FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    unknown unknown
On tänatud: 18 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Plinn » 14:23, 09 Mär 2010

Valgekotkale:
:D Tihend tihendiks. Lihtsalt ootamatu ja kogu senise kasutusaja jooksul tarbetu ja mitte kunagi kasutamist nõudnud vajadus see "tehaseseadmete taastamine". Kuigi muxe on ka varem "kadunud". Loomulikult veidi rohkem aega süvenemiseks leides sai kohe ka tegu ära tehtud. No problemo! Ülejäänud oma suhtluskonna seadmed on kogemusevõrra rikkamana juba valutult ja vajalike lisanäppimistega arvestavalt uude mux'i pööratud.
Aga selle värgiga ei peaks ju niimoodi tegelema. Selline lambist tekkinud vajadus pole loogiline ja nagu siin mainiti - toimib teistel seadmetel kanalivahetus "ludinal ja ei mingeid topeltkanaleid".
Asja absurdsust kinnitab kasvõi Sinu enese väide vajadusest aidata paarikümment tuttavat telefoniteel konsulteerides.
Tervitused trumpistadele ja muudele kodumaistele Kremli käpikutele: https://www.youtube.com/watch?v=EPZ8hdxc9UI&app=desktop

bljumkin
DigiTVfänn
Postitusi: 817
Liitunud: 03:00, 29 Sept 2006
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 12 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas bljumkin » 14:39, 09 Mär 2010

Algseadete taastamine koos otsinguga võtavad Zuumboxil aega ~viis minutit.
No liidame siia juurde veer manuali tudeerimise ~10 minutit.Kuigi jah,mina ei tunne kedagi,kes tunneks kedagi,kes Zuumboxi tööle saamiseks oleks manuali vajanud ..., :roll:
15 minutit PÄEVAS mõelda on ebameeldiv ja vihastav, :shock:
No arumaisaa ... millest krt võtku üldse see halin,vigin ja vingumine kui
inime ei ole 2,5 aasta jooksul pidevalt ekspluateeritavat jubinat selgeks saanud ...
kole lugu jah,tea,kes selles küll süüdi on ...
Jüri Pihel ilmselt, :lol:
Oleks veel inime loll,siis võiks asjast aru saad - no ei ole miskit teha - aga inime sai ju asjaga ikkagi hakkama,kui viitsis mõtlema hakata!
Siin teatud virisevate seltsimeeste ääretu (mõtte)laiskus on tõesti ÄÄRMISELT ebameeldiv ja vihastav ..., 8)

Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    unknown unknown
On tänatud: 18 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Plinn » 14:56, 09 Mär 2010

Nojahh... mul on järjest rohkem tunne, et üks räägib aiast ja teine aiaaugust...
Las ta siis olla.
Kaunist kevadpäeva jätku.
:wink:
Tervitused trumpistadele ja muudele kodumaistele Kremli käpikutele: https://www.youtube.com/watch?v=EPZ8hdxc9UI&app=desktop

bljumkin
DigiTVfänn
Postitusi: 817
Liitunud: 03:00, 29 Sept 2006
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 12 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas bljumkin » 15:00, 09 Mär 2010

Plinn kirjutas:Nojahh... mul on järjest rohkem tunne, et üks räägib aiast ja teine aiaaugust...
Las ta siis olla.
Kaunist kevadpäeva jätku.
:wink:

Aga täpsusta siis,mida silmas pidasid.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas valgekotkas » 15:03, 09 Mär 2010

Plinn kirjutas:Asja absurdsust kinnitab kasvõi Sinu enese väide vajadusest aidata paarikümment tuttavat telefoniteel konsulteerides.
Mis seal absurdset on ??? Inimene helistab inimesele kes omal ajal aidanud tal ühendada boxi telekaga või vahetanud antenni või muidu abi jaganud inimesele ja küsib - miks tal pilti ei ole? (ütleme nii, et ainuke koht kus võiks vinguda on see, et inimesed ei seostanud uudistest läbi jooksnut ja nende endiga juhtunut) ... mina vastan: muutus kanalite sagedus ja küsin: kas saad ise hakkama või aitan? inimne vastab: proovin aga ära sa toru ära pane! ... edasi kuulis ta juba vajadusel suulist juhendit mitte ei ajanud näpuga paberil järge või ma oleks Sinu arvates pidanud käratama RTFM ??? ... üldiselt saavad vanemas eas inimesed paljude asjadega hakkama kui neil moraalne tugi olemas on, aega kulub teinekord küll kaua aga juhendi abiga suudetakse uskumatuid asju korda saata ja erinevalt "kiiretest ja vihastest" ei vinguta näiteks mobiili, raadio või kaevupumba valmistaja kallal, et need aegajalt seadistamist tahavad :wink:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas skyline » 15:07, 09 Mär 2010

bljumkin kirjutas:Algseadete taastamine koos otsinguga võtavad Zuumboxil aega ~viis minutit.
No liidame siia juurde veer manuali tudeerimise ~10 minutit.Kuigi jah,mina ei tunne kedagi,kes tunneks kedagi,kes Zuumboxi tööle saamiseks oleks manuali vajanud ..., :roll:
15 minutit PÄEVAS mõelda on ebameeldiv ja vihastav, :shock:
No arumaisaa ... millest krt võtku üldse see halin,vigin ja vingumine kui
inime ei ole 2,5 aasta jooksul pidevalt ekspluateeritavat jubinat selgeks saanud ...
kole lugu jah,tea,kes selles küll süüdi on ...
Jüri Pihel ilmselt, :lol:
Oleks veel inime loll,siis võiks asjast aru saad - no ei ole miskit teha - aga inime sai ju asjaga ikkagi hakkama,kui viitsis mõtlema hakata!
Siin teatud virisevate seltsimeeste ääretu (mõtte)laiskus on tõesti ÄÄRMISELT ebameeldiv ja vihastav ..., 8)


Vaata, oleks see Piheli Jürka siis eelnevalt kuskil ka pasundanud, et asja normaalselt toimima saamiseks tuleb Zoomboxi kasutajatel esmalt teha tehaseseadete taastamine...seda ei öeldnud aga keegi. Mina panin oma loogikast lähtudes ta kohe automaatotsinguga otsima ja leidis tõepoolest need uued sagedused üles. Paraku jäid ka vanad surnud sagedused etteotsa alles ja ümber tõsta mul kanaleid ei õnnestunud.

Ma tahaks näha mõnda nö tavakasutajat kes suudab SD zoomboxil mõne minutiga laksust ära jagada ja ümber tõsta kanalid nii nagu ise soovib. Starmani tehnilised töötajad saavad sellega kindlasti hakkama ja satifriigid ka, 99% elanikkkonnast aga kindlasti mitte. Ma usun et meil on ka veel 5a pärast papisid kellel selle uue otsingu tulemusena jäid uued kanalid loendi lõppu ja nii nad jäävadki seal nooleklahvidega neid tagumisi kanaleid kogu aeg otsima.
Mida ma öelda tahan on see, et Zoomboxi menüü on äärmiselt ebaloogiline ja haige ning muudatuse mõju erinevatele digiboksi kasutajatele ei osatud ette näha.
Eelnevalt on mul Kalev Spordi ja kadunud TV6 Zoomboxi nimistust kustutamine ka õnnestunud kuidagi katse eksituse meetodil menüüsid läbi surfates. Lisaks ei suutnudki Zoombox ära tunda ei varasemat Salora ja nüüdset Sony telekat ja pidevalt tuleb möllata kahe puldiga. Zoomboxi tootja Kaon ei tea küll midagi, milline üks mugav kasutaja interface välja nägema peaks :(
Pole mõtet inimesi tehnikakaugeteks lollideks tembeldama hakata.

bljumkin
DigiTVfänn
Postitusi: 817
Liitunud: 03:00, 29 Sept 2006
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 12 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas bljumkin » 16:48, 09 Mär 2010

skyline kirjutas:Ma tahaks näha mõnda nö tavakasutajat kes suudab SD zoomboxil mõne minutiga laksust ära jagada ja ümber tõsta kanalid nii nagu ise soovib. Starmani tehnilised töötajad saavad sellega kindlasti hakkama ja satifriigid ka, 99% elanikkkonnast aga kindlasti mitte.

Sellega ei saa ilmselt keegi meist hakkama,ma kardan.Kaon digibox kanalite oma suva järgi ümber tõstmist ei võimalda,küll saab teha lemmiklistid,kus ümbertõstmine võimalik.
Ainult mis puutub see uude kanaliotsingusse?
skyline kirjutas: Ma usun et meil on ka veel 5a pärast papisid kellel selle uue otsingu tulemusena jäid uued kanalid loendi lõppu ja nii nad jäävadki seal nooleklahvidega neid tagumisi kanaleid kogu aeg otsima.

Kindlasti on see nii.Anlt ...
Kes selles süüdi on?Jüri Pihel?Rahvusvaheline Imperialism?
Neli aastaaega?
skyline kirjutas:Mida ma öelda tahan on see, et Zoomboxi menüü on äärmiselt ebaloogiline ja haige ning muudatuse mõju erinevatele digiboksi kasutajatele ei osatud ette näha.
Eelnevalt on mul Kalev Spordi ja kadunud TV6 Zoomboxi nimistust kustutamine ka õnnestunud kuidagi katse eksituse meetodil menüüsid läbi surfates. Lisaks ei suutnudki Zoombox ära tunda ei varasemat Salora ja nüüdset Sony telekat ja pidevalt tuleb möllata kahe puldiga. Zoomboxi tootja Kaon ei tea küll midagi, milline üks mugav kasutaja interface välja nägema peaks :(

e-ee ...
ei vaidle üldse vastu,võiksin palju 'uvitavat rääkida ka Kaon'i DVB-C HD digiboxi kohta ...
Anlt mis see ikka kanaliotsingusse puutub?
skyline kirjutas:Pole mõtet inimesi tehnikakaugeteks lollideks tembeldama hakata.

Jälle nõus.Mina seda ei teinud,ära sina kah tee, 8)

Kasutaja avatar
pannkook
Entusiast
Postitusi: 168
Liitunud: 13:28, 21 Sept 2008
Asukoht: Tartu
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas pannkook » 21:42, 10 Mär 2010

hetkel on asi igatahes lõunaeestis niikaugel, et telekas enam vabasid kanaleid üles ei leia. Nagu polekski.
Zuumi omad leiab, aga nende pilti ei näe, kuna ei ole nendega liitunud.
Praegu saab veel analoogi pealt vaadata, aga kui see toores digi jõuga pealesurutud on ja analoog maha võetud, siis enam valikut ei jää :evil:

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1677
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas kokku123 » 22:49, 10 Mär 2010

Aeg powerit juurde kütta...

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas siil udus » 14:28, 12 Mär 2010

kokku123 kirjutas:Aeg powerit juurde kütta...

Kütavad.
Tsit:
...loetles Pihel digilevi parandamiseks ettevõetud samme. „Märtsikuu jooksul kahekordistab Levira Valgjärve telesaatja võimsuse ning alustab kohe ka ettevalmistusi uute lisasaatjate paigaldamiseks Lõuna-Eestisse.“

Foorumil
Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3190
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 158 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Scott » 05:09, 23 Mär 2010

Tänasest jääb veel 100 päeva analoogsaatjate väljalülitamiseni.

Kell

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas peeter3000 » 12:30, 29 Mär 2010

Valgjärve E40 võimsus nüüd 20kW.
on vahe märgata?

Pilt
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
janno3x
Entusiast
Postitusi: 253
Liitunud: 17:20, 16 Veebr 2008
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas janno3x » 12:57, 29 Mär 2010

Ei saa nagu aru,signaalitugevuse näitaja nagu ennegi 60-65 :?
Samsungi digitelekas+Logoantenn (võimendita) vahemaa ca 50km.
DVB-S: 36E Tricolor GS B527

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6965
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas mustkass » 17:03, 29 Mär 2010

Kas nad Viljandi oma saatjale ka võimasust juurde keeravad?
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Pärtel
Entusiast
Postitusi: 292
Liitunud: 15:07, 25 Jaan 2009
Asukoht: Lasnamäe
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Pärtel » 21:34, 29 Mär 2010

peeter3000 kirjutas:Valgjärve E40 võimsus nüüd 20kW.
on vahe märgata?

Pilt


On küll. Vana, roostes toaantenni ja arvuti dvb-t pulgaga sain Viljandis Valgjärve saatjast pildi ette. Programmiks VLC, kergelt hakkis vaid.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 128 külalist