WinRAR archiver

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
lentsora
Entusiast
Postitusi: 101
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

WinRAR archiver

PostitusPostitas lentsora » 15:19, 09 Dets 2006

tahan lahti pakkida 4,2 gb faili,kuid 98% teeb lahti ja siis tuleb kiri-ainult NTFS failisüsteem toetab suuremaid faile,kui 4 gb.mida see tähendab ja kas mul õnnestb seds arhiivi üldse avada?

Kasutaja avatar
sniff01
DigiTVfänn
Postitusi: 743
Liitunud: 23:21, 09 Juul 2003
Asukoht: Muhv nõudmiseni
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas sniff01 » 22:50, 09 Dets 2006

ju su arvuti on FAT32s või vähemalt see ketas on formatitud FAT32 süsteemis. Kui sul ainult üks füüsiline ketas arvutis ja see piisavalt suur siis kasuta partition magicut ja tee see ketas juppideks (see proge teeb selle ära ilma et peaks kettal olevate asjade pärast muret tundma) ja uus "ketas" formaadi NTFSis.
Pole proovinud ühtki ketast fatist ntfsi tõsta koos seal olevate failidega nii et ei tea öelda kas see kaduteta õnnestub.

Kasutaja avatar
kain
Tegija
Postitusi: 846
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: WinRAR archiver

PostitusPostitas kain » 23:16, 09 Dets 2006

lentsora kirjutas:tahan lahti pakkida 4,2 gb faili,kuid 98% teeb lahti ja siis tuleb kiri-ainult NTFS failisüsteem toetab suuremaid faile,kui 4 gb.mida see tähendab ja kas mul õnnestb seds arhiivi üldse avada?


Windows XP oma vahenditega on võimalik FAT32 NTFSiks teha suht litsalt.
Start-> Run...
cmd
[vajutad enter, avaneb "must kast", kuhu kirjutad:]
convert C: /FS:NTFS
[vajutad enter]

Kahe küsimise peale vastad Yes ning teed restardi, mille käigus teisendataksegi failisüsteem ümber (protsess võtab aega).

Aga enne on mõistlik vajalikud failid varundada. Või veel parem, lase mõnel asjaga kursis oleval isikul sellega tegeleda, kuna asjade viltuvedamise korral ei pruugi üritus hästi lõppeda ja asjatundmatul sellest välja vingerdada võib olla üpris keerukas.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 01:36, 10 Dets 2006

See NT enda convert on saatanast... Kuna FATxx puhul on klastri suurus 512B siis nii jääb se ka NTFS'i konvertides. NTFS'i enda vaikeseade on 4kB ja enamikel juhtudel on see piisav. Samas tasub ehk teha kiire analüüs ja võrrelda kaalutud keskmist failisuurust. Suure tõenäosusega lõppeb see klastri suuruse muutmisega 16kB peale...

Lihtsamalt seletades tähendab see seda, et NTFS'i muundamine NT enda convert käsuga loob meeletult aeglase failisüsteemi ja tohutult suure MFT, mis omakorda aeglustab ketta hagemist...

Teoreetiliselt parim lahendus on varundada kettal olev informatsioon ning teha puhas install NTFS partitsioonile, mis tekitatakse juba installi käigus. Vaikesätete asemel kasutada eelhäälestuse faili, kus määrata NTFS klastri suuruseks 16kB ehk 16384B...

iCE

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
kain
Tegija
Postitusi: 846
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kain » 13:31, 10 Dets 2006

ice kirjutas:See NT enda convert on saatanast... Kuna FATxx puhul on klastri suurus 512B siis nii jääb se ka NTFS'i konvertides. NTFS'i enda vaikeseade on 4kB ja enamikel juhtudel on see piisav.
...

iCE


iCE, kust pärineb Su info? Minu mäletamist mööda ei ole XP puhul convertimise tulemusel saadud klastri suurus fikseeritud 512 baidile. Samuti ei ole minuteada FATxx klastrite vaikesuuruseks 512b.

W2000 convert.exe puhul oli see tõepoolest nii- tulemuseks 512b kluster. XP puhul aga, reaalselt võin näidata 4KB klastriga FAT32st (ketas algselt vormindatud XP installi käigus) NTFSiks tehtud parti, kus konverteerimiseks on kasutatud VAID minu eelmises postis mainitud käsurida.

Muidugi on Sul õigus- convert.exe kasutamine just targeim tegu ei ole.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 15:56, 10 Dets 2006

kain kirjutas:iCE, kust pärineb Su info? Minu mäletamist mööda ei ole XP puhul convertimise tulemusel saadud klastri suurus fikseeritud 512 baidile. Samuti ei ole minuteada FATxx klastrite vaikesuuruseks 512b.


