Vanast ja uuest arvutist

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas Energizer » 12:26, 04 Apr 2011

siil udus kirjutas:Nii röögatus sul see ka ei ole, et lisajahutust vajaks. Otse päikese käes ei ole muidugi ühtki arvutit vaja pikalt hoida.

Tundub et ITShopi omad ei ole mu kastile korpuse jahutust paigaldanud, aga möödunud suvekuumuse kogemusele tuginedes ei teeks see siiski paha. Asi pole selles et mu kast hirmus "kallis oleks", aga lisajahutus oleks siiski mõistlik just ennetaval põhimõttel. Pärast on hilja kahetseda. Meele teeb härmiks see garantiikleebis, paneks kohe aga ei tohi ju korpust avada.

Mind ei rahulda see "vaikne ATX korpus", nagu nad reklaamivad. Just, vaikne on ta niikaua kui pole 1+n ventikat paigaldatud ja niikaua kui tolmu pole prose radikale kogunenud... Eks ma uurin tingimusi. Kui lisakõvaketta või ventika paigaldamine kliendi poolt garantiid ei riku siis teen korpuse ühel päeval lahti ja panen lisaventika korpusele. Tegelikult on see ka natuke imelik, arvuti konf on igati korralik, aga lisaventika jätavad välja (kas tõesti selleks et klient pärast kastiga nende juurde loivaks jahutuse probleemide pärast).
Oleksid võinud ju kohe konfile selle lisada ja minu pärast arvele paar eurot juurde kruvida, see suurt arvuti hinda enam ei mõjutaks.

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas MultiUser » 12:54, 04 Apr 2011

Energizer kirjutas:
siil udus kirjutas:Nii röögatus sul see ka ei ole, et lisajahutust vajaks. Otse päikese käes ei ole muidugi ühtki arvutit vaja pikalt hoida.

Tundub et ITShopi omad ei ole mu kastile korpuse jahutust paigaldanud, aga möödunud suvekuumuse kogemusele tuginedes ei teeks see siiski paha. Asi pole selles et mu kast hirmus "kallis oleks", aga lisajahutus oleks siiski mõistlik just ennetaval põhimõttel.

Mida :shock:
Kas sellel masinal pole siis toiteploki ventikat?
Tavaliselt ajab toiteka oma asja täiega ära. Mul pole ühelgi arvutil eraldi korpuse ventikat olnud. Ja mul on suhtkoht võimsa prosega masinad olnud. Olen isegi olemasolevaid toiteka ventikaid aeglasemaks tuuninud, niiet emaplaadi juhtimisega saaks asjad "termokontrolli" alla.
Loomulikult sõltub, mida arvutiga tehakse. Kui ikka tundide viisi prosekoormus põhjas on, siis on ilmselt mõtet lisajahutusele panustada. Aga üldjuhul, kui prosel on korralik jahuti (prosetootja originaalid selleks üldjuhul ei kvalifitseeru), siis ei ole mõtet eraldi jahutusel. Eeldan, et toiteploki vurr töötab ning korpuse õhuvoolud on korralikult paigas.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas Energizer » 13:24, 04 Apr 2011

MultiUser kirjutas:
Energizer kirjutas:
siil udus kirjutas:Nii röögatus sul see ka ei ole, et lisajahutust vajaks. Otse päikese käes ei ole muidugi ühtki arvutit vaja pikalt hoida.

Tundub et ITShopi omad ei ole mu kastile korpuse jahutust paigaldanud, aga möödunud suvekuumuse kogemusele tuginedes ei teeks see siiski paha. Asi pole selles et mu kast hirmus "kallis oleks", aga lisajahutus oleks siiski mõistlik just ennetaval põhimõttel.

Mida :shock:
Kas sellel masinal pole siis toiteploki ventikat?
Tavaliselt ajab toiteka oma asja täiega ära. Mul pole ühelgi arvutil eraldi korpuse ventikat olnud. Ja mul on suhtkoht võimsa prosega masinad olnud. Olen isegi olemasolevaid toiteka ventikaid aeglasemaks tuuninud, niiet emaplaadi juhtimisega saaks asjad "termokontrolli" alla.
Loomulikult sõltub, mida arvutiga tehakse. Kui ikka tundide viisi prosekoormus põhjas on, siis on ilmselt mõtet lisajahutusele panustada. Aga üldjuhul, kui prosel on korralik jahuti (prosetootja originaalid selleks üldjuhul ei kvalifitseeru), siis ei ole mõtet eraldi jahutusel. Eeldan, et toiteploki vurr töötab ning korpuse õhuvoolud on korralikult paigas.

Niipalju kui sisse olen piilunud siis toiteplokk on loomulikult jahutusega ja samuti tundub et ka Inteli prose on box versioon ehk siis koos ventika ja radikaga (ei saagi aru smile11 , kuidas nad suudavad sellist konfi nii odavalt müüa. Kui hakata selliseid komponenti eraldi ostma ja ise kokku panema siis tuleks kast kindlasti kallim kui poes kokkupanduna).

Aga mida pole, korpuse esi või tagapaneelile lisandina paigaldatav korpuse jahutus.

Miks ma seda vajalikuks pean: Vana arvuti keeldus nende ca + 31 C temperatuuride juures eelmisel suvel töötamast, hakkas tegema iseeneslikke restarte jne.Stabiilsemaks muutus alles siis kui korpusele lisajahutuse paigaldasin, tavalise 80mm-se. Arvuti ei asu otses päikesevalguse käes vaid arvutilaua riiulil laua all, mis on kastile ette nähtud. Samas arvutilaud asub küll jah toanurgas kahe akna vahel, juhtumisi on üks aken lõunapoolne ja teine läänepoolne. Lõunapoolsed aknad aga on paraku nagu suured kütteallikad (suured pakettaknad, mis juba varakevadel kütavad päikesevalgusega toa üles... , nii ongi ventilatsioon suht puudulik. Eriti nii kuumadel suvepäevadel nagu mullu suvel, kui isegi kõikide akende lahtihoidmine ei andnud mingeid tulemusi sest õhk ei liikunud (tuult ei olnud). Olen kuulnud et nii mõnigi kasutab sellistes olukordades arvuti jahutamiseks tavalist laua või põrandaventilaatorit... Ei tea kas sellest abi oleks, aga ma lihtsalt kardan et ilma lisajahutuseta uus kast toime ei tule. Kuigi uus kast ei ole väga suur, tal on kaks õhutusava vasakpoolsel küljepaneelil kkust emaplaadile ligi pääseb. Lihtsalt imelik on vaadata et tagapaneelil pole ventikat (olen harjunud seda nägema).

Uue arvuti ASUSe emaplaat peaks manuaali järgi olema küll igati intelligentne ning peaks olema võimeline vähegi puudulikuma jahutuse korral süsteemi kas välja lülitama või ventikate kiirust tõstma. Lisaks pidavat olema ka igati ennetavalt intelligentne kui prose või mälude või FSB taktsagedustega midagi juhtub. Ülekellata lubab ka, aga vaevalt et ma neid seadeid näppima hakkan.

Mõnevõrra võib-olla leevendab olukorda see et mul pole kastis ühtegi lisa PCI ja PCIe kaarti, mis võiksid kasti sisemist temperatuuri tõsta, kasutan integreeritud graafikat, heli ja võrku.

Paigaldan ubuntule gKrell monitori ja annan teada pärast mida ka BIOS arvuti temperatuuride kohta ütleb..

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 738
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas Opo » 13:39, 04 Apr 2011

Peaks toiteploki jahutusest piisama küll. Mul 2008 a. kevadest Ordi Custom Codena 350W
(medium torn) ja sees 925D prose, mis joob 30W rohkem kui E5700, +Ati 2400XT DDR3 ja
PCI DVB-T kaart. Tõsi möödunud sügisel hakkas toiteploki vent koledat häält tegema (ilmselt
kuumast suvest), määrisin võlli liitiumiga üle ja käib siia maani vaikselt. See on halb kui garantii
kleepsu tõttu tolmu ise puhastada ei saa. 500W toiteplokk isegi liiga võimas, vähemalt nii kaua
kui uut graafikat panema ei hakka. Siis võib aga ka liiga nõrgaks jääda, sest teatavasti on
Ati ja Nvidia Pci-e 300W piirangu prügikasti visanud. smile06
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas haljazme » 13:44, 04 Apr 2011

Kui nüüd ajalugu meenutada, siis esialgne ATX standard ei näinud üldse prose venti ette, toiteka jahutus pidi piisav olema :P

Teema-algataja vana masin oli vist P4 ? Need olidki ju jubedad ahjud ... arvan, et kui sa mingi ulme arvutustega ei tegele, pole sellest korpuse vendist sooja ega külma, eriti, et karmi GPU'd pole. Järgi mõeldes pole saanud kunagi ühtegi masinat kooma temperatuuri pärast (ok, ühe prose olen 10sekiga vastu taevast lasknud, kui unustasin radika klambrid kinnitada).
DM7000s & DM500s @ 5E

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 738
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas Opo » 16:00, 04 Apr 2011

Ajasin udu, Codena 350W-l on korpuse ventilaator tagaseinas, söödab prosele ja toiteplokile õhku ette. :oops:
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1032
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas zoom » 16:09, 04 Apr 2011

Opo kirjutas:Ajasin udu, Codena 350W-l on korpuse ventilaator tagaseinas, söödab prosele ja toiteplokile õhku ette. :oops:


Toiteploki ventilaatorid ikka tirivad õhku korpusest välja, mitte ei puhu seda sisse.
Või on Codena miski korpuse nimetus, mitte toiteplokk Codegon?

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2054
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas Zuumbox » 18:12, 04 Apr 2011

zoom kirjutas:...toiteplokk Codegon?

Kui juba vigu parandama hakkasid, siis võiks ise ikka õieti kirjutada smile36
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas satik » 18:22, 04 Apr 2011

Codegon pole isegi toiteploki nimetus. Codegen aga küll.

Mõned kuud tagasi koostasin kellegile arvuti kuhu läks samuti see E5700 sisse. Jõude oli see jahedam kui emaplaadi sillad! Prose oli +28C kui emme oli +34C. Mitmetunnise koormamisega kasvas prose temp kuni +46C. Palju?
Vaevalt küll.
Stock ventikas, radikas, uskumatu aga esimene inteli ventikas mis oli sisuliselt hääletu. Pastaks sai pandud Nexuse mingi hõbedalisandiga mögin.

Kui hirm kuuma ees mõistuse võtab siis pöördu siia teemasse tagasi - nimelt soovitan juhuks kui kleepsu ei raatsi kiskuda, panna 12cm vent väljaspoolt sama ava peale sisse/välja liigutama, pisike toide lihtsalt juurde.
Teinud ma pole nii kunagi kuid see oleks tegelikult toimiv lahendu ju küll.

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 738
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas Opo » 18:28, 04 Apr 2011

Vabandust, et nii kehv nimemälu on (avataristki näha kui pikad juhtmed), tegemist Codegen korpus + 350W toite plokiga. Aga mis puutub korpuse venti, siis see on tõesti toob õhku arvutisse tagaküljel toiteploki all , kust tolle ventilaator imeb õhu üles ja taha korpusest välja. Samas ka prose mis oma vendiga suunab oma sooja õhu korpuse küljepealt välja.
Codegen 350W toiteploki silt on ka "huvitav". ATX 2.03(P4) MD Cod 3324 350W.
DC Output: +3,3V/15A +5V/20A +12V1/8A +12V2/14A ja need kokku 120W Max.
-5V/0,5A -12V/0,8A kokku 9,6W Max . +5VSB/2A kokku 10W.
Kas sellest peab aru saama, et ülejäänud 210,4W kulutab toiteplokk? :?:
Manused
ToiteP.JPG
KorpusV2.JPG
KorpusV.JPG
Viimati muutis Opo, 09:30, 05 Apr 2011, muudetud 1 kord kokku.
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas Energizer » 00:31, 05 Apr 2011

satik kirjutas:Codegon pole isegi toiteploki nimetus. Codegen aga küll.

Mõned kuud tagasi koostasin kellegile arvuti kuhu läks samuti see E5700 sisse. Jõude oli see jahedam kui emaplaadi sillad! Prose oli +28C kui emme oli +34C. Mitmetunnise koormamisega kasvas prose temp kuni +46C. Palju?
Vaevalt küll.
Stock ventikas, radikas, uskumatu aga esimene inteli ventikas mis oli sisuliselt hääletu. Pastaks sai pandud Nexuse mingi hõbedalisandiga mögin.

Kui hirm kuuma ees mõistuse võtab siis pöördu siia teemasse tagasi - nimelt soovitan juhuks kui kleepsu ei raatsi kiskuda, panna 12cm vent väljaspoolt sama ava peale sisse/välja liigutama, pisike toide lihtsalt juurde.
Teinud ma pole nii kunagi kuid see oleks tegelikult toimiv lahendu ju küll.


Tänud nõuande eest, aga kuidas ma seda välist ventikat toidan? Panen USB ventilaatori külje peale puhuma või ? Või jootekolb kätte ja tinutama midagi? Ma ei ole kunagi jootekolbi käes hoidnud. :roll:

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas Energizer » 00:45, 05 Apr 2011

Opo kirjutas:Peaks toiteploki jahutusest piisama küll. Mul 2008 a. kevadest Ordi Custom Codena 350W
(medium torn) ja sees 925D prose, mis joob 30W rohkem kui E5700, +Ati 2400XT DDR3 ja
PCI DVB-T kaart. Tõsi möödunud sügisel hakkas toiteploki vent koledat häält tegema (ilmselt
kuumast suvest), määrisin võlli liitiumiga üle ja käib siia maani vaikselt. See on halb kui garantii
kleepsu tõttu tolmu ise puhastada ei saa. 500W toiteplokk isegi liiga võimas, vähemalt nii kaua
kui uut graafikat panema ei hakka. Siis võib aga ka liiga nõrgaks jääda, sest teatavasti on
Ati ja Nvidia Pci-e 300W piirangu prügikasti visanud. smile06


Vat jah, garantiikaardil on isegi selline huvitav punkt kirjas, et kui viid masina garantiisse ja teenindus peab vajalikuks garantiitööde käigus masinat puhastada, tuleb selle eest eraldi maksta, kuna see ei käivat garantii alla.

Esialgu uut graafikat sisse ei pane. Intel GMA X4500 on koduarvutis täiesti piisav kui sa just 3d mängur ei ole.

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1032
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas zoom » 08:46, 05 Apr 2011

Zuumbox kirjutas:
zoom kirjutas:...toiteplokk Codegon?

Kui juba vigu parandama hakkasid, siis võiks ise ikka õieti kirjutada smile36


Ei olnud soovi viga parandada, küll aga jäi arusaamatuks, kas räägiti korpusest, või siis eeldatavalt Code... toiteploki tootja toitekast, milles vent puhub-imeb smile11

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas satik » 09:09, 05 Apr 2011

Energizer kirjutas:
satik kirjutas: soovitan juhuks kui kleepsu ei raatsi kiskuda, panna 12cm vent väljaspoolt sama ava peale sisse/välja liigutama, pisike toide lihtsalt juurde.


Tänud nõuande eest, aga kuidas ma seda välist ventikat toidan? Panen USB ventilaatori külje peale puhuma või ? Või jootekolb kätte ja tinutama midagi? Ma ei ole kunagi jootekolbi käes hoidnud. :roll:


Tegelikult müüakse selliseid toiteadaptereid, millel on peal ka pisike lüliti erinevate pingete saamiseks. 12V ja allapoole on astmeliselt ära jagatud, seda on mõistlik rakendada ventilaatori(te) kiiruse reguleerimiseks. Tavaline ventilaator on kolme soonega, kuid kasutusele võtad musta (-) ja kollase (+), ülejääv on vaid tahho mida vaja ei lähe.
USB oma 5V pingega ei sobi hästi, sest ventikas võiks sellega küll tööle jääda, kuid mitte tööle minna...
Kui arvuti on hullemate keeldude ikkes kui Macid siis pole ju mingist jootmisest juttugi, kuigi avamise võimalusel seda poleks siis isegi vaja - saab kasutada seesolevaid vabu pesasid.
Kui jootetööd on võõrad siis ... võtad käärid ja lõikad toiteadateri ja ventilaatori pistikud maha, koorid sooneotsad ca 8mm pikkuselt puhtaks, keerad saadud puhta osa kahekorra pooleks, kasutad kruvidega klemmliistu ja kinnitad juhtmeotsad sinna alla. Nägid - polegi joota vaja.
Pead vaid plussid ja miinused õieti kokku ühendama, vähemalt teisel korral saad need paika. küll.
Ma ei kujuta ette kui meister sa olla võid, kui saad siis võid kääride asemel kasutada lõikajaid...

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1032
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas zoom » 13:08, 05 Apr 2011

midagi siin tinutada pole vaja, ostad omale õige ventilaatori, kui emaplaadil on selline lisapesa, siis vent tuleb selline osta..
Pilt

Spetsiaalse ventilaatori pesa puudumisel ostad sellise ventilaatori... või ainult ülemineku...

Pilt


Saadaval enamuses arvutipoodides.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist