Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas mønster » 11:56, 08 Jaan 2009

kalvis kirjutas:Arvuti USB pulkadel puudub igasugune võimendusaste, seega vajavad nad head antennisignaali.

et siis signaalitöötlus usb-pulga sees toimub selle paarikümne kuni paarisaja mikrovoldise nivooga, mis antenniaugu kaudu sisse tuleb, w kuidas sellest aru saada?

kalvis kirjutas:Alusta antennisüsteemis ikka kindla signaali katsetamisega, digi tahab saada paremat signaali kui analoog.

sa proovid musta valgex kirjutada. sellise nivoo korral, millega kasw usb digipulk kakkumata pilti näitab, on ka korraliku teleka analoogpilt veel väga nutune. põhjus ikka selles, et digisaatjad on palju väixema võimsusega ja seetõttu ka vastuvõetav digisignaal oluliselt nõrgem.

kalvis kirjutas:Üks kiiks on just USB pulkadel, tavaliselt kogu pordigaleriist sobib digipulgale vaid üks. Milline, selgub alles katse-eksituse meetodil.

no ma ei tea.. mu mediapc-l on 8 usb-d välja toodud ja 4 veel lisax emaplaadil, ma võin 100:1 vastu kihlvedu pakkuda, et ma torkan dvb-t usb pulga 1kõik millisesse nendest või ka 1kõik millisesse teise mu kodus või töö juures oleva arvuti 1kõik millise usb hosti pistikusse ja pilt tuleb ette. ehk mingitel vanadel, usb2.0 algusaegade arvutitel oli mingeid probleeme..

svenlange
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 10:50, 14 Aug 2008
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas svenlange » 13:04, 08 Jaan 2009

Täiesti lamp soovitus just Gigbayte pulga puhul. Nimelt on mul U8000 aga see on täpselt sama tuuneriga, mis U7200. Probleem selles, et see tyyner millegipärast ei taha kohe tööle hakata kui kylm on. Selleks et pilt ette tuleks on vaja peale esimest käivitamist (10-20 sekundit musta pilti) 1) Väljuda programmist ja taaskäivitada programm VÕI 2) Vahetada tyyneri sagedust, millele ta on häälestunud (kanalivahetus FTA kanalite vahel ei muuda sagedust - multiplexi vahetamine aga kyll ). Mina kasutan nippi, et lasen tyyneril peale 10s käimist (must pilt) häälestuda HD multiplexile (626 Mhz) ja siis tagasi MUX1 le (682 Mhz). Jama on selles, et kui seda nõkus ära ei tee, siis signaali kvaliteet ei tõuse kunagi kuhugi vaatatavude piiridesse. See on naljakas aga tõsi - mingi bugi ilmselt rauas. Imelik oli veel see, et näiteks samsamaal olles sealset MPEG2 striime vaadates seda jama ei tekkinud.

Ise elan Annelinnas ja vaatan edukalt selle sama Königi antenniga FTAd kui ka HD MUXi .. antenn kyll akna peal. Samuti vaata et antenni võimendus poleks põhjas - see königi võim hakkab genereerime kui võimendus on põhjas. Ise hoian nii 80% peal.

Parimat!

svenlange
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 10:50, 14 Aug 2008
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas svenlange » 13:13, 08 Jaan 2009

Lisaks siin võimenduse kohta - tõsi ta on et nende USB pulkade võimendus pole päris sama mis telekal, aga nende sisendis on võimendi olemas kõigil. Kasutavad nad kõik digitaaltyynereid (suht peened riistapuud, kus digitaal signaali töötlusega võetakse sagedusi vastu - peen värk). Neil tyyneritel on esimene aste ikka filtriga võimendi. Lisainfo tyyneri chipi kohta http://www.xceive.com/technology_XC3028.htm
Starmani zoombox variant 2 el on kogemuste põhjal nii umbes 20% parem tundlikkus. Kast muidugi raskelt suurem kui USB pulk :)

glenk
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 23:42, 07 Jaan 2009
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas glenk » 18:30, 08 Jaan 2009

Seda, et signaal kasvõi kanalite nimekirja leidmiseks liiga nõrk, on raske uskuda. Nagu mainisin, siis signaalide seisukorda testisin Sony teleka digitüüneriga ja q oli toaantenniga vahemikus 60-80% ja maja võrgust 100%. Seega võiks nagu piisav olla, et võtta kasvõi kanalidki välja. Königi antenni võimenduse efektiivseima väärtuse timmisin ka teleka peal välja, see on tõepoolset seal 80% peal.
Proovisin ka külmkäivituse nippi. Kuna mul kanalite nimekiri puudub, siis ainus mida saab teha, on erinevate sageduste skännimine, mis aga soovitud tulemust ei andnud - kanaleid ei saa ikka kätte.
Järgmisel nädalal on ehk rohkem aega testida selle kaadervärgiga ja võtan kõiki soovitusi arvestades uue katsetuse ette, sest see külmkäivituse probleem tundus olevat tõenäoline ka minu juhul. Kui peale pikka pusimist ükski abinõu enam ei aita, siis küsin uuesti abi.

Tänud!

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas kalvis » 20:22, 08 Jaan 2009

Ma panin sama asja tähele avermedia puhul. Veidi oli teisiti. Nimelt Altdvb esmakäivitamisel ennast käima ei tõmba. Ükskõik mis muu TV soft, lihtsalt käima ja stop ning pärast seda altdvb käivitub alati korrektselt. Muidu mittemingisugune kanalivahetamine või altdvb enda avamine sulgemine soovitud efekti esmakäivitamisel ei anna. Muu softiga käivitub kohe.

Panin tähele, et sama firma hybrid ja vaid digi võtsid siiski erineva tugevusega signaali vastu. Näiteks hybrid võttis selle toaantenniga kõik vastu, level oli 80-90 ja Q 100, kuid vaid digil oli level kuskil 50 (kõikus) ja Q kõikus 5-45 vahel. Ma sain suuri vaevu vahest kanalid leitud, nägema ei pääsenudki.
hybridil on tavaliselt kaks chipsetti - esmane chip teeb mingi tagasihoidliku võimenduse ja annab välja demodulaatorist normeeritud vahesageduse, mis läheb analoogpuhul järgmises osas kohe A/D muundurisse, digil faasamplituud detektorisse. Hybridil loeb esmase chipi valikuga väga palju, parim ongi xieve, philipsil on oluline numbrit vaadata (igati normaalsetest kuni täieliku kõntsani). Kõik puhtad digid, mida seni samaaegselt võrrelda saanud olen, tahavad head antenni ning on kõik võrdse tundlikusega.
Kuid puhastel digidel on vaid üks chip - kohe läheb kivisse ja mis seal sees täpselt tehakse, ei tea. kivide kirjelduses palju ei räägita, kuid ma pole palju otsinud.

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas tonuj » 20:46, 08 Jaan 2009

kalvis kirjutas:Üks kiiks on just USB pulkadel, tavaliselt kogu pordigaleriist sobib digipulgale vaid üks. Milline, selgub alles katse-eksituse meetodil.


See võib olla softist tulenev kui algul on pulk ühes pordis tuvastatud siis teise pannes tuleb mõne softi puhul uus device-scan teha.

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas Carat_EST » 21:15, 08 Jaan 2009

tonuj kirjutas:
kalvis kirjutas:Üks kiiks on just USB pulkadel, tavaliselt kogu pordigaleriist sobib digipulgale vaid üks. Milline, selgub alles katse-eksituse meetodil.


See võib olla softist tulenev kui algul on pulk ühes pordis tuvastatud siis teise pannes tuleb mõne softi puhul uus device-scan teha.


Mitte ainult device scan, Vista näiteks teeb mingis ulatuses draiverite "ümber installi" ehk siis seob registris vastavad pulga softi võtmed uue USB pesa aadressidega.

Aga seda et mõnel arvutil mõnes USB pesas seadmed kiiremini ära tuntakse ja nad seal stabiilsemalt toimivad - seda esineb tihti (tihti muide seotud sellega palju seadmesisesid komponente kuskil sisemises USB hubis juba on - saab uurida Device Manageri abil).

ander
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 19:15, 11 Jaan 2009
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas ander » 08:54, 12 Jaan 2009

Eespool mainitud AVerMedia toodangust oman Nano Express hübriidi. Katsetatud XP, Vista, Win7 ja OSX (vajas häkkimist) peal. Linuxi alla pole veel jõudnud, kuid esimesed googeldamised näitasid, et saab küll.

Kaardi suureks plussiks on tema väikesed mõõtmed ehk teisisõnu kaob täiesti läpaka korpusesse ära ning midagi välja punnitama ei jää. Kuna olen ise üsna mobiilne inimene, siis on see oluline. Muidugi, eraldi antenni pean ikka kaasas tassima :D

Programmidest sai proovitud nii originaalsoftiga (töötas kõigi proovitud Windowsidega, va W7), VLC, ProgDVB, Media Center jne. Altdvb kaarti ei leidnud ning seetõttu sellega näppida ei õnnestunud.

Üks huvitav asjaolu antenniga. Tegemist on vanemat sorti võimendusega toaantenniga. Igal pool mujal töötab kenasti, kuid nö kodus veidi probleemselt. Nimelt elan paneelmajas ning olen ümbritsetud paneelmajadega ehk teisisõnu leviauk. Analoogiga on vastuvõtt olematu. Teoreetiliselt peaks akna peal olema kõige parem vastuvõtt, kuid mingil imelikul põhjusel saan levi kätte (70-90%) kapi otsas toa kõige tagumises nurgas :roll:

Kasutaja avatar
Andycos
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 02:00, 08 Dets 2007
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas Andycos » 14:34, 12 Jaan 2009

Lasin wini all mediaportali peale, tundub päris kena UIga ja võimaluste poolest ka täitsa kena pvr. Ainult mingi jama on mu HVR-1110 tv kaardiga - leiab configurationiga kõik 7 kanalit üles aga kui vaadata tahan on ainult heli ja pilt on must. Settingute alt nägin, et h264 option on hall, saab ainult mpeg-2 codeceid muuta. Kas sellega saabki ainult analoogi ja mpeg2 digi vahtida?
Linuxi all on kõik nii lihtne, tvtime ja mythtv on ainukesed asjad mida vaja teada :lol:

Kasutaja avatar
tom1245
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 22 Sept 2007
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas tom1245 » 14:37, 12 Jaan 2009

Andycos kirjutas:Lasin wini all mediaportali peale, tundub päris kena UIga ja võimaluste poolest ka täitsa kena pvr. Ainult mingi jama on mu HVR-1110 tv kaardiga - leiab configurationiga kõik 7 kanalit üles aga kui vaadata tahan on ainult heli ja pilt on must. Settingute alt nägin, et h264 option on hall, saab ainult mpeg-2 codeceid muuta. Kas sellega saabki ainult analoogi ja mpeg2 digi vahtida?
Linuxi all on kõik nii lihtne, tvtime ja mythtv on ainukesed asjad mida vaja teada :lol:

siin ju siililegi selge, et mpeg4 koodekid arvutist puudu. Lase ffddshow peale ja peaks mängima küll...
hauppauge hvr4000
19,2E, 13E, 4,8E, 0,8W

Kasutaja avatar
Andycos
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 02:00, 08 Dets 2007
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas Andycos » 14:51, 12 Jaan 2009

tom1245 kirjutas:
Andycos kirjutas:Lasin wini all mediaportali peale, tundub päris kena UIga ja võimaluste poolest ka täitsa kena pvr. Ainult mingi jama on mu HVR-1110 tv kaardiga - leiab configurationiga kõik 7 kanalit üles aga kui vaadata tahan on ainult heli ja pilt on must. Settingute alt nägin, et h264 option on hall, saab ainult mpeg-2 codeceid muuta. Kas sellega saabki ainult analoogi ja mpeg2 digi vahtida?
Linuxi all on kõik nii lihtne, tvtime ja mythtv on ainukesed asjad mida vaja teada :lol:

siin ju siililegi selge, et mpeg4 koodekid arvutist puudu. Lase ffddshow peale ja peaks mängima küll...

tänud kiire vastuse eest.
Lasin eelnevalt mingisuguse k-lite 4.5.0 peale kus on kõik need AC3 filtrid ja ffddshow koos. Aga pilti pole ikka :?

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas Carat_EST » 15:00, 12 Jaan 2009

Andycos kirjutas:Lasin eelnevalt mingisuguse k-lite 4.5.0 peale kus on kõik need AC3 filtrid ja ffddshow koos. Aga pilti pole ikka :?


K-Lite ja ffdshow on koer... koera sabaks on see et ffdshow seadetes tuleb H.264 lubada (seadistada).

Kasutaja avatar
Andycos
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 02:00, 08 Dets 2007
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas Andycos » 15:05, 12 Jaan 2009

Carat_EST kirjutas:
Andycos kirjutas:Lasin eelnevalt mingisuguse k-lite 4.5.0 peale kus on kõik need AC3 filtrid ja ffddshow koos. Aga pilti pole ikka :?


K-Lite ja ffdshow on koer... koera sabaks on see et ffdshow seadetes tuleb H.264 lubada (seadistada).

Peaks olema lubatud:
Pilt

Kasutaja avatar
tom1245
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 22 Sept 2007
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas tom1245 » 15:11, 12 Jaan 2009

äkki miskit niimoodi:
enable the x264 decoder in FFDShow video configuration > codec section

või nii:
Open the ffdshow VFW codec configuration, click to the 'decoder' tab on the upper left corner, now go to the 'codecs' section, and there you can enable the h.264 support

Mul endal nagu oli kohe enabletud :roll:
hauppauge hvr4000
19,2E, 13E, 4,8E, 0,8W

kevku
Edasijõudnu
Postitusi: 98
Liitunud: 19:17, 04 Apr 2008
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas kevku » 16:51, 12 Jaan 2009

igasuguste dvb kaartide testimiseks arvutis soovitan kasutada
TSreader-it või Streamguru mpeg analyzeri-t näitavad täpselt ära kas signaali on ja kui palju on.
http://www.coolstf.com/tsreader/
http://www.streamguru.de/mtsa.html

mõlemale on olemas trial ja "vaba" versioon.

lisaks on ka veel rohkem power useritele
http://www.dvbstreamexplorer.com/
ja vaba tarkvara
http://dvbsnoop.sourceforge.net/

aga nendega pead natuke manuaali lugema.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 81 külalist