Valesti mäletad järelikult! Netist esimene leitud mõttevahetus antud teemal: http://www.techspot.com/vb/all/windows/ ... -size.html

kain kirjutas:W2000 convert.exe puhul oli see tõepoolest nii- tulemuseks 512b kluster. XP puhul aga, reaalselt võin näidata 4KB klastriga FAT32st (ketas algselt vormindatud XP installi käigus) NTFSiks tehtud parti, kus konverteerimiseks on kasutatud VAID minu eelmises postis mainitud käsurida.


See õnnestub vaid juhul kui fat32 klastri suuruseks on 4kB. Muul juhul konverditakse julmalt 512B klastriks...

kain kirjutas:Muidugi on Sul õigus- convert.exe kasutamine just targeim tegu ei ole.


Partition Magic väidetavalt võimaldab seda kõike teha oluliselt inteligentsemalt, kuid tegu tasulise utiliidiga....

iCE

Kasutaja avatar
kain
Tegija
Postitusi: 846
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kain » 19:36, 10 Dets 2006

ice kirjutas:Valesti mäletad järelikult! Netist esimene leitud mõttevahetus antud teemal: http://www.techspot.com/vb/all/windows/ ... -size.html

See õnnestub vaid juhul kui fat32 klastri suuruseks on 4kB. Muul juhul konverditakse julmalt 512B klastriks...



Esimest leitud mõttevahetust ei maksa alati uskuda :)

Vabandused vestlusealgatajale juba ette üpriski teemavälise postituse pärast, aga kaevasin siis kah natuke ja leitu põhjal võib väita, et valesti ma siiski ei mäleta:

Link:
http://www.microsoft.com/germany/technet/prodtechnol/winxppro/reskit/c13621675.mspx

ice kirjutas:Kuna FATxx puhul on klastri suurus 512B siis nii jääb se ka NTFS'i konvertides.


Vt. viidatud artikli punktis "Cluster Size" toodud suuruseid, FATxx klaster VAIKEsuurusega 512B on eriline haruldus, et mitte öelda (tänapäeva kettasuuruseid ja XP ruumivajadust vaadates) XP puhul võimatu.
Veel viiteid klastrisuurustele: http://support.microsoft.com/kb/140365/ ja http://www.mcmcse.com/windows_xp/guides/filesystems.shtml

Esimesena viidatud artiklis on lisaks ka punkt "NTFS Conversion Issues for FAT Volumes", mis räägib üpris täpselt, millal tehakse konvertimise puhul 512B kluster: AINULT, kui konverditav FAT volüüm on 512B klastriga.

Mina lugesin viidatud artiklist välja ka, et Sinu jutt võiks paika pidada vaid juhul, kui masinas on millegi muu, kui XP'ga tehtud volüüm.

Kui soovid, siis võin veel paar kolm (MS'i) viidet anda, kus samuti räägitakse, et 512B klaster ei ole XP convert.exe puhul eriline teema, küll aga, nagu ma juba ka ütlesin, 2000 ja NT puhul alati paika peab.

Miskipärast usun ma antud teema puhul Micro$ofti juttu ja oma reaalseid kogemusi rohkem, kui Sinu poolt viidatud teemat... aga mine Sa vanakuradit tea.

Lõpetuseks leian, et arvestades teemaalgataja oletatavaid kogemusi, soovitud eesmärki ning olukorra tõenäolisi aspekte, on siiski mõistlikum soovitada convert.exe't, kui Partition Magicut. Mitte, et ma MS utiliiti karvavõrdki paremaks või üleüldse ligilähedalegi küündivaks peaks.

Veel:
ice kirjutas:Vaikesätete asemel kasutada eelhäälestuse faili, kus määrata NTFS klastri suuruseks 16kB ehk 16384B...


Sellisel juhul kaob ära NTFSile omane compression-võimalus, mis säilib max kuni 4KB klastriga volüümil.
Viimati muutis kain, 11:11, 11 Dets 2006, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
sniff01
DigiTVfänn
Postitusi: 743
Liitunud: 23:21, 09 Juul 2003
Asukoht: Muhv nõudmiseni
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas sniff01 » 20:30, 10 Dets 2006

ice kirjutas:..kuid tegu tasulise utiliidiga....

iCE


nii nagu kanalite avamiseks leidu rohtu internetiavarustest saab ka sellele progejupile.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist