elektri hinnatõus

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3171
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 155 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas Scott » 08:59, 01 Okt 2012

Pole Soomegi erand. Elekter võib odavam olla, võrgutasu aga tõuseb.

http://yle.fi/uutiset/sahkolasku_kallis ... la/6312476

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas mønster » 10:29, 01 Okt 2012

Hakkasin huvi pärast EE lehel liitumislepingut täitma ning seal pakuti mulle odavamat hinda, kui ajakirjanduses välja on reklaamitud. Kas see sõltub tarbimisest või pakutakse kõigile reklaamitust soodsamalt? Lepingut kinnitama ma veel ei kiirustanud - ootan teiste pakkumised ka ära.

Kasutaja avatar
seston
Digivanake
Postitusi: 1163
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: peaaegu Pärnu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas seston » 10:45, 01 Okt 2012

peab ka varsti otsustama aga 1 asi kripeldab ikkagi.Meil on ju olemas oma elektrijaam ja juht kes teenib tugevalt selle eest ,et tema ei otsusta midagi kuna see on ju riiklik ettevõte.Mille eest ta ra**e teenib nii üüratult?
minul on CRT 21" ja VEF radioola.Merseedest ei ole. Enam ei ole

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas Siidiuss » 10:53, 01 Okt 2012

Juhid teenivadki üüratult sest väga raske on olla juht. Mida rohkem alluvaid seda raskem on olla juht ja seda suurem on vastutus ja seda suurem peab olema ka palk.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
seston
Digivanake
Postitusi: 1163
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: peaaegu Pärnu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas seston » 11:53, 01 Okt 2012

mul ka alluvaid 10+ aga peaks ka siis olema vastav palk kuigi.................. si**agi. Hea on,et sedagi saab.Klaasist pudelis õlut osta ei jaksa
minul on CRT 21" ja VEF radioola.Merseedest ei ole. Enam ei ole

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas Henkka » 12:00, 01 Okt 2012

Siidiuss kirjutas:Juhid teenivadki üüratult sest väga raske on olla juht. Mida rohkem alluvaid seda raskem on olla juht ja seda suurem on vastutus ja seda suurem peab olema ka palk.


Õige jutt :mrgreen:
Lausa klassikaline näide on Tero Taskila ...
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
seston
Digivanake
Postitusi: 1163
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: peaaegu Pärnu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas seston » 12:33, 01 Okt 2012

Hr. Sandor Liive ei vastuta ju millegi eest.Riiklik ettevüte ja tema ei saa sital käia ilma,et riik seda lubaks
minul on CRT 21" ja VEF radioola.Merseedest ei ole. Enam ei ole

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas Martini » 13:35, 01 Okt 2012

Ma tegin oma arvutuse nö keskmise elu pealt. Kui me kasutame nüüd näiteks tõesti tarbimismahtu 1000kWh kuus (mis muide tähendab seda, et absoluutselt pidevalt, 24/7 on tarbitav keskmine võimsus 1.38 kW, mis on päris suur number) ja oletame et päeva- ja ööelektrit on võrdselt, siis tuleb tänaste hindadega Kodu2 paketi kuuarve 112.15 eurot. See on leibkonna, kus on kaks Eesti keskmist palka saavat inimest, netokuusissetulekust 7.9%

Iseküsimus on see, kuhu need 1000kWh toppida. Ma ise elan eramajas, kus on igasuguseid pidevaid elektritarbijaid murdu (vent, küttepumbad, elektroonika ja arvutustehnika) ja ikka üle 500 ei õnnestu mingi trikiga välja joonistada. Kui seda kasutada näidistarbimisena (iseasi, kas eramu on kahe keskmise palga teenijaga leibkonna tüüpeluase), jääkski see "keskmiste inimeste" suhtes kulu alla 4% sissetulekutest.

Teise näitena võib tuua Mustamäe kahetoalise korteri (elektripliidiga), kus elab mu pensionärist ema. Tal on keskmine elektritarbimine alla 75 kWh kuus, mitte kunagi pole elektriarve 10 euroni küündinud, tavaliselt on see 8 eurot. See number moodustab keskmisest vanaduspensionist 2.5% ehk et isegi ühest tüüppensionärist koosneva leibkonna eelarves on elektri osa üsna tähtsusetu (võrreldes näiteks toidu või ravimitega vms).

Nagu ma ütlesin, on suvaline hinnatõus tüütu, aga elektrihinna tõus on suvalise tüüptarbija jaoks suhteliselt tähtsusetu.
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas valgekotkas » 13:36, 01 Okt 2012

Henkka kirjutas:
Siidiuss kirjutas:Juhid teenivadki üüratult sest väga raske on olla juht. Mida rohkem alluvaid seda raskem on olla juht ja seda suurem on vastutus ja seda suurem peab olema ka palk.


Õige jutt :mrgreen:
Lausa klassikaline näide on Tero Taskila ...

Selle näite puhul oleks mina isegi sellise palga poolt aga tingimusel, et palga saab ta kätte alles siis kui püstitatud eesmärk on täidetud ... 2011 teenis Estonian Air 17,3 ja 2012 esimesel poolaastal 14,9 miljonit eurot KAHJUMIT - kui nüüd herr Taskila suudab näiteks kahe aastaga vähemalt nulli saavutada siis miks mitte tehtud töö eest selline summa välja käia ehk siis mina pooldaks tulemustasu vastavalt reaalsetele numbritele :lol:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas Henkka » 13:53, 01 Okt 2012

@valgekotkas -
asi läheb ju kahtlemata õiges suunas :mrgreen:
arvulised andmed tsiteerituna Sinult (osaliselt minu poolt kohendatuna, vabandan... aga ma vist asja olemust ei muutnud?) :
- 2011 teenis Estonian Air 17,3 miljonit € KAHJUMIT
- 2012 esimesel poolaastal 14,9 miljonit eurot KAHJUMIT
- arvestame nüüd sama tasemega kuni 2012 aasta lõpuni, tuleb 2012 terve aasta KAHJUMIKS 29,8 miljonit € (tuletan meelde et 2011 oli kogu aasta KAHJUMI summa 17,3 miljonit € )

khm, seltsimehed... igatahes (Ants Lauter filmis "Mehed ei nuta")
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas meremees2 » 16:34, 01 Okt 2012

Martini kirjutas:
Iseküsimus on see, kuhu need 1000kWh toppida. Ma ise elan eramajas, kus on igasuguseid pidevaid elektritarbijaid murdu (vent, küttepumbad, elektroonika ja arvutustehnika) ja ikka üle 500 ei õnnestu mingi trikiga välja joonistada. Kui seda kasutada näidistarbimisena (iseasi, kas eramu on kahe keskmise palga teenijaga leibkonna tüüpeluase), jääkski see "keskmiste inimeste" suhtes kulu alla 4% sissetulekutest.


Meie majapidamine "topib" selle 1000kWh nagu naksti ära. Eile esitasin näidu ja nagu joonlauaga mõõdetult tuli täpselt 1000 kWh septembris 2012, Päeval 485, öösel 515. Vaatasin ajalugu ja selgub et aastal 2012 oleme kõikse rohkem "toppinud" 2200kWh (veebruar) ja kõikse vähem 800kWh (juuli).

Kuhu siis topime selle... Eramu, 220 m2, kõik see pind küttes (maaküte) ja kuna abikaasa ja lapsed on soojalembesed, siis talvel on toas 24-25 kraadi. Lisaks 2 sauna (soome/auru), mida kasutatakse keskeltläbi 2* nädalas, mõlemad elektri pealt. Lisaks on soojusvahetiga sundvantilatsioon... 3 tsirkulatsioonipumpa mis on stepslis 24/7. Söögitegemine on kõik elektriliste vahenditega, ehk siis ei ole ei gaasi ega puudega köetavaid ahjusid/pliite. Pesumasin ja kuivati "kütavad" mõlemad keskeltläbi 1*päevas, eriti just sügisel/kevadel kui on porine ja laste õueriided 3, maksimum 7 sekundiga mustaks lähevad. Lisaks siis "miljon" lampi ja kõiksugu elektroonikat, akvaarium, muruniitja. Väiksed lapsed ja ka suured, ei kipu ka enda järelt lampe kustutama, ja nii ongi teinekord et kõikides tubedes tuled lõõmavad ja telekad mängivad...Ja nii ta läheb... Nõustun et seda on palju, aga mis teha. Egas siis maja ei saa jätta kütmata ja riided pesemata, ega söök valmistamata.

Arvutasin just, et minu kõige suurem elektriarve sellel aastal on olnud 212,94 €, kui võtta EE pakutud 36 kuu leping fikseeritud hindadega, siis suureneks minu arve 70.- € võrra, 283.- € peale. Siia ei ole arvestatud juurde seda võrguteenust mis ka kasvab... On seda palju või vähe.... Eesti keskmise palgaga võrreldes ilmselt palju, kuid kuna meie majapidamises suurt muid kulusid ei ole, siis kokkuvõttes on seda vähe. Muude kulude all pean silmas seda, et on oma kaev 8 pere peale ja aastas maksame pumpade elektrikulu eest 50.- €/aasta/per pere. Vett kulub keskeltläbi 20 kanti/kuus. Prügi eest maksan ka mingi kopika...
Muidugi võiks olla elekter odavam, kuid mis teha... mind pigem häirivad need võrgutasud... need on ekstreemselt kallid võrreldes elektriga, vähemalt hetkel.

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas Martini » 19:31, 01 Okt 2012

meremees2, sa illustreerisid väga hästi minu pointi. Jah, tõuseb, aga üldpilti arvestades pole see eriti oluline. Nagu tabavalt öeldud - keskmise palga saaja jaoks oleks 70 EUR suur raha. Aga - keskmise palga saajal pole ka kirjeldatud majapidamist (või kui on, siis on ta elus ka suuremaid probleeme kui elektriarve). Kulusid tarbija taustsüsteemi asetades on (seni veel) Eestis elektrikulu ebaoluline faktor.
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas Energizer » 19:44, 01 Okt 2012

Meremees2 on näide sellest kuidas võib kulu elektrile olla sõltuvuses tarbimisega.

Meil ei ole 99% kõik elektriga, aga sellegipoolest õhksoojuspump, elektripliit, 2 veeboilerit üks neist 24/7 sees ja muud olmeseadmed, mida üle lugema ei hakka.
Meie kõige suurem tarbimine üleüldse 5 aastase tarbimisajalooga on olnud 1300 kw/h. Sedaviisi kuidas elektri hind tõusma hakkas, ka tarbimist allapoole üritasime viia. Nüüd siis nii palju, et üle 1000 kw/h ei tule. Meil kahetariifne küttepakett. Nädalavahetuseti pesupäevad- ja muud tegemised.

Meremees märgib õigesti, et kalkulatsioon puudutab vaid elektri omahinda, aga tegelikult tuleks vaadata palju sa võrgutasude ja riigimaksude pealt juurde maksad. Sest tõusevad tariifid nii Eleringil, kui Jaotusvõrgul (Elektrilevi). Mida rohkem tarbid, seda rohkem maksad. Põhimõtteliselt muutub elekter üks-ühele tanklakütusega võrdväärseks kaubaks, tangid rohkem, maksad rohkem, tangid vähem, maksad ka vähem.

