VOIP - kas valida adapter või telefon?

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
wqsa
Entusiast
Postitusi: 129
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

VOIP - kas valida adapter või telefon?

PostitusPostitas wqsa » 00:14, 30 Jaan 2007

Tahaks seda et arvuti ei peaks enam sees olema selleks et helistada. Mida eelistada, kas mingit SIP telefoni või adapterit Linksys PAP2T? Kaldun ise nagu adaptri poole, sellele saab 2 sõltumatut telefoni külge ühendada. Panen alustuseks olemasoleva lihtsa lauatelefoni sellele sappa, kui tahan saan hiljem parema panna. Vaatasin esimest ettejuhtuvat, elioni e-poest, Panasonic KX-TG8120 juhtmeta tavatelefon, kõneaeg kuni 20 tundi, ooteaeg kuni 170 tundi, 200 nime ja numbri mälu, digitaalne automaatvastaja, värviline ekraan, hands-free, eestikeelne menüü jne., hind 1290 kr. Umbes 2300 krooni eest saaks sellise telefoni et vähe pole minu arust.

Parandage palun mind kui millestki valesti aru saan?

Interneti saan naabrimehe käest läbi õhu, vastu võtan selle Linksys WRT54GL ruuteriga. Igasugu softphoned (Hotifon, Voipbuster, Skype jne.) töötavad selle variandiga. Ei ole vist erilist põhjust karta et mul see Linksys PAP2T tööle ei hakka?

Tänan kui keegi leiab aega vastata.

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

Re: VOIP - kas valida adapter või telefon?

PostitusPostitas dvbstats » 01:18, 30 Jaan 2007

wqsa kirjutas:Tahaks seda et arvuti ei peaks enam sees olema selleks et helistada. Mida eelistada, kas mingit SIP telefoni või adapterit Linksys PAP2T? Kaldun ise nagu adaptri poole, sellele saab 2 sõltumatut telefoni külge ühendada. Panen alustuseks olemasoleva lihtsa lauatelefoni sellele sappa, kui tahan saan hiljem parema panna. Vaatasin esimest ettejuhtuvat, elioni e-poest, Panasonic KX-TG8120 juhtmeta tavatelefon, kõneaeg kuni 20 tundi, ooteaeg kuni 170 tundi, 200 nime ja numbri mälu, digitaalne automaatvastaja, värviline ekraan, hands-free, eestikeelne menüü jne., hind 1290 kr. Umbes 2300 krooni eest saaks sellise telefoni et vähe pole minu arust.

Parandage palun mind kui millestki valesti aru saan?

Interneti saan naabrimehe käest läbi õhu, vastu võtan selle Linksys WRT54GL ruuteriga. Igasugu softphoned (Hotifon, Voipbuster, Skype jne.) töötavad selle variandiga. Ei ole vist erilist põhjust karta et mul see Linksys PAP2T tööle ei hakka?

Tänan kui keegi leiab aega vastata.


Igal juhul PAP2T ja sappa numbrinäiduga Pana DECT'i toru.
Odav DECT on 500 ja kallim 900-1300.
Vahe on sellest, et odaval on AAA akud, kallimal AA akud ja HF pesa, ooteaega ligi nädal ning kõneaega 16 tundi.

KX-TG8120 paistab normaalne olevat aga sama raha eest saaks õigest poest
löögi ja niiskusindla mudeli. Midagi sellist:
http://www.cordless-phones.uk.com/cordl ... ruggedised

PAP2T on kõige lollikindlam VoIP riist mida meie turul saada on,
2 liini ja vajadusel IP-to-IP ning krüptitud kõnede võimalus.
Helikvaliteet on G711 puhul normaalne, samas parima VoIP
helikvaliteedi saab Nokia E70'ga.

Kasutaja avatar
wqsa
Entusiast
Postitusi: 129
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas wqsa » 12:34, 30 Jaan 2007

tänan vastamast,
kas see on praktiliselt kindel et tööle ta hakkab õigete seadetega kui mul sama ühenduse taga softphoned töötavad?

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dvbstats » 14:38, 30 Jaan 2007

wqsa kirjutas:tänan vastamast,
kas see on praktiliselt kindel et tööle ta hakkab õigete seadetega kui mul sama ühenduse taga softphoned töötavad?


Praktiliselt kindlat pole VoIP'i puhul midagi.
Erinevaid tegureid on palju, ühenduse stabiilsus, NAT, teenusepakkuja jne..

Kuna sa ei täpsustanud kelle kaudu tahad helistada siis on
praegune küsimus nagu "kas Dreamboxiga saab?"
Nii ja naa.

