Projektor koju

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
mell
Edasijõudnu
Postitusi: 64
Liitunud: 08:48, 24 Juul 2003
Asukoht: jƤrvamaa
    unknown unknown

Projektor koju

PostitusPostitas mell » 16:02, 18 Jaan 2006

Tere.Selline küsimus,et milliste andmetega projektor tasuks koju osta?Kodus enne oli 28tolli telekas,ostsin lisaks 32 ja nagu võiks ikka suurem pilt olla.Tuttav ostis 42 plasma ja arvas ka varsti, et lahja.Projektor muidugi peaks selle ammendama aga milline just koju kõlbaks ja kas on antud alal mõni firma kvaliteediga eelistatud?Ise olen siiani näinud ka päeval 25 tonnise projektori pilti ja see oli päris hea aga laias valikus on ka odavamaid.Tänud vastuse eest.

Kasutaja avatar
archi
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas archi » 11:24, 23 Jaan 2006

Projektoriga on selline jama. et kui päeval tahad ka pilti näha siis pead toa hämaramaks tegema.
Olen katsetanud erinevaid mudelid, alates 1000 ANSI Lum kuni 3500 ANSI Lum.
Katsetuste tulemusena võin öelda, et kui tahad korralikku pilti. mida ka
päeval juba natuke näeb siis peaks olema vähamalt 2000 ANSi Lum projektor- sellega võid juba pilti näidata heledale tapeedile, nii et mustrit pole näha.

Projektorite hinnad on mõne aastaga kukkund päris kõvasti, kuid lampide hinnad mitte. (keskmise lambi hind 6000 -8000.-)
Lambi eluiga norm reziimil on 1000-1500 tundi, (pakutakse ka säästureziimil 3000 tundi, kuid sellega sa kodus ei vaata eriti midagi).
Kui vähegi telekahuviline oled siis pead arvestama ühe lambi vahetusega aastas, st 6000 -8000 kroonise kuluga.
Edasi oleneb kõik rahakotist. (proje maksab 20 000 -50000, plasma telekas on samas hinnaklassis)

Mina olen sellest mõttest enamvähem loobunud, ja kiikan nüüd 42" plasmatelekat, mille pilti näeb nii päeval kui öösel ühetmoodi.

Kõike paremat
Archi

Kasutaja avatar
cala
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: ENSV
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas cala » 13:41, 12 Veebr 2006

niisiis,

ise olen pisut üle aasta kasutanud BenQ toodangu projektorit 2000 ANSI se valgustugevusega, lisaks projektorile sai ostetud Anders Kerni 1,5 sekordajaga spetsiaalne ekraan mustade servadega. igapäevast telepilti ei taha enam vaadadta, ja seda ainult pildi kvaliteedi pärast. las see igapäevane pilt olla pealegi tavateleris.

aga nüüd filmidest:D

vahet pole on see päev või öö, tänu ekraanile on pilt igal ajal vaadatav. muidugi päevasel ajal pildi eredus LCD teleka vastu ei saa. kinoelamus 270cm -se diagonaaliga tuleb väga ruttu:D ammuse otsuse üle pole seni pettumapidanud, kuid otsin lisaks head telekat, igapäeva uudiste vaatamisteks

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 14:24, 12 Veebr 2006

Ajate siin oma projektoritega suud vett jooksma :D Projektoriga filmi vaadates tuleb tuleb selline nostalgiline kinotunne peale. Diagonaal ei peagi olema suureks aetud (kellel tuba ei võimalda), piisab ka väiksemast diagonaalist. Koos 5.1 ruumiheliga dvd pealt filmi vaadata on suht super kogemus.

PS! Seni ei pööranud projektoritele tähelepanu, kuna oli teadmine, et projektorid on odavad ja pirnid on kallid, aga kui iga 2-3 aasta tagant peaks 3k eest pirni ostma, siis paneb uuesti asja üle mõtlema.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 14:56, 12 Veebr 2006

Mis nende projektorite mürategur ka on?

EDIT: Ise küsin - ise vastan...
Selle konkreetse HP mürategur on 36 dB(A) 25° C
Võrdluseks on mul näiteks köögi kubu esimene re¸iim sama mürarikas... VDR'i kasti ehitades elutuppa nägin kurja vaeva selleks, et kast püsiks maksimaalselt hääletuna (a'la 18db vendid jne). Mina arvan, et mühisev projektor ei ole küll probleemiks 5.1 heli ja action filmiga aga kvaliteetset muusikaelamust DVD'lt sellega ei saa...

iCE

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 15:13, 12 Veebr 2006

Filmi vaatamisel lülitad nagunii kodukinovõimendi tööle ja projektor asub sinust tükk maad eemal lae all. Ega ta muuks ei kõlbagi, kui filmielamuse saamiseks. Kindlasti on ka vaiksemaid olemas.

Kasutaja avatar
Inq
Entusiast
Postitusi: 393
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Inq » 15:45, 12 Veebr 2006

Epson EMP-TW20 müratase on näiteks 28db, kino või kontserdi vaatamisel erilist segavat müra ei ole.

Kasutaja avatar
kanajuurikas
Entusiast
Postitusi: 303
Liitunud: 00:03, 21 Juul 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kanajuurikas » 18:43, 12 Veebr 2006

joonas kirjutas:aga kui iga 2-3 aasta tagant peaks 3k eest pirni ostma, siis paneb uuesti asja üle mõtlema.

Oled sa päris kindel, et sulle kolme aasta pärast seda pirni müüakse? Või kuue? Või üheksa?

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 21:01, 12 Veebr 2006

Esimesed korrad suure tõenäosusega probleeme pole, aga tulevikus, kui ei müüda, siis tellida ikka saab. Tehase tasemel on tehniline tugi toodetel olemas, iseasi kas tolle aja peale on odavam vahetada lampi või osta uus projektor. Eriti arvestades viimaste aastate hinnalangust projektorite puhul. 10 aasta pärast saad võib-olla pirni hinnaga projektori juba kätte (praegu odavamad projektorid ca 10k) :cool: Sama lugu nagu praegu on odavate värviliste laserprinteritega, et kui tahm otsa saab, siis on odavam uus printer osta.

EDIT: Praktiline näide tehnilisest toest on see, et eelmine aasta oli võimalik veel ca 15 aastat vanale AKAI stereokombainile vajalikke detaile tellida. Sellist firmatki pole enam poelettidel kohanud, aga tugi on ikka olemas.

Kasutaja avatar
Inq
Entusiast
Postitusi: 393
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Inq » 21:36, 12 Veebr 2006

Joonase jutust moraal, kui osta siis ikka mingi brand mitte suvaline Huitsu keda mõne aasta pärast enam ei eksisteeri.

Kasutaja avatar
cala
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: ENSV
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas cala » 21:55, 12 Veebr 2006

see müra ei häiri siis kui mõnuga filmi vaatad, aga hakkab häirima siis kui ise tahad filmi vaadata aga ei taha häirida teisi kodusolijaid:(

aga siis 5.1 klapid abiks;)

Kasutaja avatar
truffi
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: viljandia
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

PostitusPostitas truffi » 10:24, 13 Veebr 2006

Mina olen siiani olnud Canoni fänn (kui müra mitte arvestada). Minu meelest pildi kvall justkui kõige parem (olen ise oma silmaga võrrelnud veel Panasonicut, BenQi, Hitachit, ASKi, HPd ja mõnda nonamet veel). Mis puutub luxidesse, siis 1500 ANSI-ga saab 4m kauguselt tänapäeva projektoriga juba ka päeval ilma paksemate kardinateta ilusti vaadata. Muidugi kõige suurem hämmastus oli mul kogemus Panasonicuga, kui säästureziimil (mis pilti tegi vaid kübeke tumedamaks) oli müra vaid 18dB.
Tõsiselt vaikne (võiks ehk võrrelda Nexus Breeze kastiga ehk)...
Lampe saab kah muidugi tellida jne aga kui ikka osta bränd, siis ka lamp sageli nonamest ikka 1,5-2x kallim kahjuks. Aga 5K-ga saab ka brandile lambi :wink:
See kah muidugi õige, et uudiste jne vaatamiseks ikka tava telerit vaja aga kui jah oled mõne filmi ära vaadanud ekraanilt, siis 42"LCD nagu lukuauk pärast tundub :wink:
ja ehk jumal annab teile andeks, et te kõik olete päevavargad, joodikud, liiderdajad, laiskvorstid...TAINAPEAD!!!

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 11:31, 13 Veebr 2006

Osadel panasonicu mudelitel on arvutiga suhtlemine wifi kaudu :P Eriti mugav, ei pea kaableid vedama.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 16:50, 13 Veebr 2006

joonas kirjutas:Osadel panasonicu mudelitel on arvutiga suhtlemine wifi kaudu :P Eriti mugav, ei pea kaableid vedama.


Jaah!? Ja nüüd mõtle veidi, mis on kvaliteetse 480p (ma ei räägi siinkohal hdtv 720p'st!) video ribalaius ja mis on wifi ribalaius... Arvutist võid üle selle wifi vaadata powerpoint'i presentatsiooni või oma fotoalbumi slaidishow'd aga sellega asi ka piirdub... 50fps p-scan'i sealt läbi ei mahuta....

iCE

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 120 külalist