Meie leibkonna sissetulek ei luba laristamist. On kohustusi ja on piiratud võimalused. Üks kohustus langeb tuleva aasta jaanuaris õnneks ära, seega osa vabanevast rahast läheb otse elektriarve katteks.
Aga asi on põhimõttes, kahju on neist kes miinimumpalgaga töötavad ja sellist hinnatõusu peavad alla neelama. Ma lihtsalt ei saa niimoodi mõelda, peaasi, et "mina ellu jään... " Ma ei ole poliitik, kes on elust võõrdunud sest erinevalt tavakodanikest, tulevad nemad selle hinnatõusuga toime- nad ei pane tähelegi, sest teenivad neljakohalise numbriga palku. Sama nende suurettevõtete juhtidega, nende isiklik heaolu ja toimetulekuvõime on garanteeritud. Sandor või Tero võivad sümboolselt arveid tasuda, aga mida lihtinimene teeb- paneb nööri kaela või? Viskab oma lapsed või iseenda Türisalu pangast alla et vabaneda "koormast"? Läheb litsiks et raha teenida oma perele? Ei saa sedasi lihtsalt. Ma mõistan, meil on vabaturumajandus ja seetõttu on kaup kõigile võrdne, aga mõned on võrdsematest võrdsemad. Väga üllatav on OECD raport, ütlevad et Eesti peaks tulumaksuvaba miinimumi tõstma- Kahe käega poolt. Kui mood moodi riik ei saa vaesemaid aidata, jätku siis seadusega neile rohkem raha kätte.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas valgekotkas » 19:59, 01 Okt 2012

Energizer kirjutas: Väga üllatav on OECD raport, ütlevad et Eesti peaks tulumaksuvaba miinimumi tõstma- Kahe käega poolt. Kui mood moodi riik ei saa vaesemaid aidata, jätku siis seadusega neile rohkem raha kätte.
seda ka kuulsid, et OECD soovitas ka sisse viia maksud autodele, kinnisvarale jne :lol: - kas sa arvad, et tulumaksuvaba miinimumi tõstmine ja uute maksude lisamine teeks elu kergemaks vaesematel või rikkamatel ???
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas Energizer » 20:28, 01 Okt 2012

valgekotkas kirjutas:
Energizer kirjutas: Väga üllatav on OECD raport, ütlevad et Eesti peaks tulumaksuvaba miinimumi tõstma- Kahe käega poolt. Kui mood moodi riik ei saa vaesemaid aidata, jätku siis seadusega neile rohkem raha kätte.
seda ka kuulsid, et OECD soovitas ka sisse viia maksud autodele, kinnisvarale jne :lol: - kas sa arvad, et tulumaksuvaba miinimumi tõstmine ja uute maksude lisamine teeks elu kergemaks vaesematel või rikkamatel ???


Kinnisvaramaksul peaks olema mingi piir millest alates maksustataks, nii nagu enammmakstud eluasemelaenu intressidega on. Kinnisvaramaks tegelikult asendaks mingil määral maamaksu. Selles mõttes selle kehtestamine ei annaks mitte midagi juurde. Tuludeklaratsioonis asenduks maamaks KV maksuga ja kõik oleks jälle nagu enne.
TM miinimumi tõstmine aga eeldusel, et miinimumpalga saajal pole märkimisväärset kinnisvara annab talle võimaluse maksu alt vabanenud raha eest midagi osta või siis hea küll maksta oma õnnetut el. arvet.

Rikkad ei kaotaks midagi. Vähemalt ÄP Top 500 sekka jõudnud. Vaestel on mida võita ja mida kaotada.
Automaks, mõttetu pigem juba siis mingi teemaks et maanteid korda saada kiiremini ja kvaliteetsemalt. Kütuseaktsiis sellisel kujul on mõttetu lisakulu ja tegelikult on see häma, et selle rahaga teid korrastatakse.

Sõltub vaatepunktist. Mõni rikas vast tunneks ennast puudutatuna kui talle luksusmaksu kehtestataks, aga samamoodi lajatada mingi päevinäinud Ford Sierra omanikule on ka suht ebaõiglane.
Ma arvan et maksukoormus peaks olema selline et mida rohkem avalikke teenuseid tarbid seda rohkem maksad, kui ei taha tasulisel teel sõita siis sõidad ringiga, kogu moos. Kinnivara suuruse alusel maksustada on natuke diskrimineeriv, palk on isegi maksustatud suuruse järgi. Ma maksan keskmiselt 100€ riigile tulumaksu.

Avalik sektor võiks oma kulubaasi vähendada. Igal ministeeriumil ei pea olema sada+ ametnikku, asetäitjaid osakonnajuhatajaid- nende asettäitjaid ja terve hunnik nõunikke.
Saaks kokku hoida küll. pole midagi imestada et ametnike armee nii suur on.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist