FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas satik » 14:28, 28 Apr 2015

Energizer kirjutas: Eks DVB-S edastus on kindlasti odavam ka, kui DVB-S2 edastus.

Kulupõhiselt võttes pole see loogiline, sest kui modulatsioonid muutuvad efektiivsemaks, samas ribas saab üha enam üle kanda, seega peaks kulu per channel olema madalam - nii taevas kui nõnda ka maapeal :).
Aga issanda Levira teed on ikka imelikud olnud :lol: .

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tigekala » 15:40, 28 Apr 2015

Energizer kirjutas:Kes ? jne... blä-blä...

Tra... Jõudsin ainult poes käia... ja... energiline juba Kalevipoja teise osaga maha saanud...
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1677
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas kokku123 » 15:53, 28 Apr 2015

Energizer kirjutas:Ma pakun, et riik maksab selle käigus hoidmise pealt nagu poolsurnud hobuse eest.

Kindlasti maksab, Levira kuulub ju riigile.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6964
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas mustkass » 16:04, 28 Apr 2015

kokku123 kirjutas:
Energizer kirjutas:Ma pakun, et riik maksab selle käigus hoidmise pealt nagu poolsurnud hobuse eest.

Kindlasti maksab, Levira kuulub ju riigile.


Peaaegu pool firmast kuulub ikka prantslaste TDF-ile
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Energizer » 16:09, 28 Apr 2015

satik kirjutas:
Energizer kirjutas: Eks DVB-S edastus on kindlasti odavam ka, kui DVB-S2 edastus.

Kulupõhiselt võttes pole see loogiline, sest kui modulatsioonid muutuvad efektiivsemaks, samas ribas saab üha enam üle kanda, seega peaks kulu per channel olema madalam - nii taevas kui nõnda ka maapeal :).
Aga issanda Levira teed on ikka imelikud olnud :lol: .

Just, sellele ma toetusingi, miks kõik kanaliesindajad räägivad, et HD edastus, ehk DVB-T2 edastus on kallim.
OK, Roska ütles, et DVB-S ülekanne on kallim,kui DVB-T ülekanne. Sellega saab nõustuda, aga, õhku jääb ikkagi rippuma küsimus (kui see minu oletus SD tuuneriomanike massilise arvu kohta ei pea paika),miks ei tehta siis üle maailma DVB-T (S) Switch Off'i, kui DVB-T2 (S2) on kulupõhise arvestuse järgi odavam. Digiedastuses müüakse ju andmemahtu ja vähemasti DVB-T2 puhul tähendaks HD edastus ju vist 4 kordselt suuremat mahtu. Nii olen ma aru saanud et põhitakistus on bitivoo edastuse hind. Või olen millestki valesti aru saanud, OK teine teema HD stuudiotehnika ja väljastuskeskuste renoveerimine jne...
Mulle tundub, et tegelikult pole lihtsalt tahtmist teha suuri eelinvesteeringuid. Ma pakun puusalt, et kui eestlasi oleks samamoodi 5,4 miljonit nagu Soomes ja võetaks malli nende telekamaksust siis võib-olla oleks ka meil seis parem. Aga nähtavasti ei taheta teha pingutusi selleks et mingi ligi miljon inimest vaataksid kohalikku kommertsi. Ehk siis stagnatsioon ruulib! :-D Kokku 123: Levira kuulub ainult 51% riigile. Teine lõviosa sellest nutsust läheb Prantslastest meediakompanii taskusse. Asi ei ole Leviras kui tervikus vaid võrgu, ehk DVB-T2 efektiivsest kasutamises- Kõigil on õigus,kui me ütleme, et see mis toimub on puhas energia, aja ja ressurssi raiskamine. Ehk siis üleriiklik digilevi porr. Toon näite endisest riigiettevõttest, mis on nüüd eraomanduses (Eesti Telekom)
Ma ootan juba 10 aastat omale kiiremat netti sh oleks huvitatud kiiremast uploadist ja alles nüüd on lootust, et saab aasta lõpus VDSL-i.Minu jaoks on see kõik 10 aastat juba üks suur stagnatsioon... Krdi telefonijärjekorras seismise tunne tuli peale (kes teab, see teab, mis oli telefonijärjekord mida silmas pean) . Rahvusliku ringhäälingu suhtes kestab järjekord edasi, tsiteerides kadunud Baskinit "Mitte s...tagi pole muutunud", kurb, aga nii see on.

Kasutaja avatar
carrierlost
Edasijõudnu
Postitusi: 59
Liitunud: 13:45, 17 Sept 2003
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas carrierlost » 18:46, 28 Apr 2015

Pakun, et see kulu, mis kulub saatjate käigushoidmiseks (lisaenergia ja sidekulu) on marginaalne võrreldes püsikuludega. Saatjate võimsused (ehk energiakulu) on kukkunud suurusjärkude võrra võrreldes analoogajastuga.
Püsikuludest põhimats on ilmselt personalikulu + tornide/mastide amort. Leviras töötab 90 inimest. Muksi lisamine või mitte lisamine ei muuda selle personali hulka oluliselt. Samamoodi on tornidel/mastidel ükskõik kui palju nende otsa on antenne kruvitud.

Leviral lihsalt on mingi stabiilne püsikulu, mida üritatakse klientide vahel ära jaotada ja ilmselt on mahupõhine variant kõige lihtsam.
Mis tähendab seda, et kui nad maksvaid kliente juurde ei suuda võita, siis läheb see mahupõhine asi järelejäänud maksvatele klientidele järjest kallimaks.

Mina Levira asemel teeks kiirelt neid mukse juurde ja laseks hinna alla (niikuinii see kulu väga ei mõjuta). Tuleks natuke värskeid kliente juurde. Vastasel korral need allesjäänud kliendid lõpetavad selle teenuse ostmise üldse ära.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas peeter3000 » 19:05, 28 Apr 2015

carrierlost kirjutas:
Mina Levira asemel teeks kiirelt neid mukse juurde ja laseks hinna alla (niikuinii see kulu väga ei mõjuta). Tuleks natuke värskeid kliente juurde. Vastasel korral need allesjäänud kliendid lõpetavad selle teenuse ostmise üldse ära.


pole neil võtta kusagilt kliente juurde..
sama Soomes, vaba ruumi on piisavalt..
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Energizer » 21:00, 28 Apr 2015

Muxide juurdetegemine ei aita. Sest teleräris on üks asi teises kinni nagu ketilülid omavahel,kui üks kaob vahelt ära, siis kett laguneb. Muxe võiks ka 20 olla, aga kui pole millega neid täita,siis oleks see suhteliselt mõttetu. Seepärast DVB-S/2-s müüaksegi võimalikult transpondrid täis, muidu oleks ülekandehind meeletult kõrge, sest asi sõltu ainult koos maaga tiirlevast satelliidist vaid ka SAT pildi edastamiseks on vaja suurt hulka maapealset teenindust. Alates telekaamerast kuni lõppvaataja telerini välja. Siia juurde veel igasugused litsentsipoliitikad,krüpteeringud,autorikaitsed jne...
Kanaleid oleks juurde vaja, aga see eeldab suuremat auditooriumi.
Ütleme siis nii, et kui meil poleks kõik nii massiliselt netti kolitud, siis võib-olla mahuks veel 2-3 TV3/K2 stiilis kommertskanalit ära. Asi pole muxides vaid selles, et tulubaas eratelekanalitel on ainult reklaam. Mida suurem vaatajate või mõne programmi reiting, seda rohkem saab kanal antud saatesse müüdavalt reklaamieetriajalt pappi küsida.
Praegu tundub, et mingi 10-15-30-60 sekundiliste plokkide reklaami hind on nii madal, et paremaks teenistuseks paisatakse mitu suurt plokki müüki, mis tähendabki seda, et tihti ja palju odavat reklaami.
Aga keegi vaata ja nii kaob turg ära nii reklaamitellijale, kui kanalile endale. Saba lahti-nokk kinni olukord.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tigekala » 21:12, 28 Apr 2015

Energizer kirjutas:Muxide juurdetegemine ei aita. Muxe võiks ka 20 olla, aga kui pole millega neid täita, siis oleks see suhteliselt mõttetu.

Kas Sa üldse oled kunagi näinud, millise pildikvaliteediga on Zuum TV kanalid ? Vist mitte, vastasel juhul nii lolli iba suust välja ei ajaks.
Mux-ide juurdetegemise all just seda mõeldigi, et olemas olevad kanalid saaks erinevatesse mux-idesse laiali paigutada
ja siis tuleksid olemas olevad kanalid ka suht normaalse pildikvaliteediga.
Ülejäänud Su järjekordset blä-bläd, ma ei viitsi kommenteeridagi smile118 Kükametsa tädi Maalid ja Jaan Tatikad, kõik netis... jne.
Linnades ei vahita üldse ila tilkudes terrestriaali, linnades on kaabli- ja IPTV operaatorid koos HD kanalitega.
Viimased on Sulle vist suureks üllatuseks ? smile302
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Energizer » 22:11, 28 Apr 2015

Vaat, kui kõik oleksid eraldi muxides siis oleks edastuse hind kallim ju. Praegu on ju kõik kehva seepärast, et muxid on odavama mahupõhise tasu jagamise pärast täis. Seepärast ei tahagi TV3 ja K2 MUX2-te kolida, et neil kaoks mõte ära maksta nii SD kui HD edastuse eest korraga. On valida, kas SD või HD, kahte korraga ei ole mõtet.
Netis käivad noored, pidasin silmas kõiki neid, kes netipulkadega arvutis ka maapiirkondades oma torrenttv-d ja iptv-d vaatavad. Linnas püsiühenduse taga on seis veel nutusem. Mingi osa auditooriumist on seetõttu "kadunud" Neid ei märgita ei reitinguuringutes ega neile ei jõua kohale ka arvukad reklaamid mida kanalite reklaamikliendid üritavad müüa. Palju neid on ei tea, usun, et mingi osa saateid muidugi vaadatakse,vaatajaskond on ebastabiilne aga enam pole ägedad 2000-ndad mil praktiliselt iga inimene vanuses 7- 75 oli stabiilselt teleka ees, sest tol ajal polnud multimeedial nii suurt tähtsust,kui praegu. Ainult seetõttu, et kätte saada see noorem sihtgrupp, on need IPTV põhised äpid ja rakendused turule toodud, et noored vaataksid oma harjumuspärastest kanalitest.

Võib-olla on sulle üllatuseks et ka linnades on piirkondi, kus pole Elioni IPTV-d ega kaabeltelevisiooni??? :roll:
Nendele inimestele on DVB-T vaatamine ja vastuvõtt keelatud eksole? Vaata ja uhkelda oma hüpersuper HD-dega aga ära parasta inimeste peale kes olude sunnil peavad leppima õnnetu zuumboksi või suisa FTA DVB-T-ga. Vist on fakt, et suurimas teleauditooriumi kontsentreerunud grupist, mis asub Tallinnas, moodustavad üle poole venelased, kes ilmselt vaatavad midagi muud, kui lihtsalt elioni IPTV-d või isegi, kui vaatavadki IPTV-d siis muid kanaleid, kõike muud peale Eesti kommertskanalite.
Mis sa arvad, et teravamat pilti poleks vaegnägevatel vanainimestel a la' tädi Maali ja Juuli parem vaadata või? Kindlasti oleks. Aga muidugi mitte lukuaugust. See on ka ainuke detail, mis sõltub vaatajast endist, et telekat oleks mugavam vaadata. Muus osas aga lasub asjade paranemisel võimekus eelkõige riigipoliitikast, alustades majanduspoliitikast ja lõpetades perekonnapoliitikaga, muidu vaatajaskond vananeb ja varsti kaovad viimasedki vaatajad. Meie ühiskond ja majanduskliima on praegu niivõrd killustunud, et mingit stabiilsust ei ole ja ei hakkagi olema. Regionaalpoliitika, olematu, rahva ostujõud kaheldava väärtusega töö-palga suhe tugevasti paigast ära ja loomulikult, asjad ei parane.
Mis kasu on praegu DVB-T2 võimelisest telekast ja boksist või suisa UHD resolutsioonis suurest paneelist, kui Eesti telepilt on ikka nagu s...tast tehtud sai??? Arvestades Eesti terrestriaali hetkeseisu. Ma ei pea siinkohal silmas sat vastuvõttu, ega digikaablit. Vaid maapealset digilevi.
Kõik ei näe seda,mida sina näed.
Viimati muutis Energizer, 22:38, 28 Apr 2015, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tigekala » 22:34, 28 Apr 2015

Energizer kirjutas:Seepärast ei tahagi TV3 ja K2 MUX2-te kolida...
smile133
Kui Sa juhuslikult ei tea, siis TV3 paneb alates 1.juulist vabalevist suusa.

Energizer kirjutas:Vist on fakt, et suurimas teleauditooriumi kontsentreerunud grupist, mis asub Tallinnas, moodustavad üle poole venelased, kes ilmselt vaatavad midagi muud...

Terve Lasnamägi vahib ila tilkudes, kas Starmani, STV-d või Infonetti, millised kõik on kaablioperaatorid, aga mitte Zuum TV-d.
Viimati muutis tigekala, 22:40, 28 Apr 2015, muudetud 1 kord kokku.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Energizer » 22:40, 28 Apr 2015

Tean ja ei kurvasta!
:D
See ei tähenda, et nad DVB-T2-te lähevad. Jäävad, nagu ma aru saan kaabelvõrkudesse SD-s edasi.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tigekala » 22:41, 28 Apr 2015

Nah Sa siis kirjutad sellist iba -
Energizer kirjutas:Seepärast ei tahagi TV3 ja K2 MUX2-te kolida...
Viimati muutis tigekala, 22:49, 28 Apr 2015, muudetud 2 korda kokku.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Energizer » 22:48, 28 Apr 2015

tigekala kirjutas:Nah Sa siis kirjutad sellist iba -
Energizer kirjutas:Seepärast ei tahagi TV3 ja K2 MUX2-te kolida...


Sest see tõestab ära, et DVB-T2 eestis on hetkel mõttetu. Ma ei räägi sellest mitte selles kontekstis, et mul TV3 nägemata jääb vaid selles kontekstis, et varsti on meil tagasi vaid 2 kanalit vabalevis nagu vene ajal oli Eesti Televisioon ja Kesktelevisioon... :mrgreen:
Ahjah, mis puudutab neid venelasi Tallinna erinevates mägedes siis nad võivad ju olla kaabelvõrkude kliendid, aga nad ei aita eriti Eesti telemaastikku parandada vaid killustavad oma eelistustega seda auditooriumi veelgi.
Põhimõtteliselt ütleme nii:
Üks kolmandik vaatab kohalikku kommertsi, teine kolmandik vaatab vene kanaleid ja kolmas kolmandik rahvast ei vaata üldse või vaatab muul viisil.
Ja ainult tänu sellele see asi meil lonkabki.
Jah TV3 läheb Zuumi, aga palju see aitab...ma ei hakka sellepärast omale zuumi tellima. Mitte raha pärast, lihtsalt, see ei anna mulle midagi juurde...

OK tige võtaks asja kokku nii:
Kui mind puudutaks valusalt TV3 lahkumine, siis ma ilmselt elaks seda üle, aga kuna ei puuduta nii valusalt, siis jääb nii nagu on...Igaühele oma.
Mul on vedanud, et ma saan SAT FTA pealt oma telemeelelahutuse kätte... Kusjuures, Zuumis olla lisavalikuna 99 sendi eest kuus üks selline kanal nagu Setanta Sport nähtav olema, mis pidavat Itaalia jalgpalliliiga mänge näitama. Oleks ma jalkahull, siis ilmselt oleks ka zuumi klient. :)
Viimati muutis Energizer, 22:53, 28 Apr 2015, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tigekala » 22:50, 28 Apr 2015

Energizer kirjutas:Jäävad, nagu ma aru saan kaabelvõrkudesse SD-s edasi.
Mitte ainult, lähevadki mux 2-e ehk Zuum-i ja ka Viasat-i jäävad edasi. Aga nendest on Sulle mõtetu rääkida smile118
nende vaatamise eest tuleb raha maksta, austatud FTA/SD kanalite messias.
Tra, ma ei või...
Osta omale lausa 2 nüüdisaegset telekat, mis mõlemad toetavad HDTV-d ja siis vahtida nende pealt suu ammuli SD kanaleid, vot see on tase !

Energizer kirjutas:... vaid selles kontekstis, et varsti on meil tagasi vaid 2 kanalit vabalevis nagu vene ajal oli Eesti Televisioon ja Kesktelevisioon...

Miks Sa arvad, et kommertskanalid peaksid üldse vabalevis olema ?
Tead, mida. Osta omale leivavabrik ja jaga siis kõigile eestimaalastele leiba tasuta.
Viimati muutis tigekala, 23:04, 28 Apr 2015, muudetud 2 korda kokku.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 64 külalist