Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid" )

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 11:13, 14 Jaan 2012

ma lihtsalt pean seda ütlema: mu arvuti viskab kaitselüliti välja, nt täna paar tundi peale südaööd kui tahtsin arvuti uuesti käivitada et foorumit chekkida aga kui arvuti pistik puudutas klemme pistikupesas viskas kaitse välja , kui ma kiiresti arvutit sisse ei saa viskab iga kord toide välja ja vist rikkus see jama ka elioni digiboksi ära sest peale teist restarti ka ei reageerind see puldile!!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas satik » 11:31, 14 Jaan 2012

valgekotkas kirjutas:
satik kirjutas:Njaa... kui ma neid unetute siplemisi vaatan siis tuleb ka häda peale. Ja olen üsna kindel et kolme aasta pärast on (kui on) ühel siin amet mis ei eelda elektrit isegi läheduses, veel vähem kuidagi töö eeldustes...
ma ei oleks selles nii kindel ... elul on omadus igasuguseid vingervempe visata :lol: - ei oleks see esimene ega ka mitte viimane kord kus asjad just vastupidi käivad ja kodanik jaanusmiinusest just sinu töökoha käidukorraldaja saab :P


:) Jah, olen nõus et nii saab minna ja nii mõneski kohas ongi läinud, aga see "vingervemp" ei pruugi nii kergelt sisse vingerdada...

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas satik » 11:35, 14 Jaan 2012

jaanus- kirjutas:ma lihtsalt pean seda ütlema: mu arvuti viskab kaitselüliti välja


Hea et niigi läits - hullem oleks kui ta kaitseriivi lahti viskaks. Aga võibolla arvuti tahab sellega öelda et on viimane aeg minna välja lumehelbeid taga ajama?

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Energizer » 12:56, 14 Jaan 2012

jaanus- kirjutas:ma ei saa ressiiverit ka sellepärast et mu perel on põhimõte et kasutatud (järelturu) asjad ei tööta ja uued on liiga kallid ja järelmaks on pere jaoks põhimõtteliselt halb, sest ema sai hirmu sisse kui nägi kuidas õde võttis kõik asjad korteris järelmaksu peale ja nüüd pole tal elamisraha!!!


Mul on järelturult ostetud DVD mängija ja paar juhtmeta telefoni. Kõik need seadmed töötavad, pole ühtegi halba sõna öelda.Ühe täiesti korras telefoni est maksin 5€+ uus aku, teise eest ca 9€ ja akud täitsa OK, käed-vabad süsteemiga. Elionist saab kõige odavama juhtmeta toru 19€, kui tahad käed-vabad ja automaatvastajaga siis maksad suisa 35€ ja rohkem Otsusta ise, kas seda on vähe või palju.
Pole minu asi, aga saan vist õieti aru, et see 2.1 süsteem on sul ostetud Elionist. Elion ei ole üldsegi mitte odav müüja, järelikult, kui Elionist jaksad osta, siis jaksad ka mujalt tahtmist ja viitsimist otsida mujalt peab olema. Jah, mujalt ostes on olemas tõenäosus et saad seadme mille eluiga on otsa lõppemas, aga täpselt samamoodi võid sa poest koju tulla tutika sülearvuti või paneeltelekaga ning avastad et see on vigane ja mis kõige hullem, terve partii neid tooteid on vigased sest vead on "sisse projekteeritud", hakkad garantiiremondi peale aega raiskama kuni lõpuks viskad seadme nurka ja ostad uue. Siin pean silmas teatud HP paviljoni seeria läpakaid.
Annan vihje: osta.ee on see järelturg ja väiksemate riskidega. Saad kaupa proovida enne kui maksad,paned raha deposiiti ja müüja ei saa raha enne kui sul kaup käes. teinekord juhtub et müüja paneb müüki teadlikult mingi pisidefektiga nt kriimud või kasutusjäljed seadmel, loe seadme kirjeldust hoolikalt, küsi lisainfot, aga üldiselt kui seade on töökorras ei tohiks mingid kriimud sind häirida. Mõnel inimesel jääb müüdav ese seisma sest ostis uue ja parema- sinu võimalus on anda vanale seadmele uus elu. Kui lähed tööle ja jaksad osta omalegi uut ja paremat. Väike nõuanne veel: kui müüja või pakutav kaup tundub kahtlane, siis ära tee tehingut. Üldiselt on usaldusväärsel müüjal reiting 100% ümber. Kindlasti ei ole osta.ee kõige ideaalsem, ka seal liigub igasuguseid. Kuid mingist kuldsest börsist on kindlasti usaldusväärsem.

