

Või sa soovid väita, et legaalselt omandatud kasutusõigusega kommertstarkvara ei saa meie ühiskonnas eksisteerida, kuna selle eest tuleb ju raha välja käia?

kakkerdis kirjutas:kui mõni tahab natuke rohkemat videoga teha, kui robustselt tykikesi välja lõigata, siis nad kasutavad muid asju.


Tuletan meelde, et antud juhul OLI algseks teemaks just nimelt tükeldamine, ehk siis mingite lõikude eemaldamine juba kokku pakitud MPEG'i seest ilma, et seda ümber töötlemata/pakkimata.

Kuna üldiselt ei eksisteeri universaalset tükki, "mis kõike ja rohkem" teeks ning harju keskmisele kodanikule taskukohane oleks, siis on niisuguse teema all mõne hoopis teiseks otstarbeks mõeldud programmi soovitamine koos müstifitseeriva reklaamiga "teeb imesi" ning "kuni profi töötluseni välja", lihtsalt ebapädev, umbes nagu aianurgas oleva porgandipeenra harimiseks tööstusliku kombaini soovitamine.
(Rohkem ei ole alati parem...)

kakkerdis kirjutas:kui sa oled selle tykeldamisega rahul, mis sa teed, siis soovin õnne.

Ma enda arvates ei ole mitte üheski selle teema postituses väitnud midagi oma isiklike eelistuste ega tegevusmeetodite või rahulolu kohta, mistõttu ei maksa sõnu suhu panna, eks.

Küll aga tõesti, ma valin tükeldamiseks tükeldamistarkvara, töötluseks töötlemistarkvara ning montaazhiks montaazhitarkvara.

kakkerdis kirjutas:samas annab ära kaotada nt kanalimärke, lisada muid efekte, pluginaid, teostada oskuste juures 5.1 heli jne jne vat seda nimetatakse pildi profitöötluseks mitte kääridega kerget lõiget.


Well, seda oleks muidugi võinud ju ka kohe öelda, et sa pead profitöötluseks videopildi sisu muutmist - ehk siis mitmesugused efektid, filtrid(kasvõi nende samade logode eemaldamine), kokku lahku üleminekud, audio jne - ühesõnaga töötlust, mis on keerukam kui lihtsalt erinevate klippide kokku - lahku lõikumine.

Tõesti, maailmas eksisteerib hulgaliselt tarkvara nende toimingute tegemiseks, kõige erinevama funktsionaalsuse ja hinnaga.

Ent üldse, miks üleüldse tekkis küsimus selle profitöötluse kohta?
Nimelt, professionaalne (millest tuleb eesliide profi) tähendab eesti keeles elukutselist. Seega oleks loogiline arvata, et "profitöötlus" kirjeldab töötlust, mida keegi teeb oma põhitööna (isiku jaoks on selline töötlemine elukutse).

Millegipärast aga seostatakse "profi...." asju funktsionaalsuse, kvaliteedi ja kurat teab millega veel. Selline seostamine on juba oma olemuselt väär.

Näiteks profitarkvara on tarkvara, mis on mõeldud nendele kasutajatele, kellele on selle tarkvara kasutamine ning selle abil mingi tulemuse produtseerimine, elukutse.

Niisugust tarkvara ei pea ilmtingimata iseloomustama võimaluste rohkus või eriti kõrge kvaliteet võrreldes mõne teise programmiga. Pigem on sellise tarkvara eripäraks võimalus kiiresti saavutada mingitele üldtunnustatud nõuetele vastav tulemus. Samuti on profitarkvaral sageli tugi sellistele seadmetele ning formaatidele, mida mitte-elukutseline kasutaja mitte kunagi ei näe ega vaja.

Ehk siis, profitöötluse all peaks mõistma töötlust, mida teostab proff (elukutseline). Profitarkvara all aga tarkvara, mis on spetsiaalselt mõeldud kasutamiseks sellistele elukutselistele tegelastele.
Töötlus ise aga võib olla täpselt samasugune nii proffi kui ka amatööri korral.

Samuti, see, et amatöör kasutab professionaalidele mõeldud tarkvara, ei tee teda professionaaliks ja vastupidi.

Üleüldse, kuna kvaliteetset tulemust saavutatakse eeskätt ajudega ning alles siis programmidega, poleks ehk mõistlik neid vahendeid enam rohkem (üle)tähtsustada.

P.S.
Teeme nüüd ehk nõnda, et sellel teemal rohkem enam ei vaidle, eks.
Algsest küsimuse püstitusest oleme välja vajunud kah, häbi meil olgu!