Oma kogemus näitab, et hea ühendusega läbi WRT54GL+DD-WRTv23-SP1+QoS
on Viateli ja Hotifoni teenus väga kvaliteetne.
Muude kombinatsioonide kohta ei julge lubada.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
wqsa
Entusiast
Postitusi: 129
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas wqsa » 20:34, 30 Jaan 2007

mul on peal DD-WRT v23 SP2, pole spetsialist ja ei tea mis neil SP1-l ja SP2-l vahet on, panin lihtsalt kõige uuema omast arust. Mis see QoS on?

kasutada tahan Voipbusterit, tundub soodne, arvuti kaudu helistades ta toimib normaalselt praegu, umbes 180 EEK kulus kokku koos igasugu ülekandetasudega ettemaksuks, maksin moneybookersi kaudu. 4 kuud saan selle eest eesti lauatelefonidele tasuta helistada, peale seda hakkab maksma umbes 18 senti minut vist oli, ja seda igale poole praktiliselt. Mul vaja saksamaale helistada. Ettemaks ei aegu, helistan nii kaua kui on nullis, siis teen uue ettemaksu ja hakkab otsast peale - 4 kuud tasuta eesti telefonidele jne.

Kasutaja avatar
kkrahv
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 15 korda
Kontakt:

PostitusPostitas kkrahv » 22:01, 30 Jaan 2007

Heikki Vallaste räägib, mis see QoS (Quality of Service) tähendab:

Teenusekvaliteet Internetis ja muudes võrkudes tähendab teenusekvaliteet seda, et andmeedastuskiirusi, vigade esinemise sagedust ja teisi karakteristikuid on võimalik mõõta, parandada ja teatud määral garanteerida. QoS on eriti oluline laiaribalise video- ja multimeediuminfo pideva ülekande puhul. Sellise info töökindel edastamine üle avalike sidevõrkude on tavalisi protokolle kasutades raske.

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dvbstats » 00:28, 31 Jaan 2007

wqsa kirjutas:mul on peal DD-WRT v23 SP2, pole spetsialist ja ei tea mis neil SP1-l ja SP2-l vahet on, panin lihtsalt kõige uuema omast arust. Mis see QoS on?

kasutada tahan Voipbusterit, tundub soodne, arvuti kaudu helistades ta toimib normaalselt praegu, umbes 180 EEK kulus kokku koos igasugu ülekandetasudega ettemaksuks, maksin moneybookersi kaudu. 4 kuud saan selle eest eesti lauatelefonidele tasuta helistada, peale seda hakkab maksma umbes 18 senti minut vist oli, ja seda igale poole praktiliselt. Mul vaja saksamaale helistada. Ettemaks ei aegu, helistan nii kaua kui on nullis, siis teen uue ettemaksu ja hakkab otsast peale - 4 kuud tasuta eesti telefonidele jne.


QoS'i on vaja ainult su enda ruuteris teha.
http://fraser.blogs.com/pcl/2007/01/ddw ... _a_li.html
http://www.wi-fiplanet.com/tutorials/ar ... hp/3649346
http://www.extremetech.com/article2/0,1 ... 575,00.asp
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Quality_of_Service

Läbi välismaise VoIP'i firma Eestisse helistamisel võib kvaliteediga
rohkem probleeme olla aga kui töötab siis lase käia.

Alati on võimalus ka teine liin mõne Eesti operaatori külge häälestada.
Viatel onn parem firmadele ja Hotifon eraisikutele.

Kasutaja avatar
wqsa
Entusiast
Postitusi: 129
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas wqsa » 00:44, 31 Jaan 2007

suur tänu, saan targemaks jälle
loomulikult oli mul see QoS Disabled

uurin asja ja proovin sinna midagi sättida siis

naabrimehe ruuter millega ta elioni ühendust vastu võtab on Linksys BEFW11S4, sellel mingit QoS-i pole.

Kas ikkagi on sellest abi kui ma enda ruuteril selle QoS-i sisse lülitan ja üritan ära seadistada, vaatamata sellele et naabrimehe ruuteris seda QoS-i pole??

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 08:59, 31 Jaan 2007

wqsa kirjutas:Kas ikkagi on sellest abi kui ma enda ruuteril selle QoS-i sisse lülitan ja üritan ära seadistada, vaatamata sellele et naabrimehe ruuteris seda QoS-i pole??


Selleks et sellest ka abi oleks, peab seda ka teenuse pakkuja (õigemini kogu trakt A-B) toetama. Ühes otsas QoS tegemine on suht enesepettus.

