Autonavigaator

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Autonavigaator

PostitusPostitas tonuj » 10:07, 16 Aug 2008

Ei viitsi spets gps foorumitesse regama ennast hakata ja küsin siin,
et kas kellelgi on kogemust milline autonavigaator tasuks osta, hinnaklass umbes kuni 4 tuh.
Eesmärk automatk lähieuroopa piires, läti-leedu ja hiljem soome.
Kumbal endest võib mingeid eeliseid olla, või on mõni kolmas variant parem.
http://www.photopoint.ee/toode/16382/prestigio-geovision-350-western-europe.html
http://www.photopoint.ee/toode/16928/tomtom-one-europe-31.html

Kasutaja avatar
metsavend
Entusiast
Postitusi: 275
Liitunud: 02:00, 28 Nov 2006
    unknown unknown

Re: Autonavigaator

PostitusPostitas metsavend » 10:46, 16 Aug 2008

kui võimalik, mine ja proovi neid näppida. minule hakkas alguses silma tomtom ja kui olin kohapeal näppinud, läks isu üle. kui kohapeal näppisin garmini 760-t, tuli isu peale.

garmini võtsingi ja tegin edukalt ühe tiiru lõuna-euroopas. plussid:

- väga hea ekraan (päikest on mujal ikka rohkem kui meil :-)
- ühe klõpsuga autosse tõstetav, ei mingeid eraldi juhtmete kinnitamist iga kord
- jätab automaatselt meelde viimase asukoha kui autost eemaldada
- teeb kiiresti teekonna ümberarvutusi
- väga mõnus ja loogiline menüü (tomtomil mina asjale pihta ei saanud esimese minutiga)

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: Autonavigaator

PostitusPostitas tonuj » 11:03, 16 Aug 2008

Kus Garminit näppida saab,
leidsin ainult GPS EESTI OÜ Regati pst 1.

Kasutaja avatar
metsavend
Entusiast
Postitusi: 275
Liitunud: 02:00, 28 Nov 2006
    unknown unknown

Re: Autonavigaator

PostitusPostitas metsavend » 11:36, 16 Aug 2008

seal saabki näppida - kenasti stendidel väljas ja asjalikud inimesed infot jagamas.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: Autonavigaator

PostitusPostitas a1 » 12:10, 16 Aug 2008

Ise vist hakkan tellima GARMIN nüvi 250W
Kui peaksin seda mingil põhjusel vältima, siis andke teada. :roll:

Kasutaja avatar
seltsimees
Seltsimees
Postitusi: 314
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Autonavigaator

PostitusPostitas seltsimees » 12:26, 16 Aug 2008

isiklikult soovitaks Tomtommi kuna selle kasutamismugavus on kordades lihtsam ja loogilisem kui Garmin i navigaatoritel. Lisaks on see garmini hääljuhendamine nii haigelt vigases eesti keeles et lausa kole on kuulata. Uued tomtommid on tõeliselt pisikesed ja autost lahkudes libistad kasvõi rinnataskusse ja garmini kahjuks on veel ka nende hind eesti poodides. Vaata pisut weebis ringi ja saad sama asja 60 % odavamalt. Samas tomtommi mudelid on eestis odavamad kui euroopas.
See Prestigio mudelelit olen ka näppinud ja julgen ka seda soojalt soovitada - sellele on nüüd ka olemas eestikeelne juhendaja ja väga meeldivalt juhendab kusjuures. Kaartide lisamine sellele on natuke komplitseeritud kuid mitte võimatu.
Soovitaks siiski osta Tomtomm ja selline mudel kus on ka SD kaardi pesa, praegu müüb K-salong neid ONE XL hinnaga 2990.- eek ja osta sinna juurde SD kaart ja sinna SD kaardile saab väga lihtsalt kõiki kaarte lisada. Muidugi see mudel ei ole see pisike aga sellel uuel ntx pole enam SD kaardi pesa ja sinna sa midagi juurde ei topi. Kõva kaitse on neil välja nuputatud. Seda onexl saab panna ka tunnistama suuri sd kaarte - testinud olen 8 GB kaarti ja siis võid ka lisaks omale hunniku muusikat sinna peale panna. Minu tomtommil on 20 GB kõvaketas ja seal on mul isegi filmid peal ja saab ka videot vaadata. kuigi samal ajal siiski navigeerida jah ei saa. Muusikat kuulata küll saab.
kui abi vaja siis võin aidata

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: Autonavigaator

PostitusPostitas tonuj » 00:19, 17 Aug 2008

Tänud, seltsimees. Sinu jutu peale hakkasin rohkem netis uurima ja järgnev väide pani veidi mõtlema, et kas võtta Prestigio (mida sa ka kiitsid ja millel on CE peal iGo) või mõni allpool mainit riist:

"Lõpetuseks tahaks küll mainida seda, et ise eelistan tarkvarana küll hoopis iGO 8-t, mis jätab kõik teised tarkvarad oma võimaluste poolest kaugele maha. Seega kui ise ostma hakkaksin, valiksin hetkel näiteks kas Asus R700, HP IPAQ 316 või Clarion Map780. Need WinCE baasil töötavad navid annavad lisaks võimaluse panna seadmesse ka igasugu muid huvitavaid lisaprogramme, muuhulgas ka teisi naviprogramme. TomTomi või Garmini puhul pole see aga võimalik."

http://www.geopeitus.ee/foorum/read.php?4,6345

HP ka suht hea hinnaga ja võimas:
http://www.ox.ee/est/product/85871

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Autonavigaator

PostitusPostitas faas » 12:05, 17 Aug 2008

Siit kah erinevaid saada,osadel tv kah.Äkki mõni meeldib.Hindadest ei tea aga tavaliselt odavamad kui meil.
http://www.pixmania.com/ee/ee/10786/xx/ ... eresn.html
Pole ise ühtegi omanud arvutiga hakkama saanud.

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: Autonavigaator

PostitusPostitas tonuj » 13:26, 24 Aug 2008

seltsimees kirjutas:See Prestigio mudelelit olen ka näppinud ja julgen ka seda soojalt soovitada - sellele on nüüd ka olemas eestikeelne juhendaja ja väga meeldivalt juhendab kusjuures. Kaartide lisamine sellele on natuke komplitseeritud kuid mitte võimatu.


Kuna asjaga läks kiireks sai kohalikust poest Prestigio 350 ära ostetud, kahjuks ei jõudnud asja enne sõitu korralikult läbi näppida ja paljud võimalused olen alles pärast selgeks saanud. Üldiselt olen rahul, ei oodanud sellist funktsionaalsust nii odavalt seadmelt.

Üleval on küsimus, et kuidas kaarti uuendada. Sees on Ida-Euroopa 2007.7. Lääne-Euroopat saab juurde osta sd mälukal aga kuidas uuendada seesolevat kaarti. Peaks olema olemas vähemalt 2008.1 .

Kasutaja avatar
seltsimees
Seltsimees
Postitusi: 314
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Autonavigaator

PostitusPostitas seltsimees » 17:49, 24 Aug 2008

tonuj kirjutas:
seltsimees kirjutas:See Prestigio mudelelit olen ka näppinud ja julgen ka seda soojalt soovitada - sellele on nüüd ka olemas eestikeelne juhendaja ja väga meeldivalt juhendab kusjuures. Kaartide lisamine sellele on natuke komplitseeritud kuid mitte võimatu.


Kuna asjaga läks kiireks sai kohalikust poest Prestigio 350 ära ostetud, kahjuks ei jõudnud asja enne sõitu korralikult läbi näppida ja paljud võimalused olen alles pärast selgeks saanud. Üldiselt olen rahul, ei oodanud sellist funktsionaalsust nii odavalt seadmelt.

Üleval on küsimus, et kuidas kaarti uuendada. Sees on Ida-Euroopa 2007.7. Lääne-Euroopat saab juurde osta sd mälukal aga kuidas uuendada seesolevat kaarti. Peaks olema olemas vähemalt 2008.1 .


et ta teisi kaarte panna lahti tegema selleks peaks asja korraks enda kätte saama, soovitavalt koos 2GB sd kaardiga. Aga hoiatan ka igaks juhuks et isenäppimsel võid tast teha väga kergesti "telliskivi" (mul on esimesega kogemus käes ja nüüd tean mida võib seal teha ja mida mitte)

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: Autonavigaator

PostitusPostitas tonuj » 09:59, 25 Aug 2008

seltsimees kirjutas:et ta teisi kaarte panna lahti tegema selleks peaks asja korraks enda kätte saama, soovitavalt koos 2GB sd kaardiga. Aga hoiatan ka igaks juhuks et isenäppimsel võid tast teha väga kergesti "telliskivi" (mul on esimesega kogemus käes ja nüüd tean mida võib seal teha ja mida mitte)


Kas Sa mõtled sd kaarti kus on uuem kaart peal, sellist mul ei ole praegult.
Müügil on lääne-euroopa sd-d millega ilmselt ei tohiks mingeid probleeme olla aga see mind hetkel ei huvita. Seda tasub alles siis kõige värskem muretseda kui reaalselt vaja läheb.

Tahaks uuendada just seesolevat ida-euroopa kaarti aga seda pole üldse müügil.
Kaasasoleval cd-l on kataloog "maploader" 2007.7 kaartidega ja sellega töötab kaartide eemaldamine ja lisamine ilusti üle activsynci. Kas võiks töötada variant kui saaks kellegi käest uuema cd kus 2008.1 kaartid peal? Kas on kellelgi uuemat cd-d ja saaks aidata, peaks olema kuna uuemate kaartidega riistad on müügil.
Aga mida Sina saaksid teha, kas võtaks mingi luku lahti, et saab ka teiste tootjate kaarte peale panna või ongi nii, et isegi Prestigio enda uuemaid kaarte ei saa peale panna kuna on lukustatud? Kus kandis Sa elad, Tallinnas ma aegajalt käin.

Leidsin,et venemaal uuendatakse esinduses enda kaarti tasuta,
http://www.dicom.spb.ru/info/news.php?id1=144
Kas eestis sellist esindust ei ole Prestigio jaoks?

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: Autonavigaator

PostitusPostitas tonuj » 22:20, 26 Aug 2008

Sain windowsi desktopi ette, nüüd saab igatsugu nodi installida.
Põhimõtteliselt peaks saama ka iGO8 peale ajada.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

joel79
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 16:41, 29 Juul 2008
Asukoht: Ida-Viru
    unknown unknown

Re: Autonavigaator

PostitusPostitas joel79 » 21:03, 16 Sept 2008

mul sama mure oleks vaja lääne euroopa kaarte

Kasutaja avatar
satikas
Tegija
Postitusi: 353
Liitunud: 13:56, 15 Sept 2003
Asukoht: TLN kesklinn!
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
Kontakt:

Re: Autonavigaator

PostitusPostitas satikas » 21:28, 16 Sept 2008

joel79 kirjutas:mul sama mure oleks vaja lääne euroopa kaarte

Soovitan sellel lehel http://www.ipmart-forum.com/index.php ringi vaadata :wink:
8)
==> DreamBox DM900HD <== [4,8E/13E/16E/19E/28E/36E/0,8W/30W]

laiskur
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 13:40, 24 Juul 2008
    unknown unknown

Re: Autonavigaator

PostitusPostitas laiskur » 22:36, 16 Sept 2008

selline vihje, et navi võiks omada tuge kiirusekaamerate asukohtade salvestamiseks ning omada ka mingit tähelepanu äratavat funktsiooni. Varsti Eestis ilmselt sama põletav teema kui UK's. Kommentaari korras, et ma ei suuda kuidagi segi ajada liiklusjärelvalvet ning "liiklusmaksudega" hoogtöö korras eelarve tätimist...

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 169 külalist