Kasutaja avatar
kakkerdis
Entusiast
Postitusi: 209
Liitunud: 03:00, 04 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas kakkerdis » 02:11, 03 Nov 2006

ice kirjutas:
kakkerdis kirjutas:vat seda nimetatakse pildi profitöötluseks


Professionaal ehk elukutseline. Inimene, kes teeb seda tööd elatise teenimiseks.

Ma paari videoala proffi tean. Nemad kohe kindlasti ei kasuta mingit sony käkerdist. Kõva häälega naerdi selle peale... Enamasti elatakse mac'i peal. PC kolast mainiti Adobe Premiere'i...

iCE

tra kui mõni mees on idioot siis kauaks ausalt. see adobe erinevus sellest sonysr on ainult alpha maski lahutamine, muud adobel paremat ei ole? kle macist nii palju, et oioi kui palju meil siin eestis maci kasutavad video väänamiseks?? käi paar stuudiot läbi mees ja siis näed seda maci . mõni yksik kes maci omab ja sellega yldse midagi teha oskab, ja nyyd kysa tarkpea icele, mis proge ja codekiga jookseb macis? tarkur :lol:

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 07:21, 03 Nov 2006

kakkerdis kirjutas:tra kui mõni mees on idioot siis kauaks ausalt.


Seda ravitakse Paldiski uulitsal - astu läbi, äkki aitavad...

kakkerdis kirjutas:see adobe erinevus sellest sonysr on ainult alpha maski lahutamine, muud adobel paremat ei ole? kle macist nii palju, et oioi kui palju meil siin eestis maci kasutavad video väänamiseks?? käi paar stuudiot läbi mees ja siis näed seda maci . mõni yksik kes maci omab ja sellega yldse midagi teha oskab, ja nyyd kysa tarkpea icele, mis proge ja codekiga jookseb macis? tarkur :lol:


Apple'i kohalt niipalju, et see kodanik kasutab ametlikult Avid Xpress Studio't & FinalCut Studio't (Adobe Premiere'i järeltulija MAC'i peal!)...

Mis puutub aga Sony Vegas'e ja Adobe Premiere'i erinevustesse siis tegu on kahe konkureeriva tootega ja mõlemal on omad miinused ja plussid. Fännide arvamused sarnanevad ususõjale. Lihtsalt fleimi tekitamiseks ma neid siin ära tooma ei hakka. Kes tahab uurib ise netist...

Üks võimalik edetabel on siin:

http://camcorders.about.com/od/videoedi ... ngSoft.htm

iCE

PS! Otsi ravi oma alaväärsuskompleksile!

Kasutaja avatar
kakkerdis
Entusiast
Postitusi: 209
Liitunud: 03:00, 04 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas kakkerdis » 00:56, 04 Nov 2006

jah aga kes ytles, et sony parem on?? irf mnjah, kui tatti pritsida siis ikka kohe jõudsalt
ja ikka neti link ja tarkus. ma kysin siis veel kord, et milline siis on hea kui sa nii täpselt tead? tegelikult vale kysimus. millist sa neist ise kasutad. ehk diskuteeriks ??

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 05:34, 04 Nov 2006

kakkerdis kirjutas:jah aga kes ytles, et sony parem on?? ma kysin siis veel kord, et milline siis on hea kui sa nii täpselt tead? tegelikult vale kysimus. millist sa neist ise kasutad. ehk diskuteeriks ??


Mina pole öelnud, et milline parem ja milline halvem. Ei saagi öelda kuna ise ei kasuta neist ühtegi. Koduvideosid monteerib proua Pinnacle Studio'ga ja sellega asi ka piirdub...

kakkerdis kirjutas:irf mnjah, kui tatti pritsida siis ikka kohe jõudsalt ja ikka neti link ja tarkus.


Loe see lõim uuesti läbi ja vaata uuesti, kes siin tatti pritsib... Kuidas see vanasõna selle palgi ja pinnu kohta oli?

iCE

Kasutaja avatar
kakkerdis
Entusiast
Postitusi: 209
Liitunud: 03:00, 04 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas kakkerdis » 20:30, 04 Nov 2006

vat kui sa ei tea siis hoia oma mulk leiva jaoks

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 05:05, 05 Nov 2006

kakkerdis kirjutas:vat kui sa ei tea siis hoia oma mulk leiva jaoks


Hästi argumenteeritud... Sul on õigus... Annan alla...

iCE

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist