FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas martinj » 08:59, 29 Mär 2012

p2ep kirjutas:..... Ei tea, miks Eestis peaks suurem huvi asja vastu olema.

Ega ei olegi...Ok. Minul on,Sinul on mustal kassil on, enamus foorumi liikmetel on.
Aga tädil ei ole, vanaemal ei ole, ämmal ei ole, naabritel(21" crt@1992 :mrgreen: ) ei ole. Idaosariikides vahitakse kah vaid vene analoogi..

Tegelikult, kui aus olla, siis ETV stuudiosaadete SD on ikka väga ilus (eriti näha AK puhul,kus aegajalt kasutatakse vanemaid saatelõike).
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1677
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas kokku123 » 12:05, 29 Mär 2012

Ma olen senimaani põhimõtteliselt vaid 1 korra eesti kanalitelt ülimat kvaliteeti näinud.
Selleks oli mingi automargi reklaam :D

No krt, kui ei teaks, oleks öelnud, et puhta HD-ga tegu.

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Sombi » 22:42, 30 Mär 2012

Appi kui kohutav pilt on praegu TTV-l. Isegi CRT telekas ei suuda seda pilti siluda. Pildi kvaliteedi järgi tundub, et Bitrate ei ole üle 1Mbps. Kohutav säbru on ekraanil kui veidikenegi kiirem liikumine on. Hetkel käib saade "EMV kümnes tantsus 2012"

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tonuj » 22:57, 30 Mär 2012

Vabalevisse on ära käkitud, Elionist HD-na on ikka üsna korralik pilt.

Sombi kirjutas:Appi kui kohutav pilt on praegu TTV-l. Isegi CRT telekas ei suuda seda pilti siluda. Pildi kvaliteedi järgi tundub, et Bitrate ei ole üle 1Mbps. Kohutav säbru on ekraanil kui veidikenegi kiirem liikumine on. Hetkel käib saade "EMV kümnes tantsus 2012"

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas faas » 23:06, 30 Mär 2012

Sombi kirjutas:Appi kui kohutav pilt on praegu TTV-l. Isegi CRT telekas ei suuda seda pilti siluda. Pildi kvaliteedi järgi tundub, et Bitrate ei ole üle 1Mbps. Kohutav säbru on ekraanil kui veidikenegi kiirem liikumine on. Hetkel käib saade "EMV kümnes tantsus 2012"


Keskmine 2600 kbit/s :) Pilt on nigu on :wink: aga säbrut pole ja kvaliteet on nagu alati ....
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Sombi » 07:47, 31 Mär 2012

Faas, ma ei tea, mida ja millal sa vaatasid, aga saate alguse osa oli küll õudne. Kõik liikuv oli säbru, nagu vaataks 100Hz telekaga kehva analoogsignaali ja telekal on pildiparandus sisselülitatud, et üldist "lumesadu" vähendada. Tervet saadet ma ei vaadanud. Tegelikult korraks jäi pilk ekraanile ainult ja siis oli kohutav.
Tegelikult võiks kogu Eesti DVB-T (k.a. Zuum) kokku võtta väga lihtsalt: "Mina olin paugu otsas kui puu käis!" :lol:

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 740
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Opo » 08:50, 31 Mär 2012

Sombi kirjutas:Appi kui kohutav pilt on praegu TTV-l.

No mis saa veel tahad, kui minister Parts ei suuda teleprogrammi nime smile315 üle huulte lasta, kutsudes seda "selleks viiendaks kanaliks".
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas renee » 13:59, 02 Apr 2012

minu kogemus paljude suurte telekatega aastast 2003 (oma 50tk):
et mõni telekas oskab ka zuumi pildi ilusamaksks teha (sony W ja EX seeriad) - mina vabalevi kvaliteedi üle omas kodus küll nuriseda ei saa - aga ikka veel isa juures käies kirun mõttes tema 5 seeria 2010a philipsit - sellise teleka omanikud ei saagi kunagi SD vabalevi pilti kiita, see pilt on kogu aeg si** nagu kehva divx'i vaataks, ainult FHD näitab okeilt.

nii et ma ei saa seda nurinat vabalevi kohta tõsiselt võtta - kui siis zuumi, aga see hoopis teine teema.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6965
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas mustkass » 18:31, 03 Apr 2012

renee kirjutas:minu kogemus paljude suurte telekatega aastast 2003 (oma 50tk):
et mõni telekas oskab ka zuumi pildi ilusamaksks teha (sony W ja EX seeriad) - mina vabalevi kvaliteedi üle omas kodus küll nuriseda ei saa - aga ikka veel isa juures käies kirun mõttes tema 5 seeria 2010a philipsit - sellise teleka omanikud ei saagi kunagi SD vabalevi pilti kiita, see pilt on kogu aeg si** nagu kehva divx'i vaataks, ainult FHD näitab okeilt.

nii et ma ei saa seda nurinat vabalevi kohta tõsiselt võtta - kui siis zuumi, aga see hoopis teine teema.


Mul emal Philipsi 5 seeria oma no mina küll pildi kohta nuriseda ei saa,sättisin kõik paika ja päris hea vabalevikanalite kohta,sa renee pead ikka kõik ära ka timmima ilusasti Philipsil saab seest värve ja muud kama muuta,pildiparandused kõik miinimumini või ka maha kui vaja.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas renee » 16:09, 04 Apr 2012

mustkass kirjutas:
Mul emal Philipsi 5 seeria oma no mina küll pildi kohta nuriseda ei saa,sättisin kõik paika ja päris hea vabalevikanalite kohta,sa renee pead ikka kõik ära ka timmima ilusasti Philipsil saab seest värve ja muud kama muuta,pildiparandused kõik miinimumini või ka maha kui vaja.


pole ma ühtegi teist telekat proovinud nii palju dimmida kui seda, isegi scardi kaudu on tal pilt ikka plju sitem kui teistel telekatel - see on selliseid kordi kui tahaks müüjat sellega visata, aga see on nagu sünnipäeva kink ja nemad seal maal ei nurise, ainult minul on iga kord sitt tunne, mina ei ostnud, küll, aga maksin osa ...
sarnast pilti olen kohanud odavamatel telekatel, aga sellise hinna eest ja selliselt tootjalt ootaks ikka palju trohkem.
ma siin suure meeltesegadusega ostsin ka tööle mõned philipsi 22 led taustaga monitorid ja kui dell'iga kõrvuti panin siis philpsi ostu tahaks olematuks teha.
vanaemale sai 32" 10k eest paar aastat tagasi, ilusad suured numbrid jne, aga pilt on samsa või sony 32ga kõrvutades ikka sitem. viimasena mainituid saab meeter ligemalt vaadata. fullHD osa muidugi väga hea, aga sd osale pole palju rühku pandud. pilt on sisi parem kui arvutist salvestatud asju mängin. st arvuti FHD, sonyga on pilt samasugune nii arvutiga kui sd otse õhust.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas satik » 17:41, 04 Apr 2012

...Hmm, siis on ju arvuti FHD pilt sama shitt kui Zoom digiTV kaudu... :lol: Raske on selliseks teha aga ju siis ikka saab.

Tõsi on et Philips SD pildile suurt rõhku ei pannud, aga miks oleks pidanud? See milleks ta on ette nähtud on ju väga korralik. Mulle Philipsi tollane lähenemine meeldib - shitt ongi shitt ja hea pilt ongi hea. Mitte nii et kõik on selline "average". Jah, selleni jõudmiseks tuli servicemenüü kallale minna aga mis siis...

Led monitoris või telekas ei puhu üldse pilli - tähtis on ekraani tüüp, mis nondel 22" on kindlasti TFT, Dellidel aga võib ka IPS olla...

Ma kunagi tahtsin omale arvutimonitori osta, lõpetasin aga Philipsi telekaga monitori rollis. Siit järeldub et mul ei olnud otseselt rahalist piirangut võtta mistahes IPS monitor mis tollal Eestis müügis oli, ometi olen siiani väga rahul et just nii valisin. Isegi Apple 30" Cinema käis silme eest mitu korda läbi...

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas siil udus » 01:26, 05 Apr 2012

IPS on väga hea (isegi rahuldav :))ja hind on ka alla läinud :)

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas martinj » 22:07, 16 Mai 2012

Ja jälle külvame paanikat: :mrgreen:
Kanal 2 ja TV3 võivad suvel lahkuda vabalevist.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=64407028


Mingi sisetunne ütleb, et võivad, kuigi ei lahku. Nimelt on K2 ja TV3 päevane vaatajaskond küllalt suur Selverist ostetud "tigipoksidega" maavanaemad, kes oma seepe vahivad. Ja kui nad juba liituvad, siis äkki avastavad, et saab muud kah vahtida :mrgreen: .
Nii või naa teeb minu arvates klassikaline TV programmiedastus oma suht viimaseid hingetõmbeid.
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas satik » 22:19, 16 Mai 2012

Siin on veel üks vaatenurk - miks (võibolla) hakkavad need kanalid peedistama neid vaatajaid kes vaatavad neid kanaleid Levira kaudu vabalevis, samas kui probleem olevat põhjustatud kaabellevioperaatorite poolt??? Et siis karistuseks kaablioperaatoritele näidatakse neid kanaleid vaid nendes kaablivõrkudes? :)

Mulle tunduks et toredam oleks jätta need kaablikutid nendest kanalitest hoopis ilma...

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3300
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 226 korda
On tänatud: 84 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas 0000 » 22:19, 16 Mai 2012

Nii või naa teeb minu arvates klassikaline TV programmiedastus oma suht viimaseid hingetõmbeid.

Mis sa sellega öelda tahad?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 94 külalist