Printer üle võrgu.

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
matles
Entusiast
Postitusi: 144
Liitunud: 17:48, 14 Aug 2008
Asukoht: Ida-Blokk
    unknown unknown

Printer üle võrgu.

PostitusPostitas matles » 20:22, 05 Sept 2010

Niisiis. Probleem on järgmine. Mul on olemas Thomsoni ruuter TG 784. Olen tulutult üritanud erinevate õpetustega oma printerit HP Deskjet F2100 üle wifi jagada. Ühesõnaga, et ei peaks koguaeg arvutile printerit taha ühendama, et printida. Lisaks leidsin veel sellise õpetuse : http://foorum.elion.ee/foorum/viewtopic ... eri#p57892 , kuid veidike targem inimene minust soovitas selle õpetuse järgi mitte talitada. Et tolle telnetiga on võimalik pool ruuterit nii p**** seadistada et jube. Kuidas ma peaksin talitama, et saaks sellega hakkama? Lisaks OS on mul Vista. Arvutiks on Asus F3E, kui see midagi juurde annab. Oli veel nii, et kõik sai nagu valmis, et saadab test lehe printerile printida, kuid ootasin tunni, ootasin kaks, ei juhtunud midagi. Ja peale restarti oli kogu kupatus kadunud.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Printer üle võrgu.

PostitusPostitas Energizer » 22:19, 05 Sept 2010

üks kasutaja nimega kxp ju kirjutab et tema sai paari käsureaga asja tööle. Mul endal on natuke robustsem lahendus, kasutan Wifi toega printserverit Linuxi PC ja Windowsi läpaka vahel jagamiseks. toimib ilusti- eelduseks on see et kõigepealt on vaja installida printeri draiverid windowsile (kui tollel pole) ja siis instalida printserveri utiliit mis selle draiveri üles korjab ja endale külge haagib. Printserveri miinuseks muidugi see et see on lisaväljaminek ja ühekordne kulu, plussiks aga see et ta muudab võrguprinteriks kasvõi tavalise tindiprinteri. Printserver näiteks Elioni ruuteri taga (mul ST780WL, millel pole printserveri funktsiooni) muudab printeri kättesaadavaks kõikidele arvutitele, kui arvutitel on printeri draiver ja utiliit installitud. Muidu varem pidin linuxis pidevalt USB kaablit sisse-välja kakkuma et too üle USB tööle hakkaks, printserver aga äratab printeri ise üles kui vaja midagi trükkida.

Pean siiski hoiatama, et mitte kõik USB printerid ei hakka siiski tööle iga printserveriga,paljud all-in-one seadmed kahjuks enamuses nende seas. olgu selleks siis kas eraldi printserver või "virtuaalne" ruuteri printserver. Ise läksin õnnega pooleks riski peale välja, ostes oma XEROX Phaser 3117-le WPS54G, printer pole linksysi ametlikus HCL listis , aga enne printserveri ostu siiski kaevasin netis ja leidsin vastuse, et peaks töötama. Ja töötabki. Kokkuvõttes, soovitan katsetada. MIdagi muud siin teha ei saa.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Printer üle võrgu.

PostitusPostitas Zuumbox » 22:50, 05 Sept 2010

Minul on põhimõtteliselt sama süsteem üles ehitatud, nagu Energizer kirjeldas. Ainult raud on pisut teine: printeriks Samsungi värvilaser CLP-300, printserver on LevelOne WUS-3200 mis saab juhtnööre üle WiFi ruuterilt ST780WL. Ja kõik töötab nagu kulda :)

Lisa:
Ahjaa, unustasin mainida, et kuna sellel printserveril on kaks USB porti, siis teise on torgatud 8 GB mälupulk, mis toimib põhimõtteliselt võrgukettana. Üle WiFi küll pisut uimane aga kuna väga mahukaid asju pole vaja olnud sinna liigutada, siis elan üle.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
matles
Entusiast
Postitusi: 144
Liitunud: 17:48, 14 Aug 2008
Asukoht: Ida-Blokk
    unknown unknown

Re: Printer üle võrgu.

PostitusPostitas matles » 23:37, 05 Sept 2010

Nii et, siis ilma printserverita ei tee midagi? Kusagilt lugesin(Täpselt ei mäleta kust), et ruuterile ruuterile usb-se ühendatuna peaks ka töötama. Kui tõsi see jutt on?
EDIT: Tundub jõhker ajuk*** olevat.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
nizu
Entusiast
Postitusi: 210
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown

Re: Printer üle võrgu.

PostitusPostitas nizu » 23:58, 05 Sept 2010

Mul kasutuses Asuse erinevaid purke usb pesadega,nendega pole küll mingit eriteadust vaja.Kõigepelt installid printeri ühendades juhtme otse arvutisse.
Pärast ühendad printeri ruuteri külge,arvutist valid printeri Propertis/Ports - valid standard TCP/IP port ja paned oma ruuteri ip.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Printer üle võrgu.

PostitusPostitas Energizer » 00:03, 06 Sept 2010

kindlasti mõnede printeritega see usb printerijagamine toimib, aga kusagil pole kirjas millised printerid sellega töötavad. kui printserverina seda tg784-t kasutada ei saaks siis ei tohiks thomson seda funktsiooni ka reklaamida. tegemist on universaalse featuuriga. lihtsalt mul oli lihtsam osta printserver kui osta tg784. printserver vähendab peavalu tunduvalt kui oskad komponendid kokku viia st ostad õige printserveri õigele printerile.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Printer üle võrgu.

PostitusPostitas valgekotkas » 08:28, 06 Sept 2010

matles kirjutas:Nii et, siis ilma printserverita ei tee midagi? Kusagilt lugesin(Täpselt ei mäleta kust), et ruuterile ruuterile usb-se ühendatuna peaks ka töötama. Kui tõsi see jutt on?
EDIT: Tundub jõhker ajuk*** olevat.
kui käsurealt ei julge siis ei saagi teada kas toimib ... ok - see selleks, põhiline iva seisneb selles, et elion on sellele purgile oma softi selga ajanud - originaalsoftiga ilmselt töötab asi suure tõenäosusega ... aga soovitus printserveri koha pealt on igal juhul kasulik kui majas on rohkem kui üks arvuti ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Printer üle võrgu.

PostitusPostitas MultiUser » 08:58, 06 Sept 2010

matles kirjutas:Niisiis. Probleem on järgmine. Mul on olemas Thomsoni ruuter TG 784. Olen tulutult üritanud erinevate õpetustega oma printerit HP Deskjet F2100 üle wifi jagada. Ühesõnaga, et ei peaks koguaeg arvutile printerit taha ühendama, et printida. Lisaks leidsin veel sellise õpetuse : http://foorum.elion.ee/foorum/viewtopic ... eri#p57892 , kuid veidike targem inimene minust soovitas selle õpetuse järgi mitte talitada. Et tolle telnetiga on võimalik pool ruuterit nii p**** seadistada et jube. Kuidas ma peaksin talitama, et saaks sellega hakkama? Lisaks OS on mul Vista. Arvutiks on Asus F3E, kui see midagi juurde annab. Oli veel nii, et kõik sai nagu valmis, et saadab test lehe printerile printida, kuid ootasin tunni, ootasin kaks, ei juhtunud midagi. Ja peale restarti oli kogu kupatus kadunud.

Pista kasvõi mingi selline (http://www.yeint.ee/products/526/94/222159/TE100-MP1UN_TRENDNET_Printserver_1_x_USB___multifunktsionaalne___TE100-MP1UN) karp võrgukaabli ja printeri vahele. Ise kasutan TEW-MP2U jagajat, millel ka WiFi võimalus. Sellised suudavad isegi üle võrgu skännerit jagada. Trükkimisest rääkimata. Windowsi all tehakse eraldi "virtuaalne" USB port, mis siis automaagiliselt külge ühendatakse kasutamise ajaks.
Või kasutad valge inimese kombel otse TCP porti trükkimist. WiFi on paraku aeglane (kui natukenegi graafikat trükkida), niiet mina ühendasin kaabliga.
Teoreetiliselt on enamusel tänapäeva ruuteritel ka printeri jagamise funktsioon olemas. Ja kui ei ole, siis on võimalus üsna paljudele _normaalsetele_ karpidele DD-WRT soft peale lasta.

Elioni käkerdis on paraku omaette nähtus. Sellel ei tööta isegi need funktsioonid, mida Elion ise "müüb". Mina ei suutnud sellel staatilise IP aadressiga ühendusel isegi WiFi't käima saada. Ja ega paraku Elion ise kah ei tundu väga hästi tabavat, mida nad müüvad. Nimelt on selsamal 784 karbil olemas "teoreetiline" võimalus lisada USB pesasse DECT adapter (et siis juhtmeta telefone otse selle karbi kaudu kasutada). Elioni "spetsialist" ei saanud isegi sellest aru, mis DECT on :shock: , kui ma küsisin, kas sellist adapterit saaks neilt lisavarustudena osta...
Niiet, ma ei soovita oma ruuteriga väga palju eksperimenteerida, äkiste tuleb pärast prügikasti panna, kui midagi konfimisega nihu läheb ;-)

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Printer üle võrgu.

PostitusPostitas Energizer » 12:37, 06 Sept 2010

noh idee järgi saab ruuteri seaded enne ju back-upina ära salvestada, kui nihu läheb, teed reseti ja taastad seaded... aga jah, tegelikult proovisin googeldada antud teemal kuid konkreetset vastust ei saanudki peale elioni foorumi postituste kas ja kuidas see tg784 usb printeri jagamine käib. Lihtsam on tõesti muretseda toimiv printserver. Või siis lähitulevikus kui hakkad uut printerit ostma, osta see millel võrguliides on küljes, siis jagad otse printerit üle sisevõrgu IPga välja. Sisuliselt on võrguliidesega printer sama mis printserveriga USB printer.

Kasutaja avatar
kreisi
DigiTVfänn
Postitusi: 703
Liitunud: 02:00, 07 Veebr 2007
Asukoht: Tallinn Kalamaja
    unknown unknown

Re: Printer üle võrgu.

PostitusPostitas kreisi » 13:00, 06 Sept 2010

kasutan ise seda ruuterit (dsl osa hetkel ei kasuta, wan reziimis) ja printeriks samsungi värvilaser cpl-300 ja ei ole probleemi.
seadistasin selle juhendi järgi : http://wiki.wifi.ee/index.php?title=Thomson_TG784

Kasutaja avatar
matles
Entusiast
Postitusi: 144
Liitunud: 17:48, 14 Aug 2008
Asukoht: Ida-Blokk
    unknown unknown

Re: Printer üle võrgu.

PostitusPostitas matles » 16:53, 06 Sept 2010

Suur aitäh kreisile ja kõigile teistele abivalmidele inimestele, kes suutsid mulle mingit nõu anda . Töötab! :)

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Printer üle võrgu.

PostitusPostitas Henkka » 17:04, 06 Sept 2010

matles kirjutas:Suur aitäh kreisile ja kõigile teistele abivalmidele inimestele, kes suutsid mulle mingit nõu anda . Töötab! :)


Lihtsalt nõuanne:
et teised foorumlased ka aru saaks, mismoodi asi lõpuks tööle hakkas,
võiks eduka tulemuseni viinud toimingute kohta väikese sisukokkuvõtte teha? :wink:

Kasutaja avatar
matles
Entusiast
Postitusi: 144
Liitunud: 17:48, 14 Aug 2008
Asukoht: Ida-Blokk
    unknown unknown

Re: Printer üle võrgu.

PostitusPostitas matles » 00:19, 07 Sept 2010

Asi sai siis alguse sellest, et installeerisin printeriga kaasas oleva tarkvara.
Ühendasin printeri ruuteriga.
Lisasin juhtpaneelis prineri sätete alt uue printeri.
Kuna pordi listis TCP/IP porti polnud lisasin uue pordi.
Pordi IP 192.168.1.253
Pordi nimi My_IP_192.168.1.253
Järgmises aknas panin linnukese custom ette ja valisin configure protokolliks LPR ja Queue nimi 0 ja vajutada ok.
Sellega sai asja tööle. Üks probleem on, et ei saa skänneerida. Mis võiks viga olla? Usb-ga arvutisse torgatuna skännib ja teeb kõike, mida vaja. Kuid ega too skännimine nii tahetud tegevus mul ka pole, niiet pole hullu. Muidu töötab nagu kulda.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Printer üle võrgu.

PostitusPostitas valgekotkas » 08:09, 07 Sept 2010

matles kirjutas:Sellega sai asja tööle. Üks probleem on, et ei saa skänneerida. Mis võiks viga olla? Usb-ga arvutisse torgatuna skännib ja teeb kõike, mida vaja. Kuid ega too skännimine nii tahetud tegevus mul ka pole, niiet pole hullu. Muidu töötab nagu kulda.
skännimine ei toimigi üle võrgu alumise otsa kombainidel ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Printer üle võrgu.

PostitusPostitas MultiUser » 10:10, 07 Sept 2010

valgekotkas kirjutas:
matles kirjutas:Sellega sai asja tööle. Üks probleem on, et ei saa skänneerida. Mis võiks viga olla? Usb-ga arvutisse torgatuna skännib ja teeb kõike, mida vaja. Kuid ega too skännimine nii tahetud tegevus mul ka pole, niiet pole hullu. Muidu töötab nagu kulda.
skännimine ei toimigi üle võrgu alumise otsa kombainidel ...

Nagu juba eelpool mainisin, saab spetsiaalse "multifunktsionaali" võrgu jagamiskarbi abil ka skännida. Endal töötab ilusasti. Natuke tüütum on, kui otse USB's olevaga, kuna on vaja "käsitsi port külge ühendada" (ehk siis tegelikult võrgu-boksi enda tarkvaraga skännimist alustada). Trükkimine toimub nagu tavaliste võrguprinteritega, LPR:i. Või siis võib ka virtuaalse kohaliku USB pordi teha (millega siis näeb ka tootja vilinaid nagu tindipottide täituvus j.n.e. üle võrgu).
Suurim probleem on selle virtuaalse pordi toe puudumine linuxis, ehk siis skännida linuxi alt ei saa.
Ja samal ajal erinevad kasutajad USB porti mäppida ei saa. Ehk siis, kasutasid ära, ja siis "ühenda lahti". Aga kui tihti seda skännimist ikka kasutada.

Suvalise ruuteriga, jah, selline üle võrgu skännimise võimalus puudub.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist