Kütmise teema

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    Macintosh Safari
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Kütmise teema

PostitusPostitas valgekotkas » 09:06, 20 Sept 2022

kuidas kirjutas: ... aga üldiselt :mrgreen: talvel tähendab see 24/7 töötamist.
Seoses rohepöördega kasutusele võetud R32 külmaainega on veel üks pisike nüanss ... see raip jäätab seal kusagil -20 lähedal välisosa ära ja nii umbes paari tunnise töötsükli järel hakatakse välisosa sulatama ... ehk siis COP saab eesti talve käest munadesse
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Kütmise teema

PostitusPostitas mustkass » 12:22, 20 Sept 2022

kuidas kirjutas:
mustkass kirjutas:
kuidas kirjutas:Just ja nüüd arvuta kui palju läheb elektrit kui soojuspump võtab 1 kWh tunnis. Korruta see 24h x30päeva.


Ta ei tööta ju kogu aeg 24/7 :lol:


Et soojus õhk/õhk pumbaga tagumistesse ruumidesse ka jõuaks, tuleb puldilt sellise temperatuuri valida, et pump ennast välja ei lülitaks.
Iga kodu on muidugi erineva ruumide asetusega, aga üldiselt talvel tähendab see 24/7 töötamist.


Mul on väike varu nimelt soojusvahetiga akupaak
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
onumutt
DigiTVfänn
Postitusi: 746
Liitunud: 12:48, 30 Sept 2003
Asukoht: Mulgimaa
    Windows 10 Chrome
On tänatud: 13 korda

Re: Kütmise teema

PostitusPostitas onumutt » 18:37, 20 Sept 2022

Välisosa jäätub nii ehk naa miinustega ära. Sulatamine toimub ilmselt iga firma masinal erineva pikkusega. Minu Toshibal on see aeg väga lühikene ~5 - 10 min.

Kasutaja avatar
arkoko
DigiTVfänn
Postitusi: 949
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: 59°26'N 24°45'E
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Kütmise teema

PostitusPostitas arkoko » 20:48, 20 Sept 2022

Mina arvatavasti oma arvamusi ja kogemusi saan jagada varakevadel, kui mu Panasonic oma esimese talvekatsumuse üle elab. Loodetavasti. Märstis sai paigaldatud.
{Amiko Viper 4k}{Triax 1,1m}{Supreme Intelligent Dark Motor All Metal DiSEqC USALS, 85°E-30°W}{Pana Plasma}

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Kütmise teema

PostitusPostitas moij » 23:32, 20 Sept 2022

valgekotkas kirjutas:
kuidas kirjutas: ... aga üldiselt :mrgreen: talvel tähendab see 24/7 töötamist.
Seoses rohepöördega kasutusele võetud R32 külmaainega on veel üks pisike nüanss ... see raip jäätab seal kusagil -20 lähedal välisosa ära ja nii umbes paari tunnise töötsükli järel hakatakse välisosa sulatama ... ehk siis COP saab eesti talve käest munadesse


Selle arvestamiseks on välja mõeldud SCOP, mis ka parematal juhtudel kuhugi 4 juurde jääb, Panasonicu 6,2 ma ei usu. Mitmel tootjal on veel mitu eri SCOP-i eri kliima jaos, umbes nii et: soe, tavaline, külm ja põhjamaa kliima SCOP.

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1941
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    Linux Chrome
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Kütmise teema

PostitusPostitas raivo » 18:35, 21 Sept 2022

Tere,

On siiani kasutusel Fujitsu Nocria õhk-õhk soojuspump aastast 2007-2008. Pean ütlema jälle, et vanasti asju teha osati ja töötab siiani ja hästi. Loomulikult aja jooksul kompressor kulub, aurustid ei ole enam esimeses nooruses ja kasvab elektrikulu sama soojuse saamiseks. Selle asja algne kasutegur (cop) oli +6 kraadi juures 1:6 ja see tehase andmete järgi kukub -20 juures 1:1-le. Praktikas töötas ka veel ok -25 aga juurde kütta tuli. Samas cop ei saa teatud miinus kraadide ja sealt edasi olla mitte kuidagi 1:1 ja tegelikult looogika ütleb, et kui piir ületatud, siis cop juba 1:0,9 kui mitte hullem. Praktikas töötab ja sooja annab ja see spetsiaalne põhjamaade versioon kompressori soojendusega jne. Muidugi pean lisama ja ütlema, et see Nocria sai ostetud ka poole võimsam, kui ruutmeetrite järgi vaja oli. Ka jahutus on teema ja kui ikka toa temperatuur on 30 või rohkem, siis on vaja vähemalt poole võimsamat asja. Ei viitsi higistada ja mugavus maksab.

Ilmselt saab varsti ja kohe-kohe selle väga hea seadme eluiga läbi ja teeb murelikuks tulevik. Uued õhksoojuspumbad enamuses juba gaasil R290 (propaan), surved kõrgemad, aurustid paberist ja see, et nutikad, ei ole argument mis poodi kohe ostma ajab.

Mis firma õhk-õhk soojuspumbad on hetkel tegijad? Uue paneks juba toas kahe tsooniga ja seda oleks mul väga lihtne teostada.
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
truffi
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: viljandia
    Windows 10 Chrome
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Kütmise teema

PostitusPostitas truffi » 14:22, 23 Sept 2022

Räägin Teile ka siis veel ühe loo (nn oma loo) siia juurde....
Mul ka Nocria Fujitsu ja võtsin ka omal ajal nagu Raivogi võimsama (vist 9,x kW). Olen Raivoga kahel käel nõus, et võimsam, töötades mitte max reziimil võtab lõppkokkuvõttes vähem elektrit kui mingi täpselt ruutmeetritele mõeldud. 2a tagasi tekkis jama, hakkas väljas -20 + lärmi tegema seina peal.... eks siis hakkasin ka uue ostmisele mõtlema kuna ta mul ka mingi 10+ aastat oli ka juba teeninud.... soovitati Daikinit 35.. hullult hea pidi olema jne. Ok, läksin ka nn õnge ja lasin selle vana asemele panna.... ok, tal jah elektrikulu ehk tsipa väiksem aga...mis põhiline ka sooja annab kordades vähem. Täielik lõkstoos ütleks mina. Kui tahad sooja temast saada, siis kasuta ainult nn musklit (lisavõimsuse operatsioon puldil). Ok, mis siis vanal oli viga...viga oli see, et eks aastatega kogus ikka piisavalt tolmu (muidugi ma teda ka reg puhastasin aga ikkagi), nii et ribid torude vahel olid nn katlakivi täis aurust ja tolmust. Andsin spetside kätte ja puhastasid ära ja kuna asja polnud enam rentaabel müüa, siis panin enda majale ülemise korruse jahutamiseks selle. Muidugi ta ka kütab nüüd jälle nii mis loom ja on ka väljast vaikne. Igatahes võrreldes Daikiniga on sama elektri tarbimise juures Nocria 5x etem!

Nii, nüüd küsimus kõigile, mida veel lisakütteks panna. Mul on praegu nafta peal 9kW katel, mis võttis mul eelmisel talvel (maja ka muidugi suht soojustamata ja külm aga uued radikad kogu majas) kusigil 200l-250l/kuus ehk siis korrutada keskmiselt 1,5-ga, ehk 3K raha nov-aprill, põhikuud kütmiseks ikka dets-märts ehk kusagil 400euri kuus. Eelmise kuu elektriarve oli mul samuti juba 450euri, ometi ma eriti ei küta, mul on külmik ja sügavkülm, 100L boiler sooja vee jaoks, 2 arvutit ja LED valgustus kogu majas. Mida soovitate? Mõtlesin juba, et ostan uue 1,5tonni diislit ja eks kevadel vaatan, mis edasi aga kui on häid mõtteid, ootan huviga, kus kohast saaks kokku hoida.

Lisaks tegin veebruaris EE taotluse päikesepaneelide paigaldamiseks. Mul katus koos kaldega lõuna poole jne. Sain 2x nn pikenemisvastuse, et neil nii palju tahtjaid ja vastus lükkub edasi jne... hakkasin isegi habet kasvatama, et enne ära ei aja kui vastus käes, nüüd sain siis nädal tagasi jaatava vastuse kuni 15KW (väiketootja) aga mul mahub katusele ehk 6-6,5KW maks. Nüüd siis läheb veel kuni 6kuud muude kooskõlastuste ja projektide peale + paigaldus kuni 3 päeva. Selle kavatsen ikka panna. Aga küsimus, kas akudega või otse võrku jne. Kuulaks ka selles osas targemate nõuandeid.

Vat sellised asjad :) Võite ka lobamiseks mulle helistada 56200442, kellel midagi tarka soovitada :)
ja ehk jumal annab teile andeks, et te kõik olete päevavargad, joodikud, liiderdajad, laiskvorstid...TAINAPEAD!!!

Kasutaja avatar
truffi
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: viljandia
    Windows 10 Chrome
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Kütmise teema

PostitusPostitas truffi » 14:31, 23 Sept 2022

raivo kirjutas:Tere,
Mis firma õhk-õhk soojuspumbad on hetkel tegijad? Uue paneks juba toas kahe tsooniga ja seda oleks mul väga lihtne teostada.


Mina soovitaks MItsubishit, mul kahel naabril on need ja väga rahul (erinevat minust ja veel ühest naabrist, kes ka Daikini pani ja räägib sama juttu nüüd mis mina). Mitsu vaikne ja efektiivne.
ja ehk jumal annab teile andeks, et te kõik olete päevavargad, joodikud, liiderdajad, laiskvorstid...TAINAPEAD!!!

Foorumil
kuidas
Entusiast
Postitusi: 409
Liitunud: 10:06, 23 Aug 2010
    Macintosh Safari
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Kütmise teema

PostitusPostitas kuidas » 09:30, 24 Sept 2022

Ma pole siis ainuke kellel Daikiniga halvad kogemused. Sai tööjuurde ühte lattu 2 tk. ostetud 2 a. tagasi. Algul mõtlesin, et süsteemis liiga vähe gaasi vms. Kuidagi vähe andis jah sooja võrreldes teistega. Tuttavad paigaldajad (mitte müüjad) soovitavad GREE toodangut, pidi kõige parema hinna kvaliteedi suhtega olema.
Sent from my PC using a Keyboard

Triax Unique 0.8W 4.8E 9E 13E 19.2E 23.5E 28.2E 36E
Vu Solo 2/Octagon 918SE

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Kütmise teema

PostitusPostitas Zuumbox » 21:17, 24 Sept 2022

Soomlased reklaamivad seda GREE-d söögi alla ja söögi peale. Ma ei tea, on see hea või halb, lihtsalt tähelepanek.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

mihkel7
Edasijõudnu
Postitusi: 51
Liitunud: 18:51, 16 Juul 2012
    Android Chrome
On tänanud: 4 korda

Re: Kütmise teema

PostitusPostitas mihkel7 » 22:35, 24 Sept 2022

Mul on 1.5 a. Gree olnud, ei oska kurta. On 10KW võimsusega ja on korra tenni järgi lükanud - 27 kraadi juures. Äppiga pole küll sõbraks saanud on selline pool pidune. Kütab radiaatoreid ja pinda majal u. 120m.2

moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Kütmise teema

PostitusPostitas moij » 23:13, 24 Sept 2022

Paljud väiksemate brändide soojuspumbad mida meil müüakse, on tegelikult teise sildiga GREE-d, kohe tuleb meelde näiteks Cooper&Hunter.
Gree ise reklaamib, et ta on maailma suurim jahutuse konditsioneeride ja soojuspumpade tootja, mis võib isegi tõsi olla, kuna Hiinas läheb seda jahutust väga palju vaja.

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Kütmise teema

PostitusPostitas linni » 23:35, 24 Sept 2022

truffi kirjutas:Aga küsimus, kas akudega või otse võrku jne. Kuulaks ka selles osas targemate nõuandeid.


Mul on suvilas paneele 14,5 kW, Huawei inverter 12 kW (max võimsus 13,5 kW).
Kodu ja suvila arved on liidetud, ehk seal toodan ja kodus tarbin.

Akudel ei näinud mingit mõtet, 4 tonni 2,5 kWh eest on killer.
Müün võrku tagasi. Neli kuud üleval olnud, eelmise 3 kuuga on tagasi teeninud 1050 eurot.

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1941
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    Linux Chrome
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Kütmise teema

PostitusPostitas raivo » 19:56, 28 Sept 2022

truffi kirjutas:Räägin Teile ka siis veel ühe loo (nn oma loo) siia juurde....
Mul ka Nocria Fujitsu ja võtsin ka omal ajal nagu Raivogi võimsama (vist 9,x kW). Olen Raivoga kahel käel nõus, et võimsam, töötades mitte max reziimil võtab lõppkokkuvõttes vähem elektrit kui mingi täpselt ruutmeetritele mõeldud. 2a tagasi tekkis jama, hakkas väljas -20 + lärmi tegema seina peal.... eks siis hakkasin ka uue ostmisele mõtlema kuna ta mul ka mingi 10+ aastat oli ka juba teeninud.... soovitati Daikinit 35.. hullult hea pidi olema jne. Ok, läksin ka nn õnge ja lasin selle vana asemele panna.... ok, tal jah elektrikulu ehk tsipa väiksem aga...mis põhiline ka sooja annab kordades vähem. Täielik lõkstoos ütleks mina. Kui tahad sooja temast saada, siis kasuta ainult nn musklit (lisavõimsuse operatsioon puldil). Ok, mis siis vanal oli viga...viga oli see, et eks aastatega kogus ikka piisavalt tolmu (muidugi ma teda ka reg puhastasin aga ikkagi), nii et ribid torude vahel olid nn katlakivi täis aurust ja tolmust. Andsin spetside kätte ja puhastasid ära ja kuna asja polnud enam rentaabel müüa, siis panin enda majale ülemise korruse jahutamiseks selle. Muidugi ta ka kütab nüüd jälle nii mis loom ja on ka väljast vaikne. Igatahes võrreldes Daikiniga on sama elektri tarbimise juures Nocria 5x etem!


Muide, seda ütlesid mulle ka teadjad, et puhasta korralikult ära ja see töötab ja teenib ikka korralikult edasi. Üks külmamees ütles, et kui maha võtan, et ära ära viska ja anna talle. :)

Ok, tean kuidas ja millega aurusteid/kondensaatorid puhastada ilma neid kahjustamata. Aitäh Truffi!

Uue ost lükkub edasi ja eks elab kaua elab ja see sõltub juba kompressorist ja elektroonikast.
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Kütmise teema

PostitusPostitas mustkass » 23:48, 28 Sept 2022

Korterit võid ju õhksoojuspumbaga kütta,maja on teine teema...
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 65 külalist