abi televiisori valikul

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 00:36, 07 Apr 2006

Seisin täna tükk aega poe vitriini ees ja vaatasin seda philipsi ambilighti. No seisin ja vaatasin ja ikka ei saanud aru, et mille jaoks seda minu arvates mõttetut vidinat vaja on. Kas selleks, et poeletil rohkem valgust ja sära oleks või selleks, et ei peaks lae- või põrandalampi põlema panema pimedas toas, kui niigi ca 300w telekas tuba valgustab? Või peab ta looma illusiooni suuremast ekraanist? Asjatundjad valgustage mind.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 01:02, 07 Apr 2006

joonas kirjutas:Seisin täna tükk aega poe vitriini ees ja vaatasin seda philipsi ambilighti. No seisin ja vaatasin ja ikka ei saanud aru, et mille jaoks seda minu arvates mõttetut vidinat vaja on. Kas selleks, et poeletil rohkem valgust ja sära oleks või selleks, et ei peaks lae- või põrandalampi põlema panema pimedas toas, kui niigi ca 300w telekas tuba valgustab? Või peab ta looma illusiooni suuremast ekraanist? Asjatundjad valgustage mind.


Mõttetud!? Kahju, et sa vähem valgustatud ruumis seda ambilight'i sisse/välja lülitada ja asja tegelikust funktsioonist aru ei saanud... Dünaamiline taustvalgustus vastavalt näidatava pildi enda eripäradele teeb selle funktsiooniga varustatud teleri vaatamise võimalikuks ilma silmi väsitamata ka täiesti pimedas toas. Kuulub ju ambilight'i funktsiooni üldise valgusfooni mõõtmine toas ja vastavalt sellele nii pildi kui ambilight'i heleduse määramine...

iCE @ PP2 & AmbiLight

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 01:37, 07 Apr 2006

Ma ei oska küll võtta seisukohta kas see ambilight on vajalik või mitte aga vähemasti CRT telekat pimedas toas küll vaadata ei maksa. see pidi silmi rohkem rikkuma. Täiesti pimedas toas on telekal n.ö valge lambi efekt. Kui pildi taust on heledat värvi siis on pilt silmi lausa pimestav, seevastu tumedat pilti on pimedas parem vaadata sest pimedas toas tuleb kontrast paremini esile kui valgustatud toas.
Ja vastu päikest asetatud kineskoopi päise päeva ajal vaadata ei saa, minu meelest küll mitte.

Minu telekal on kolm erinevat värvi- ja kontrastireziimi: DYNAMIC, CINEMA või NORMAL. OLen igatpidi proovinud telekat sättida aga kõige rohkem meeldib mulle ikkagi NORMAL. Cinema puhul on pilt liiga tume ja DYNAMIC on ka imelik.
Maitse asi muidugi, aga ma ei saa filmi vaadata CINEMA reziimis kui taust on tuhm. Mõned vidinad on seega mõne teleka puhul tõesti mõttetud.

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 02:44, 07 Apr 2006

Ok, tänud seletuse eest ice. Seega asi on siis silmadele kasulik pimedas toas. Loogiline ta ju on - kui suurem pindala on samades värvitoonides ja sarnaselt valgustatud, siis kohaneb silm üldpildiga paremini. Poes tõesti pole võimalik seda tajuda. Seal on liiga valge ja telerid liiga kõrvuti.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 17:12, 07 Apr 2006

oys kirjutas:Mingi 5 aastat tagasi ostsin ka mingisuguse tolleaja moeröögatuse.Pidi toa järgi pildi paika sättima.Tulemuseks oli mõttetu vidin ja raha riskamine.Varsti keelasin menüüst jublaka üleüldse ära.Selliste lisade ostmisest mida "käega kohe katsuda" ei saa tuleks loobuda!


Võibolla sa ei osanud seda kasutada!? Mis tootjast ja mis vidinast jutt käib?

iCE

Kasutaja avatar
greedy
Entusiast
Postitusi: 294
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: maalähedal
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas greedy » 19:48, 07 Apr 2006

no siis on lihtsam osta miski dimmer ja elutoa põrandalampi (mis ühes normaalses elutoas kindlasti olemas on) läbi selle timmida. helsinki ikeas maksis 5¤, meil siin pole otsida osanud, ehk kuskil ikka on

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 20:13, 07 Apr 2006

No see oli nüüd ülepunnitatud võrdlus. Ambiligth tekitab valgustausta olenevalt pildi värvidest, kontrastsusest ja heledusest. Ja ka ümbritseva keskkonna heledusest...
Muuseas, on olemas ka Ambilight 2, mis on kahekanaliline, s.t. mõlemale poole eraldi.
Nii et, greedy, sul juba 2 põrandalampi tarvis kodukootud/eestimaise Ambilight 2 jaoks.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 03:00, 09 Apr 2006

greedy kirjutas:no siis on lihtsam osta miski dimmer ja elutoa põrandalampi (mis ühes normaalses elutoas kindlasti olemas on) läbi selle timmida. helsinki ikeas maksis 5¤, meil siin pole otsida osanud, ehk kuskil ikka on


Tase!!!

Ja 5.1 helisüsteemi asemel leiame neli puuduses sugulast, kes väikse papi eest sünkroonis hääli teevad!?! Bushman sytle'i!?

iCE

Kasutaja avatar
soul
Entusiast
Postitusi: 179
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Lõuna
    unknown unknown

PostitusPostitas soul » 02:50, 27 Aug 2006

Sony lõpetab plasmatelekate tootmise.

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 03:49, 27 Aug 2006

Nende kohta viimasel ajal muud ei kuulegi kui, et lõpetavad ühe või teise asja tootmise. Alates kinekatest, plasmadest ja lõpetades robotitega.

Kasutaja avatar
Allah_69
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 03:00, 31 Aug 2006
    unknown unknown

tv valik

PostitusPostitas Allah_69 » 01:11, 31 Aug 2006

Äki keegi oskaks anda nats head infot teleri valikul. Hetkel olen uurinud erinevalte telerite hindu ja elion on teinud suure üllatuse 32 tollise teleka hinnas!!! Et äki keegi oskab selle teleka kohta mõne sõna öelda (või no miks ta nii odav on?).
http://pood.elion.ee/epood.asp?t=1377&tt=292&ttt=7422&ta=&t2=&tp=&Smenyy=1373

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 20:44, 05 Sept 2006

EDIT: osutus ebaoluliseks.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 45 külalist