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1113
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 213 korda

PostitusPostitas roska » 10:32, 31 Jaan 2007

Üldiselt on adapter vs IP telefon rohkem maitse asi. Üks on kindel, Grandstream-i asjadest soovitan üldiselt eemale hoida. Linksys/Sipura on selle hinna eest väga kvaliteetsed tooted, pole vahet, kas telefon või adapter. Kui on soov kasutada traditsioonilist telefoni (mitte cordlessi), siis soovitan ikka IP telefoni, kuna seal on rohkem lisafunktsioone. Kui on cordlessi soov, siis adapter või Wifi telefon. Viimase puhul ei oska Linksys-i wifi telefonist väga rääkida, kuna lahkusin VoIP sektorist enne, kui need Eestisse jõudsid. Samas oli väga hea toode Hitachi WIP-5000, samas Zyxeli omast hoiaks ma parema meelega eemale.

Teenusepakkijatest on teenuse arendamisel ilmselt kõige kaugemale jõudnud ViaTel. Elisa miinuseks on see, et nad pakuvad seda ainult oma andmesidevõrgu piires. Norby puhul olen kuulnud ainult negatiivset, pole ise katsetanud. Elioni pole proovinud. Ülejäänud ettevõtted on üldiselt eelpoolnimetatud teenuste edasimüüjad.

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dvbstats » 11:55, 31 Jaan 2007

wqsa kirjutas:naabrimehe ruuter millega ta elioni ühendust vastu võtab on Linksys BEFW11S4, sellel mingit QoS-i pole.

Kas ikkagi on sellest abi kui ma enda ruuteril selle QoS-i sisse lülitan ja üritan ära seadistada, vaatamata sellele et naabrimehe ruuteris seda QoS-i pole??


Kõik oleneb sellest mida ja kuidas su naabrimees kasutab.
Kui ei sina ega naabrimees helistamise ajal interneti ei kasuta siis pole ka QoS vaja.
Kui naabrimees on poweruser siis kingid talle valmis häälestatud QoS'ga ruuteri.

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dvbstats » 11:56, 31 Jaan 2007

a1 kirjutas:
wqsa kirjutas:Kas ikkagi on sellest abi kui ma enda ruuteril selle QoS-i sisse lülitan ja üritan ära seadistada, vaatamata sellele et naabrimehe ruuteris seda QoS-i pole??


Selleks et sellest ka abi oleks, peab seda ka teenuse pakkuja (õigemini kogu trakt A-B) toetama. Ühes otsas QoS tegemine on suht enesepettus.


Tegelikus elus piirab VoIP'i üldjuhul ainult kliendi enda uploadi umbe ajamine.
Ja selle piiramiseks sobib DD-WRT sisseehitatud QoS väga hästi.

Kogu trakt on umbes ainult mingitel küla ISP'del, normaalsetel firmadel
on alates kliendi lõppseadmest vaba ruumi piisavalt.

Kasutaja avatar
ziege
DigiTVfänn
Postitusi: 669
Liitunud: 00:10, 27 Mai 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas ziege » 20:04, 31 Jaan 2007

Eestis saada veel D-link DVG-2001S adapter hinnaga 650.- krooni.
Naaber kasutanud seda pool aastat (Hotifon) ja ei oska selle kohta ühtegi halba sõna õelda.
Müüb seda Arvutikeskus.

Kasutaja avatar
wqsa
Entusiast
Postitusi: 129
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas wqsa » 00:38, 16 Veebr 2007

panin selle linksys PAP2T nüüd tööle, lihtsa Philipsi lauatelefoni sinna külge. Kõik väga tore, see kellele helistan tavalisele lauatelefonile kuuleb väga hästi mind, mina teda ka. Ainuke asi mis häirib on see et kohati kuulen enda häält kajaga. Ei saanud veel täpselt aru millal see kaja välja lööb, võibolla siis kui kõvemini räägin või kui korraga räägime.

Millest see kaja kõige rohkem sõltub, kas kasutatavast koodekist? Mida saaksin teha et seda kaja väiksemaks teha, milliseid seadeid võiks üritada muuta? Tarkvara panin värske peale tootja lehelt.

seaded on enam-vähem sellised nagu sellel lehel - http://www.voipconfig.de/ , kasutan voipbusterit praegu.

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dvbstats » 08:40, 16 Veebr 2007

wqsa kirjutas:Ainuke asi mis häirib on see et kohati kuulen enda häält kajaga. Ei saanud veel täpselt aru millal see kaja välja lööb, võibolla siis kui kõvemini räägin või kui korraga räägime.


Proovi teist telefoni.

Mul endal tarkvara 5.1.1
FXS Port Impedance 600
FXS Port Input Gain -3
FXS Port Output Gain -3
More Echo Suppression no
Preferred Codec G711u
Echo Canc Enable yes
Echo Canc Adapt Enable yes
Echo Supp Enable yes

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist