Kas Eesti Internet on aeglane?

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
kuidas
Entusiast
Postitusi: 409
Liitunud: 10:06, 23 Aug 2010
    Macintosh Safari
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Kas Eesti Internet on aeglane?

PostitusPostitas kuidas » 06:56, 09 Juun 2020

Mul on üldse ühenduskoht 50m kaugusel ja öeldi, et sealt pole mõtet ühendust loota, aga kui väga püsiühenduse soov võin posti otsast kapist tõmmata 200m õhuliini enda kulul, neil peaks seal paar vaba paari olema. Aga selle Rootsi jutu peale ütleks, et see on mingi Väike-Maarja märg unenägu. On minulgi Rootsis omajagu tuttavaid ja kelle juurde ComHem-i kaabel ei ulatu (Tele2) istuvad mobiilse interneti otsas. Ma täitsa usun, et nii Tele 2 kui ka Elisa sooviksid pakkuda Eestis nii internetti kui TV-d kaabli kaudu tarbijatele odavamalt kui see hetkel on, aga kellegi karvane käsi on vahel.
Sent from my PC using a Keyboard

Triax Unique 0.8W 4.8E 9E 13E 19.2E 23.5E 28.2E 36E
Vu Solo 2/Octagon 918SE

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Kas Eesti Internet on aeglane?

PostitusPostitas linni » 19:18, 09 Juun 2020

indrpo kirjutas:
linni kirjutas:Mul on kahel objektil kaks 20/10 mega kiirusega Telia 4G ühendust. 72 eurot kuus - pole vist põhjust rõõmustamiseks sellise kiiruse eest.


Kui kasutust vähe vaja, võta siis mõni kõnekaart ja lase sellega mõne euro eest.
Kui "objektil" ikka kümned/sajad tuhanded liiguvad, siis pole see summa väga oluline osa.
Üldiselt peaks konteineris kontori jaoks sellest piisama.

Ehk, kuidas vaja, nõnda tellid. Ega sul kopp ka objektile 5€ eest ei tule.


Kodanik Indrek, liignimega Telia, oma tuntud headuses.
Tulistame puusalt, asjasse süüvimata.
"Objekt" on äkki maakodu, kus staatilise IP taga valvekaamerad?
Ja kui ikka "sajad tuhanded" liiguvad, siis võib ju üle võlli hinda ka maksta.

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Kas Eesti Internet on aeglane?

PostitusPostitas linni » 19:30, 09 Juun 2020

indrpo kirjutas:Kas sina veaksid paar kilomeetrit optikat paekivi pinnases punktist a punkti b 500-1000€ eest?


MIs see siia puutub?
Krt ära demagoogitse.
Rootsis veeti kaabel majja 500 euro eest. Fakt.
Eestis küsitakse sama töö, aga väiksema mahu eest 6000 eurot. Fakt.

Ei viitsi võrdlema hakata, aga ilmselt on rootslasel teenuse eest ka väiksem kuumakse.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Kas Eesti Internet on aeglane?

PostitusPostitas tigekala » 19:35, 09 Juun 2020

Sellisel juhul on ainult üks võimalus = tuleb Rootsi elama kolida ja ka seal maakodu soetada.
Kuigi ma pole kursis Rootsi kinnisvara hindadega, aga kui võrrelda kaabli vedamise hinnaga siis võib olla on
Rootsi kinnisvara hinnad ka 12 korda odavamad kui Eesti omad.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Kas Eesti Internet on aeglane?

PostitusPostitas linni » 19:45, 09 Juun 2020

Igal pool ei saa ju korraga elada (Venes odav alko, Rootsis side, Poolas toit jne).

indrpo
Entusiast
Postitusi: 210
Liitunud: 02:00, 22 Jaan 2006
    Windows 10 Chrome
On tänatud: 16 korda

Re: Kas Eesti Internet on aeglane?

PostitusPostitas indrpo » 21:25, 09 Juun 2020

linni kirjutas:
indrpo kirjutas:Kas sina veaksid paar kilomeetrit optikat paekivi pinnases punktist a punkti b 500-1000€ eest?


MIs see siia puutub?
Krt ära demagoogitse.
Rootsis veeti kaabel majja 500 euro eest. Fakt.
Eestis küsitakse sama töö, aga väiksema mahu eest 6000 eurot. Fakt.

Ei viitsi võrdlema hakata, aga ilmselt on rootslasel teenuse eest ka väiksem kuumakse.


Tühjagi seal veeti, seal oli suurem võrgu valmidus olemas nagu ka eestis osades piirkondades... ainult eestis maksab sama liitumine kuni 300€
Nagu ka eelkõnelejad mainisid, elu pole ei soomes ega rootsis lill.
Mul on paar eesti "ehitajat" nii soomes kui ka rootsis. Üks neist võttis mu käest 4G antenni kaasa, et mingitki netti kusagilt kätte saada. Pidi olema suhteliselt küla moodi eramajas ja pole mingeid kaableid, mastid kaugel ja üritasin siitpoolt abi anda, kuidas saab. Kohapeal tehnikud kodus 4G tegevusi ei tee, hea kui masti suuna kusagilt kätte saab.
Rootsis sama lugu. Lisaks sellele, käisivad eesti kaablivõrgu mehed rootsis võrgurikkeid lahendamas, sama DSLi pull käib seal ka, ainult rootslasele kohaselt, parandatakse liinil 1 rikkis olev klient, teised peavad ise pöörduma ja siis parandatakse järgmine jne. Töö peab jätkusuutlik olema. Lollid eestlased teevad kõik kohe korraga korda.

See on mingi massipsühhoos mida eestis Tele2 on korraldama asunud, Telia on kallis ja eestis on üldse nett sitt. Kindlasti on kusagil sitt aga ega see ei tähenda, et naaberriikides samasuguses hajaasustuses nett sitt poleks. Räägitakse ju ainult suurtest kiirustest ja eurode jagu hinnavahest. Paneb keegi nüüd detailselt kokku, millistest tiheasustustest ja linnadest on jutt võrdluses eesti ja läti vms. Palju on seal optikat tehtud ja palju siin jne.
See on juba selge, et Lätis on kütus ja alkohol odav, küllap peab siis nett ka odavam olema. Selleks on majandusmeest vaja mitte delfi kommentaatoreid.

Kasutaja avatar
TarmoTanilsoo
Digivanake
Postitusi: 1067
Liitunud: 02:00, 25 Jaan 2007
Asukoht: Laguja, Tartumaa
    Linux Chrome
On tänanud: 39 korda
On tänatud: 52 korda
Kontakt:

Re: Kas Eesti Internet on aeglane?

PostitusPostitas TarmoTanilsoo » 08:01, 10 Juun 2020

Mõni süüdistab, et Tele2 teeb PR-kampaaniat. Mulle jääb ausalt öeldes vastupidine mulje - et hoopis Telia kasuks tehakse ringkaitset.

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    Windows 8.1 Mozilla
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Kas Eesti Internet on aeglane?

PostitusPostitas aandra » 06:58, 11 Juun 2020

Ma ei saa midagi halba Tele2 19 eurose, piiramatu neti paketi kohta öelda. Rakvere lähedal on koht, kus normaalne levi on vaid neil.
Tallinnas ja Hiiumaal kasutan Teliat (Tallinnas Kakumäel neljajuhtmelise liini otsas ja Hiiumaal 4G koduinternetti), Ka on mul väga kallis Elisa Superfast piiramatu pakett töö jaoks. Kahjuks seal Rakvere lähedal, Mädapea külas, metsatalus toimib vaid Tele2. Teistel lihtsalt pole levi! Isegi telefonilevi on väga kehv!

indrpo
Entusiast
Postitusi: 210
Liitunud: 02:00, 22 Jaan 2006
    Windows 10 Chrome
On tänatud: 16 korda

Re: Kas Eesti Internet on aeglane?

PostitusPostitas indrpo » 16:06, 12 Juun 2020

aandra kirjutas:Ma ei saa midagi halba Tele2 19 eurose, piiramatu neti paketi kohta öelda. Rakvere lähedal on koht, kus normaalne levi on vaid neil.
Tallinnas ja Hiiumaal kasutan Teliat (Tallinnas Kakumäel neljajuhtmelise liini otsas ja Hiiumaal 4G koduinternetti), Ka on mul väga kallis Elisa Superfast piiramatu pakett töö jaoks. Kahjuks seal Rakvere lähedal, Mädapea külas, metsatalus toimib vaid Tele2. Teistel lihtsalt pole levi! Isegi telefonilevi on väga kehv!


Mainitud külas on enamvähem XX klienti Telia Koduinternetiga, ilmselt ülejäänud XX talud kasutavad midagi muud. Küla on kolme masti keskel, iga 4G mast ca 4km kaugusel, vahepeal on ka 3G tugijaam ja lühem 4G tugijaam.
Netipulk või toas olev ruuter võib seal lahjaks jääda aga uue väliantenn/ruuteriga on üks näiteks Rakvere mastis ja käes on 800,1800 ja 2600Mhz mis MIMOna peaks igati kiiruse tagama, teised on suunatud Karitsa suunda kus on saadaval samuti kolm sagedust kuid enamik seal külas olevaid kasutavad korraga 800 ja 1800 sagedust.
Ehk, et õiged seadmed ja paigaldus, ning ühendus olemas.

PS, telefoni levi võib samas hüpelda mastide vahet kuid kui sul on kodus väliantenniga nett olemas, siis uued nutikad oskavad Telia võrgus kasutada 2G,3G,4G VoLTE ja VoWifi kõnesid ka, seega toas oleks levi põhjas.

Kasutaja avatar
arkoko
DigiTVfänn
Postitusi: 949
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: 59°26'N 24°45'E
    Android Chrome
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Kas Eesti Internet on aeglane?

PostitusPostitas arkoko » 17:57, 12 Juun 2020

{Amiko Viper 4k}{Triax 1,1m}{Supreme Intelligent Dark Motor All Metal DiSEqC USALS, 85°E-30°W}{Pana Plasma}

Kasutaja avatar
urri
Edasijõudnu
Postitusi: 97
Liitunud: 20:09, 17 Veebr 2009
Asukoht: tln-kuusalu
    Android Chrome
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Kas Eesti Internet on aeglane?

PostitusPostitas urri » 10:35, 14 Juun 2020

Küsimus siinsetele: kas üksnes suurem kiirus tagab kvaliteedi?
Siin jutt käib peamiselt kaabliotsa netist, kuid saab sellegagi kipsi panna, kui nt piirkonna võimekus on valesti projekteeritud.
Ise elan maapiirkonnas, mille "elan maal" mõiste on viimasel ajal aiva hägusemaks muutunud.
Nt jookseb jämmu ELASA küla külje alt läbi, a sellest väljavõtet ei saa.
Küla kõik 22 talu on juba ammust liitumisavalduse teind.
Et protsessi kiirendada, pakkusime külast oma tööjõudu.
Külas on ehitus/kaevefirma omanik, elektriinsener, elektrik ja palju muid osavad selle.
Oli mõte, et puhta ametlikult, kooskõlastuste, projektide jms teeks oma küla ära.
A kogu teema lajatus kut vastu seina.
Ei saanudki aru, et kas nii ei saa v nii ei tohi v mida?
-
Hetkel on majas 4G.
Ennist oli Telia, kuid kui lapsed ja naine ülemaailmse hulluse käigus koduseks jäid,
jäi Telia 20/5 4G lahjaks.
Küsisin siis Telialt, et palju siis kaks korda kiiremaks keeramine käib?
A no siis oleks pidanud veel teab palju Telia vidinaid olema ja tolle tulemusena loobusin ka sellest 4Gst.
Telia mast on küll u 1km kaugusel, kuid nt ping väliantenniga jäi üldjuhul sinna 20 kanti.
Nüüd on T2. Mast asub u 6,6km kaugusel.
Suundväliantenn, 1800 peal, ping suurem osa ajast 12-14.
Kiirused pea ükskõik mis ajal 55/30.
Signaal -65 kuni -60, ühe äikse ajal tõmbas korra ka -75 peale.
Ja sellest on nüüd igati piisavalt, et lapsed said oma e-kooli video tunde teha
ja naine omi üleplaneedi koosolekuid. T2 veab välja.
Telia 20/5 ei vedanud, hakkis ja kukkus.
-
Natuke ka pildikesi maailmast.
Kuna töö on siuke rändav, siis oma senise lühikese elu jooksul olen väga laias laastus terve planeedi läbi käind.
Ja selle käigus on ka kõikvõimalikes kohtades netti kasutatud.
On olnud üllatusi, nii heas kui ka halvas mõttes, kuid kokkuvõtvalt võib öelda,
et kui trambitakse trummi, et Eesti e-riik, siis maailma mõistes
on Eesti pisut toppama jäänud.
(see on puhtalt minu isiklik kogemus, ega pretendeeri täielikule tõele).

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Kas Eesti Internet on aeglane?

PostitusPostitas satik » 11:10, 14 Juun 2020

urri kirjutas: ...et kui trambitakse trummi, et Eesti e-riik, siis maailma mõistes
on Eesti pisut toppama jäänud.
(see on puhtalt minu isiklik kogemus, ega pretendeeri täielikule tõele).

Sporti jälgib keegi? Seal on reeglina nii et kui keegi järjepidevalt on esimene/võitja, on seal midagi kahtlast (on ka erandeid õnneks).
Nii on ka e-riigindusega, kui võistlejaid on suurusjärgus 200, siis ei saa eeldada et keegi oleks pidevalt tipus. Eelnevalt viidatud artikkel näitab kuidas see tipp tegelikult kaugeneb, sama näeme ka teemapüstitusest üldiselt ühiskonnas.
Siin mingi taskulambiga peldikuaknal võimlemine aita, kui (välisinvestorite) ahnus teeb julmalt oma. Ja kuidas sellest ringist välja murda, ma ei tea.

Kasutaja avatar
TarmoTanilsoo
Digivanake
Postitusi: 1067
Liitunud: 02:00, 25 Jaan 2007
Asukoht: Laguja, Tartumaa
    Android Chrome
On tänanud: 39 korda
On tänatud: 52 korda
Kontakt:

Re: Kas Eesti Internet on aeglane?

PostitusPostitas TarmoTanilsoo » 08:42, 17 Juun 2020

Endal on ka Tele2 osas kiidusõnu öelda. Telia oli minu kandis juba mitu aastat nii ülemüüdud, et isegi 4G koduinterneti paketis lubatud 20 Mbps allalaadimiskiirusest võis mõni õhtu und näha. Läti laulupeo vaatamiseks sai sellepärast 2018. aastal isegi teleriantenn välja pandud, et Valmiera mastist pilt otse võtta - internet oli õhtuti internetiülekande jaoks liiga aeglane(samal ajal oli ka jalgpalli MM ning kes see siis tänapäeval antenniga telekat vaatab?!).

Mullu sügisel juhtusin prooviks soetama Tele2 kõnekaardi ning sellega saadud interneti kiirused olid sellised, et Telia koduinterneti lõpetasin päevapealt ja järgmisel hommikul marssisin juba Tele2 esindusse. Soetasin muidugi ka kõige võimekama ruuteri mis võimaldab ühekorraga suhelda mitmel lainealal pealt. Elan mäe otsas nii et näha on siit kaugele ka raadioeetris. Igatahes praegu, selle postituse kirjutamise hetkel on allalaadimiskiirus 57 Mbps, üleslaadimiskiirus 18 Mbps. Isegi koroonakriisi ajal ei märganud eriti, et toru oleks kitsaks jäänud. Ning olgu öeldud, et ka siin majas on rohkem kui üks internetitarbija + mul on aeg-ajalt tööst tulenevalt vaja suuremaid andmemahte liigutada, nii et sellepärast kulub ka suurem kiirus ära.
Viimati muutis TarmoTanilsoo, 09:46, 17 Juun 2020, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Kas Eesti Internet on aeglane?

PostitusPostitas tigekala » 09:43, 17 Juun 2020

Mul viskas kolm aastat tagasi Telia kortermaja internet, sellepärast üle, et vähemalt 2 korda kuus, polnud internetti üldse.
Siis kui helistasid nn. helpdeski, oli esimene vastus - Tehke ruuterile restart, mida ma olin juba vähemalt 5 korda teinud.
Edasi tuli selline lja-lja - Oodake ma vaatan, kas näen teid netis... ja... nagu ikka näen ja nagu ikka ei näe ka...
Elioni ajal igatahes seis nii hull polnud.
Lõppude-lõpuks põletati Thomsoni ruuter maha ja soovitati nende käest osta uus ca 250€ eest.
Läksin üle Elisa kaabliinternetti. Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router anti rendihinnaga 1€/kuu.
Kolme aasta jooksul, pole üks kord olnud internetti, siis oli põhjuseks - et jagamispunktis vahetati elektrikilpi.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

sergei.o
Entusiast
Postitusi: 344
Liitunud: 22:12, 15 Veebr 2015
    Android Chrome
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kas Eesti Internet on aeglane?

PostitusPostitas sergei.o » 15:43, 20 Aug 2020

indrpo kirjutas:ELASA ei mängi esmalt üldse mingit rolli, see on kõikide sideoperaatorite võrk ja ainus positiivne asi on see, et jätkukaev sul 200M kaugusel on. Küsi tehnilised tingimused ja anna labidal minna, vea ise 100€ eest ära.. peaks olema umbes optika hind ja peale seda lase connectol vms. keevitada asjad kokku. Operaator vali välja ja maksad veel ühe vormistamise (teise otsa ja kliendi juures liitumine) ilmselt 300€
Järjekord on oluline, alusta sideoperaatorist kes ütleb mis kus.

Tundub, et sul on ettekujutus optikaühenduse tehnilisest poolest. Sooviksin enne ametlikku asjaajamist sellest sotti saada.
Rahvamaja, kuhu jookseb ELASA fiiber, on ca 500m kaugusel. Kas on lootust, et kui vean sinna ise kaabli, siis mõni operaatorites, Telia näiteks, on nõus mind ühendama oma võrguga? Rahvamajas toimib tasuta wifi, küllap riigiasutuste võrgus, kuid Telia seadmekapp on mitme kilomeetri kaugusel. Kas erinevad võrgud on füüsiliselt, fiibri tasandil, üksteisest eraldatud või virtuaalselt? Kas minu kiud peab otsaga jõudma Telia kappi? Kui vaba kiudu ei peaks olema, siis küllap saab neid torusse juurde puhuda. Või peab operaator mingid kallid seadmed rahvamajja paigaldama?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 84 külalist