abi televiisori valikul

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 12:45, 05 Okt 2005

Lcd ja plasma telekad on nii lapsekingades alles, et iga tavaline koop sõidab kvaliteediga neist yle. see nyyd selleks. Minu arust on selle teleka suurim miinus ja see puudutab kõiki 16:9 formaadis pille: Ma ei ole oma elus kohanud 16:9 tv mis ei MOONUTAKS PILTI. 99% edastavast on 4:3 formaadis ,siis ma ei näe selle teleka puhul muud , kui sõbra ees kelikida ja siis igati ära venitatud pilti vaadata.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 12:59, 05 Okt 2005

videomakk kirjutas:Lcd ja plasma telekad on nii lapsekingades alles, et iga tavaline koop sõidab kvaliteediga neist yle. see nyyd selleks. Minu arust on selle teleka suurim miinus ja see puudutab kõiki 16:9 formaadis pille: Ma ei ole oma elus kohanud 16:9 tv mis ei MOONUTAKS PILTI. 99% edastavast on 4:3 formaadis ,siis ma ei näe selle teleka puhul muud , kui sõbra ees kelikida ja siis igati ära venitatud pilti vaadata.


CRT ekraanide eeliste ja miinuste üle on pikalt diskuteeritud ja sellega ma aega raiskama ei hakkaks. Kellele ema, kellele tütar...

16:9 formaat on inimese füsioloogiale vastuvõetavam ja seoses sellega teeb ta ka suurt võidukäiku ja iga päevaga tekib selles formaadis edastatavat 'content'i rohkem ja rohkem... Pildi moonutamise kohalt oskavad kallima otsa telekad teha väga ilusasti 4:3 pildist 16:9 pilt (lõigatakse ülemist ja alumist pildiäärt veidi) ning tegelikult on satipealt vaadates asjalikematel pakettidel olemas korralik 16:9 pildi edastus. Rääkimata siinkohal DVD'de jms vaatmisest...

iCE

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 13:27, 05 Okt 2005

videomakk kirjutas:Ma ei ole oma elus kohanud 16:9 tv...
Mul on tunne, et sa pole ÜLDSE elus kohanud 16:9 suhtega telekat.
Vaadates sinu kineskoopide ülistusi siin...

Kasutaja avatar
greedy
Entusiast
Postitusi: 294
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: maalähedal
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas greedy » 13:41, 05 Okt 2005

plaanis kah uus pill osta ja seepärast viimasel ajal veidi ringi vaadatud ja võrreldud: korralikku LCD või plasma saab kätte ca 40 000 , odavamad üldjuhul bulligaka, korraliku koobi saab kätte ca 10 000, odavamad üldjuhul ajavad asja ära. Üldjuhul telekas ei tee vahet edastatava pildi formaadil ja nii on "lihtsa elu" tibid 16:9 ekraanil üsna ühte nägu neid ümbritsevate koduloomadega :lol:
LCD või plasma eluea kohta ei oska keegi ammendavat vastust anda-asi lihtsalt liiga uus. sahvris seisab üks 27-tolline finlux mis 20 aastat vana ja pilt nigu prillikivi (audio jupsib)

Ex paistab mida naine lubab ära osta :lol:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
cl
Entusiast
Postitusi: 114
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

PostitusPostitas cl » 13:44, 05 Okt 2005

selgitan veel pisut tagamaid, nimelt 99% ajast kasutaksin seda TV-d digisignaali vahtimiseks, tuleb see siis sati pealt või maalpealt, või üldse digitaalselt-meedialt.

Antud pildikast saab ühendatud arvutile sappa, VGA/DVI liidesega, tavaliste videosisendite kasutamist üritan vältida, kuna nende kvaliteet on halb.

CRT torud juba sellepärast ei kvalifitseeru et neil pole VGA otsa küljes ja resolutsioon on samuti halb. juhul kui eksisteeriks 16:9 suhtega VGA otsaga CRT arvutimonitor millel suurust 28" ja rohkem siis kaaluksin ka seda.

antud pildikasti vaatamiskaugus saaks olema 1-3m, seega pildikvaliteet on ülioluline.

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 13:52, 05 Okt 2005

Pildi moonutamise kohalt oskavad kallima otsa telekad teha väga ilusasti 4:3 pildist 16:9 pilt (lõigatakse ülemist ja alumist pildiäärt veidi)

jah , olen näinud ja sihuke telekas ajaks veel asja ära aga kui ääred läinud ja nt kas või ETV märk nurgas pooleldi kadunud siis isiklikult mind see häirib (selles suhtes maitse asi) ja ma arvan et iga saade ja film on ikka selle jaoks et seda tervelt näha mitte lõigatult. kunagi oli multifilm: mart mis sa teed? lõikan tekki pikemaks!. Siit minu eeldus et kui asi on 1m siis ikka 2m seda ei lõigu tahaks näha full asja. Saab ju ka pildi kokku originaal mõõtu tirida aga siis milleks laiekraan. aga see kindlasti maitse asi. aga ku juba 16:9 osta siis jah kindlasti tv mis võimaldab lõigata pilti mitte suruda kokku seda et kõik inimesed on ekraanil nagu kuvaldaga vastu pead saanud.
ja kui lõigub pilti milleks ma pean lõikuri ostma??? kui saab tavalisega full pilti korralikult vaadata? dvd 16:9 formaat on ka kudagi kahtlase väärtusega aga kindlasti ajajooksul asi areneb aga praegu on see minu arust moe asi ja inimesed lähevad selle õnge

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 13:55, 05 Okt 2005

tigekala kirjutas:
videomakk kirjutas:Ma ei ole oma elus kohanud 16:9 tv...
Mul on tunne, et sa pole ÜLDSE elus kohanud 16:9 suhtega telekat.
Vaadates sinu kineskoopide ülistusi siin...


Tigekala , loe palun mis ICE kirjutas http://www.digi-tv.ee/modules.php?name= ... 9471#39471

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 14:14, 05 Okt 2005

videomakk kirjutas:... aga praegu on see minu arust moe asi ja inimesed lähevad selle õnge
PRAEGU!!! See formaat võeti kasutusele juba 7-8 aastat tagasi...
Kui kõik läheb üle 16:9 formaati, kuidas siis oma 4:3 saiaga edasi vaatad?
Sulle ju lõigatud asjad ei meeldi!
Muuseas, Soome MTV3 ja Nelonen juba kasutavad filmide puhul 16:9-t. :wink:

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 14:27, 05 Okt 2005

soomet näevad tallinna ja veel piiratud alal inimese. ja et paar filmi on 16:9 pole veel argument.
aga ma ytlen veel korra. Iga yhe oma asi :!: kui asi muutub täisväärtuslikuks siis soetan omale kah. ma pole öelnud et kõik on vale ja paha. ma tõin oma argumendid miks antud momendil ei hakka ma seda imelku laiekraani ostma. sama probleem nt kas või mu läpakaga mis 16:9. osad proged seda formaati ei tunnista nt Pinnacle.viskab yle ekraani laiali ja näen ainult proge keskosa. näppides resot jne saab enam vähem miskit ette aga anna 1 hea põhjus miks selline peavalu kui 4:3 kõik töötab ok!
Ma kordan veel kordan veel korra , et see on minu "isiklik" arvamus miinustest. palun väga, ostke. mina ei keela ega saagi keelata. praegu on nagu teemaks mis keegi arvab, mitte et jälle kedagi lolliks tembeldada. mul on selle kohapealt (16:9 ) oma arvamus (kui ei oleks siis on kakasti ja kõikide arvamustest saab yhe korraliku terviku) ja mina tigekala ei tembelda sind ju lolliks :!:

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 14:32, 05 Okt 2005

Ega ma ka sind päris lolliks :mrgreen: ei tembelda, aga sa ei taha kuidagi tehnilise progressiga kaasa minna...

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 14:35, 05 Okt 2005

Ma ei taha istuda vigasesse Shutlesse mis õhku tõustes viimasel ajal puruks lendavad :lol:

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 14:39, 05 Okt 2005

Kuule, pisike spämmer, kui sind orgkomiteesse valitakse, siis mina kohale ei tule. :wink:
Ära võta seda ähvardusena... :wink:

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 14:41, 05 Okt 2005

tigekala kirjutas:Kuule, pisike spämmer, kui sind orgkomiteesse valitakse, siis mina kohale ei tule. :wink:


kirjutage sinna või suur spämmer anyway aga mis puutub praegu siia org.k. ja 16:9 telekas?

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 14:43, 05 Okt 2005

Siin on "muidujutt"... ma lihtsalt konstateerisin fakti.
Kas see "pisike SPÄMMER" polegi su enda kätetöö? :lol:
Viimati muutis tigekala, 14:46, 05 Okt 2005, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 14:45, 05 Okt 2005

tigekala kirjutas:Siin on "muidujutt"... ma lihtsalt konstateerisin fakti.


sinu õigus, ja vaevalt seal kokkutulekul miskit revulutsioonilist ka aretatskse , see rohkem teise poindiga asi aga sinu õigus

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 47 külalist