Millist elektrimüüjat valida

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14450
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 122 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas tigekala » 23:57, 27 Dets 2012

Energizer kirjutas:põhiline, et ma ei ole oma vajaduste ori...

Kle, just Sina oledki oma vajaduste ori kuna galopeerisid esimesena kuuevarbaliste juurde elektrit ostma.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 00:30, 28 Dets 2012

tigekala kirjutas:
Energizer kirjutas:põhiline, et ma ei ole oma vajaduste ori...

Kle, just Sina oledki oma vajaduste ori kuna galopeerisid esimesena kuuevarbaliste juurde elektrit ostma.


Mõnel on vajadus tarbida kallimat "eestimaist", kah oma vajaduste ori?!? :roll: :wink:

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas siil udus » 15:40, 28 Dets 2012

Kas lätlane on nüüd kuidagi odavam? Seda 1 senti ma ei arvestaks.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 22:17, 01 Jaan 2013

:wink: Nonii, aeg on nüüd jõudnud aastasse 2013. Sisesesin EE isteenindusse sooviga kontrollida kas arve juba tuli või mitte...Ei olnud tulnud ja siis hakkasin uurima, kas teistes keskkondades (elektrilevi ja elektrimüüja) ka midagi uut on. Ja tuleb välja et on, ka midagi uut, kahjuks pole uudised just kõige paremad neile, kel veel leping sõlmimata või ka nende jaoks kes otsustasid jääda EE kliendiks (börsipaketi kliendid ja üldteenuse kliendid). Aga asjast siis:
Minu prognoosid osutusid tõeks, isegi Elektrum on fiks paketi hindu tõstnud (päevane elekter läks kallimaks), kaotavad need kes alates tänasest sõlmivad ja hakkavad maksma päevase eest rohkem, kui need, kes juba varem sõlmisid (enne 10.dets). Öö hind jäi samaks.

EE: kurvastuseks kõigile börsipaketi klientidele ja üldteenuse klientidele: marginaalid on tõusnud praktiliselt 2 korda. ulatudes kuni 0.54 € sendini kwh eest. Midagi rõõmustavat ei ole ka tulevastele Fikspaketi Kindel klientidele: Mida pikemaks perioodiks sõlmid seda kallimaks lähevad tariifid... Toredad valikud küll, mis???

EDIT : siil udus, üks keskmine arvutus näitab, et ma võidan EE-ga võrreldes Elektrumile makstes kuus ca 3,69€, mis on küll väike summa, aga aasta lõikes tuleb üle 40€ kokkuhoidu, minu meelest pole siin jutt ühest sendist. Kokkuhoitud raha eest saab kuus kasvõi maksta osa riigimaksusid (taastuvenergiatasu või elektriaktsiis).

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas siil udus » 23:32, 01 Jaan 2013

Kohe hakkab hind langema jälle, aga mitte sul Energizer.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 23:47, 01 Jaan 2013

siil udus kirjutas:Kohe hakkab hind langema jälle, aga mitte sul Energizer.


Kui langeb siis börsi Mw/h omahind (ilma käibemaksu ja riigimaksudeta), kuid marginaal, vaevalt et elektrimüüjad niiväga oma kasumimarginaalist niiväga loobuvad, teades et suurimal on üle 360 000 :mrgreen: Lambad jäävad lammasteks. :mrgreen: (vist) lepingu siis võivad nad nüüd hindadega teha mis ise tahavad, mängivad oma tabelivalemites "aga mis siis kui tõstaks..." skeemid läbi ja voila!
Marginaal kusjuures ei ole KA (konkurentsiameti) kontrollida.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas satik » 23:54, 01 Jaan 2013

Energizer kirjutas: suurimal on üle 360 000 :mrgreen: Lambad jäävad lammasteks. :mrgreen:


Nii on - lambad jäävad lammasteks, pole vahet kes neid pügab - pügatud saavad nad igal juhul... :wink:

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas siil udus » 01:11, 02 Jaan 2013

Energizer, loe see uuesti läbi

http://www.epl.ee/news/majandus/ekspert ... d=65281976

siis räägi lammastest edasi.
Et kes on ja kes ei ole.
:)

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 02:30, 02 Jaan 2013

Artiklis räägitakse põhiliselt EE-st. Miks sa arvad, et kui ma tarbin EE konkurendi müüdavat elektrit siis olen lammas keda EE pügab???

Teiseks, jutt on börsielektrist, mida mina ei osta. Ostan fiks hinnaga, st minu panus avatud elektrituru sogasesse vette on suht marginaalne, pigem tolmukübeke mida ei näe. See et lätlane mingi vahe kinni plekib, ju siis arvestavad ajutise miinusega, et võita juurde kliente.
Päris 98% võin kindel olla et 2014 tehakse uus pakkumine jauute hindadega mis tõenäoliselt on kõrgrmad kui need tariifid mis sel aastal kehtivad. Aga vähemalt saan olla kindel et vahepeal hindasid EI TÕSTETA.


Kolmandaks see, et valikud nii kehvad on- selles peab süüdistama elektri börsile viimist üldse ehk siis Eesti võttis eeskuju põhjamaadest ja pani reeglid paika nii nagu Skandinaavias tehakse, jällegi mina väiketarbijana seda mõjutada ei saa. Selles osas tuleks kõik rusikad suunata Brüsseli poole. Euroopa Liidu poole. Sest nemad tungivalt soovitavad ja eeldavad et kogu konkurents oleks avatud ja võimalikult tükeldatud. Selleks et saaks iga ettevõtte pealt makse koorida.
Usu, 10 aasta pärast saab rääkida juba Euroopa Maksuametist, kes korjab makse. See mis praegu toimub on selle eelmäng.

Suurtes riikides on võib-olla isegi põhivõrke mitu, isegi kaks-kolm erinevat raudteevõrku, kus opereerivad eri firmad. Eestis pole see Eesti väiksuse tõttu võimalik..Seepärast pole konkurentsi.

Neljandaks EE "häda" on selles et nad tahavad et kliendid võimaliku börsihinnatõusu ise 100%-liselt kinni plekiksid+ väike marginaal juurde. Ainult seepärast on pikema perioodiga fiks pakettidel kõrgemad hinnad- tavaäris kehtib loogika, et mida kauem, seda odavam või, mida rohkem, seda odavam. EE ei lähtu tavaäri loogikast vaid käitub nagu näiteks lennufirma kes tahab kütuselisatasude ja muude lisamaksude näol kindlustada endale stabiilselt likviidset kapitali. Ka börsipakettidele on marginaali mõnuga juurde keeratud.

Nüüd mõtle kes on lammas ja kes ei ole. Lammas ei loe ridade vahelt.

Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Aivar355 » 08:12, 02 Jaan 2013

Energizer kirjutas:Teiseks, jutt on börsielektrist, mida mina ei osta. Ostan fiks hinnaga, st minu panus avatud elektrituru sogasesse vette on suht marginaalne, pigem tolmukübeke mida ei näe. See et lätlane mingi vahe kinni plekib, ju siis arvestavad ajutise miinusega, et võita juurde kliente.

Lätlane ei pleki sul midagi kinni vaid ikka sina ise. Ära hakkab tüütama sinu Elektrumi ülistamine. Tegelikult tarbid sa ikka Eesti Energia toodetud elektrit, vaata Eleringi lehelt jooksvat energiabilanssi, stabiilselt läheb energia Eestist Läti poole kuna Läti vajaduse rahuldamiseks suudab Elektrum oise toota vaid ca 60%, 40% peavad nad sisse ostma, põhiliselt Eestst ja Venemaalt.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas elit » 08:19, 02 Jaan 2013

Energizer kirjutas: kurvastuseks kõigile börsipaketi klientidele ja üldteenuse klientidele: marginaalid on tõusnud praktiliselt 2 korda. ulatudes kuni 0.54 € sendini kwh eest.


Kustutasin oma kommentaari, kuna ise eksisin suurusjärguga (10 korda).
Viimati muutis elit, 09:11, 02 Jaan 2013, muudetud 1 kord kokku.

Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Aivar355 » 08:34, 02 Jaan 2013

Energizer kirjutas::
EDIT : siil udus, üks keskmine arvutus näitab, et ma võidan EE-ga võrreldes Elektrumile makstes kuus ca 3,69€, mis on küll väike summa, aga aasta lõikes tuleb üle 40€ kokkuhoidu, minu meelest pole siin jutt ühest sendist. Kokkuhoitud raha eest saab kuus kasvõi maksta osa riigimaksusid (taastuvenergiatasu või elektriaktsiis).

Mis hinnad sa arvutuse aluseks võtad? Ilmselt praegu Eesti Energia lehel pakutavad ja võrdled neid siis oma lepingu hindadega. Kui sa arvestaksid hindu, mis Eesti Energia enne 10. detsembrit pakkus, siis oleks pilt hoopis teine. Olen aru saanud, et sinu tarbimine on ca 1000 kWh kuus, 12000kWh aastas, seega umbes sama mis Guidzil
GuidZ Wrote:
EE'l on hinnad välja toodud, hetkel 5,96/4,26, mingit lisatasu pole
Proovi need hinnad aluserks võtta ja näed, et tegelikult maksad sa rohkem

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas mønster » 09:50, 02 Jaan 2013

Kas mingil lehel saab üle kontrollida, mis pakett valitud on?

Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Aivar355 » 10:21, 02 Jaan 2013


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14450
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 122 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas tigekala » 10:25, 02 Jaan 2013

Aivar355 kirjutas:
Energizer kirjutas::
EDIT : siil udus, üks keskmine arvutus näitab, et ma võidan EE-ga võrreldes Elektrumile makstes kuus ca 3,69€, mis on küll väike summa, aga aasta lõikes tuleb üle 40€ kokkuhoidu, minu meelest pole siin jutt ühest sendist. Kokkuhoitud raha eest saab kuus kasvõi maksta osa riigimaksusid (taastuvenergiatasu või elektriaktsiis).

Mis hinnad sa arvutuse aluseks võtad? Ilmselt praegu Eesti Energia lehel pakutavad ja võrdled neid siis oma lepingu hindadega. Kui sa arvestaksid hindu, mis Eesti Energia enne 10. detsembrit pakkus, siis oleks pilt hoopis teine. Olen aru saanud, et sinu tarbimine on ca 1000 kWh kuus, 12000kWh aastas, seega umbes sama mis Guidzil
GuidZ Wrote:
EE'l on hinnad välja toodud, hetkel 5,96/4,26, mingit lisatasu pole
Proovi need hinnad aluserks võtta ja näed, et tegelikult maksad sa rohkem.
Ühesõnaga, energiline mees...
Nagu Loobi Unn ütles : Mõni astub lompi ja mõni astub sita sisse...
Konkreetselt sina, astusid järjekordselt sita sisse.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 73 külalist