Sina võiksid oma õe kogemusest õppust võtta: 9 korda mõõda üks kord lõika. MIna olin ka sinu vanuses ja natuke vanemgi olles niiöelda hull digiseadmete järele. Nüüd olen targem ja ütlen, et järelmaksu peale tasub võtta vaid seda mis on hädavajalik kuid mis ületab kuu sissetulekut 3-4 korda. Kõike kindlasti ei maksa võtta järelmaksu peale, aga on asju millest ei saa üle ega ümber. Lihtne näide: Läheb su kapriisne arvuti katki, mis teed? Elad elu lõpuni ilma sest järelmaksu võtta ei saa aga kasutatud arvutit ka ei taha...
Tegelikult on elus ka midagi muud. Kui tööle lähed ja kunagi pere lood vot siis hakkab sul alles tõeline "elu". Kui juhtub et lähed eraldi elama, pead nullist alustama: mööbel, kodu soetamine, vajadusel selle renoveerimine-remont ja sisustamine. Siis pead mõtlema selliste asjade peale nagu küte, energiasääst, soojustamine kui elad majas mis on talvel külm. See kõik nõuab raha. Vähe sellest, pere on ka vaja veel ära toita.

Kokkuvõttes, soovitan sul oma helesinised unistused teoks teha enne kui pere lood, pärast pole sul selleks enam võimalust .Mul vedas selles mõttes, kooli ajal tegelesin arvutiga ja mässasin digiseadmetega, suurem osa lisavarustusest nagu juhtmed, adapterid, printer jne, kõik sai ostetud kroonide ajal, aga ainult tänu sellele et tööl käin. Oleks mul praegu pere (naine ja lapsed), ei saaks seda kõike omale lubada. Praegu läheb mul arvuti, kui hobi peale palju vähem raha, sest majapidamises on vaja tööriistu, elektriseadmeid, nagu veepump, redelit , kivivilla jne. Praegu elan üks päev korraga ja esiplaanil on elamine, pere tuleb siis kui selleks õige aeg on.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Energizer » 13:12, 14 Jaan 2012

satik kirjutas:
jaanus- kirjutas:ma lihtsalt pean seda ütlema: mu arvuti viskab kaitselüliti välja


Hea et niigi läits - hullem oleks kui ta kaitseriivi lahti viskaks. Aga võibolla arvuti tahab sellega öelda et on viimane aeg minna välja lumehelbeid taga ajama?

:roll: Vähe sellest, tegemist on ehk hoiatusega et varem või hiljem tuleb arvutist või selle toiteplokist punane kukk välja...
smile286

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 13:17, 14 Jaan 2012

aga näed, mu ema põhimõtteid ei muuda miski ja seetõttu ei saagi ma mitte midagi enne kui ise kuskile tööle saan aga töökohti ei ole ju , mis omakorda tähendab et ma ei saa kunagi midagi uut ja vanu asju ei tohi osta ema idiootsete põhimõtete pärast!!! :(
ja veel et iga kord kui arvuti seina pistan hakkab pirn laes vilkuma tumedamaks ja kui liiga kaua panen pistikut seina siis on jälle lüliti kilbist väljas, päris närvi ajab kui pean iga kord kui arvutit kasutan taskulambiga lülitit otsima! smile249
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas haljazme » 13:32, 14 Jaan 2012

Mis sa sest arvutist seinast välja tirid ?
DM7000s & DM500s @ 5E

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Zuumbox » 14:25, 14 Jaan 2012

jaanus miinus, kuna Sa elektrist tuhkagi ei jaga, siis lõpeta parem heaga see pull ära, enne kui haiglas või veel hullem, kabelis lõpetad... Nagu siin juba mainiti, elekter ei ole naljaasi. Soodsates (või kui soovid, ebasoodsates) tingimustes võib isegi 40 voldine pinge ohtlik olla, sest oht ei tulene mitte pingest vaid inimkeha läbivast voolust, mida see pinge põhjustab (oomi seadusest oled midagi kuulnud?). Näiteks vigastatud, verise kohaga võrgupinge all oleva detaili vastu puutudes on kabelimats kindlustatud, sest veri on väga hea elektrijuht...

Sind on hoiatatud. Järeldused teed ise.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
vip00
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 14:30, 06 Veebr 2011
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas vip00 » 14:49, 14 Jaan 2012

jaanus- kirjutas:aga näed, mu ema põhimõtteid ei muuda miski ja seetõttu ei saagi ma mitte midagi enne kui ise kuskile tööle saan aga töökohti ei ole ju , mis omakorda tähendab et ma ei saa kunagi midagi uut ja vanu asju ei tohi osta ema idiootsete põhimõtete pärast!!! :(
ja veel et iga kord kui arvuti seina pistan hakkab pirn laes vilkuma tumedamaks ja kui liiga kaua panen pistikut seina siis on jälle lüliti kilbist väljas, päris närvi ajab kui pean iga kord kui arvutit kasutan taskulambiga lülitit otsima! smile249


Nagu aru saan on sul eramaja, ütle oma emale las kutsub elektriku külla kes vaatab veidi asja. Muidu see asi võib lõppeda palju hullemaga kui sa arvatagi oskad.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 14:53, 14 Jaan 2012

kas sa ikka aru ei saa mis ma ütlesin? arvuti sissepanekul viskab lihtsalt kaitse välja ja asi mutt ja välja tirin voolu kokkuhoiu pärast!!! vahel viskab välja vahel mitte! täitsa juhuslikult juhtub see! ka see on juhuslik kas ta jääb kahe reziimi vahele kinni või mitte kui voolu pinge kõigub! (st. et ekraan on kinni aga arvuti kast pooleldi töötab, aitab ainult toite nupu klõpsimine)
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas valgekotkas » 14:59, 14 Jaan 2012

jaanus- kirjutas:kas sa ikka aru ei saa mis ma ütlesin? arvuti sissepanekul viskab lihtsalt kaitse välja ja asi mutt
asi võib mutt olla küll aga ühel ilusal päeval võib juhtuda hoopis nii - miski "komponent" peale "kaitset" reageerib kiiremini kui "kaitse" ja laseb "maagilise auru" välja, pärast seda ei ole enam mutt vaid hoopis pauk, leek ja süsi :!:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 15:06, 14 Jaan 2012

jah ma tean, et see risu enam kaua ei ela aga mis seal minul teha kui see vana kast varsti "tossu välja" laseb? smile280 smile307 smile377 smile13 smile69
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 15:20, 14 Jaan 2012

ja veel et sellest 2.1 arvutikõllidewooferist saab täpselt piisava heli mis mulle piisab ja see suudab küllalt võimsust toota et üle küla kosta! pole rohkem lihtsalt vaja! ja pealegi läksime mu algse küsimuse teemast täitsa välja: algselt oli ju juttu sellest ,kuidas ja miks kõllijuhtmest särakat on võimalik saada! ja see sai ka mingis mõttes vastuse ainult et jutt mida te vastuseks rääkisite koosnes liiga keerulistest terminitest! näiteks potensiaalide vahe???? :o smile06
elu koosneb üllatustest

Taskur2tt
Edasijõudnu
Postitusi: 28
Liitunud: 15:13, 01 Nov 2011
    unknown unknown

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Taskur2tt » 15:29, 14 Jaan 2012

jaanus- kirjutas:aga näed, mu ema põhimõtteid ei muuda miski ja seetõttu ei saagi ma mitte midagi enne kui ise kuskile tööle saan aga töökohti ei ole ju

Mis tähendab, ei ole? http://www.cvkeskus.ee/joboffers.php?op=category on oma paar 3000 (kui mitte rohkem) tööpakkumist.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 15:42, 14 Jaan 2012

aga järvamaal ei ole ju selliseid töid kus oleks palk hea ja võimalik bussiga käia, ema on sellega kõige rohkem kursis! ainuke koht kuhu hetkel käia on ,on pärnu sest seal on tal korter kus ööbida töö vaheaegadel! selleks et kuskil järvamaal käia peab olema kas korter paides või türil või mõnes teises ühistranspordi sõlmpunktiga linnas!
elu koosneb üllatustest

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 169 külalist