arvuti viskab pildi kotti

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas Energizer » 23:57, 31 Mai 2011

jaanus- kirjutas:ei , ma ei oska neid mälu teste käima panna ja siis pean ju biosist bootimis seadet muutma ja seda ma ei riski, ma tean kindlalt et facebooki ja wmp-ga on ennegi sedasi välja viskand ja ma rõhutan enne kui sai uued mälud panna ja arvuti sisu polnd puututud , tegi ta samu trikke kui mitut kaarti korraga koormata(protsessor , video kaart ,helikaart , mälukaardid ja lõpuks ülekoormus emaplaadil)- kõik on lihtsalt peidus selles mitme programmi ( wmp , flash/java) kasutamises korraga! smile12 smile29 smile85
ps! ma avastasin selle ülekoormuse teooria alles hiljuti aga ei julenud sellega lagedale tulla, sest kahtlesin et äkki ei ole nii aga see on loogiline vana arvuti puhul. pealegi on need rikked harvenenud kui on mälusid juures , kui arvutis oli vähem mälusid siis oli neid väljaviskamisi poole rohkem seega võib järeldada:
VANA ARVUTI EI SOBI MITUT VÕIMSAT PROGRAMMI MÄNGIMA JA EI AITA LÕPLIKULT ÄRA HOIDA SEEGI KUI MÄLUSID JUURDE PANNA, ja rohkem ema plaat erinevaid uuendusi kaartide näol lihtsalt ei toeta või sobivad sinna liiga vanad kaardid! kui arvuti läbi kärssab, lubas ema selle asendada sest see on isegi ülikaua hästi töötanud ja ükskord ütleb iga asi üles! smile29 smile26


Niisiis pole üldse minu asi kuidas sa oma arvutit kasutad aga mulle tundub et sul mingi P4 klassi arvuti . 1,5GB RAM on ideaalis muidugi parem kui 1 GB või suisa 512 MB, on siiski lood sellised et ükski arvuti ei sobi korraga jooksutama sadat erinevat asja või tahad sa öelda et jooksutad mänge, kuulad WMP-d ja lisaks sellele oled Facebookis ja jumal teab kus veel sees?!? Sellisele piinamisele ei pea ükski vana arvuti vastu (ava korraga 100 veebiakent ja vaata mis su arvuti siis teeb) , lisaks sellele kui on korraga töös mitu rakendust mis kasutavad sama helikaarti- tekib konflikt. Ma ei saagi aru kuidas sul õnnestub korraga mussi kuulata ja mängida. Minu kogemus Windowsiga on see, et ainult üks helikaart saab korraga olla aktiivne. Sul peab siis masinas olema mitu helikaarti, millest ühega kasutad ühte proget ja teisega teist. Linuxi all sain küll 2 helikaarti käima, windowsi all see projekt ei õnnestunud. Samas kes teab äkki on Windowsi uuema generatsiooni opsüsteemid selles mõttes paindlikumad ei tea, minul oli kogemuis XP-ga. Ja negatiivne.

Õigus on sul muidugi selles et vanale arvutile uusi komponente, eriti PCI ja AGP kaarte ei ole just kerge leida või kui leiabki, siis suht soolase hinnaga.

Mina sinu asemel ei tegeleks korraga mitme asjaga, eriti kui sul RAM-i siiski vähe. Win võtab oma osa, aga mõni mäng tahab veel rohkem: Tulemuseks "Low Virtual Memory... warning smile36

Kui mäluteste ei oska jooksutada siis parem ära näpi oma arvutit üldse seestpoolt. Mulle tundub et sind huvitab arvutasjandus väga, aga sa kiirustad ette, mõnes mõttes meenutad mulle mind ennast kui poisike olin. Samasugune "tarkpea"...

AnaloogTV
Entusiast
Postitusi: 368
Liitunud: 10:25, 03 Veebr 2011
Asukoht: Eesti kagunurk
    unknown unknown
On tänatud: 5 korda

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas AnaloogTV » 00:44, 01 Juun 2011

Energizer kirjutas:Ma ei saagi aru kuidas sul õnnestub korraga mussi kuulata ja mängida. Minu kogemus Windowsiga on see, et ainult üks helikaart saab korraga olla aktiivne. Sul peab siis masinas olema mitu helikaarti, millest ühega kasutad ühte proget ja teisega teist. Linuxi all sain küll 2 helikaarti käima, windowsi all see projekt ei õnnestunud. Samas kes teab äkki on Windowsi uuema generatsiooni opsüsteemid selles mõttes paindlikumad ei tea, minul oli kogemuis XP-ga. Ja negatiivne.

Misasja? smile11

iga softi jaoks eraldi helikaart? Päikesepiste vist saanud...

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas Energizer » 01:37, 01 Juun 2011

Jah, sai kunagi sedasi mängitud et ühest helikaardist mängis arvuti (Fedora Core 2 peal) XMMS-ist mussi ja teisest helikaardist tuli meediafailidest heli (vaatasin meediafaile või DVD-sid). Mul toimis see arvuti omamoodi meediakeskusena. Isegi Irda kaugjuhtimispuldi konfisin Xine-le ära. Sedasi sai üks inimene vaadata meediat arvuti TV out kaudu ja teine istuda näiteks netis ja kuulata samal ajal mp3-sid. Mõlema rakenduse jaoks olid ka eraldi Xserveri töölauad. Mis tähendab seda et filmide vaatamise ajal üks teist ei seganud.


Kogu asja idee oli selles et mõlema kaardi kerneli moodulid tuli startupis käima ajada, üks PCi teine integreritud. Xine-le ütlesid et kasuta näiteks /dev /mixer0 ja XMMS-le ütlesin et kasutagu /dev/mixer1
Linuxis on seadmed loogilises järjestuses /dev/xxx , muus osas on kõik sama mis windowsi all. Lihtsalt linuxi kernelile saab laadida erinevaid mooduleid või ajureid ja neid korraga kahel erineval rakendusel kasutada .
Windowsi all ei õnnestunud ühelegile tarkvarale sedasi ära näidata aga linux on selles osas palju paindlikum. Ka rakendustarkvarale saad ette ära öelda millist riistvara kasutada.
Kahte helikaarti läheb nagunii vaja. Ühte helikaarti korraga kaks rakendust ei saa kasutada, mis esimesena käivitub see kanali ka hõivab.
Viimati muutis Energizer, 01:44, 01 Juun 2011, muudetud 1 kord kokku.

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas siil udus » 01:44, 01 Juun 2011

No ma ei tea, ma saan küll oma ühe helikaardiga mitut yotube korraga kuulata, filmi vaadata jne. Korraga ma mõtlen, aint jube läbu on siis.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas Energizer » 01:48, 01 Juun 2011

siil udus kirjutas:No ma ei tea, ma saan küll oma ühe helikaardiga mitut yotube korraga kuulata, filmi vaadata jne. Korraga ma mõtlen, aint jube läbu on siis.

Mul oli arvuti ja telekas eraldi tubades. TV out ja RCA jaoks puurisin seina augud. Vedasin juhtmed ja nii oli kõik ok.
Loomulikult on läbu kui ajad ühest helikanalist sada asja läbi.

Aga sa proovi nii teha et ühe helikaardiga kuulad winampi ja teisega jooksutad näiteks Windows media playerit- sellist olukorda windowsi all ei õnnestunud mul korda saata. Linuxi all XMMS ja XINE paariga küll.

Kasutaja avatar
kreisi
DigiTVfänn
Postitusi: 703
Liitunud: 02:00, 07 Veebr 2007
Asukoht: Tallinn Kalamaja
    unknown unknown

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas kreisi » 02:48, 01 Juun 2011

Energizer kirjutas:
siil udus kirjutas:No ma ei tea, ma saan küll oma ühe helikaardiga mitut yotube korraga kuulata, filmi vaadata jne. Korraga ma mõtlen, aint jube läbu on siis.

Mul oli arvuti ja telekas eraldi tubades. TV out ja RCA jaoks puurisin seina augud. Vedasin juhtmed ja nii oli kõik ok.
Loomulikult on läbu kui ajad ühest helikanalist sada asja läbi.

Aga sa proovi nii teha et ühe helikaardiga kuulad winampi ja teisega jooksutad näiteks Windows media playerit- sellist olukorda windowsi all ei õnnestunud mul korda saata. Linuxi all XMMS ja XINE paariga küll.

ilusti saad ühest kaardist windoosa player ja teisest winamp. winamp väga lihtne seadistada ju ..
ERR

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1033
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas zoom » 09:13, 01 Juun 2011

Nii nii, vanal, (kui vana on vana arvuti?) saab samuti mtmeid protsesse jooksutada korraga, OP süsteemid iseenesest toetavad sellist tegevust. Raua suutlikkus on siin teine tegur.

Helikaartidest.. Windowsi põhised arvutid suudavad raua poolest vähemalt viimased viis aastat kahte erinevat audiostiimi korraga väljastada ja seda ühest helikaardist.
Line Out on üks helistriim, näiteks keegi vaatab filmi teises toas ja kõrvaklapiväljundist tuleb hoopis teine, MP3 näiteks mängib ja inimene surfab netis.
See ei ole nüüd küll uus ja huvitav "võimalus" .

Yeekim
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 17:51, 29 Mai 2008
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas Yeekim » 18:42, 01 Juun 2011

Mul oli arvutiga sama blue screen, mässasin ja jändasin,vahetasin mälusid ja kõvakettaid,tarisin pci siinilt kõik välja, vahetasin toite...mitte miskit..Arvasin , et emaplaat nässus.Lõpuks jõudsin niikaugele, et avastasin mingi viirusepoisi.Oli end kõvaketta bootloaderisse sisse söönud.Nägin sellist asja esimest kroda..Ehk on abi smile06
Ja see viirus paljuneb..lasin mitmeid korda uue winni peale,kolib üle teistest partitsioonidest või kõvaketastest

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas Henkka » 20:34, 01 Juun 2011

@Yeekim - nujah, asi jummala selge smile20
Ja seda, kuidas pahalasest ise vabaks said (kui said), on muidugi ilmvõimatu teistele foorumlastele seletada... smile25 smile36
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas jaanus- » 20:49, 01 Juun 2011

ma olin nii teind et vedasin iseehitatud üleminekutega pikendusjuhtmega kõllid subbaka tagant õue ja siis lasin sedasi musa arvuti kõvakalt õue ja seda jama selle tõttu et kui mp3-mängija kõlli taha panna siis on heli hiirepiuksumine!
ja siis tuli juhuslikult ema tuppa arvutisse ( palju inimesi kodus ja üks arvuti,sest õde oli teises arvutis) ja hakkas cityvillet kolistama arvutis, ning kuna mul ka wmp käis siis tulid kõrvalt mängu saatehääled läbi smile15 ning siis see juhtus: arvuti viskas pildi siniseks ! smile06 smile26 smile21 ma jooksin vihasena tuppa,et miks muss kinni läks ja ema hädaldas ,et ei saa mängu mängida smile06
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2055
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas Zuumbox » 21:15, 01 Juun 2011

jaanus- kirjutas:... palju inimesi kodus ja üks arvuti,sest õde oli teises arvutis ...

Tjah... miskit on nüüd mäda siin Rooma riigis smile76
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Yeekim
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 17:51, 29 Mai 2008
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas Yeekim » 21:52, 01 Juun 2011

Henkka kirjutas:@Yeekim - nujah, asi jummala selge smile20
Ja seda, kuidas pahalasest ise vabaks said (kui said), on muidugi ilmvõimatu teistele foorumlastele seletada... smile25 smile36




See oli ikka jupp aega tagasi.Lahti sain sellest edukalt, kirjutan selle raali tagant praegugi.Soovitaks peale värsket op süsteemi installi kõik kõvakettad/partitsioonid safe modes üle kontrollida viirusetõrjega..Ise ei mäleta, millega ma seda tegin.Paistis et kohe see pahalane sisse ei hüpanud-peale värske os-i installi umbes paari tunni pärast.Ja popsti, sama blue screen.
Ja selle blue screeniga mind näiteks üldse safe mode ei lasknud.
Lihtsamatest tasuta on antimalwarebytes ja avira näiteks.
Ja peale seda jama panin oma lauaarvutile ja läpakale antiviirused kohe peale...muidu rääkisin üle kümne aasta tuttavatele-sõpradele, et pole mingit antiviirust vaja kui just ise kuskil kahtlastes kohtades ringi ei kola või siis kuskilt limewirest üliuue filmi saamise asemel (mida pole kinoski veel) tuleb kokkupakitud kama või xxx.avi smile28
Feissbuuk on küll kahtlane koht.Aga nuh naiste vastu ei saa,Kodurahu huvides on mõistlik kulpi lüüa ja edasi teenida smile11
Ise arvan, et sain selle kuskilt kokkupakitud asja tõmbamisel..katsetasin igasugu cardservereid cardsharinguks.
Viimati muutis Yeekim, 22:30, 01 Juun 2011, muudetud 8 korda kokku.

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 738
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas Opo » 22:02, 01 Juun 2011

Kõvakettale võib teha low level formaatimist või lasta linux peale. On ka üksikuid sindreid mis on võimelised biosesse ronima, viimane kuulus oli CIH. smile61
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas valgekotkas » 22:28, 01 Juun 2011

vanasti võis juhtuda, et naine tõi küla pealt "mandakad" koju ... kaasajal toob "feissbuugist" igasugu muid viirusi smile36 smile36 smile36
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas jaanus- » 23:30, 01 Juun 2011

ja see facebooki sõltuvus emal ajab närvi juba sest ei tea ta isegi et ta oma viirushoiatuste jagamisega võib ka mõlemad arvutid kodus peeti keerata ja vb ka mängimisega! smile25
kuigi see vanem, minu kasutuses olev, võib maha kanda taaskäitlusse paari aasta jooksul! smile14
elu koosneb üllatustest

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist